Jump to content

Ceļu satiksmes noteikumi, soda naudas.


Recommended Posts

Sveiki.

 

Pirms kāda laika nokārtoju vadītāja apliecību uz C kategoriju, bet uz doto mirkli nebija nepieciešamā attiecīgā kategorija tāpēc nolēmu netērēt 20 ls(laikam) par jaunas vadītāja apliecības izgatavošanu. Problēma ir tā ka nespēju / nemāku atrast kādi sodi tiek piemēroti, ja manā vadītāja apliecībā nav ierakstīta attiecīgā kategorija un zaļās jaciņas kungs mani aptur?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Ja uz Tavu vārdu "viņu" datubāzē ir "C" kategorija, tad viss OK - pasaki kungam zaļā vestītē, ka tiesības esi aizmirsis mājās. Viņš pārbaudīs un: 1) izteiks brīdinājumu nākošreiz tiesības neaizmirst, 2) uzliks naudas sodu 5 Ls apmērā par aizmirstām tiesībām.

Ja "viņu" datubāzē šis ieraksts parādīsies tikai kopā ar jaunu tiesību saņemšanu... tad sods tāds kā braucot bez attiecīgās kategorijas (+ t/l transportēšana uz stāvvietu).

Link to comment
Share on other sites

Tas atkarīgs no tā vai tas iet zem - autovadītāja apliecība nav līdzi (sods, cik atceros 2 LVL) vai nav autovadītāja apliecības, par cik tā nav izņemta (sods, cik atceros 20 LVL)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Pastāstiet man, kā var nokārtot vadītaja eksāmenus CSDD un nedabūt vadītāja apliecību?

Un ko nozīmē "Pirms kāda laika nokārtoju vadītāja apliecību uz C kategoriju"? Ja jau nokārtoji vadītāja apliecību, tad kur tev viņa ir tagad?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka CSDD ir 3 maksas pakalpojumi, lai iegūtu vadītāja apliecību

  • teorētiskais eksāmens
  • vadīšanas eksāmens
  • apliecības izgatavašona un izsniegšana

Link to comment
Share on other sites

vispār jau viņu datubāzē neuzrādās tā 'C' kategorija, ja neesi izņemis jaunās tiesības. Vari pārliecināties ptas ieejot https://e.csdd.lv/ un aplūkojot savus datus. Pieņemu, ka sods varētu būt atkarīgs no tavas runātprasmes un policista kungu gribēšanu rakāties dziļāk, bet nu to padsmit latu dēļ nav vērts šitā muļķoties ;)

Link to comment
Share on other sites

Piereģistrējies csdd, tur ir e-csdd sadaļa, tur ir rakstīts (sadaļa - Informācija par personas vadītāja apliecību) kāda kategorija iraid, tāda pati info ir arī miskastniekiem.

 

https://e.csdd.lv/

Link to comment
Share on other sites

Kas par muļķibām? Kādas mājā aizmirstās tiesības?

Ja vecajām tiesībām nav beidzies termiņš, tās ir pilnvērtīgas ar attiecīgajām kategorijām, kas tur ierakstītas. Ja Tu brauc ar kategoriju, kas nav ierakstīta tiesibās un spēj pierādīt, ka Tev šī kategorija ir, vienīgais man zināmais sods ir tāds pats kā Tu brauktu ar tiesībām, kurām beidzies termiņš.

Link to comment
Share on other sites

piķis kategorijas nolikšanai ir, bet 20Ls priekš jaunas apliecības nav :sarkasms:

Priekš kam vajag visas šīs klapatas???

Link to comment
Share on other sites

Gan jau autors kategoriju ieguvis kaut kādas apmaksātas programmas ietvaros (?) Man paziņa tā darījās.

Pašas autoskolas bieži vien iesaka tiesību neizņemšanas paņēmienu, kad, piemēram, ir nolikta C kategorija, bet vajadzīgs 95. kods. Rezultātā pamācās vēl un izņem tiesības uzreiz ar visu profesionālo kategoriju.

Link to comment
Share on other sites

Apliecību neizņēmu tāpēc, ka bija doma vēl papildus likt tiesības uz D1 kategoriju. Paši saprotiet ka nauda kokos neaug un vienkārši 20 ls maksāt par to lai būtu plastmasas kartīte kura vienkārši uz konkrēto brīdi nebija vajadzīga.

 

IpMan nē neieguvu apliecību apmaksātos kursos, bet gan pats maksāju visu naudu no savas kabatas.

 

Šodien tikai iegāju tajā e.csdd.lv un apskatijos, ka patiešam man arī elektroniski nav pievienota attiecīgā kategorija.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet protams,jo eksāmenu jau cssd Tu neliki.Jo vismaz agrāk pirms likšanas bij jasamaksā.Ne ja nolikšu tad maksāšu,bet tomēr labāk nē jo pagaidam nav tiesības vajadzīgas.Kad vajadzēs samaksāšu un paņemšu.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet protams,jo eksāmenu jau cssd Tu neliki....

 

 

Pirms kāda laika nokārtoju vadītāja apliecību uz C kategoriju

Vairāk kā skaidrs, ka kārtoja eksāmenu tikai pēc eksāmena nokārtošanas neizņēma jaunu vadītāja apliecību.

Kamēr nebūsi izņēmis jaunu tikmēr ( ja tu brauc ) vadi transportlīdzekli bez attiecīgas kategorijas ( kas cik atceros nav tas pats kas vadīt bez tiesībām ).

Labots - emilio
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

man arī elektroniski nav pievienota attiecīgā kategorija.

 

Tas jau ir aizdomīgi! Jau kādu laiku CSDD viss notiek elektroniski un tas, ka neparādās nokārtots eksāmens, izskatās pēc tā, ka kaut kas nav līdz galam nokārtots.

 

Ja tu neredzi savā e.csdd, tad policija uz ceļa visdrīzāk arī neredzēs.

Link to comment
Share on other sites

Likums

149.4pants. Vispārīgo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana

...

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, -

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trīsdesmit līdz divsimt latiem.

...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Neatbalstu!

 

Ja policija uz ielas savā datorā redz attiecīgu kategoriju, tad viss OK un ir brīdinājums vai 2Ls kā tiesības būtu atstātas mājās.

 

Ja policija neredz, tad var būt visādi pigori.

Link to comment
Share on other sites

Ja e.csdd.lv to neredzi tad arī policija neredzēs. Lieki piebilst, ka viņi nezvanīs CSDD un neprasīs vai Jānis Bērziņš ir licis eksāmenu vai nē.

Pigori nebūs nekādi - izrakstīs dzeltenu A4 formāta lapu, palūgs parakstīties ( ko protams var arī nedarīt ) un visticamāk izsauks evakuatoru un aizvilks tavu transporta līdzekli uz maksas stāvvietu ( par ko dažos gadījumos var sarunāt ).

Link to comment
Share on other sites

Ja CSDD datos nekur neuzrādās ka ir pievienota kategorija, tad jāsāk ar griešanos CSDD. Nevis boot.lv forumu.

Es nekādi nespēju saprast, no kurienes rodas doma ka te ir autoeksperti, likumu eksperti un CSDD pārstāvji.

Pa to laiku jau cik reizes varēja pazvanīt uz CSDD un noskaidrot.

 

Žak, pēc tavām teorijām sanāk, ka 16 gadu vecumā pasi arī nevajag, jo 16 gadi tak visiem iestājas tāpat.

Arī videnes beigšanas diplomu izņemt nevajag, ja visu nolicis esi. Vispār jau nevajag ar, ja nekur neplāno iestāties.

 

Bet lai pierāditu citām organizācijām gan vajag. Par to ir likumi.

Nav policistiem jārakājas datu bāzē lai noskaidrotu ir tiesības vai nav.

Sakārtoti dokumenti daudzkārt atsver to ņemšanos, kas rodas, kad to nav.

 

Nu kas par sviestu. Noliek eksi un izņem tiesības. Jā, liks vēl - izņems vēl. Par papildus kategoriju man šķiet nebija tik daudz jāmaksā.

D kategoriju jau nevar iegūt nedēļas laikā pēc C iegūšanas.

Tas, ka tas plastmasas gabals nu jau maksā 20ls (acīmredzot CSDD lapa neiet un arī to autors nevar precīzi noskaidrot) gan ir slimi. Plastmasai vērtība aug kā kredītprocenti...

 

EDIT:

http://www.csdd.lv/l...d_kva/cenradis/

Ls15.60 nevis "laikam 20"

 

P.S. Ja apliecība vispār nekad nav izdota, kā reiz var sanākt minētie "pigori", jo izsniedzot apliecību CSDD datos parādās ieraksts "izsniegta x klases vadītāja apliecība ar sērijas nr. abc123", līdz ar to 2ls vērtais triks "aizmirsu mājās" neies cauri jo policists neredzēs pierādījumus ka tāda vispār bijusi.

Visvienkāršākais ir pazvanīt CSDD, palūgt noskaidrot. Nosauksi savu personas kodu un redzēsi.

Lai gan e-cssd ar savu personas kodu tāpat redz to pašu ko CSDD. Vismaz vispārīgo informāciju par vadītāja apliecību un tās esamību noteikti.

Labots - MārcisB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Noliek eksi un izņem tiesības. Jā, liks vēl - izņems vēl. Par papildus kategoriju man šķiet nebija tik daudz jāmaksā.

 

15 Ls arī ir nauda. Vismaz man nemētājas lieki 15 Ls.

Runa nav par D kategoriju, bet par D1 !

D kategorija ir iegūstama tikai pēc pilnas programmas (autoskola, teorētiskais eksis, braukšanas esks), bet D1 ir iegūstama, pēc C iegūšanas vienkārši nokārtojot D kategorijai paredzēto teorijas eksi. Šajā gadījumā papildus sanāk piemaksāt vienīgi par teorijas eksi.

 

P.S.

MārcisB, nefilozofē!

CSDD datu bāzei ir dažādi piekļuves līmeņi. Mirstīgajiem redzamās lietas atšķiras no tā, ko redz darbinieki un policijas patruļas.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Bet toties mētājas n reizes pa "liekiem" 2ls lai maksātu policistam par rakāšanos datubāzē?

Ir alternatīva - nebraukt ar auto kamēr nav nolikta D1 un iegūts plastmasas gabals.

 

Vispār interesanta doma - 15ls par vadītāja apliecību ir "lieka nauda" bet sodiem gan atradīsies, nu jā - "avosj" nenoķers :sarkasms:

Tikai šajā gadījumā viņš ar 2ls cauri netiks jo vadītāja apliecība nekad nav izsniegta. Ja kaut vienu reizi noķers, sanāks "braukšana bez tiesībām" nevis "aizmirstas tiesības", kas jūtami pārsniegs tos "liekos 15ls"...

Labots - MārcisB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

IpMan, man liekas ka tu kaut ko fantazē. Ja pats neredzi ierakstu par atbilstošo kategoriju, tad tās nav un punkts. Ieraksts reģistrā tiek veikts, kad esi izņēmis dokumentu.

 

Datubāzēs glabājas tas, ka cilvēks ir kārtojis tādu un tādu eksāmenu, bet tas nav pamats nesodīšanai.

Link to comment
Share on other sites

Ar to ko "parasts mirstīgais" (jā protams, es nezināju ka CSDD un policija tur redz vairāk, paldies ka pateici) redz CSSD pilnīgi pietiek, lai viņam būtu skaidrība - ir viņam derīgs dokuments vai nē. Un vai tas vispār eksistē. Viss pārējais ir matu skaldīšana, no kuras autoram labāk nepaliks un viņa problēmu tas neatrisinās.

Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, tieši tā! Ja IR izdotas tiesības, tad redzams, kādas un ar kādām kategorijām un visu pārējo! Kamēr tiesības NAV izdotas, ir spēkā iepriekšējās, kamēr tām nav beidzies termiņš.

CSDD datu bāzē, protams, glabājas ieraksti par kārtotajiem eksāmeniem un nokārtotajām kategorijām. Lietotājs neredz pusi no tā, ko redz CSDD darbinieki un ceļu policija. Un vēlreiz saku, ka atšķiras sodi, vai Tev šīs kategorijas vispār nav (nav kārtota), vai vienkārši nav nomainīta plastmasas kartiņa uz jauno.

 

P.S.

Šajā gadījumā "nav tiesību" ir līdzvērtīgs nav nomainītas, nevis nav atļaujas vadīt.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

...Un vēlreiz saku, ka atšķiras sodi, vai Tev šīs kategorijas vispār nav (nav kārtota), vai vienkārši nav nomainīta plastmasas kartiņa uz jauno.

Tad nesaprotu kāpēc šāds jautājums vispār ir pacelts, ja jau tu visu zinu ?

Protams, ja tu vadīsi B kategorijas transporta līdzekli ar nesamainīto vadītāja apliecību tad neviens tev neko nedarīs.

 

P.S. Gribētu redzēt to brīdi kad tu sāksi skaidrot ceļu policijai kad tu esi kārtojis eksāmenu, bet nēesi samainījis vadītāja apliecību. Esmu par 99,99% pārliecināts, ka viņi uz sava ekrāna neredz kad, kur un kādus eksāmenus tu esi kārtojis.

Link to comment
Share on other sites

Izlasi tak autora pirmo postu ibio! :fool:

 

Viņš skaidri uzrakstīja, ka C kategorijas eksāmenu ir nolicis, bet apliecību nav pat izņēmis. D1 viņš licis vēl nav.

Līdz ar to CSDD datos NAV informācijas, ka apliecība izdota, jo tikai presējot to plastmasas gabalu ar konkrētā cilvēka datiem, parādās apliecības sērijas numurs. Darbība nav notikusi - sērijas numura nav, apliecības nav.

 

Acīmredzot grūti paņemt telefonu un pazvanīt. Tikai CSSD var 100% pateikt kas viņam ir un ko viņam darīt. Nevis te 100 postu garumā kasīties katram par savu interpretāciju kas ir un kas nav "iegūtas tiesības".

 

P.S.

Es arī varu paprātot ko redz policija un ko neredz...

Iespējams, viņi vispār neredz kādus eksāmenus kurš licis. Kam viņiem tas?

Šajā situācijā man kā CP būtu pie kājas kad kurš ko licis.

Vienīgais, kas man būtu svarīgi (kā CP) vai cilvēkam ir derīga un spēkā esoša attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas apliecība vai nē.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Es sapratu, ja zaļās jaciņas kungs aptur viņu vadot to kategoriju kura viņam nav ierakstīta. Ja viņu aptur ar tādu transporta līdzekli kuram viņam ir attiecīgā kategorija tad neviens nemaz neies pārbaudīt to apliecību datubāzē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Datos nav... Nu ibio! A ko es saku? Tas, ka viņš pats neredz, nenozīmē, ka darbiniekiem datos nav redzamas viņa kategorijas un nokārtotie ekši! :rus_roulette: Ir tiesības vadīt C kategoriju, bet nav izdota vadītāja apliecība. Vsjo.

Lai zvana :telephone:

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Es nomainīju uzvārdu, DB tas bija redzams ka esmu mainījis, bet vizinājos ar apliecību kur vecais uzvārds + līdzi bija uzvārda maiņas apliecība - kā pierādījums, BET tas mani neatbrīvoja no soda par auto vadīšanu bez auto vadītāja apliecības, bija tikai mainīts uzvārds. līdz ar to domāju ka tā C neesamība tiesībās vadot tā tipa transporta līdzekli = vadīšana bez apliecības.

Link to comment
Share on other sites

Tādā gadījumā jautājums: cik Tu samaksāji?

Noteikti jau ka ne 200-300 Ls, kas ir vadīt vispār bez kategorijas :) Tāpat arī autoram - sods tāds, kā uzlika Tev.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Nejauciet vadīšanas tiesības ar apliecību. Tiesības var būt arī bez apliecības. Apliecība var kļūt nederīga, bet tāpēc jau uzreiz nekļūst arī tiesības nederīgas. To vai vēl arī patreizējā apliecība ir derīga var noskaidrot turpat e.csdd.

 

Sods par braukšanu bez apliecības(ja ir atbilstoša kategorija) - 2Ls

Labots - Kanibaals
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sods par braukšanu bez apliecības(ja ir atbilstoša kategorija) - 2Ls

 

Ah, atkal viss sākas no gala :diablo: 2 Ls ir tad, kad ir gan tiesības vadīt, gan izniegta apliecība, bet šī apliecība palikusi mājās. Pārējais jau n-tās reizes šeit izmalts.

Link to comment
Share on other sites

IpMan un MārcisB laikam vienīgie saprata manu situāciju, bet katrs to interpretē savādāk.

 

MārcisB šinī gadījumā nav svarīgi vai man ir tā nauda vai nav gribu vienkārši konkrēti zināt kādas ir sankcijas, par to ka pārkāpju likumu (tikai nezinu kuru).

 

Rīt pazvanīšu uz CSDD un mēģināšu noskaidrot.

 

jauku vakaru jums.

Link to comment
Share on other sites

Attiecīgās kategorijas tiesības skaitās iegūtas tad, kad Tu viņas saņem rokās. Tad jau arī pirmās B kat. varētu nemaz nemaksāt un neņemt ārā, un poličiem teikt, ka eksāmenu esi nolicis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...