Jump to content

aiko99
 Share

Recommended Posts

Labvakar!

Nesen iegādājos jaunu portatīvo datoru http://www.1a.lv/dat...ack_ru/6524395/ bez OS, protams.

Uzliku Windows 7 64bitu sistēmu, tāpat kā savam iepriekšējam datoram Samsung R518 kurš patlaban ir pārgājis sievas īpašumā. Atšķirībā no Samsunga šim vēl bija nepieciešami draiveri pēc instalēšanas, jo jau no paša sākuma negāja internets (neatrada wifi tīklu). Iegāju viņu piedāvātajā saitā un novilku visus nepieciešmos draiverus http://support.dell....anConsent=False un uzinstalēju. Internets, protams darbojas un nu jau pat liekas ka mazliet ātrāk kā sākumā, bet tas notiek ārkārtīgi lēni, par youtube video vispar var aizmirst, it kā sākas video ielāde un tad pēkšņi apstājas, bieži vien vispār kāda lapa netiek ielādēta un tiek izmests kļūdas paziņojums par pārāk ilgu lapas ielādi. Kādēļ stāstīju par savu veco datoru, jo nu ir ar ko salīdzināt un sanāk tā ka mans "vecais" Samsung lido salīdzinot ar šo, it kā veiktspējas ziņā daudz labāko Dell datoru. Izmēģināju arī dažādus i-neta pārlūkus, bet nekas nemainās.

 

Vēl esmu pamanījis, ka dators diezgan skaļš un ventilators rūc kā traks, kaut ko dikti dzesē. Bet reāli darbojas tikai internets, ne filmas, ne grafiskās programmas nav ieslēgtas, dīvaini.

 

Runa gan iet tikai par interneta ātrumu, ne paša datora veiktspēju.

 

Vai ir kādas idejas ko es varētu būt palaidis garām?!

 

Neesmu nekāds baigais datorcinis, tadēļ uzdošu pāris nepieklājīgus jautājumus:

 

1.Vai var būt tā ka ir uzinstalēti par daudz dažādi tīkla draiveri (tie tur bija pieejami vairāki, dažādi) un tie savā starpā konfliktē?

 

2.Varbūt tas ir tīkla kartes defekts. Kā to varētu pārbaudīt?

 

3.Kā vispār notestēt/uzzināt ka viss darbojas tā kā tam vajadzētu un viss ir kārtībā, lai varu dzīvot mierīgu sirdi?! :)

 

p.s. uz garantiju negribas nest, nezinot kas īsti ir par vainu, bet ja netikšu šeit skaidrībā, sākumā aiznesīšu uz kādu darbnīcu lai sainstalē pareizi draiverus un pārbauda kompi,teikšu ka pašam rokas šķības...

 

p.p.s. pievienoju dažus skrīnus kas varbūt viesīs kādu skaidrību!

 

post-83694-0-64711800-1316202566_thumb.jpg

post-83694-0-14484200-1316202680_thumb.jpg

post-83694-0-21592000-1316202738_thumb.jpg

 

Jau iepriekš paldies visiem kas izlasīja un mēģinās palīdzēt!

:wave:

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

Device manager labāk parādi!

Man pašlaik visvairāk šķiet, ka vienkārši esi līki sainstalējis to dzelzi.

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirmaa doma bija, viirusains windows. Saprotu ka neesi pircis.

Ieliec kaadu Live CD un paarbaudi kaa viss straadaa.

 

Ja jau jauns, bet taisa troksni, probleemas ar dzelzhiem. Meklee, kas taisa to troksni. JA tikai ventilatori ir skalji, tad maini ventilatorus.

 

Visumaa, izlasot sho domrakstu, jaaizdzer kafija, lai vareetu paziileet.

 

Ja pasham nav pilniigi nekaada nojausma par datoriem, tad stiep atpakalj uz veikalu, lai labo.

 

Jaunam kompim ir jaabuut klusam, pilnu lapsi ar putekljiem var piepildiit zibeniigi. Vinjsh jau no pasha saakuma bremzee?

 

Veel kaut kas vareetu buut ar cietnja modi, pie piekdienas izkrita no praata tie varianti.

 

Karoch, paprovee Linux Live CD, ko shis saka. Ja viss straadaa smuki, tad liels procents ka cietnis beigts, kas izraisa ljoti daudzu laptopu probleemas, jo lietotaajinesajeedz cik cietnis ir trausls. Instaleet Linux nav jeega, Linuxam ir ta burviiba ka shis arii bukseesies pie nospraagusha cietnja, vismaz manaa gadiijumaa, jau sen seezhu uz pusmirusha cietnja, tur gan sisteema tikai.

Link to comment
Share on other sites

Te būs device manager

Pamēģināšu to Live CD.

Ne jau visu laiku taisa troksni, bet ik pēc laika tā pamatīgi ventilators sāk darboties un nāk pa sānu silts gaiss ārā a no apakšas auksts, tad atkal apklust. Samsungs jau ari karsa mazliet, bet tik traki kā šis tikai kad kādu spēli ieslēdza.

post-83694-0-35476300-1316205889_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Atjekseet jau var, bet pagaidaam jeega no vinja ir maza. Taa ir pagaidaam naakotne. NU laptopam jau tas normaali, ja visu laiku ventilaators aardiitos, tad buutu jaauztraucas. Taapat kaa mashiinai, kad motors uzkarst, tad ventilaators iesleedzas un atdzesee vinju, peec tam izsleedzas, lai lieki neteereetu resursus.

Galvenais, nenoblokjee ventilaaciju, piem, seezhot ar laptopu kleepii.

Labots - Grisha
Link to comment
Share on other sites

Pamēģināju arī atķeksēt, bez izmaiņām. Tas jau skaidrs par to dzesēšanu, bet ko tad viņš tur dzesē, pat ja kompis power save režīmā un tikai nets ieslēgts?!

Link to comment
Share on other sites

Autor - tak tev tur puse devaisu nav sainstalēti kā nākas! Mož beidz ķēpāties gar lietām, no kurām neko nejēdz, un iedod kādam, lai par desmitnieku tev to visu smuki saliek?! Ja galīgi nevienam paziņam nav kaut cik taisnas rokas, atved kaut vai man vai kādam citam forumietim, lai saliek tev tur visu normāli.

 

Grisha - vai nu piektdienas vakars pie vainas, vai kā, bet nu neticu, ka Tu nesaproti, ka pie vainas ventilatoru skaļajai darbībai ir apsātklis ka autors nav uzlicis nekādus draiverus vai softu priekš Fan speed control, un ka lapsim visu laiku griežas spārns uz 100%.

Labots - Artanis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Patērētājs85

pie vainas ventilatoru skaļajai darbībai ir apsātklis ka autors nav uzlicis nekādus draiverus

:D jā, iečāpojot biosā man arī prasa draiveri! paskaidrosi kpc man ventilātors griežas uzreiz, kad ieslēdzu laptopu un HDD ir izņemts? :D

un kpc kad eju biosā bez uzsmērētu termopastu man tas ventilātors griežas ātrāk? man tur nav īstais draiveris? :D

 

vai softu priekš Fan speed control.

o, tads arī ir? varbūt arī izskaidrosi, kuru failu šis softs rediģē kad tiek palaists? Tev viņš biosā uzinstalēts? :D

Labots - pcen
Link to comment
Share on other sites

Beton, tad nu beidzot Tu arī man (nu jau tāpat kā visam pārējam foruma kolektīvam) jau zaj*bal, tūlīt vēlreiz dabūsi warnu par glupu komentāru rakstīšanu - bļ*d, par SpeedStep esi dzirdējis mož? A par PowerNow ? Mož esi pamanījis, ka pēc tam kad savā BIOS'ā esi iesmērējis termopastu tur ir arī opcija "CPU Fan Speed: Adjusted by OS / Full speed"?

 

Da cik laptopi nav instalēti, kuri bez plates draiveriem nedz sleepā iet, nedz māk proci noklusināt. Jaunam lapsim visticamāk tieši augšminētais iestatījums ir nekorekts un nav salikti driveri (kas jau no bildes bija redzams).

 

Ej labāk smērē sev termopastu vienā vietā un liec draiverus sev BIOS'ā, nevis piektdienās raksti forumā...

Labots - Artanis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

SM Bus Controller:

It is derived from I²C for communication with low-bandwidth devices on a motherboard, especially power related chips such as a laptop's rechargeable battery subsystem (see Smart Battery Data). Other devices might include temperature, fan or voltage sensors, lid switches and clock chips. PCI add-in cards may connect to a SMBus segment.

 

Jautājumi vēl ir? Kad uzinstalēsi šo, tad OS būs iespēja kontrolēt norādītās iekārtas. Šobrīd tās strādā tikai tā kā tās sākumā uzkonfigurē BIOS. Un, kad uzinstalēsi Ethernet Controller un pārējās iekārtas, tad OS būs iespēja tās atslēgt, kad tās netiek izmantotas. Šobrīd tās atslēgt nav iespējams un tās papildus tērē elektrību un rada siltumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko lai saka, paldies visiem par izpalīdzēšanu un respect par to ka nebijāt pārāk bargi ! :yes3:

Sainstalēju visus draiverus un nu iet kā bitīte :good:

Pēdējā laikā daudz visādi darbi pa vidam un gibēju kā ātrāk, tādēļ arī laikam tikai daļa draiveru bija sainstalēta...

Device manager visas izsaukumzīmes pazuda, tikai viena palikusi, draiveri tagad patiešām pilnīgi visi sainstalēti.

post-83694-0-17455300-1316248497_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveicināti vēlreiz!

Joprojām ir problēmas ar internetu. Ik pa laikam kaut kas tā kā ieķeras, lapa sāk lādēties un tad pēkšņi ieķeras un viss apstājas, tad mēģinu ielādēt vēlreiz un aiziet. Kādu laiku viss strādā labi, tad atkal sāk bremzēt internets.

Kā es varētu noteikt problēmas cēloni, kādu testa programmu varbūt varat ieteikt, varu iemest vajadzīgo skrīnu lai var saprast kas īsti par lietu?!

Varu jau, protams, nest viņu uz garantiju, tikai īsti nezinot kas par vainu... un arī tad nāksies šķirties no datora uz kādu mēnesi, domāju, noteikti.

Aizdomas uz tīkla karti, bet tas tāds mans minējums tikai, neesmu jau speciālists, ir varbūt ieskāms kāds labs tīkla kartes diagnostikas softs?

Nezinu ko labāk darīt :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Mozilla, bet uz citiem pārlūkiem tāpat bremzē nenormāli. Nevar vairs vispār jēdzīgi pastrādāt!

 

Aiznesīšu pirmdien pie daktera uz diagnostiku, tad jau redzēs kas par vainu bija... :skull:

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

Kāds antivīruss un kādā režīmā darbojas? Kādas vēl ir drošības progas?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...