Jump to content

Televīzijas tāluztveršana (analogā, digitālā TV - pagātne un tagadne)


Blue daba dee
 Share

Recommended Posts

drunk_lizard Krabji ta dzīvo, bet...

 

Vecums

 

Neko nevar atrast,neko nevar saprast

Un nevar aprast ,ka nevar saprast

Viss krīt un grūžas, sāp kājas,gūžas

Un vairs netur slūžas.

Kur bij reiz zobi,tur tukši robi

Neko nevar saost un arī sakost.

Un vārdi skan skopi,kad runīgs topi

Kad skaļi pirdi, pats knapi dzirdi

Un smaku jūti, kad vējš pūš krūtīs.

Vairs nevar trāpīt, kad vajag lāpīt,

Viss nāk tik mokās, viss trīc un lokās

Sirds sajauc takti, miegs nenāk naktī

Un gadās fakti, kad izjūk akti.

Vēl cilvēks cerē un sapņus perē

Bet nāksies aprast un daudz ko saprast…….

Link to comment
Share on other sites

Willy, uzreiz var redzēt- vecā skola. Nu bija man sinfāzē saslēgtas divas piecelementu antenas un nobīdītas pa ceturtdaļvilni, bet tas pilnībā problēmu neatrisināja. Tad es vēl biju uzlicis vēl vienu antenu, kura ķēra Cesvaines signalu un ar kompensācijas tiltu to dzinu kabelī pretfazē. Viss jau darbojās, bet 8MHz signālam ir problēmas visā joslā uztaisit pretfāzi, Parasti pretfāzi sadzina uz bildes nesošās, bet skaņas galā jau visadi gļuki vienalga palika. Kā Cesvaini izslēdza, tā bilde palika laba.

Ja par izstādēm, Tad jau visdrīzak tur esam tikušies. Es jau arī ar saviem pastiprinātājie tur tiku piedalījies un pat kautkādas prīzes ņēmu. Eh, sen tas bija un veči tikās aci pret aci un pie aliņa sedēja. A tagad internetā tikai tusējas. Kā man viens džeks teica, interneta draugi tavu zārku nenesīs :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Belostoka - 8.k., vēlāk Suvalki -5.k.,Espoo -8.k., Visbija -9.k., igauņi -10.,11.k. (neatceros raidītāju atraš. vietas) un vēl viskas cits,ko vairs neatceros. Tas viss arī man bija toreiz, tālajos 70-tajos. Antenas bija pašgatavotas - Jagi - mono un sinfāzās, bez pastūžiem, jo tajos laikos man nebija, no kā uztaisīt. Tas par TV tāluztveršanu. Lietuva neskaitās, jo tepat blakus ... .

 

Tāpat 1.kanālā bija supertāluztveršanas gadījumi no Rietumeiropas. Atceros - bija abas Vācijas, Nīderlande, Beļģija, Šveice, Itālija u.c.ar parasto tolaik populāro 4zaru ant. Televizors bija laikam Rubin 102.

 

Paldies Blue daba dee un pārējiem par to, ka likāt man pakavēties patīkamās atmiņās!

Labots - mikelis8
Link to comment
Share on other sites

Ahh, nu nevaru sava 21 gada vecumā lepoties ar tādiem sasniegumiem kā jums, bet nu, jau 9 gados, kad ar senci uzkāpu pirmo reizi uz jumta (toreiz vēl daudzstāvenē dzīvoju) sajutu to uztveršanas prieku. Toreiz bija 2 iespējas - vai nu skatīties latviešus (un toreiz arī, tik ļoti ekskluzīvo 31.kanālu, vēlāk arī TV3), vai arī lietuviešus (signālus no Visagīnas ņēmām, Biržai toreiz vēl raidītāju nebija). Atceros, ka cēlos ap 5-6 lai dotos uz lielo istabu un kamēr vēl senči guļ skenētu diapazonu un kanālus, kādus var ieraudzīt tikai no rītiem. Tā kā antena bija uz Visagīnu pagriezta, iekšā nāca baltkrievu kanāli un toreiz ļoti vārgais BTV raidītājs (no rītiem retranslēja Deutsche Welle). Ja antena bija pagriezta uz Rīgu, tad, protams, TV3 no rītiem bija pareizā izvēle - Neglītais Pīlēns un Gārfīlds bija ikrīta pirmsskolas deva. Vienīgais trūkums - nevarēja jau ar nevienu klasē pārrunāt par redzēto - TV3 pilsētā tolaik rādīja ļoti maz cilvēkiem. Pēc tam pārvācāmies uz privātmāju. Pluss - augstāk kalnā. Mīnuss - vietējo torni nekas vairs neaizklāj.

Lai redzētu LNT, šeit bija diezgan interesanti. :D Toreiz vēl darbojās Cesvaines 5.kanāla raidītājs. Bet ak vai, tepat no Viesītes raidīja vietējā televīzijā 6.kanālā. Neder. Okei - atliek Rīga - 28.kanālā. Bet šeku, reku - LTV1 no Viesītes 29.kanālā. :D Līdz ar to lielākajai daļai pilsētas antenas tika pozicionētas uz Rīgu un jau bija pierasts pie tā, ka pa virsu LNT bildei skrēja traucējumi no LTV1, šad tad bija tik traki, ka kontūras un visu notiekošo LTV1 eterā varēja saprast. Pēc tam jau 24. no Cesvaines sāka strādāt un vismaz LNT bija normāli redzams.

2005.,2006.gadā bija vasaras vakari, kad ETV no Tallinas 2.kanāla raidītāja varēja redzēt, Zviedrijas Televīziju (no hvz kādiem raidītājiem, man interneta toreiz nebija). TVP2 no Suvalkiem jau bija ikrīta "deva" (man ļoti patika uzraksts STEREO zem logo). Vēl pagājšvasar no Krievijas labi analogie signāli nāca vakaros iekšā.

Ko var atzīt - kas bijis, bijis. Ar to digitālo televīziju nav vairs tik interesanti un jautri - piekritīsiet, taču?

Link to comment
Share on other sites

Didzi,man neērti prasīt,bet tomēr:Par kādu Valduhu Jūs runājat? Vai par Valdi Ketneru no Ogres? Neesmu par viņu ļoti daudzus gadus neko dzirdējis.Vēl bija tāds Visvaldis no Purčika.

Atceros Ketners bija vairākas reizes atbraucis uz Siguldu konsultēties. Mums bija uzstādīta tāda RRL aparatūra KYPC-4.Un viņš savā Sat uztvērējā izmantoja šīs aparatūras 70 MHz starpfrekvences trakta shēmu.No sākuma uzbūvējām viņa uztvērēju, bet vēlāk priekšroku devām tomēr shēmām ar sinhrono detektoru PLL.

Link to comment
Share on other sites

Runa gāja par Valdi Ketneru. Diemžēl viņš jau pirms pāris gadiem nomira. Tā nu šī pasaule iekārtota un mēs neko tur padarīt nevaram.

Visvaldis purčikā vēl jo projām tirgo dažādus SAT pričendaļus un lai tik viņam veicas.

Ja par vēsturi un Ketnera uztvērēju, tad negribas lielīties, bet visas trīs shēmas, kuras stāv pamatā Valda uztvērējā, sagādāju es. Iejas kaskādes un heterodīns bija ņemts no UKW BERICHTE 1986 gada žurnāla, 70MHz starpfrekvences filtrs no radioreleju līnijas KYPC, bet signāla ierobežotajs un demodulātors no R-E EXSPERIMENTERS HANDBOOK.Man vēl tagad stāv mapītēs "siņkas" (bija kreivulaikos tāds kopētajs, kur ārā nāca zilganas smirdīgs papīrs) ar kopijam no žurnāliem. Kopēts tika Ogres trikotāžas kombināta tipogrāfijā pa blatu, jo mirstīgais cilvēks tais laikos neko kopēt nedrīkstēja. Var tak nejauši proklamācijas nodrukāt :sarkasms: . Visi kopētāji bija pirmas nodaļas uzraudzībā.Toreiz interneta nebija, rietumu žurnālus pie mums pasūtīt nevareja un vispār komunisti uzskatīja, ka visu to padomju cilvēkam nevajag. Tā i nezinu pa kādiem kanāliem tā literatūra nonaca pie mums. Interesanti, ka KYPC shēma ir ar roku parzīmeta. Acīm redzot bija "rūpnieciskā spiegošana". Ketnera neapstrīdams nopelns bija visu to shēmu apvienošana un mikroshemu analogu piemeklēšana. Tai laikā galvenā problēma bija galviņa, jo to uz krievu tranzistoriem uzbūvēt nebija iespējams. Ketneram izdevās nopirkt ostā nospertu galviņu par 1000 rubļiem(Žigulis toreiz maksāja 5-6 tūkstoši rbļ). Es pat pazinu tos krāvējus. Galviņas esot bijušas divas, bet vienu krāvēji sadauzījuši, jo klīdušas runas, ka iekšā esot zelts :fool: . Kā antena tika izmantota dziļa 1,5m parabola no krievu armijas radioreleju līnijas. Sākuma galviņai pat nebija apstarotāja, bet nu vienalga 13 gradīgo satelītu ķēra. Toreiz jau Astra vēl nemaz nebija palaista. Būtībā jau viss tas process arī bija televīzijas tāluztveršana, signāls bija ļoti vājš, 1,8m antena bija taspats, kas tagad 60cm šķivis un trūka informacijas, Katru vakaru varēja pagrozīt uztvērēju un izrādījas, ka klāt nākusi kāda jauna programa. Sākumā no SAT nāca tikai dažas TV programas. Vajadzetu jau kādreiz tā nopietnāk to visu aprakstīt. Ja pie televīzijas uztveršanas pirmsākumiem stāvēja un tāluztveršanas pionieri Latvijā bija Kanupers un Ozols, tad pie SAT uztveršanas sākuma stāvēja manas paaudzes cilvēki. Tā tā vēsture rodas un par digitālās TV pirmsākumiem varēs stāstīt bērniem Multimediju Maniaks :sarkasms:

Nu labi, bet vispār šī sadaļa vairāk tā kā domāta par digitālās TV tāluztveršanu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Nevaru apgalvot savu vārdu precizitāti par galviņas izcelsmi. Klāt pirkšanas brīdī nestāvēju, bet sumu nosauca pats Ketners. Tai brīdī pie Valda gan vel bija cilvēki un varbūt gribēja bišku cenu uzsist. Džeki, kuri bija tās galvinas nospēruši, man vēlāk notirgoja Horizonta TV rezerves daļu komplektu. Pēc viņu vardiem , galvina esot tālāk pārdota Ketneram. Stāstu, ko savām ausīm esmu dzirdējis.Vispār Valdis ļoti izvairīgi stāstija par galviņas izcelsmi. Par savu pirmo galviņu samaksāju 400rbļ, bet tas bija kādu pus gadu velāk. Par shēmām, kopēšanu, antenu gan varu roku lik uz sirds , jo pats biju klāt tai procesā.

Drunk_lizard, neatceries, kā sauca to džeku, kurš netālu no Valda mājas pats lipināja parabolas? Vīņam vēl pagalmā milzīga laikam 3m parabola pie koka bija pieslieta.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Pag pag, 1983 gads tas nevar būt, bet rudens tas bija točna.

Link to comment
Share on other sites

M,jā tā paiet labākie gadi un aiziet spēcīgākie amatieri. Leopoldu Ozolu daudzus gadus atpakaļ neskaidros apstākļos Krustpilī nobrauca vilciens.Braucot ar tramvaju garām Kanupera mājai pie Popova kopuškām neredz vairs nevienu antenu, un arī par pašu neko nezinu.Kādus 200 metrus uz priekšu gandrīz pie Kleistu ielas dzīvoja(nu jau kādus 3gadus aizgājis)Spēcīgs radioamatieru līgas biedrs Oskars Prostaks.Un palīdzēt viņam uzstādīt un noregulēt antenas brauca amatieri no visas Latvijas, arī Es.(Viņam bija lielas veselības problēmas) Tālāk Imantas autobusa galapunktā 9stāvu mājā varēja pabrīnīties par Vitauta Kļimavičusa grandiozo antenu saimniecību.Viņš ar 16 sinfāzi !!! saslēgtām 430 MHz antenām nodibināja radiosakarus signālam atstarojoties no mēness.Nu, bet es laikam esmu mazliet aizrāvies…Ļoti lūdzu moderatoriem piedošanu un ceru ka nepiešķirs vārnu.Solos laboties turpmāk forumu nepārvērst par vecu veču melanholisko atmiņu publicēšanas vietu.Kaut gan varbūt par televīzijas vēsturi, tāluztveršanu, Satelīttelevīzijas uztvērēju un galviņu būvēšanu uz Ganna diodes un večiem kuri visā tajā ir piedalījušies ir atsevišķas sadaļas vērta.Lai Jums visiem labi veicas !

Link to comment
Share on other sites

Tak ko Jūs, kādas vārnas, interesanti to visu palasīt!

Didzi - nebūs jau daudz ko diži stāstīt. Nav jau vairs tā "prieka". Redzi to digitālo visur. Parastam skatītājam - jā, digitālā TV - super, bet mums entuziastiem tas nav nekas. Nu es ar normālu antenu ķeru digitālās TV FTA MUXi no 3 raidītājiem. Visur jau viens un tas pats (identisks) tāpat. :(

Link to comment
Share on other sites

Pēc maniem aprēkiniem sanāk, ka Ketners sāka SAT skatīties kautkur 1988 gadā un sāka vīņš tai brīdī, kad dabūja galviņu. Ar paštaisītam galvām, bez priekšpastiprinātāja, nevareja dabūt trokšņus lejā un nekāda skatīšanās neiznāca, Mēs jau tos žurnālus tikai kautkad 1987 gadā dabujām. Pirmo starpfrekvenci uz 450MHz Valdiņš paņēma no žurnāla Radiotechnika 1987g devītā numura, ta kā par 1983 gadu nevar būt ne runas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Pie Willy teiktā vēl tik pibildīšu, ka visas augstākminētās antenas atradās 70! (septiņdesmit) metrus virs zemes, 170m virs jūras līmeņa. Un pa reizei iepeldēja arī dāņu 2 programmas decimetru diapazonā.

Labots - snoopy1
Link to comment
Share on other sites

Astras satelītu uz 19 grādiem palaida 1989 gada februarī un tas bija otrs satelīts aiz 13 gradīgā, kur bija ko skatīties. Signāls gan Astrai nebija spēcīgāks par Eutelsat. Tā kā satelītu skatīšanās pirmsākumi tomēr jāmeklē 1988 gadā. Uztvērējs jau bija salodēts Valdim, bet nu ar galviņu bija problēmas. Tiklīdz viņš dabūja "firmas" galviņu, tā visa tā štelle aizgāja.

Link to comment
Share on other sites

Citāts no krievu lapas par sat vēsturi: -а вот и дедушка спутникого ТВ http://lea.hamradio.si/~s53mv/ Матиас Видмар- именно он дал обшедоступную схему сат тюнера- в 1986 году . С его работ свой вариант сделал Валдис Кетнерс в 1988 году - на рашен деталях - и понеслось...

Link to comment
Share on other sites

Nu nebūs vis tiem krieviem pilnīga taisnība. No UKW BERICHTE žurnāla, kura raksta autors bija Matjež Vidmer, Ketners paņēma tikai pirmo heterodīnu, bet pirmās starpfrekvences autors žurnālā Radiotecnika bija Elso Kavero, signāla ierobežotāja un demodulātpra autors bija Richard Nadox. Kurš uzkonstrueja krievu KYPC radioreleju līnijas uztvērēju, gan diez vai uzzināsim. Ketners atrada MC10116 mikrenes krievu analogu, bet demodulātora MC1496 aizstāja ar kriebu 174ps1. Ar videopastiprinātāju bija problēmas, jo NJ592 analoga nebija krieviem.

Cita lieta, ka UKW BERICHTE shēma ar PLL detektoru amatieriem bija daudz pieejamāka un vieglāk uzbūvejama par Ketnera variantu.Tapēc gan Matiježu Vidmeru var saukt par amatieru SAT uztverēju tēvu. Ketners savukārt uztaisija nopietnu biznesu ar savas konstrukcijas apraksta un iespiestās plates tirdzniecību. Tas sbija savdabīgs tā laika kits.

Ja vari, iedod saiti uz to krievu SAT vēstures lapu.

Laikam jālūdz administratoram lai no visa šā uztaisa jaunu topiku par rietumvalstu televīzijas uztveršanas pirmsākumiem Latvija. Mes tomēr te rumājam par analogo virszemes un SAT TV, bet tēma snosaukums tomēr bija digitalās TV uztveršana.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Es domāju vienkārši mainam nosaukumu šai uz:

Televīzijas tāluztveršana (analogā, digitālā TV - pagātne un tagadne)

d_l to noteikti var izdarīt! Un pielipināt pie svarīgajiem!

 

Savādāk baigi šķelsies temati, ir viegli arī nobīdīties uz analogo un digitālo TV spriežot par dažādām lietām.

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

emm, 83.gadaa saaku maaciibas tagadeejaa rtk. tur no riita pie durviim arii viss diils ar to galvu notika. nopirkaam jamo tikai taapeec, ka virsuu bija made in japan rakstiits

:> tajos laikos druumaa eksotka :> lakam 1,7 db bija) aizstiepaam pie valduhas uzprasiit, kas tas par hlamu, jamam acis kaa kilovata prozjektori iespiideejaas :>

 

Tajos laikos trokšņu līmenis varētu būt 17db.

Par gadu ir skaidrs:

sāka taisīt 83.g., bet atkārtojama shēma ar pieejamām detaļām tika tikai 88.g.

Bet tas jau nenozīmē, ka pa starpu nav bijuši ejoši aparāti.

Cik atceros - pat uz vissavienības izstādi bija aizstiepis.

Link to comment
Share on other sites

Nu nesāka Ketners SAT uztvērēju būvēt 1983 gadā. To nu es zinu točna. Domāju, ka visas runas mums sakās tā ap 86, 87 gadu. Es biju dabūjis pirmo žurmālu un nesu valdim parādīt. Tā viņam bija "āķis lūpā". Iztādēs vins piedalījas liekas 1989 gadā. Valdim jau viemēr sanāca smuki uztaisīt savas konstrukcijas, bet izstāde jau skatās galvenokārt uz ārejo izskatu un mantas aktualitati. Skaidrs, ka maskavā neviens vēl tolkam SAT TV nebija redzējis. Cik atceros, viegli viņam toreiz negāja. Maskavā varēja uztvert tikai 13 grādigo Eutelsat un ar tā laika galviņām, tas nebija viegli.

Par galviņa stroksni Tev nebūs taisnība. Ketnera galviņai tiešām bija 1,7 vai 1,8dB un ar to pilnīgi pietika. Vienkāršai, paštaisītai galviņai bez augstfrekvences pastiprinātāja sanāca teoretiski kautkur ap 6-8dB. Nu nezinu nevienu, kurš ar paštaisītu galviņu , būtu jo nopietni skatījies.

 

Drunk_lizard, par šķivi es zinu točna. Pirmais bija armija relejlīnijas 1,5m alumīnija sķīvis. Ketners vēl tam bija pasūtījis kontrreflektoru, lai izmantotu visu šķivja laukumu. No tā gan nekas nesanāca. Līmētos šķivjus taisīja Ketnera kaimiņš. Faktiski tās bija pirmās Latvijā taisītās parabolas. Līmēto Ketners uzlika vēlāk, bet sakumā tāda principā nevarēja būt. Jā, alumīnija šķivi vēlāk Valdis piemēroja 2,4GHz uztveršanai priekš interneta, bet tas bija stipri vēlāk.

Ar tiem gadiem, Tev galīgi neštimmē. Nu nebija pasaulē vēl nekādas SAT televīzijas 1983 gadā, kura būtu paredzēta parastam mirstīgajam skatītājam.Tajā gadā uzšāva vispār pirmo Eutelsat priekš cilvēkiem direct-to-home Jā bija PRO SAT sistēmas, ar milzīgām antenām un bija pasaulē fani, kuri tādus signālus ķēra.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Nav jau ko te līdz sīkumiem matus skaldīt, bet 1983 gadā galviņa nevarēja būt. Tā bija pilnīgi jauna lieta Eiropā un Pasaulē. Amerikāņiem vispar bija tikai 4GHz SAT sistēmas un milzīgi šķīvji. Starp 1983 un 1987 gadu Ketners nekādu SAT iekārtu nelodēja, jo ,kā jau es teicu, žurnāli, no kuriem viņs smēlās informaciju, bija vēlāk. Es varu parādīt orģinālās shēmas, kuras Ketners atdarināja. Man viss smuki stāv nu jau vēsturei.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka Valdis bija pirmais, kurš Latvijā redzēja SAT bildi un nav ko tur dēļ sīkumiem strīdeties. Man priekšā stāv abas Valda Sat uztverēju shemas un uz tām nekur nav virsū izstrādāšanas gads. Tāpat priekšā stāv žurnalu kopijas no 1986 un 1987 gada, kuros ir tās shēmas, kuras valdis atdarināja. Tā ka izdari secinājumus pats.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, ka pazīstu Edgaru. Mums tikai tie gadi neštimmē. Biznesu ar Edgaru sāka un Walket firmu Valdis nodibināja ap 90 gadu. Kantoris atradās trikotāžas kombināta dosaf telpās otra stāvā blakus Ogres televīzijai. Viss tas bija deviņdesmito gadu sakumā un valdis pat pištoļetu bija nopircis, lai no reketieriem "atšaudītos". Valdis tak ar visu savu SAT iekārtu Rīgas centrā rādija SKY NEWS no SAT, kad amonieši pa Rīgu Šaudijās un satelīta uztvērējs bija tik jauna lieta, ka tauta to skatijas uz ielas. Kā pats saproti, tas nevarēja būt 1984 gads. Kā iestājās brīvvalsts, tā viss biznes ar shēmu un iespiesto plašu tirgošanu Valdim aizgāja ciet. Jo mums jau bija savs rublis, bet Krievija savs un tad vēl visādas muitas saradās. bez Krievijas tirgus Ketnera bizness nevarēja pastāvēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nebūtu jaunums, tad neskatītos uz ielas. Pameģini Tu tagad dabūt cilvēku ziņas uz lielas paskatīties :sarkasms: Labi atradīšu žurnālu Radio un tur Valdis bija nobildets ar visu savu uztvērēju. Tad par gadu strīdi nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Nu jau vairs neatceros kurā LTV filmā bija parādīts tas teļļuks, kurš bija uzlikts uz mašīnas jumta un rādīja SKY NEWS.

Laikam jau tā bija filma "Es rakstu tavu vārdu", kuru LTV rādīja barikāžu 20gades piemiņas dienā. Man tā filma ir, starp citu. Varu sameklēt un kaut kur uzlikt, ja gribat.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Te būs radiozurnala numurs, kurā aprakstīta radioamatieru izstāde un pieminēts, ka Ketners paņēma pirmās trīs gpdalgas http://www.radioman-portal.ru/magazin/radio/1989/11.php

Secinajumus izdariet paši

 

Ei nu saproti, kuram no mums ar to vecuma marazmu problemas :sarkasms: , bet Valdiņs nebūtu no 1984 gada sveci zem pūra turejis.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Man kaut kur ir žurnāls <<Radio>> kur Valdis Ketners 87? gadā Maskavā ar savu satelītu kasti ВДНК izstādē :sarkasms:

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Janispauls, nu tad atrod to žurnālu internetā un parādi mums visiem, Ka tik runa neiet par 1989 gada žurnālu, kuru es atradu.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Tak viņš ir 87gads 7 numurs 22 lapa,kā ari 10 numurā 26 lapa,bet tikai bez SAT,kaut kur viņš bija ādas jakā ar sat kasti rokā

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Nu jau vairs neatceros kurā LTV filmā bija parādīts tas teļļuks, kurš bija uzlikts uz mašīnas jumta un rādīja SKY NEWS.

Laikam jau tā bija filma "Es rakstu tavu vārdu", kuru LTV rādīja barikāžu 20gades piemiņas dienā.

 

Tas Sky News satelītšķīvis uz žiguļa jumta ir vairākkārt ticis filmēts un ir iekļauts vairākās filmās. Tajās dienās tur filmēja visi, kam bija ar ko un uz kā.

P.S. Ja vari, moš uzmet kaut kur jamo - gribās apaskatīties, kā tā filma izskatās, izmalta cauri LTV traktam.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Ir, ir Valdiņš tai 87 gada bildē, bet uztvērēja ta nav :sarkasms: un nevar būt. Tai laikā viš ņēmās ar akupunktūras elektronisku aparatu. Vēl bija bilde žurnālā ar žiguli un taurēm uz jumta, kur viņš izstādē piedalījās ar autopastiprinātāju. Dēļ tām istādēm viņš cēla mūsu republikas DOSAF slavu un pa blatu dabūja radioamatiera augstāko kategoriju, kaut telegrafā nekad nestrādāja.

Link to comment
Share on other sites

Krishius - tā ir Vides Faktu filma, kura tikusi veidota no kaut kādas nekrāsainas VHS kasetes ieraksta kopijas. Ar vēl tā laika Nakts Ziņām un diktora pieteikumu. Praktiski tās nakts LTV ēters. Tuvākajās dienās varu kaut kur uzhostēt, kad būšu Rīgā pie optikas.

post-67561-0-56641500-1317495028_thumb.png

post-67561-0-18140500-1317495038_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Nevis Vides Faktu, bet Vides Filmu Studijas ;) Divas dažādas lietas jau 8 gadus.

Zinu, jo pats šo filmu uzprišināju rādīšanai. Oriģināls bija turpat LTV ēkā no ētera ierakstīts SECAM VHS (tāpēc ierakstam nav tālaika LTV markas uz attēla), bet diemžēl mūsu SECAM VHS maģis atdeva galus jau pirms pāris gadiem, tā kā nācās izmantot PAL maģi, kas, loģiski, SECAM krāsas nemāk reproducēt. Un varbūt pat tas ir labi, jo melnbalts attēls piedod retro fīlingu.

Pieteikums sākumā un ziņu fragments beigās atstāts ar nodomu.

Filmu 91. gadā uzfilmēja mans kolēģis ar VHS kameru, un montāža tika pabeigta pāris minūtes pirms laišanas gaisā. Montēja uz 1'' B-formāta māstera, kurš diemžēl vairs nav saglabājies, līdz ar to konkrētais no ētera ierakstītais VHS ir vienīgais palikušais eksemplārs.

Šogad gaisā tika laista vēl pa taisno no Betacam SP - viena no pēdējām filmām, ko LTV piegādājām šajā aizvēsturiskajā formātā.

 

Vienkārši gribās redzēt, kā tas izskatījās skatītāju galā :)

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi - viena no šī gada interesantākajām lietām, kas rādīta LTV ēterā (ņemot vērā to sviestu, kas pārsvarā tur tagad griežās). Un man vēl interesantāk - es toreiz 91.gadā vēl rāpoju zem galda. :D

 

Kas interesanti - LTV šo filmu parādīja vienu reizi (nu otro šogad) un tā arī neatkārtoja vēlreiz. Un raidlaiks jau arī bija "lielisks" - ap kādiem plkst. 12 darbadienā, ja nemaldos. Nu kā var kaut ko tādu nelikt prime-time, nesaprotu...

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Džons Loks

Ticiet man , man rādija Itālijas bezmaksas paku digitālajā tv. Uz 3. kanāla.

Labots - Džons Loks
Link to comment
Share on other sites

Džons Loks, Ar kādu uztvērēju Tu skatījies to trešo kanālu? Es vismaz nezinu DVBT uztvērēju, kurš ķertu tik zemu frekvenci ne pēc OIRT, ne pēc CCIR standarta

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...