Jump to content

Ceļu satiksmes noteikumu izprašana.


Recommended Posts

Sveiki!

Vēlējos uzzināt, vai man ir iespējams kašķēties ar valsti par noteikumiem vai nē.

Tātad. Vienu dienu, braucot mājās no laukiem, mani noķēra vienā postenī un uzlika 40Ls par apdzīšanu pār balto, nepārtraukto līniju.

Vai man bija obligāti jāatgriežas savā braukšanas joslā, ja nebija dzeltenās līnijas, kas man liktu atgriezties savā joslā?

Bija ceļa remonts un tpc bija tādi dzelteni apzīmējumi.

 

Bilde pirms manevra http://www.bildites....3ljhr1xvftl.png

Bilde, ar apdzīšanu pār balto strīpu neieejot atpakaļ savā joslāhttp://www.bildites.lv/images/j4ascyu2q4b74tt7b1ol.png

 

Lai mani noturētu, nevajadzēja būt šādiem ceļa apzīmējumiem?http://www.bildites....m6yj523k6dk.png

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Protokolā uzraksta pēc kādiem pantiem štrāfēts. Tad nu pantus studijā.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Ja tas ir divu joslu ceļš (viena turp un otra atpakaļ), kā saprotu pēc Tava zīmējuma, tad man rodas jautājums: Vai Tu tā arī brauktu pa pretējo joslu līdz mājām? Priekšā tak nav Tev nepieciešamās svītras :) Un tur remontdarbu dēļ visticamāk bija jābūt max 50 km/h zīmei. Ja tur nav atļauts apdzīt, tad tā arī ir. Un ja ap remontvietu nebūtu tās dzeltenās svītras? Tad ko Tu brauktu bedrē iekšā?

Link to comment
Share on other sites

jap, sods vietā. noraksti to kā zaudējumu/ikgadējo nodevu CP :D brauc cik kārtīgi gribi - bet tāpat 40 nieks gadā aiziet pogainajiem :D Pats regulāri, lai ietaupītu 20min laika rauju pa kreisi pār dubulto līniju uz valdemārenes ..pagaidām 3 gadu laikā neesmu uzrāvies :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

149.31 panta 1.daļa.

 

Divu joslu ceļš, viena turp, otra atpakaļ.

 

Nu, protams, ka nebrauktu līdz mājām pa to pašu ceļa pusi, bet, tobrīd, smagais atradās uz tās līnijas un kā lai es zinu, ka zem viņa atrodas baltā, nepārtrauktā? Ceļa remonts bija ar luksoforu, smagais brauca uz 20km/h un kamēr nebija ieskrējies, vēlējos tam pabraukt garām. Notika viss uz rīgas apvedceļa, netālu no salaspils.

Link to comment
Share on other sites

nu uz apvedceļa tagad smagi, pats tur braucu pirmdien - lielākā daļa tur stiepj garām fūrām pie pirmās izdevības - daudz tur to fūru un draugi atklājuši kases vietu...nu ja tagad visi tik pareizi :D paši nekad fūrām garām nestiepjat aizliegtās vietās > ? vienkārši uzrāvās autors.

Labots - osscar
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Nu, bet ja uzraujies, tad nevajag sākt meklēt atmazku un izrādīt kaut kādu interesi par tiesāšanos :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Labi, tad aizrakstīšu kaut kādu protestu, vismaz nebūs vēl 30+ dienas jāmaksā tas sods, kas zin, mošk paveicas.

Link to comment
Share on other sites

dzhonsons

Un ar ko tu aizbildināsies? Ar to, ka visi tā dara? :D Pirms protesta sūtīšanas atrādi to arī šeit pat :>

Link to comment
Share on other sites

Sodu var nemaksāt gadu vai kamēr nav jāiet TA :p

Man jau liekas, ka ar to vienu dzelteno pietiek, lai saprastu, ka jāatgriežas atpakaļ savā joslā. Tā taču nav, ka visu laiku ir viena josla un tad pēkšņi parādās otra josla bez zīmes.

Labots - Acc3L
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Vispār tas sods ir aiz matiem pievilkts, jo -

 

1.2. apdzīšana — braukšana garām vienam vai vairākiem braucošiem transportlīdzekļiem, iebraucot pretējā braukšanas joslā (brauktuves pusē) un atgriežoties iepriekšējā braukšanas joslā (brauktuves pusē);

 

Bet autors jau neiebrauca pretējā joslā un pāri līnijai, lai apdzītu, bet lai apbrauktu apzīmētu remonta vietu. Un viņa doma ir pilnīgi pareiza trešajā bildē.

Es ietu vismaz pakasīties, un tvaiku nolaistu!

 

Ja tur ir tāds ceļa apzīmējums, kā pirmajā bildē, tur var sodīt visus, kas apdzen remonta vietu!

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

es gan sapratu, ka Chaba to mašīnu apdzinis tikai pēc dzeltenās līnijas, t.i., ceļa remontu apbrauca viens aiz otra un, kad smagais iebrauca labajā joslā, tad apdzinējs turpinājis maukt pa pretējo joslu un apdzinis smago. bet tāpat vainīgs, jo šādās vietās noteikti būs nepārtrauktā līnija. un to, ka nevarēji zināt, ar to diez vai sanāks attaisnoties

Link to comment
Share on other sites

Trešais variants nekādi nevar būt, jo tad no otras puses braucošie tālāk par to līniju nedrīkstētu braukt.

Ja tajā vietā kur viņš atgriezās savā joslā pēc apdzīšanas vēl bija nepārtrauktā līnija, tad sods pelnīts, ja tur jau bija pārtrauktā, tad var iet un apstrīdēt.

Link to comment
Share on other sites

Nē, drīzāk sākotnējā posta 3.bildes variants ar raustītu līniju pretējā braukšanas virziena joslā!

Link to comment
Share on other sites

Tādiem profāniem tiesības jāsagriež ar šķērēm.

Kā var nepamanīt horizontālo ceļa apzīmējumu?

Ja ievērotu drošu distanci starp priekšā braucošo auto, tad arī redzētu, kādas līnijas ir sazīmētas.

Ne jau prikola pēc tās līnijas uz ceļa zīmē

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Trešā bilde neder, jo tad sanāk, ka pretī braucošie tiek novirzīti grāvī :D

Link to comment
Share on other sites

Tādiem profāniem tiesības jāsagriež ar šķērēm.

ceļu policisti jau darot līdzīgi - ar adatu bildei acīs iebaksta, ja kāds ne pa spalvai paglaudījis. tiesības iezīmētas.

Link to comment
Share on other sites

Tad pie reizes jautājums par Juglas ielu Rīgā, kuras jauno posmu sāk un noslēdz abi apļveida krustojumi (www.balticmaps.lv).

Katra posma sākumā uzlikta zīme '70'; katra posma beigās stāv zīmes '50'.. Un pa vidam divi 'neformāli' krustojumi ar apzīmējumu 'galvenais ceļš'..

Nu, ja galvenais ceļš, tad, nākamajam posmam sākoties, nepieciešama atkārtota zīme '70', bet tādu tur nav..

Krustojums fiziski ir, bet zīmju darbība netiek organizēta kā krustojumā?

post-61453-0-03587600-1314273415_thumb.jpg

Labots - Sanchus
Link to comment
Share on other sites

Tīri juridiski to var apstrīdēt un "novinnēt", jo noteikumos nav teikts, ka "ja ir baltā līnija, tad nedrīsk apdzīt",

tā ir tāda "tautas valdoa". Noteikumos ir rakstīts:

"... ceļa apzīmējuma līnijas šķērsot aizliegts, izņemot 920.ceļa apzīmējuma līniju gadījumos, kad tā lietota, lai apzīmētu stāvvietas robežas, vai sadala pretējos virzienos braucošu transportlīdzekļu plūsmas, lai atgrieztos savā braukšanas virziena pusē."

 

Attiecīgi, ja dzetenā līnija tev lika šķersot to balto, tad tālāk jau baltā tev neliedz apdzīt.

Bet ir cits punkts:

 

 

123. Aizliegts apdzīt šādās vietās:

 

123.4. augšupceļu beigās, bīstamos pagriezienos un citos ceļa posmos, kur redzamību ierobežo apturēti transportlīdzekļi, ēkas, apstādījumi u.tml.;

 

Un pēc šī punkta man domāt Tu pelnīti dabūji sodu - ceļš tur nav labi pārredzams (dēļ tā arī baltā līnija).

 

Bet tā kā protokolā Tev ir ierekstīts 149.31.1, tad droši ka var apstrīdēt, jo Tu nešķērsoji 920 līniju, lai veiktu apdzīšanu.

 

btw, pareizi pie šķēršļa beigām vajadzētu būt pagaidu "dzeltenai" zīmei, kas liek atgriezties savā joslā, bet tādas tur nav.

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Sanchus - man arī par šito, kad uzlika zīmes, bija jautājums. Bet reāli jau tur krustojuma nemaz nav. Ir tikai zīmes, bet ceļa, ar kuru krustotos Juglas iela nav. Tad es visu laiku pieņemu, ka 70 zīmes darbības zona nebeidzas. :)

Link to comment
Share on other sites

Pieņemt jau var, bet tur OooPis ar šauru skata leņķi caur brillēm ieraudzījis krustojumu, un aiz tā velkas uz 50km/h, kas uzreiz prasa urrā paraugdemonstrējumus, kā apdzīt uz 80.. Tāda čakarēšanās vien sanāk.. Arī - ar Dievu uz pusēm. Krustojums tas 50/50 ir, jo, ja asfalts tur beidzas, tad iebrauktās rises aiziet pļavā.. Tik 'dodiet ceļu' nav uzlikuši..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...