Jump to content

Planšete darbam


litrs
 Share

Recommended Posts

ļoti patīk konsultēties par tehnikas iegādi šajā forumā. tagad man ir saniezējies pēc planšetes uz kuras var aplūkot CAD failus, kā arī tos turēt atmiņā. Pārējās mediju funkcijas un failu ielāde caur USB jābūt komplektā. Cik sapratu no iDeal pārdevēja, tad iPad man neder, kaut pārdevējs centās mani iestāstīt pretējo. Kā tad īsti ir ar tiem verķiem?

Mana vajadzība ir tehnikas progress būvlaukumā. Man ir apnicis stāvot uz jumta, vējā ar rasējumu A2 formātā meklēt mazu detaļas mezglu, savukārt portatīvo nav īsti kur novietot.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Ir tāda lieta kā AutocadWS, kas ir lietojams uz android un IOS. Tas nozīmē, ka pārdevējs tev nav īsti neko melojis. Tālāk jau atliek vien izēlēties sev tīkamāko aparātu uz kur izmantot un -aiziet' uz mājas jumta! :)

Link to comment
Share on other sites

kā tikai skatīitājs (vievers) derēs laikam ar ipad bija k-kāda app kas vēra vaļā dwg failus

USB suportu var dabūt uzlaužot jailbrakojot ipad bet tas nav īsti legāli

 

uz android ir šāds te AutoCAD WS

vai aršis te

 

un tad asus transforemr un citi droidi māk lasīt USB flešu un kartītes

 

 

ipad natīvi nevar lasīt neko vairāk par bldēm uz flešā

ja uzliek cynda un citus tad k-kas labāks bija

Link to comment
Share on other sites

Gigenieks

The_Saint, labs posts +1. Bilde super - pilnīgi pašam gribās pirkt uzreiz (kaut arī nevajag) :grin:

 

P.S. Labi, ja iesaista ko citu kā tekstu, šai gadījumā bildi. A to jāurbjās cauri tekstu blāķiem un linkiem... Kā tur bija "1 bilde ir 1000 vārdu vērta: :)

Link to comment
Share on other sites

Nu "American Chopper" var smuki redzēt kā vīrs solidworkā(?) uz planšetes strādā. Varbūt var arī brendu noskatīt.

Atstāj iespaidu btw. Man šķiet ka viņš lieto kaut ko līdzīgu Wacom Cintiq vai Intuous.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par tām divām bildēm, bet portatīvais dators plāns un ar 9 šūnu bateriju man ir, ar to es uz taburetes pastrādāt varu. Gribas ko tiešām ērtu, ja vispār kas tāds eksistē. Tādu plānu tabletīti, kurā var ātri pārpumpēt failus no pamatdatora vai no dropbox, 3G nevajag, jo man visos objektos ir WiFi vai arī Nokia E52 kabatā (diezgan ātrs LMT internets caur Bluetooth). Varbūt ASV ir kāds profesionāļu rīks? Kad LV parādījās pirmie datori, tad man no ASV atveda kalkulatoru ar lielu monitoru, kurā varēja zīmēt funkciju līknes. RTU veči tik acis blisināja, bet pie mums tādi nekad neparādījās.

 

 

Link to comment
Share on other sites

lietoju dell inspiron duo tieshaam labs aparaatspar labu cenu, tikai parasto hdd uz ssd vajag nomainiit, i aatraaks i izturiigaaks ar ssd

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka man šie būs ilgtermiņa meklējumi. Nesaprotu, kādēļ visiem aparātiem tagad liek glancētos ekrānus, brīvā dabā tur neko nevar redzēt. Uz lenovo vai mana vecā HP paviljona saules gaisma īpašu iespaidu neatstāj.

Link to comment
Share on other sites

a kā tu uz tā matētā panāksi labu un precīzu tuchskreen darbību ?

 

ir jau tās dator tabletes bet tās maksā ar daudz

Link to comment
Share on other sites

Nu ja ar pirkstu pa matēto nevar braukāt, tad nevar. Tādas nianses nepārzinu. Pārzinu to, ka man tādas lietas ļoti ātri skrāpējas - telefons kā no miskastes izvilkts izskatās jau pēc pusgada. Pulkstenim ir foršs stikliņš no kaut kāda kristāla - divus gadus lietoju un metāla ķēdīti jau divas reizes vedu pulēt, bet stikliņš bez skrāpējumiem.

Link to comment
Share on other sites

Diez vai iegādāsies industriālo tablet PC par divām štukām, kam ekrāns matēts un stikliņš neskrāpējas, par to naudu 10 reizes nomainīsi parastās.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Tādu verķi vērts pirkt uz kaut kādas naftas platformas okeānā, kur izmaksas tiešām ir sekundāras. Es jau iesaku pieturēties pie klasiskās windows tabletes, kur tomēr ir arī fiziskā klaviatūra nu priekškam seksot ar android vai IOS, ja visu bez problēmām māk izdarīt iekš windows?

Link to comment
Share on other sites

Diez vai iegādāsies industriālo tablet PC par divām štukām, kam ekrāns matēts un stikliņš neskrāpējas, par to naudu 10 reizes nomainīsi parastās.

piedod, bet cilvēki kas reāli strādā novērtē kvalitātes ātšķirības.

Tas kas TEV liekas nereāli liels peso 2K USD patiesībā ir laba inženiera 2 mēnešu alga Latvijā, par Rietumiem pat nerunājot. Tā ka tad ja tas produktivitāti paceļ par 10% procentiem - tas atmaksājas mazāk nekā gada laikā.

Link to comment
Share on other sites

piedod, bet cilvēki kas reāli strādā novērtē kvalitātes ātšķirības.

Tas kas TEV liekas nereāli liels peso 2K USD patiesībā ir laba inženiera 2 mēnešu alga Latvijā, par Rietumiem pat nerunājot. Tā ka tad ja tas produktivitāti paceļ par 10% procentiem - tas atmaksājas mazāk nekā gada laikā.

 

 

2K USD ir viena mēneša alga labam inženierim LV. Tas ir bez prēmijām. Bet tādu summu par tableti es atdošu tikai tad, ja tā būs gana progresīva.

 

Tabletē par 2...5000 USD jābūt ļoti labam akumulatoram un ļoti labai programmatūrai, kas nodrošinātu ātrus un automātiskus savienojumus ar tīklu vai citām ierīcēm, piemēram, datorteodolītu. Tai jābūt tādai, ka paņem rokās un strādā, nevis kaut ko instalē, meklē programmas, softus un visādi citāi bendē nervus. Un vēl tā nedrīkst svērt vairāk par parastu laptopu, jo tad zūd jēga. Līdz šim esmu piegājis principam biežāk mainīt standarta produkciju, bet pamazām ir jāsāk strādāt kā rietumos. Es portatīvo datoru par 500...600 Ls mainu ik pēc 2 gadiem, laikam tas nav racionāli.

 

 

Link to comment
Share on other sites

neizskaidrojami bet fakts, nemīlu es samsungu, bet citiem ieteikt nav problēmu shifty.gif

galaxy tab

 

īsumā ARM proči protams nav tie jaudīgākie bet te ir 1 GHz divkodolu + Tegra2 declare.gif (grafisko procesu uzlabos ievērojami) + 7000 mA akumulators dribble.gif un 3G atbalsts ( ir arī bez 3G, lētāks ) 3,2 MP kamera, varēsi arī nočolkāt kādu detaļu( Geo-tagging arī laba lieta ).. aa jā, Android un kāds jau teica, ka priekš šīs OS ir iespējams dabūt nepieciešamās programmas.

 

p.s. viņš ir plānāks un vispār mazāks par to pašu ipad2.. vispār -> te

 

offtopic.gif nav brīnums, ka apple centās šos izstumt no eiropas tirgus yes2.gif

Labots - hel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apskatīju salīdzinājumu un radās samulsums - vai tad iPad 2 ir USB? Veikalā tādu neredzēju. Uzreiz parādās jautājums par Galaxy - vai tur arī tāds ir? Kaut kur lasīju ka Galaxy ir SD slots, kas mani ļoti apmierinātu. Svarīgākais - vai Galaxy var veidot failu mapītes kurās ielikt tekošos dokumentus vai arī kā iPad gadījumā pie dokumentiem tieku tikai caur dropbox?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vienīgā jēdzīgā tablete, ko esmu rokās turējis, ir ASUS Eee Pad Transformer FT101 ar fizisku klavieres doku. Protams, ir Android ierobežojumi, gribētos 3G u.t.t. Bet vismaz var izmantot mācību procesā. Es pat teiktu, ka studentam šādi ir daudz feināks nekā kaut kāds laptops. Ja vēl būtu iespēja pieslēgt ārējo monitoru (projektoru), tad vispār nebūtu cenas.

 

P.S. ir mini HDMI, bet nav info kā sadzīvo ar analogām projektora ieejām.

 

P.P.S. vispār varētu uztaisīt nelielu pārskatu par Transformeri... būtu interese?

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Paskatījos video - izskatās interesants. Nesapratu kas tur ir ar bateriju, vai katrai daļai ir sava?

 

Tikko ieraudzīju ziņu par Fujitsu mitruma drošu tableti - jāgaida, bet ja ilgi gaidi, tad paliec vecs un meitenes vairs neinteresē.

 

Atradu tādu Motion J3500 Tablet PC tas ir īstais. Jāpasūta no ASV, cena J3500 Starting at $1,799 MSRP. Bet tur vēl visādi pribambasi jāpiepērk palielinot summu līdz 2 200 USD. Paskatoties video iPad vienkārši nobāl šī verķa priekšā, protams, ja nesalīdzina dizainu, bet ko var gribēt, ja Motion ķieģeli var droši mest zemē un peļķē. Un īstenībā tas nemaz nav tablete - lācītim vēderā ir 4Gb operatīvā 160Gb HDD un Windows 7 Profesional. Vēl super fīča ir iespēja ar pirkstu vai irbulīti rakstīt tekstu rokrakstā, kurš uzreiz pārvēršas elektroniskā formātā aparāts uzreiz piebāzts ar lietderīgu programmatūru. Tagad jāsāk domāt kā lētāk sūtīt, varbūt izdevīgi ir arī nedaudz instrumentus piepirkt (Dewalt štrumi tur par 60% lētāki nekā LV).

Link to comment
Share on other sites

P.P.S. vispār varētu uztaisīt nelielu pārskatu par Transformeri... būtu interese?

Protams!
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, mēģināšu. Tikai jāpapēta boot.lv video apskats, lai nepārklājas.

Link to comment
Share on other sites

Hmm autors baigi dikti kritis uz lietaam izcelt ka peerku par tik un tik. Isti neredzu tev jeegu shim tematam bez izteikumiem ka ir laptops pa 500Ls vai pasuutiit par 2000USD datoru. Es neatradu kas ir taas iespejas ko sagaidi no planshetes, kaadu programmatuuru darbinaasi, kaados apstaakljos tiek un kur tiks lietots. Tev nevajag planseti. Nopeerc labaa ko lietderiigaaku.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt nav pārāk korekti mētāties ar summām, bet kam man tādu daiktu vajag jau minēju pirmajā ierakstā. Miljonārs neesmu un tādu aparātu pirkšu par uzņēmuma līdzekļiem - par pirkuma izmaksām gaidu info no grāmatveža - ja pērkot uz firmu būs vēl visādas muitas u.c. jāmaksā tad varbūt būs jāiet citi, ilgāki ceļi. Senos treknos gados jau esmu pircis mazo konteineru ar Dewalt instrumentiem no ASV, bet tad nebija problēmu ar skaidro naudu. Tagad būvniecības uzņēmumus baigi čeko, vismaz lielos. Planšetes lietderība nav liela - tā vairāk dod ērtības un bišku samazina laiku ko patērēju šķirstot A2 un A3 formāta labas 50 lapu sējumā stāvot uz 5 stāva pārseguma Jūrmalas kāpās.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

A2 un A3 ar 10" planšeti neaizvietosi :sarkasms: Pat kārtīgam A4 tie trūkstošie 11cm no diagonāles var būt (teiksim tā) nāvējoši.

Link to comment
Share on other sites

Arī portatīvajā datorā un lielākā galda monitorā A2 formātu neredzēsi. Bet procesā tas nav vajadzīgs, piemēram, no viena stāva 600 m2 laukumā man nepieciešams pārbaudīt kā sasieta armatūra gar liftu šahtām - es varu ātri pievilkt konkrēto mezglu un pārbaudīt tā atbilstību projektam. Patreiz notiek tā - paskatās lielajā plānā ka te it kā nav riktīgi, tad iet uz ofisa vagoniņu, izprintē vairākas vietas pietuvinājumā, un tad maršē atkal atpakaļ. Visus mezglus izprintēt arī nevar, jo viena apakšuzņēmēja projekta komplekta kopēšana līgumam vien CopyPro maksā ~ 150 LVL - tam apjomam izprinterēt visus mezglus ir nereāli. Un apakšuzņēmēji man parasti ir vismaz 8. Ātri iemest acis ventilācijas projektā - pārbaudīt vai gadījumā šajā vietā caur metāla siju neiet 300 diametra caurule (kas mūsu projektētājiem gadās diezgan bieži) laikam ir ērtāk datorā, nekā šķirstīt vairākus sējumus un salīdzināt lapas. Patreiz es to daru ar laptopu, turot to rokās - nav pats ērtākais veids darbam, pie kam, manam ASUSam ar pirkstu braukājamais agregāts nav tik labs kā vecajam HP vai kolēģa Macbook Pro. Pie tā visa vēl jāņem vērā, ka nav stabila pamata zem kājām.

 

Pielikumā bildīte, kā izskatās darbavieta, starp citu, taisīta ar Sony kameru, kuru nopirku pateicoties Boot forumam - ar to esmu ļoti apmierināts.

 

Un vēl, ja es neskaidru risinājumu varu nofočēt, pierakstīt klāt jautājumu un nosūtīt konstruktoram, kurš sēž Daugavpilī un tiešsaistē precizēt risinājumu - unikāli. Bet līdz tam vēl tāls ceļš ejams, kaut gan interjera problēmas ar arhitektiem šādi jau risinu. Iemesls - arhitekti ir labāk nopakoti ar tehniku nekā konstruktori, bet celtnieki - tā pa vidu. Joks - celtnieki ar labi nopakoti ar BMW X5:).

post-90219-0-99739400-1314875414_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu tad uzzini vai Androidam ir DWG skatītājs un pērc planšeti ar max krutām iekšām, lai tos plānus var gana jēdzīgi bīdīt. Ja par svešu naudu, tad Motorola Xoom - liela atmiņa, fikss, USB pieslēgvieta.

Link to comment
Share on other sites

Manā gadījumā uzņēmuma nauda daļēji ir arī mana nauda, bet nav runa par to. Es patreiz izdarīju izvēli par jau minēto Motion J3500 Tablet PC - tas ir īstais. Kāda nedēļa aizies, kamēr sazināšos ar pārdevēju lai precizētu komplektāciju un programmatūru - lai nav tā ka nopērc, un pēc tam vēl viskautko nopērc lai varētu strādāt. Pēc tam vēl grāmatvedis sarēķinās muitas u.c. lietas - varbūt lētāk ir lai kāds paziņa atved par privātiem līdzekļiem. Visādi tādi sīkumi aizņems gana daudz laika - pie veiksmīga iznākuma ar ierīces darbību varēšu iepazīstināt pēc mēneša vai pat diviem. Varbūt vēl atradīšu Eiropas tirgotāju, vai kaut kādu līdzīgu produktu, bet man pret ASV tehniku ir lielāka cieņa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Labdien, pēc ilgāka pārtraukuma esmu iegriezies Boot forumā, jo mēģinu iedziļināties audio spečuku pasaulē. Pie reizes atskaitīšos par savu planšeti. Līdz šim esmu visādi gudri izrunājies par profesionālajām vajadzībām atbilstošo Motion J3500 Tablet PC. diemžēl uzsākot pirkuma procedūru izrādījās, ka nepieciešamā summa pārsniedz 4 k USD, jo komplektā vēl jāņem visādas fīčas, vadi, klaviatūras un rezerves baterijas. Plus vēl problēma ar garantijas attālumu un visnozīmīgākā ir racionālā puse - šādi daikti ir izdevīgi, ja tie ir visai komandai. Īsāk sakot - LV tāds atmaksātos vienīgi bibliotēkas būvobjektā. Nu jau gandrīz gadu lietoju Asus Eee Pad  Transformer Prime TF201 ar Android 4.1.1. un esmu gandrīz apmierināts. Galvenais mīnus ir izcili vājā WiFi zonu uztveršana, pat standarta Sony telefons uztver krietni labāk - tātad ir vērts pirkt versiju ar sim karti un patstāvīgu interneta pieslēgumu. Vēl korpuss ir stipri apskrāpēts, bet man visa tehnika ir tāda. Vairāk mīnusu nav. Baterijas turas lieliski - tās ir divas, gan planšetē, gan klaviatūras dokā. dwg. faili atveras un darbojas pat ātrāk nekā uz portatīvā, tie gan jāielādē atmiņā caur e-pastu kā visos Androidos. Ekrāns darbojas superīgi, reakcija ir momentāla un ne ar ko neatšķiras no kolēģa ipada. Kad darbā nevajag strādāt ar xls. failiem (ar tiem strādāt ir ļoti neērti), tad Eee Pad pilnībā aizstāj portatīvo un ir pat ērtāks un ar ilgāku bateriju. Beidzot izbaudu gmaila priekšrocības, kad man visa informācija sinhronizējas telefonā-datorā-planšetē. Kalendārs ar manu darbu grafiku ir publiski pieejams kolēģiem un sekretāre var to koriģēt (tas gan vairāk ir par Androidu). Arī lietošanai mājās ir lielas priekšrocības - portatīvo tam vairs nelietoju. Vēl varu piebilst, ka ir normāla fotokamera un citas mediju iespējas, tās ir normālā kvalitātē un ērti funkcionē, bet ikdienā es fotogrāfēšanai lietoju vai nu kārtīgu fotoaparātu, vai telefonu, kuram arī ir tāda paša līmeņa kamera - ar planšeti bildējot rodas it kā idiota pašsajūta. Cenas gan baigi krītas, pirku gadu atpakaļ ap 500 Ls - tagad redzēju par 400. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...