Jump to content

RepRap būve


fest
 Share

Recommended Posts

Es gan nebūtu tik drošs runājot par to liberatoru, fest. Tas konkrētais ir uz Lulzbot AO-101 izprintēts.

 

Par printeri. Ņemt var. Es gan vairāk sliektos uz kādu no printeriem ar alumīnija profilu kontrukcijām, kā piemēram, MendelMax 1.5, MendelMax 2.0 (source joprojām kavējas) vai kaut vai jaunais Lulzbot TAZ (source).

 

Par elektroniku. Laikam tagad gan vairāk sliektos uz Melzi pusi - +/- tas pats Sanguinololu tikai ar ventilatoru atbalstu, SD slotu un skrūvējamajiem vadu spraudņiem. Arī LCD, ja grib, var pielikt elementāri.

Labots - U-MADz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksejs

    26

  • fest

    62

  • U-MADz

    28

  • ansisl

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

CashOne

Tauta! Varbūt kāds var aizdot motoru notestet vai vadibas plate nav nodegusi? 

Varu atbraukt ar visu printeri kaut vai ja ir nepiecieshamiba :)

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

@CashOne, kas par vadības plati? Uzsit ziņu uz PM, vari piebraukt pie manis, patestēsim.

 

@U-MADz, Melzi es personīgi neņemtu  (bet varbūt tāpēc, ka ir slikta pieredze ar 5 DOA stepstick draiveriem, un vienu nosvilušu pololu draiveri- lai gan teorijā viņiem ir overcurrent un overtemperature aizsardzība- izdevās skaisti nokūpināt).

 

Pēc 2. pasaules kara bērni zaudēja acis spēlējoties ar nesprāgušām patronām. Pirms 20 gadiem- spēlējoties ar karbīdu vai alumīnija pulveri. Tagad- ar alumīnija foliju un trubu tīrāmajiem. Prognozēju, ka pēc 10 gadiem sīči traumēsies šaujot no reprapētiem ieročiem :sarkasms:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hi.
nesen tiku pie pbrintrbot jr. ir pasūtīts heated bed, tikmēr ir ķibele ar detaļu warpošanos, tiek printēts uz stikla, kas aptrādāts ar matu laku, PLA, layeris 0.3mm pirmais - 2.5mm, ventilātors pēc pirmā layera slēdzas iekšā, lielākas detaļas sāk liekties. kādi ieteikumi?
MSS2Ah.jpeg
qhbpV6.jpeg

Labots - ansisl
Link to comment
Share on other sites

Ar zilo lenti man arī galīgi nekas nelipa. Tas gan laikam bez apsildāmās virsmas nestrādās, bet vislabākos rezultātus esmu ar PLA dabūjis ar pva līmes šķīdumu uzklājot plānā kārtiņā uz stikla uzsildīta apmēram uz 55 grādiem.

 

Vairs neviena detaļa nav saliekusies, un pēc atdzišanas smuki nolec nost. Ar ABS esmu printējis uz stikla ar abs acitona šķ., bet ar ABS esmu izprintējis tikai pāris detaļas, jo mans MK2 ļoti negribīgi tur 120 grādu temp.

Link to comment
Share on other sites

nu tas jau shootout, jāgaida rezultāti



šodien izmēģināju papīra līmi - ļoti labi rezultāti bez hotbeda

 

i8bjoHg2l6ZgD.jpeg

Link to comment
Share on other sites

jp :)

atcerējos, ka mētājas kkur; uzliku kā AirPlay servaku un

uzliku OctoPrint, tā ir labā štelle, varu no darba uzlikt kko prinēties un skatīties, kas notiek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pārdodu 1kg melno ABS 3mm (nesaprotu kā sajaucu un nopirku 3mm abs nevis 1.7mm pla  :( ) - 27,-LVL

Labots - ansisl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uzlikts hotbeds .. šķiet vairs newarpo

 

Photo_231.jpg

 

 
 
HELP.
Pēdējā laikā bieži iesprūst PLA:
Photo_241.jpg
 
 
Temp: 180c
Layer height: .3mm
 
Ātrumi (nozzel: 1.75, .4mm diam):
Screen_Shot_2013_09_01_at_8_55_15_PM.png
 
Retract:
Screen_Shot_2013_09_01_at_9_02_38_PM.png
Labots - ansisl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ir jautājums - kur Latvijā/Rīgā varētu dabūt T5 zobsiksnu?

Skrūvēja cilvēks printeri kopā nu un sanāca netīšām dažus zobiņus par daudz no komplektā esošās zobsiksnas nogriezt...

 

P.S. vajadzība esot samērā akūta, tā kā jēbajs īsti neder.

Link to comment
Share on other sites

Ūnijas ielas gultņu bodē teica, ka varot pasūtīt tādas siksnas. Droši vien būs ātrāk kā ebrejs.

 

Par PLA iesprūšanu- parasti to izraisa pārāk augsta temperatūra hotenda augšējā daļā. 30-40mm ventilators, pavērsts pret hotenda augšējo daļu palīdz.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmm.. man tieši rezultāti palika labāki t paceļot no 190c uz 205c

 

 

btw ir doma pamēģināt http://www.ebay.co.uk/itm/PROCESS-EQUIPMENT-3D-PRINTER-DUAL-EXTRUDER-2-SPOOLS-ABS-FILAMENT-MAKERBOT-p8-/200979357427?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ecb4d9ef3 šito. nekur netā gan nav nekāda jēdzīga infa; kāds vispār ir saskāries ar ķīniešiem? saprotu, ka šis pa visam švaks nav.. cik nu ko varēja izlasīt

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Piezīme sev- vadīklu vietā izmantot parastus kalibrētus tērauda stieņus nav laba ideja ilgtermiņā. Gultņu lodītes tomēr ir cietākas, un pēc kāda laika uz stieņa virsmas parādās rievas.

Link to comment
Share on other sites

robertspauls
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

paldies!

es atradu džeku no lietuvas caur vācijas ebay, ar kuru var sazināties caur e-pastu seriogal(at)yandex(dot)com, un viņš piedāvā 1.75mm ABS filamentu, ~20 euro par 1kg rulli (ar visu spoli) ieskaitot piegādi. pasūtīju piektdienā, pirmdienā jau bija klāt.

joprojām gaidu printera elektroniku, tāpēc neesmu to noprovējis darbībā gan.

 

kamēr tepat... varbūt kāds zin, kur iegādāt 3mm alumīnija loknsīti 250 x 280 izmērā? metāla tirgotāja, šķiet, tikai pilnās loksnes piedāvāja.

Labots - frukc
Link to comment
Share on other sites

jā, dabūju no Tehlat to loksnīti. paldies!


šodien secināju, ka rūdītais stikls nav plakans, jo termiskās apstrādes procesā tas vērpjas... citādi jau turot 200 grādus bez problēmām un vēl mehāniskā izturība... variants atkrīt.

 

Jūs lietojat parasto stiklu vai borsilikāta?

Link to comment
Share on other sites

Man ir bijušas kādas 3 parastā stikla virsmas, un viena Depo "krāsns stikla virsma". Ja izmanto kapton/zilo krāsotāju lentu, tad nejutu atšķirību starp ugunsizturīgo un parasto stiklu. Kad eksperimentēju ar drukāšanu tieši uz stikla virsmas, tad krāsns stikls izturēja nedaudz ilgāk- bet beigās detaļas nāk nost ar stikla lauskām no abiem veidiem.

Link to comment
Share on other sites

kādā teperatūrā sildīji virsmu? drukāji ABS vai PLA? kāds tieši materiāls bija "Depo krāsns stikla virsmai" nav zināms?

Link to comment
Share on other sites

 

 

kādā teperatūrā sildīji virsmu? drukāji ABS vai PLA? kāds tieši materiāls bija "Depo krāsns stikla virsmai" nav zināms?

ABS sildu līdz 110 grādiem, PLA- 60. Jāpiezīmē, ka tās ir termistora nomērītās temperatūras, kas ir apakšā- pašas pamatnes temperatūra ir 5-10 grādus zemāka.

 

Par stikla materiālu nezinu, bet kvadrātmetra cena gan iekrita atmiņā- vai nu 200 vai 400 LVL.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

redzēju ka argusā tirgojas termostikla pamantnes 200x200 , ir kāds mēģinājis ? 

Labots - Saw
Link to comment
Share on other sites

Sveiki visiem,

Pievienošos Jūsu bariņam, jo arī es esmu sācis likt kopā savu RepRap Mono Mendel. Pagaidām, cik laiks ļauj, pāris stundas pasēdēju un gandrīz jau saliku rāmi. Tagad vēl priekšā visas ķēpas ar vadiem, motoriem, siksnām utt.

Vai no jau praktizējošiem RepRap'istiem ir kādi ieteikumi un padomi?

 

Paldies!

Vēlāk varētu ielikt kādu bildi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ar intresi lasu šo topiku. Kā jaunrades projekts tas viennozīmīgi ir interesants! Tomēr mani moka jautājums - vai šim ir arī kāds praktisks pielietojums?

Izmaksas aparātam nav mazās, arī vietu viņš daudz aizņem. Zinu ka līdzīgus aparātus izmanto mašīnbūvē un māju modeļu izveidē. Arī medicīnā lai palīdzētu ķirurgiem.

 

Bet kāds piezemētāks pielietojums? Piemēram vai var izdrukāt pietiekamas izturības zobratu piemēram mikserim? Kaut ko praktiski pielieojamu...

Link to comment
Share on other sites

ansisl

"jaunrades projekts" ? tad būtu jāpaseko līdzi ne tikai šim topikam :D tā jau ir milzīga industrija. e.g. auto bufferus (.lv Scania paši sev drukā, lai nav jāpērk), mākslīgos locekļos un emm... sirdis - es tos nesauktu par jaunrades projektu. maksā tik daudz, cik gribi/vari atļauties daudz - http://printrbot.com/shop/printrbot-simple/ ? praktiskais pielietojums mājās e.g. http://www.thingiverse.com/thing:259899.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kāds lv ir izdrkājis auto buferi? Un Kāda ir viņa izturība salīdzinot ar tradicionālo stikla šķiedras + epoksīda tehnoloģiju?

Teorija ir skaidra, jautājums ko specifisku (nevar nopirkt) un praktiski pielietojamu kāds no lv reprap īpašniekiem ir izdrkājis?

Ps. Zip slider nu common.... Par reprap cenu es tādus 10000 gab nopirkšu!

Būtu labāk pieminējis custom design rasberypi korpusu, kaut arī to lētāk liekas ka būs ar cnc uztaisīt....

Link to comment
Share on other sites

Redzot, ka smagie auto arī metāla buferus pamanās salauzt...

 

Praktiskākās lietas, ko esmu drukājis:

 

Salauzts dušas uzgaļa turētājs (stiprinājums pie sienas).

Ritentiņi izvelkamajam dīvānam.

Turētājs sudraba latiem, lai var nolikt goda vietā.

Visādi ķinķēziņi kā dāvanas (personalizēti atslēgu piekariņi, zobrati).

Nestandarta korpusi (devaisiem, kas tiek piegādāti bez korpusiem)- loģikas analizatoram, RPi.

Mikroviļņu krāsns taimera pagriešanas rokturis.

Stiprinājumi CNC "frēzei" (gribēju frēzi, sanāca gravieris).

 

Ja cilvēks ikdienā ir visai tālu no inženiera darba, un hobiji ir ar citu ievirzi- tad saprotams, ka finansiāli šāds printeris ir tikai izdevumi.

 

3D printeri noteikti ir uz palikšanu, bet uz izteikumiem, ka 3D printeris ieņems tādu pašu vietu kā papīra printeri, skatos ar zināmu skepsi. Manuprāt "mājas" 3D printeri paliks tādā pašā stāvoklī kā mājas CNC frēzes- kā instruments ir labs, bet ne jau tādēļ katram tāds būs. Nemaz nerunājot par to, ka iemācīties modelēt 3D objektus arī prasa laiku, un vismaz kaut kādas inteliģences/telpiskās domāšanas kripatas.

Link to comment
Share on other sites

ansisl
(labots)

nedomāju, ka mūsdienu autiņu buferiem-plastmasai ir kāda īpaša loma pie sadursemes; arguments - cena. em Zip slider, nu ja vēlies aprobežoties tikai ar to tad, ja - tas būs padārgs.

es piem ikdienā drukāju bērnam rotaļlietas, diy projektu sastāvdaļas (jā! tajā skaitā rpi un arduino kastītes). pagājušajā vasarā., piem. kutera motoram saplīsa vairāki plastmasas stiprinājumi droselēm, pasūtīt - teica nu ~3mēn jāgaida (so rundens), mierīgi aizspēros pie fest un izdrukāju tos, pēc tam nopirku savu printeri un drukāju arī citas detaļas un 'upgreidus'.

un nevajag pārspīlēt 3d printeru cenas - man šobrīd it Printrbot Jr, kura cena bija imo ~500$. k šī tehniloģija masām vēl tikai mācās, bet ir pilnībā lietojama un ar labiem rezultātiem, 2014 gadu piem uzskata par 3d printēšanas materiālu (attīstības) gadu.


btw es ieteiktu aizdoties uz LU un klātienē 'paspēlēties'


lai redzētu, ko citi dara (var vispār izdarīt) var vienkārši pabrauzēt http://www.thingiverse.com/

Labots - ansisl
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...