Jump to content

RepRap būve


fest
 Share

Recommended Posts

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksejs

    26

  • fest

    62

  • U-MADz

    28

  • ansisl

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

hm... interesanti kādu programu vislabāk piesaistīt pie REP-RAP 3D printera? esmu 3Ds max cienošs Lietotājs. Ar visām pārējām esmu uz "jūs" :resent:

Link to comment
Share on other sites

Modeļa veidošanas programmai nav it nekādas nozīmes - galvenais, lai tā spēj uzģenerēt STL failu.

UM_workflow.png.scaled1000.png

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

Jā, tikai dažreiz no modelēšanas programmām eksportēto STL ir jāsalabo ar Netfabb bezmaksas tūli, pretējā gadījumā sliceris nespēj sagriezt. Bet Aleksejam taisnība- STL eksports ir gandrīz visām modelēšanas programmām, jo tas ir viens no tupākajiem formātiem, kas apraksta 3D modeļus- faktiski, tas ir parasts saraksts ar katra poligona vertekšu koordinātēm.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

Ehh... Galīgi neiet uz priekšu ar printeri. Beidzot (!) dabūju savu atmegu un esmu maldījies par iepriekšsacīto... Šoreiz galīgi nesanāk iestūķēt to bootloaderi. Kādu dienu apciemošu paziņu, lai uzmet uz breadborda shēmu un ieliek... Domāju ka pašlaik vaina vados, bet esmu tā izbesījies, ka nav vēlme čakarēt tos vadus... Tapēc pagaidīšu mazliet. Bet vismaz pašam par prieku visu pārējo esmu sataisījis, tagad tik jāgaida softs un jārauj vaļā. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Par to raķešdzinēju bik wtf...

 

Bet par tēmu.. Beidzot ar drauga palīdzību ieflešoju un palaidu... Atklājās problēma. Mans PSU ir pārāk vājš. O.o

Manējais pa 12v dod tikai 8A, bet pēc pakonsultēšanās man ir vajadzīgi 20A.

 

Tā nu tuvākajās dienās došos pēc barokļa, un tad nu redzēs, kas iznāks.

 

Eh... Nepagāja ne 217 dienas (apmēram :p) Līdz beidzot! Beidzot!! Esmu izprintējis šo to. Tāds foršs gandarījums, ka esmu uztaisījis reprapu :p

 

 

Primā lietiņa, ko izprintēju bija laikam Twisterim paredzēta bultiņa ( mētājās datorā, kad biju paņēmis dažu failus sausajiem testiem ). Rezultāts iepriecināja.

IMG_6743.JPG

 

Tālāk sekoja pirmās detaļas izprintēšanas datums.. Lai neaizmirstos.. Un jā, tas ir pielīmēts pie sienas.. :)

 

IMG_6750.JPG

 

Kad amats jau bija rokā ķēros klāt pie kalbirēšanas ar 0.5 mm sieniņām un sapratu, ka labi nav.. būs vien jāiegādājas kāds datora ventilators.

Šīvakara pēdējā lieta bija šota glāzīte, tā pati, kas fest'am. Mazliet šķība dēļ saraušanās. Bet tāpat necaurlaidīga :) .

IMG_6745.JPG

 

Gala rezultāts šausmīgi iepriecinošs.. :) Tāds gandarījums.. Tagad tikai jāsāk pieslīpēt iestatījumi un sākt strādāt pie printējumu kvalitātes. Nākamnedēļ būs vien jāaizbrauc pakaļ kādam PC ventilatoriņam.

Plānā vēl šis un tas.

 

Kopskats.

 

IMG_6744.JPG

Labots - U-MADz
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Apsveicu!

Drukā ar PLA? Tam jā, thin walled calibration cube normāli izdrukāt var tikai ar ventilatoru. Vari uzlikt kādus 4-6 kubus reizē printēt, tad arī plastmasa paspēj atdzist. Priekš ABS ventilatoru gan nevajag izmantot- detaļas smuki savērpjas ;)

Link to comment
Share on other sites

Jā, printēju ar PLA. Vēl krietni jāpiestrādā pie iestatījumiem, kā arī nozzle būs jāuztaisa maziņāks. Cik liels ir tavējais? Pašlaik printēju ar 0.6 bet jūtu, ka bik pa resnu smalkām lietām. Kādu firmware tu izmanto? Un kā ar g-code? Slic3r vai kas cits?

 

Kad sataisīšu labā stadijā to printeri, apsveru domu iegādāties šādu pasākumu - http://www.ebay.co.uk/itm/RepRap-Panelolu-LCD-SD-card-to-control-a-3d-printer-without-a-computer-/320994096959?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&var=&hash=item4abcbd373f

 

ā.. Redzēji jauno MakerBot`a replikatoru nr2? Vienkārši sick.. 100 mikronu slānis...

http://store.makerbot.com/replicator2.html

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik ir 0.35mm nozzle, bet ar to ir grūtības printējot ABS- jātur ļoti augsta temperatūra, lai kaut kas nāktu ārā.

Izmantoju Marlin firmwari un SFACT kā sliceri. Lēns, bet toties smalkām detaļām dod daudz labāku rezultātu- kur slic3r nemaz nesagriež kādu smalku elementu, tur ar SFACT izdodas labāk. Vispār jau sen gribu sahakot Cura (uz skeinforge bāzēts, taču stipri ātrāks, jo izmanto pypy). Pašlaik Cura extrusion width aprēķina pati, no sprauslas izmēra, taču dažām sprauslām (piem. manam 0.35mm JHead) vajag nedaudz šaurāku extrusion width, nekā tiek aprēķināts.

G-koda iebarošanai printerī- Pronterface, vai arī kopēju iekš uSD kartes un printēju no tās.

 

Starp citu, RepRap arī tīri normāli tiek galā ar 0.1mm=100um slāņa augstumu ;)

Link to comment
Share on other sites

Bildēs nevar īsti redzēt, bet vai uz stikla līmē kapton lentu?

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

Jā. Ar PLA uz plika stikla nomocījos kādas 3 stundas, tad sapratu, ka laikam nebūs.. Uzprasījos IRC un uzlīmēju kapton tape.. Lipa klāt kā smērēts. Vienīgi man ir ļoti tievs, tapēc nelīdzena virsma sanāk.. pasūtīju resno no ebay`a.

Link to comment
Share on other sites

Priekš PLA ir reizes 5 lētaks variants, kas turās tikpat labi- zilā krāsotāju lenta (ražotājs: tesa). Nopirku DEPO vai K-Rautā, neatceros. Kaptons ir neaizvietojams priekš ABS, bet priekš PLA- izšķērdība ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu to rulli pasūtīju pa kādiem 5 $ takā nejūtos baigi pārtērējies... Tāpat krietnu laiciņu izvilks...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki!

 

Vakar apmeklēju fest darba vietu un viņš ir parādījis savu 3D printeri mendel90. Bija pārsteigts un ir izveidojusi sevi lēmumu būvēt reprap.

Šeit ir printera foto un paraugs (sniegpārsla), viņš izdruka pie mums.

 

fest - liels paldies par ekskursiju!

Es noteikti izmantošu iespēju izdrukāt detaļas savam printerim pie jums.

 

Atvainojiet par jebkādām kļūdām valoda.

post-95206-0-66810600-1356900119_thumb.jpg

post-95206-0-57993800-1356900134_thumb.jpg

post-95206-0-67775200-1356900142_thumb.jpg

post-95206-0-13495800-1356900144_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Chau visiem!

Kkad pasen biju salicis 3D printer, bet ilgi nenaca materials, bet kad atnaca un viss bija gatavs darbinashanai viens motors (extruder) saka vibret, bet pirms tam stradaja kaa nakas...

Kads varbut zin kaa var parbaudit vai motors nav DEAD?

Paldies.

Labots - CashOne
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ja kaut kas ir nobeidzies, tas visdrīzāk ir motora draiveris. Soļu motora vainu var izslēgt, nomērot pretestību spolēm. Kādai pretestībai jābūt- skaties motora datasheetā.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

bet kad es parlieku motoru uz citas ass motora vadibu, tad arii vins nekustas, savukart atgriezhot visu ierastajas vietas, darbojoshais motors strada savadi. Izsledzot un iesledzot viss atkal kartiba, Extrudera motors nedarbojas.

Labots - CashOne
Link to comment
Share on other sites

1) Pārbaudi motoru bez slodzes? 

2) Esi pilnīgi pārliecināts, ka motors pieslēgts pareizi? Kāds motors un kādu elektroniku izmanto?

Link to comment
Share on other sites

Esmu parliecinats ka saslegts pareizi, jo pirms tam man viss gaaja, bet tik nebija materiala ar ko printet.

Izmantoju Printrboard vadibas plati.

Link to comment
Share on other sites

Nu un tagad atzīstās kurš no Jums kam ir šis printeris jau palaists var izprintēt detaļas tāda pat vai labāka printera kopijai,jau kādu laiku ar domāju kaut ko šādu uztaisīt un varētu tās izprintētās detaļas pasūtīt pie kāda no Jums lai nav jāatbalsta ebay vai kāds cits ārzemju saits.

Nu un pie reizes domāju ka varētu sanākt arī krietni lētāks tas pasākums pie kāda no šejieniešiem.

Būtu patīkami arī uzzināt reālo lietotāju domas kas labs ir viņa izvēlētajā modelī un kādu modeli izvēlētos tagad ja būtu jātaisa viss no nulles?

Labots - zynoj
Link to comment
Share on other sites

Man printeris ir pašlaik strādājošā stāvoklī, un visu ko tagad printēju. Plānā arī ir izprintēt draugam plastmasas detaļas priekš reprap`a, taču vēl neesmu drošs par visiem izmēriem un precizitāti. Droši vien labāk būtu jautāt fest`am. Viņam tomēr ir labi kalibrēta mašīna etc.

 

Vispār, vai nebūtu labi, ja šo visu topiku varētu pārnest uz kādu forumu, mērķētu tieši Latvišu reprap komūnai?

Link to comment
Share on other sites

Pārnest jau nav nekādu problēmu,bet šitais topiks tomēr ir tik nedzīvs ka baidos neatmaksāsies atsevišķi uzturēt hostingu.

Link to comment
Share on other sites

Nebūtu slkti izvedot kādu vietu, kur mēs varētu diskutēt. Citādi baigi haotisks šis topiks kļūst :)

Link to comment
Share on other sites

It kā jau varu uzlikt uz mana serverīša atpakaļ portālu ar forumu,tik domēna vārdu gan negribu speciali pirkt šādam mērķim,ja ir vairāki gribētāji varu palaist kādu reprap.sytes.net,ja pa pavisam vienkāršo var uz blogspot to uztaisīt.

Link to comment
Share on other sites

Labi, par to vēl varētu padomāt. Par tavu jautājumu - Mendel90 vai MendelMax 2.0 (mēneša beigās tiks izlaists source).

Link to comment
Share on other sites

Es balsotu vai nu par mendel90 vai i3. Tikai netaisi no orgstikla, kā es uztaisīju savu mendel90- finieris vai dibond (tikai neesmu redzējis Latvijā- Kviller it kā piedāvā, bet mēģinājis neesmu).

 

Par forumu- manuprāt piemērotākā vieta tam ir: http://forums.reprap.org/list.php?198

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Domā vajag?

Link to comment
Share on other sites

vajag vai nevajag - tas jau ir citas sadaļas topiks.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās tīri ok. Vērtīgākais tajā komplektā ir lāzergrieztās detaļas- pārējo, izņemot motorus var dabūt arī vietējos veikalos.

 

Pilnam komplektam gan vēl vajadzēs:

* elektroniku (RAMPS+ArduinoMega vai Sanguionolu) ($50-$100)

* heated bed (~$20)

* stepperu draiverus (~$40)

* barošanas bloku (~$30),

* hotendu (~$60)

* printētās daļas.

* termistori hotendam un heated bed (~$5-$10)

 

Tas tā, uz aci, droši vien vēl kādus sīkumus esmu aizmirsis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...