Jump to content

Hi-fi vai Hi-end


andys22
 Share

Recommended Posts

Sveiki!temats vispusīgs un visiem ,kas vēlas ko pateikt..

 

Vai ir ļoti liela atšķirība starp hi-fi un hi-end?Kāpēc ir tik liels piedāvājums daudzkanālu mājas kinozālēm un mazāks klasiskam stereo?vai ticat vadu skanējumam?

 

Pastāstiet ,kas kuram ir bijis mājās,kādas skandas un aparatūra?Man pašam agrāk bija,protams,s-90 ar pastūzi rrr u-7111 un tad vēlāk pastūzis bija pioneer a-616 ar skandām rrr s-400!klāt tam visam sabvūfers radiotehnika rigonda 120w!klausījos no datora mūzikuu no atskaņotāja techics slpg-480!vadi bija standarta!akustiskie vadi pa 3ls metrā un starpbloku vads pa 5ls!

tagad man ir tas kas bildēs redzams!JBL E100 kopā ar to pašu sabvūferu rrr.Atskaņotājs pioneer pd-s505!Taču pstiprinātājs ir nomainīts no a-616 uz 7 sērijas a-777!Doma mainīt visus kabeļus!ieguldīt tajā naudiņu..Nu tā mazlietiņ uzlabot skanējumu!

Ko jūs iesakat?Vai ir vērts pirkt tos dārgos bi wiring vadus un starpbloku kabeli pa 100ls?domāju ,ka starpbloku kabelī ieguldīt no 20-30ls..Skanējums ir ļoti ļoti ļoti jaudīgs un masīvs un patīkams visa veida mūzikā,gan ar oriģināliem cd ,gan ar cd-r!Dažbrīd tik jbl titāna pīkstuļi neapmierina pie liela skaļuma,nu to jau visi zin ,ka tas ir jbl mīnus..

post-91105-0-27449100-1313525327_thumb.jpg

post-91105-0-53418500-1313525341_thumb.jpg

post-91105-0-91982700-1313601380_thumb.jpg

post-91105-0-79875300-1313601391_thumb.jpg

post-91105-0-65978000-1313601411_thumb.jpg

post-91105-0-02604600-1313601422_thumb.jpg

post-91105-0-80582100-1313601436_thumb.jpg

Labots - andys22
Link to comment
Share on other sites

Iemācies normāli bildes ielikt.

 

Ja tev ir 21, tad par 100 sanāks gan starpbloku kabeļi, gan garšas pastiprinātājjājmeitenes...

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

kaut kas nav labi ar bildeem..laikam pa lielu,ja..sorry

Link to comment
Share on other sites

Paga, ja jau viss skan kā nākas, priekš kam guldīt naudiņu audiofilu kabeļos? Domā, saklausīsi atšķirību?

Bet, nu ja ir interese, palasies, tur ir dažādi viedokļi, bet kopējā atziņa, ka pārvarā tās audiofilu lietiņas pa XXX $ diemžēl nebalstās uz fizikas likumiem:

http://www.elfaforums.lv/viewtopic.php?f=11&t=6342

http://www.elfaforums.lv/viewtopic.php?f=11&t=6394

http://www.elfaforums.lv/viewtopic.php?f=11&t=6366

Link to comment
Share on other sites

Sorrī, mēn, nu nav tev tur nekāds haiends. Bet neuztraucies, man arī mājās nav nekāds haiends. :D Līdz ar to drīkstu izrunāties! :D

Tev ir ļoti laba stereo sistēma, labs 90to gadu HiFi no vidēji dārgā gala. Starp citu, manuprāt, to subu nemaz i nevajag pie tiem JBL. Par vadu - nu, latus 10-15-25 jau var labam kabelim iztērēt, bet vairāk ja gribi, tad tev pie Jāņa iekš Servo jāgriežas. ELFAs forumos tur iet vaļā tādi svētie kari par sildītajiem vadiem 'n'stuff, ka maz neliekas. Uz skandām jau vads nekad nevar būt par resnu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viss jau atkariigs no vajadziibaam. JA klausiisies tikai muziiku, pietiek ar stereo, ja filmas, tad jau 5.1 . Prieksh TV arii pietiek ar stereo.

PAham ir 5.1 Sony patuuzis, Blue-Ray filmas skatiities ir eleganti, bet teljukam iisti noziimes nav, kaut ko jau shis speej izdomaat, bet nekaa praatiiga nav. Muuzikai vispaar 5.1 nevajag, ja vien neklausies operas.

Link to comment
Share on other sites

gachoman

šķiet ka tepat forumā sen bija apspriesta tēma par HI FI pret High end, un toreiz tika piemiēta tāda lieta ka hi-fi ir standarts, un šim standartam var atrast prasības, bet high end ir marketinga triks.

 

Turklāt neizskatās ka Tev telpa ir kaut cik sagatavota priekš mūzikas, tādēļ šaubos vai kādu atšķirību vispār jutīsi pat ja 200 ls ieliksi vados.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Maksimums:

1. Līniju vadus paņemt tādus pēc iespējas īsus, 20-30cm garus, par tiem tērējot ne vairāk kā 30Ls

2. Uz skandām var uzlikt kādus 4mm2 vadus (ja jau tādi nav vai resnāki). Gudri onkuļi runā, ka var vēl pieslēgt uz katru klemmi savus vadu no past, bet man aizdomas, ka tas arī nav nepieciešams.

 

Ā, Hi-Fi jau tāds pats mārketinga triks kā Hi-End, tikai Hi-Ent tiem, kam par Hi-Fi pār īsu (vajadzēja taču vēl ko krutāku)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/High_fidelity

Link to comment
Share on other sites

vakarā ielikšu mazākas bildes.Pāldies par atbildēm.ir interesanti.Tomēr tajos vados ieguldīšu kopā ap 20-50ls laika gaitā.Starpcitu tieši ceturtdien došos uz to Servo veikalu rīgā!parunāšos ar zinātāju.Pagaidām akustiksie vadi ir 2,5mm2.Jā taisnība,ka varētu likt 4mm2..tas vēl jāpadomā.Man tas tāds hobijs..aizeju uz veikalu nopērku kādu vienu jaunu vadu un nomainu un tad ir prieks..tad atkal pēc laika ,ko pamainu,kad nauda parādās..utt..:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Par tēmas autora sistēmu runājot, ko es darītu visupirms:

 

mēģinātu , ja ir tāda iespēja pabīdīt skandas, attālinot tās no sekcijas, un vispār pamērot ar m/mēru un palasot http://www.cardas.com/content.php?area=insights&content_id=26&pagestring=Room+Setup vai citus resursus, lai atrastu optimālo izvietojumu ar labāko skanējumu. Jā tas nav viegli dzīvojamā istabā izdarāms, bet mēģināt vajag.

 

tad atrastu kādu paklāju ko nolikt uz grīdas skandu priekšā, tad kaut kas prasītos uz sānu sienām un uz aizmugurējās tāpat (ir tie akustiskā porolona materiāli, ja ir interese ir pieejami nedārgi, bet labi, raksti pm), logiem vajadzētu aizkarus.

 

tad pirms pirkt vadus- ieteiktu nomainīt vadus skandu iekšienē (nedārgs bet efektīvs līdzeklis), nomainīt filtra kondensatorus, ja sānu sienas skandām plānas, ielīmēt dažas "ribas" starp sānu sienām tā samazinot korpusa vibrācijas)

 

tad nomainīt tās biwiringa "pārmijas" pret ofc vara vadu ar normāliem konektoriem, gadījumā ja nepāriesi uz biwiring. Pārejot uz biwiring jāpaskātās filtrs, vai abi (-) ir atsaistīti filtra shēmā. Ar biwiringu ir tā, ka meklēt tehnisko skaidrojumu nav jēgas-viedokļi ir 50-50, vienīgā izejam ir klausīties.

 

šie ieteikumi nav dārgi bet visai efektīvi, ja kādam ir pieredze, ar interesi palasīšu.

Link to comment
Share on other sites

Vēl aizmirsi ieteikt skandām apakšā pabāzt kārtīgas marmora plāksnes (a la kapu pieminekļi :sarkasms: ) un pašām skandām ķepiņu vietā ieskrūvēt "špiļkas".

Jā, un šis nu gan ir pilnīgs bullshits - ... nomainīt tās biwiringa "pārmijas" pret ofc vara vadu ar normāliem konektoriem, gadījumā ja nepāriesi uz biwiring

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

tad pirms pirkt vadus- ieteiktu nomainīt vadus skandu iekšienē (nedārgs bet efektīvs līdzeklis), nomainīt filtra kondensatorus, ja sānu sienas skandām plānas, ielīmēt dažas "ribas" starp sānu sienām tā samazinot korpusa vibrācijas)

 

šie ieteikumi nav dārgi bet visai efektīvi, ja kādam ir pieredze, ar interesi palasīšu.

 

Par vadiem un filtra kondensatoriem. Var gadiities, ka kaada filtra dalja peekshnji paliek ar krietni zemaaku pretestiibu, nekaa taa bijusi saakotneeji izstraadaajot kasti, liidz ar ko var riskeet meegjinaat , piemeeram uz krosa F starp draiveriem, dabuut pa 30-50deg nobiidi uz katru pusi , kas sliktaakajaa gadiijumaa veidotu pat 100deg [ skaitlji izdomaati ] , riskeejot iedziivoties nevis tiiraakaa klausaamaakaa, bet tieshi otraadaa -- izsmeereetaa vai nazaalaa skanjaa [ ar kaadu pumpu peeksnji uz +3dB kautkur vidos piem ... ]

Es teiktu, ka tie darbi, pirms dara, ir kaartiigi jaaizsver un jaapameera. TB-saprast, vai taa, kaa tie skaljrunji straadaa ar filtriem, straadaa ok, jeb shkjiiibi. Un tad var meegjinaat ko mainiit. Un te jau primaari nav runa par hiend pienesumu, bet gan par aktiivo un reaktiivo pretestiibu mainju kjeedees [ un to radiitajaam izmainjaam ]

Nu taa --- tagad var man ar airi pa muguru :D

 

Par to telpu / novietojumu/ cardas. Sanaak jau diezgan nelogjiski, telpa izskataas shaura, ja grib veel metru pusotru nost no sienaam, kaads tad cilveekam beigaas sanaaks "skatuves" platums ?? Laikam-- nekaads

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

daudz dažādu ieteikumu..daži tādi nesaprotami..par bi wiring pārejām un tumbu iekšā likt tās ribas.Bet no JJP vislabākie padomi likās paklāja uzlikšana uz grīdas un tumbu iekšējo vadu maiņa..Nu to ar laiku.drīzumā mainīšu titāna pīkstuļus jbl E100 uz zīda.Lai maigāk skan.vedīšu pie meistara,lai pārveido filtrus arī.

Istaba nav sagatavota mūzikai.Un tākā domā gachoman par hi-fi un hi-end domā daudzi..arī es..kopumā tas ir tāds hobijs un viss..tur var iet bezgala tālu.man ir visi Latviešu Hi-end žurnāli ,kuros bij visvisādi apskati un testi.Vienam īpašniekam Latvijā bija super hi-end sistēma no MBL...pulsējošās tumbas un priekšpastūzis ar apzeltītām pogām..kopējā summa 109 000ls.

 

Nu kā??Tas ir normāli?? :)

 

katrs taisa savu sistēmu atbilstoši savam budžetam..

 

Man dzīvoklī ir bijusi policija..:DAiznesu sistēmu uz vectēva veco privātmāju otro stāvu...Tur apmeetums nobira pirmajam stāvam griestiem..Tiešām..tādi gabali vairāki..(nu ,protams,tas jau ar humoru,jo māja ir tiešām veca un tapēc aiz vibrācijām arī nobira ) :) tagad man visiem kaimiņiem ir iedots mans telefon nummurs un ja viņiem traucē,viņi sūta man sms un es uzreiž nogriežu skaļumu..

Link to comment
Share on other sites

Arni, pēc Tava pirmā posta gribēju uzrakstīt-un kāds tad sausais atlikums no Tavas visnotaļ gudrās spriedelēšanas, bet pēc otrās ziņas, ka "neuzprasies", redzu, ka pats sāc situāciju izprast- te nav elfas tehnokrāti...tā uz sitienu nesapratīs,tādēļ sarunājiet, nomēriet, izdariet, nomēriet, paklausieties un rezultātu v "studiju"!

 

.mani ieteikumi ir balstīti uz to, ka šīs JBL skandas (JBL ir KODA key customer, tādēļ saredzu līdzības) nav diez ko haiendiska sistēma, un tehnologu/finansistu tandēms ir pastrādājis uz nebēdu...par tiem rcl un filtriem runājot, pieļauju, ka Tu zini, cik %+- pielaide ir filtra kondensatoriem, rezistoriem un spolēm, tad 0,38 m vada pretestība, kapacitāte un indutivitāte, procentuāli nav samērojama ar filtra elementu parametru pielaidēm...

 

Ivo, thks par atgādinājumu- spices un plāksnes tiešām pozitīvi ietekmē skanējumu un attiecības ar zemāk dzīvojošiem kaimiņiem. Vislabākais rezultāts sabojāt attiecības,noņem skandām vai subim tās rūpnīcas kājiņas izveido absolūti gludu saskarsmes virsmu un savas skandas zemās frekvences jau tīri mehāniski pārvadi kaimiņiem:)

 

par spicēm- atšķirībā no no LV daiļd...ējiem, norvēģi uz šo spicīšu izstrādāšanas un ražošanas bāzes izveidojuši cienījamu , peļņu nesošu biznesu...http://www.soundcare.no/

 

IVo, ja esi tik gudrs, tad uzgriez skaļāk savu sistēmu (neiet runa par divām datortumbelēm) un pieliec ausi pie grīdas, paklausies...tad atstiep pāris trotuārā plāksnes, ieskrūvē spices un uzliec uz tām savas skandas un vēlreiz paklausies...

Link to comment
Share on other sites

Nu nez kā šitādām ar pīkstuļu maiņu, tur jau arī kastes priekšējā siena būs vēl jāpārtaisa, lai tas viss pēc tam neizskatītos kā :black eye:

 

Un kas ir "pulsējoša" tumba ?! It kā jau katra skaļrunis rada faktiski pulsācijas.

Link to comment
Share on other sites

JBL ir KODA key customer, tādēļ saredzu līdzības

kur ir tie avoti šitādiem apgalvojumiem ? nesen paziņoji, ka amc ražo priekš nad un rotel, tagad koda būvē jbl, tas ir kaut kāds mārketinga triks izplatīt bezseguma baumas ?

 

 

Un kas ir "pulsējoša" tumba ?

 

visdrīzāk autors putro omnidirectional pīkstuļus ar plazminiekiem

bet vispār nav īsti skaidrs, kāpēc jāmaina titāna pīkstuļi pret zīda, laikam pārlasījies kārtējos urbānos mītus, ka metāla membrānas neskan, bet zīda, lūk, skan

Link to comment
Share on other sites

Noname --- tu jau taads izgliitots cilveeks, vajadzeeja zinaat, ka titaana vieglumu nosaka ne tikai taas kaartinjas plaanums, bet arii suspensijas materiaals. tiem kuriem visa membraana un suspensija no titaana, tie parasti skan taa asaak [ cik esmu noveerojis ] , tie kuriem suspensija no poliestera, --> maigaak. Bet arii vienaa stereo zhurnaalaa bija rakstiits ka paaris JBL kasteem ir tie metaaliskie titaani, bet naakamaam seerijaam neesot[ taas mmetaaliskaas pieskanjas ] . Es gan preciizi vinju sortimentu nepaarzinu, nezinu tieshi modeljus. Bet shaa kaa taa --- var pa 2dB nogaazt 3-10K nogaazt zemee, un taa kaste skanees jau ar kaartu subjektiivi miiliigaak ...

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

nee, par papiiru ir cits staasts --- tie vienkārši ir difuzora Mms jeb masa --- un papiirniekiem taa ir minimaala, taapeec arii vieglaak, patiikamaak , aatraak skan .... cita lieta ir taadi parametri kaa thd/imd , kas vecajiem papiiriem ir vienkārši pabriesmiigs, taapat prasiibas peec tilpumiem deelj paliela vas utt utt ---- tas jau cits staasts :D

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Hei!vakara vel uzrakstiishu un paradishu bildi ar tam pulsejosham tumbam MBL.tad sapratiisiet;)un par pikstulu mainu man vel ar ir ko teikt:);)un par to ka "koda key customer"..nu nezin gan..:)man vienalga zem kaa tur vinas razojas..tur tachu rakstits virsu--jbl!!kas esot no harman kardon paspaarne..nu nezinu..man taapat vina loti patiik..arii ieprieksheejas rrr s-400 man patika.par taam vel parunaasim veelaak..:)

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Autors ir tipisks "es lasīju, es zinu" pārstāvis, kas tic visam, ko lasa. Ja vēl kas līdzīgs ir nodrukāts (pats par sevi diezgan apšaubāmos) Hi-End pielūdzēju žurnālos, tad tas jau uzreiz automātiski kļūst par patiesību. Nu kā var nebūt JBL, ja virsū rakstīts JBL? Kā var nebūt tirgū D&G, ja virsū rakstīts D&G u.t.t :sarkasms:

 

Noslēpumainās pulsējošās tumbas taču slavenais MBL. Nu sapņot jau var daudz un dikti...

mbl-loudspeakers.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Da beidz Kabinet..:D:Dkas tev tas pa komentu..:Des esmu apmierināts ar savām jbl..bet nu lai jau būtu kā tu saki--kritika jau veselīga :)turklāt man topics vispār nebija apsriest manu sistēmu pie kā tā piederās..es nospiežu "play" un mūzika smuki skan un ir gan detalizācija,gan sabalansētība,gan laba cenas un kvalitātes attiecība(nu vismaZ pa maniem līdzekļiem),gan izskats,gan bass ,gan labi vidi un mazliet tādas metāliskas augšiņas pie liela skaļuma,ko vēlos laika gaitā pamainīt..:)mūzika plūst starp skandām..un ir patīkami klausīties.:)

 

Nu vismaz Kabinets zina,kas ir pulsējošās tumbas :):D

Link to comment
Share on other sites

un mūzika smuki skan un ir gan detalizācija,gan sabalansētība,gan laba cenas un kvalitātes attiecība

Nu kursh tad cits slavees savu sisteemu, ja ne iipashnieks pats .:)

Man liekas, ka jebkursh tachu par savu sisteemu +- fano :)

Probleema saakas tad, kad saac saliidzinaat....

Link to comment
Share on other sites

:D:D
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Tiesa jau tiesa, tikai pirms sakt salīdzināt, ir jau arī jāzina ko un kā salīdzināt. Un tomēr dikti vēlams apmeklēt labi daudz dzīvos koncertus, lai zinātu kā tas skan realitātē. izveidot kaut kādu savu skanējuma etalonu. balstīties uz ierakstiem, vēl jo vairāk mūsdienu, nevar principā. Pārāk daudz manuprāt tur sintētikas. Nu un otrs, nav jau jēgas salīdzināt Burmester, MBL, Naim, utt., ar klasi vienkāršākām un lētākām mantām. Bet no kā ir lielāks kaifs, ej nu sazini. Zinu tikai, ka labi apdomāta un salikta sistēma par Ls 5000 var pārspēlēt nedomājot pirktu komplektu par Ls 25000. Un vispār vislabākā sistēma IMHO ir tā, ar kuru tās īpašnieks var laimīgi dzīvot kopā, un kuras skaņa nedzen viņu laukā no mājas. Tā sistēma, kura patīk tās īpašniekam. Un tad ir pie viena gala gudri ieteikumi, pārdevēju un profu domas, mērījumi, utt. Pašam taču patīk, un tas ir galvenais.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu pag, ja cilveeks ir apmierinaats ar savu sisteemu, tad manupraat nav logjiski, ka naak forumaa un uzdod jautaajumu, kas labaaks, hifi vai hiend. ja runa ir par taadaam nianseem, tad ir jaaliek 2 kastes blakus un paarsleedzot vadus jaaklausaas. Un cilveekam jau taa ir pashvaki ar dzirdes atminju niansees, un ja veel taa saprashana nav , KAS jaaklausaas un KO dzird, tad te variants, aizgaaju vienaa veikalaa, aizgaaju pie otra choma -- nederees ...

Par to naudu -- jaa, var jau klausiities dazhaadi. man te viens shobriid choms njemas ar vienu hiendiskas sisteemas remontu, kura skan gan shausmiigi, gan meeriijumi uzraada shausmas, bet skaitaas [ un faktiski arii ir ] origjinaala, nededzinaata, kaa izlaista no ruupniicas, bet izskataas -- kaadam specifiskam meerkjim domaata ... bet ir cilveeki, kas n gadus to lietojushi, un kasiijushi pakausi, kaa tas ir, ka taa kaste kautkaa ne taa skan ... . Ir tipiskas hifi kastes , pienjemu, arii konkreetie JBL taadi ir, kuriem bass +tw levels ir gaisaa, midi piegluzhiiti lejaa, gan SPL , gan faazee , un klusumaa skan tik patiikami un miilji, izlaiziiti, es pat teiktu, bet ---- vai tas ir pareizi ??? Nee -- citi ljauzhi savukaart peerk sev faazee taisnus un aatrus pasaulee atziitos yamahas monitorus un meegjina izlobiit skanjdarba saakotneejo nokraasu. Un tas galiigi nemaksaa ne 5K ne 25K ....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jā protams, un reālus basus var dabūt tikai no papīra, esmu kaut kur lasījis :mrgreen:

 

reālus basus...vai būs reālāki, bet dabīgāki gan. Ja salīdzina bundzinieka solo izpildijumu uz papīrniekiem...fakts neapstrīdams.

Poliplasta difuzori varāk jau priekš jaudas - lai kolbassī tā dūšīgāk ( papīrnieks netiks tik labi ar slodzēm, pēc kāda laiciņa tā darbinot, tos vienkārši izspļaus laukā.

Detalizētākai mūzikai labāk papīrnieki!!!

Link to comment
Share on other sites

Detalizētākai mūzikai labāk papīrnieki!!!

taada paprasta pieeja lietaam. ja runa ir par krievu laiku vecajiem celulozes preseetajiem difuzoriem, tad logjiski, ka vinji ir mehaaniski ne paaraak izturiigi, bet taas detaljas par kuraam visi fano, veido difuzora kustiibas aatrums/ speeja nostaaties atpakalj savaa vietaa peec svaarstiibas, nevis materiaals . Aatrumu savukaart veido skaljrunja magneeta uzbuuves nianses ,un mehaaniskaa pretestiiba, kuraa ietilpst gan difuzora masa, gan shaibas/ piekares spriegojuma iipatniibas. Jaa, t.s. papiirs parasti ir vieglaaks , bet arii shodien skaljrunju difuzoru razhoshanaa izmantotie materiaali ir daudz un dazhaadi, katrs ar savaam mehaaniskajaam iipatniibaam .

Domaaju, ka ir peedeejais laiks katram sevii apgaazt miitu, ka skaljrunis vai difuzors skan. Nee. Tas neskan, tas svaarstaas/ kustaas laikaa. 30 reizhu sekundee, 2000 reizhu sekundee, 15000 reizhu sekundee. Jo aatraak/preciizaak shiis svaarstiibas tiks izpildiitas [ saliidzinot ar padoto elektrisko signaalu ] , jo dabiigaaks, tuvaaks origjinaalam, arii buus tas skaneejums.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Detalizētākai mūzikai labāk papīrnieki!!!

...taada paprasta pieeja lietaam.

- ja runa ir par krievu laiku vecajiem celulozes preseetajiem difuzoriem, tad logjiski, ka vinji ir mehaaniski ne paaraak izturiigi, bet taas detaljas par kuraam visi fano, veido difuzora kustiibas aatrums/ speeja nostaaties atpakalj savaa vietaa peec svaarstiibas, nevis materiaals . Aatrumu savukaart veido skaljrunja magneeta uzbuuves nianses ,un mehaaniskaa pretestiiba, kuraa ietilpst gan difuzora masa, gan shaibas/ piekares spriegojuma iipatniibas. Jaa, t.s. papiirs parasti ir vieglaaks , bet arii shodien skaljrunju difuzoru razhoshanaa izmantotie materiaali ir daudz un dazhaadi, katrs ar savaam mehaaniskajaam iipatniibaam .

Domaaju, ka ir peedeejais laiks katram sevii apgaazt miitu, ka skaljrunis vai difuzors skan. Nee. Tas neskan, tas svaarstaas/ kustaas laikaa. 30 reizhu sekundee, 2000 reizhu sekundee, 15000 reizhu sekundee. Jo aatraak/preciizaak shiis svaarstiibas tiks izpildiitas [ saliidzinot ar padoto elektrisko signaalu ] , jo dabiigaaks, tuvaaks origjinaalam, arii buus tas skaneejums.

klausies - Kevin, nu nekaitini publiku, pētu šo publiku jau ~ gadus 5. Sakarīgi zinošus ļaudis var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.

Vairāk jau šeit kāpēcīši pakojas.

Vecais ''BOOT.lv'' ir nobrucināts, nevaru atrast vecos rakstus - piem eBay.de papīrnieki no KlangFilm akustiskajiem statīviem aiziet pa kosmiskām cenām.

a tu te kritizē...nesaku ka zinu visu - bet, pietiekoši daudz esmu izlobijis pa akustikām, to konstrukcijām un dinamiķu raksturlīknēm.

Link to comment
Share on other sites

ko tad es kritizeeju, es aicinu uz diskusiju, un tikai :D

tu driizaak kaadu linku uz tiem statiiviem ieliec. taapat jau pat klangfilmos ir redzeets , ka ir ielikti kaadi LOMO 4a32y draiveri .. par kuriem zinaamas aprindas prasa attieciigas cenas ...

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks pamatā pērk ar emocijām, tāpēc arī daudziem puspuvuši KINAPI sagādā orgasmu, lai gan ar pareizu skaņas atskaņošanu tur nav nekāda sakara.

Link to comment
Share on other sites

sore par skarbumu [shodien], bet [iznjemot 2 shiis diskusijas daliibniekus] visiem paarejiem nav ne mazaakaas sajeegas, kas un kaa buutu jaaveertee skanejumaa. notiek suuda stumdiishana.

par kaadaam ninaseem jus te runaajiet, ja nav sajeegas, kaa skaneejums tiek veertets un aprakstiits? zb jau tos tupos staastus par reaalajiem basiem un 'dabiigo' skaneejumu klausiities.

kad es iemetu linku, tekstus, failus par skanjas veerteejumu, lejuplaadeja disku 2 cilveeki, noklausiijaas 0, kaut ko saprata 0.

tak metiet pie malas sho pokemonu ljerinaashanu. kad nav, tad nav..

taapat ir ar viesiem kinapu kalusiitaajiem. kad nav sajeegas, kas butu jaadzird [un kaapeec], tad var muldeet dajebko.. tad var gdn kaa pikstuli izmantot, no 4'' dabuut 30Hz basu, u.t.t.

 

Da beidz Kabinet..laugh.gif:Dkas tev tas pa komentu..:Des esmu apmierināts ar savām jbl..bet nu lai jau būtu kā tu saki--kritika jau veselīga :)turklāt man topics vispār nebija apsriest manu sistēmu pie kā tā piederās..es nospiežu "play" un mūzika smuki skan un ir gan detalizācija,gan sabalansētība,gan laba cenas un kvalitātes attiecība(nu vismaZ pa maniem līdzekļiem),gan izskats,gan bass ,gan labi vidi un mazliet tādas metāliskas augšiņas pie liela skaļuma,ko vēlos laika gaitā pamainīt..:)mūzika plūst starp skandām..un ir patīkami klausīties. :)

 

Nu vismaz Kabinets zina,kas ir pulsējošās tumbas :)laugh.gif

jpt.. muuzika plust starp skandaam

labi vidi

izskats un bass arii labs

laba cenas un kvalitaates attieciiba..

 

nu kuda.. pokemoni sasodiitie.. aaksti.

 

 

lai buutu vispaar kaada jeega runaat par skaneejumu, par hifi/hiend atskjiriibaam, sava komplekta skenaajumu, sanjemieties un noveertejiet skaneejumu kaut vai taa, kaa shis aaksts to ir izdariijis [pimeers iz MBL 101 komplekta]:

Klausiiti tika dazhaadi zhanri – saakot no gjitaarroka, industrial un beidzot ar indiaanju bungaam un mobilo telefonu melodiju autoru Bahu, un kas tur veel. Izraadaas, vinji arii prieksh MBL kaut kaadas eergjeles ir iespeelejushi..

Tembraali komplekts skan ljoti korekti. Es apzināti neskatiiju [pirms klausiishanas] nekaadus testus, lai neiespaidotos. Neskatoties uz tviitera it kaa palielo izmeeru – augshas dzidras, pat nemeegjina kljut mateetas.

 

Skatuves lietas. Stereobaaze konkreetajaa gadiijumaa izveeleeta plasha. Attaalums liidz skatuvei – puslokaa. Maleejaas poziicijaas atbilst attaaluma liidz tumbaam, centra – kaadus 1..2 metrus aiz to līnijas. Skatuves dziljums – nav neko iipashi dziljsh.

Skatuves augstums – uz augshaam: smuki, tviiteru augstuma [kaut kaadi 120cm no zemes], pazeminoties frekvencei, vienmeeriigi ‘sljuuc’ zemaak. Uz apaksheejiem vidiem nosljuuc kaadu 50..70cm augstuma.

 

Atseviskju uzmaniibu pelna subbasa diapazons. Tik korektu, artikuleetu, preciizu, tajaa pat laikaa dzilju, bet nekropljotu subbasu telpaas es dzirdeeju pirmo reizi. Piedevaam, subi 2gab., katrs savaa pusee. Ok, telpa nav trakaakis variants, miikstas meebeles, u.t.t. – bet tomeer. Sho ir veerts dzirdeet. Ja veel nebuutu telpas asimetrija uz saniem – buutu vienkārši ideāli.

 

Fokusu lietas. Apaksheejie vidi [viirieshu vokaals] – ar atbilstoshu izmeeru, normaali fokuseeti. Pie tik platas sterobaazes prasiit 5/5 [poziicija/kvalitaate] nebuutu korekti, bet 5/4 bija noteikti. Pieaugot tonja augstumam, fokusu izmeri it kaa samazinaas, bet vienlaiciigi ‘aizpeld’ fokusējums. Te saak izpausties radiaalo izstarotaaju ipatnibas/truukumi/bonusi [sauc katrs peec izveeles]. Agriinie izstarojumi ‘bojaa’ fokusus, vienlaikus veidojot komfortablu ambienci. Interesanti, ka maleejaam poziicijaam fokusi paliek precizaaki visaa diapazona, līdz pat virstonjiem. Centraalaas poziicijas – izsmeereejas. Tachu, sheit bija viens ‘gljuks’, peec kura man iestaajaas pauze.

 

Taatad, iesleedzu 7 bungu poziiciju testa treku. Noveerteeju fokusus. Centra – nekas spiidosh. 5/3, nekas labaaks. Briidi klausiijos kaut ko pavisam citu. Kad dzirde bija noadaptējusies, iesleedzu 7 bungu testa treku veelreiz. Tuk/tuk/.. noskan 1.reizi. jau panjeemu pulti, lai sleegtu Georgia in my mind, bet nepaspeeju. Un saak skaneet 7 bungu tuk/tuk otro reizi. STOP. Shajaa briidii.. visas 7 bungas peeksnji safokuseejaas. Perfektos fokusos. vienkārši sirreaala sajuuta. Taatad – smuka [homologeena] agriino atstarojumu saanu lauka gadiijumaa smadzenes maak labi izdalit pamatoni/signaala avotu. Efekts – wooow.

 

Ambience no MBL – patiikama. Protams, shaadi izstarotajai prasa atbilstoshu telpu. Konkreetais afftors ir ieriikojis automatizeetu bliiva akustiskaa auduma ‘sienu’ starp skandaam, aiz TV, ir bliivi aizkari pa visu sienu, miikstas, skanju sklaapeejoshas meebeles. Kantainaa betona kastee shiis tumbas labaak nelikt. Pat nemeegjinaat.

Manas ausis nepanes aatru signaala ‘pazushanu’. Respektiivi – paarsleedzot trekus, ja signaals pazuud ar ‘cirtienu’, man ausiis atskan krakskjis, saapeem liidziiga sajuta. Pretiigi. Tachu shaja gadiijumaa – paarsledzot trekus ljoti labi var dzirdet taadu vienmeeriigu ‘pshh..’ – telpas atbalsi. Nevis kaadu staavvilni starp pretejaam skaldneem [ka atbalsi], bet vienmeeriigi ierosinaatas telpas rimshanu.

Labots - kaspich
Link to comment
Share on other sites

drusku jautrībai viens piemērs:

- RRR High_End brīnums ( Giant FS-100 ) ... manuprāt labākais produks no RRR.

paeksperimentēju ar līdzīgu modeli no JBL LX-1000MK-II

 

piebilde: ( Giant FS-100 ) specifikācija - http://www.rrr.lv/lv...giant-fs-100/18

JBL LX-1000MK-II -- http://www.gzhifi.com/sl/gallery.php?id=540

http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/lautsprecher-boxen/jbl-boxen-lx-1000-mk-ii-mit/a/22191182/

...tilpums nedaudz mazāk nekā Giantam, vidiem viens draivs mazāk un izpaliek augšējais fāzu invertors.

spīdzinot abus produktus pie vienādiem nosacījumiem...patīkamāk manām ausīm atskaņo JBL- produkts( papīrnieks, pēc D-diametra apakšu draivs un vidiem draivi vienādi. TIKAI materiāls membrānai ir papīrs, Giantam Polyplasts.

JBL-1986g. zaž, RRR_Giant 2004 ( varu sameloties, da nav ar tik svarīgi )

Abi skaļruņu draivi raž. Dānijā...tad kur ir progress...?

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Vitalija - vot, pesnja nje o chom. manaam ausiim patikamaaks. tu ko noderiigu pateici? NEKO. kas patiiamaaks? kaapec? ko dzirdeeji? shaadu tekstu atbiidiis katrs 5klasnieks. man labaak patiik shii lielaa, sarkanaa mashiina.

te kaads pokemonu saiets? vai audio lietu fanu forums?

Link to comment
Share on other sites

nu paga, Vitlaalij, tu jau saki, ka esi atskatiijies dinamikju liiknes. Bet kaadi konkreetie draiveri tad ir katrai iekshaa ??? to parametri/ meeriijumi ir ?? nav ... nu tad arii atliek tikai pateikt, ka papiirs ir labaaks par polyplastu ...

jebkuraa gadiijumaa, tavaa tekstaa ir arii viena laba/ preciiza atzinja ---- kaadaa liimenii ir RRR uz liidziigu [ cenas diapazonaa piem ] akustiku fona

Link to comment
Share on other sites

Kas tik man nav bijis...

Pastūži:

RRR Y-101 - atbrīvojos, aizvedot uz dārzu

RRR Y7111 - apnika remontēt, pārdevu šeit pat par pieciem latiem

Panasonic HE-40 - ideāls RRR aizvietošanai, apnika, pārdevu

RRR Y7111 - kārtējo reizi samaitājās, atdevu

RRR Y7111 - samaitājās, atdevu

RRR Ļubava (Y101) - kā pagaidu variants bija ok, vēl tagad strādā, ir mainīti kondieri

DENON PMA-860 - pagaidām sēžu uz šī, apmierina.

 

Skandas:

RRR 35-AC212 - aizvedu uz dārzu kopā ar pirmo Y-101

RRR SM1000 - ideāls variants kopā ar Panasonic HE-40 un labi aizvietoja iepriekšējo komplektu, pārdevu kopā ar Panasoņku

RRR 35-AC212 - citas, stāv šobrīd

RRR 35-AC212 - atkal citas, stāv citā dzīvoklī sajūgtas ar Ļubavu.

 

Pārējie sūdi:

T7111 - riebīgs aparāts, pārdevu kopā ar Y7111, skrēja no stacijas baisi nost.

Priboi E314s ekvalaizers - šobrīd stāv iejūgts starp Creative Audigy ZS un Denonu, jo Winampa ekvalaizers pie sirds neiet.

Pioneer PL-225 - platinieks ar nokautu motoru, vēl nezinu, vai ir vērts remontēt, vai labāk izmest un nopirkt kādu Direct Drive

RRR MP-7301 - kasetnieks, vēlaizvien pie manis, kasetītes citreiz paklausos, ir doriģinālās, kas labi skan.

Bija vēl man onkyo CD maģis, bet nu sāka nelasīt diskus kā vajag, noandalēju pa četrīti.

 

Tālākās rīcības plāns:

Denon PMA-860 atstāt

Iegādāt normālu platinieku, vai varbūt labot šo pašu, vēl nezinu.

RRR MP-7301 atstāt

Priboi E314s - noandalēt un iegādāt ko saprātīgāku no Pioneer, Technics, Denon...

Iegādāt sakarīgu CD maģi, kaut ko līdzīgu kā autoram.

Iegādāt normālu FM tuneri, kaut ko no Denon, Pioneer...

Noteikti nomainīt skandas pret ko sakarīgāku. Varbūt pa vidu vēl atjaunošu šīs pašas s90 (jaunas kastes, vadi, lai piemiņai stāv), bet galu galā Primārās būs citas.

Link to comment
Share on other sites

Vitalija - vot, pesnja nje o chom.

- tu ko noderiigu pateici? NEKO.

- kas patiiamaaks? kaapec? ko dzirdeeji?

shaadu tekstu atbiidiis katrs 5klasnieks. man labaak patiik shii lielaa, sarkanaa mashiina.

te kaads pokemonu saiets? vai audio lietu fanu forums?

 

kā jau pieminēja - taada paprasta pieeja lietaam....

Jā, patīk vai nepatīk konkrētās akustikas skanējums_atskaņošanas diapazons salīdzinot, svarīgs ir ar cenu diapazons.

pēc būtības esmu ekstroverts īpatnis...švammīte ( sūlis) uzkrāju informāciju_analizēju un pētu kāpēc tas notiek tā un ne savādāk.

- nepatīk lieki muldēt, labāk darboties ar praktiskām lietām, jo Lielākai šā foruma biedru ir savs viedoklis un tāds ar paliks.

Patīkami ir komunicēt ar zinošiem vīriem...vairāk vīru šai foruma rosītos, mazāk asumiem paliktos vietiņas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...