Jump to content

Vispārīgi par spoguļkamerām


joptv
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Situācija ir tāda, ka paziņa prasīja vai nevaru ko uzzināt par spoguļkamerām. Uz doto brīdi viņa lieto ziepjutrauku, bet ir vēlēšanās, fotogrāfēšanai hobija līmenī, iegādāties spoguļkameru. Viņas vienīgā prasība ir lai būtu Canons(nezinu kapēc). Uz doto brīdi finanses neļaus iegādātie kameru, tāpēc interesē uz cik lielu ciparu ir jāiekrāj.

 

Jautājumi ir sekojošie, vai kāds var vienkāršā valodā pastāstīt uz ko/kādiem parametriem ir jāskatās, cik liela ir atšķirība starp kameru par 300Ls un 500Ls, varbūt var ieteikt veikalus u.c. lietas kurām jāpievērš uzmanību? Un vēl par optiku, kāda būtu normāla lēca iesācējam galvenokārt fotogrāfēšanai iekštelpās vai arī vienkārši jāņem kit un šādā līmenī atšķirību nemanīs?

 

Paldies jau iepriekš.

Labots - joptv
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi piekrītu Artanis . Kamēr apmierina plakanās bildes no ziepīša, tikmēr nafig vajag spoguleni. Kad sagribēsies uztaisīt smuku bildi un būsi sapratis, kapēc ar platleņķa objektīvu automātiskā režimā to izdarīt nevar, tad jau jau būs ari skaidrs, kādai jabūt spoguļkametai. Labs fotoaparats jau pats labas bildes nefotogrāfēs :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kamēr pašam nav skaidrs vairāk par ražotāju un mērķi vairāk par \m/, tad nav ko tērēties. Bildes būs precīzi tādas pašas kā ar vidēja līmeņa canon ziepi.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Nepiekritīšu. Jo, piemēram, ja esmu tikai tāds burziņu fotogrāfs utt. kam pietiktu arī ar ziepi, bet man ir pietiekoši daudz nauda priekš spoguli, tad kāpēc gan lai es nepirktu spoguli ja es viņu gribu. Ja fotogrāfēsi ar ziepi un spoguli auto režīmā tad tās bildes tāpat būs daudzmaz vienādas, bet atkal, ja man ir nauda tad es gribu un pērku ko es gribu. Lieta ir tajā, ka jums Fotogrāfiem redz tas derdzas ka tagad jebkurš kam ir nauda var nopirkt spoguli un saukties par fotogrāfu, un tas mazina jūsu ego, jo jūs jau esat tādi paši kā visi tie studentiņi ar spoguleni rokā, tāds garāmgājējs jau nezin ka jūs arī kaut ko saprotat no attēla veidošanas.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Da beidzat cepties - lai jau pērk un priecājas par ~2kg smagu verķi, kuru nevar iestūķēt somiņā un paņemt visur līdzi :)

Ja nopietni - spogulis nav tas aparāts, kurš būtu jāpērk, ja nav pietiekami daudz brīvu līdzekļu, jo TAS prasa ēst kā traks :)

 

Un ar katru mirkli ēdienkarte palielinās un kļūst dārgāka :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Vaimandieniņ - pērc. Autors taču jautā ko un kā un cilvēki viņam dod labus padomus vispirms izstudēt ziepīti un fotogrāfijas fizikas un estētikas pamatus, citādi sanāks vilšanās.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Paziņai ieteiktu klātienē sapazīties ar fotoblog.lv vai fotosiena.lv publiku, ja jau patīk bildēt. Tas nav grūti, viņi organizē visādus plenērus, tusus utt. un ir atsaucīgi cilvēki. Ot i būs iespēja klātienē parunāties, paskatīties kā vispār fotogrāfi strādā, gan jau (ja palūgs) iedos paturēt rokās kameras i pa 300Ls i pa 3000Ls. Tad arī būs vieglāk saprast visas tās lietas. Vai arī sākt ar vienkāršāko - foto kursiem.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ļoti plaši ņemot spoguļkameras izšķir pilna kadra (fullframe) un crop (nezinu kā latviskot) matricās. Pilna kadra bonuss ir mazāks pix daudzums kvadrātcollā, kas dod labāku attēlu pie švakiem gaismas apstākļiem. Savukārt crop matrica izmanto tikai objektīva vidus daļu, kura ir daudz precīzāka, asāka, nekā malas; tas ir bonuss ne tik labu objektīvu lietotājiem. Te gan uzreiz jāatzīmē, ka pilna kadra bodiju cena ir grandioza, jauns jebkas maksās virs 1300Ls.

 

Tā uzreiz pilnīgi un galīgi negribētos piekrist publikai, ka DSLR var pirkt tikai kad zini ko ar tādu iesākt. Viena lieta ir teorētiski iepazīties ko dod un maina f, ko atvērums u.c., bet lai to reāli apjaustu tomēr jāpalieto vismaz ziepjutrauks ar manuālajām iespējām.

 

Nosauktajā cenu kategorijā ietilps tikai DSLR un kit objektīvs. Canon, protams, ir atpazīstamākais, bet arī jaunas kameras cena būs diezgan augsta, salīdzinot ar Olympus vai Pentax. Toties lietotus objektīvus varēs vieglāk iegūt, te gan arī jārēķinās ar brangām naudas summām, bet visi labie objektīvi ir stipri dārgi. Canon kitinieku nosauktajā cenā nav daudz - 1100D (320Ls), 500D (neizskatās, ka būtu noliktavās), 550D (450Ls).

 

Telpās bez papildu zibspuldzes nekas daudz neizdosies, tam vēl ir jārēķina klāt savi 100...130Ls. Pārnēsāšanai soma ap 20...30Ls. Pietiekami ātra atmiņas karte (ja nu sagribas pafilmēt) 8GB ap 20Ls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pēc šī te man gribās ļoti un daudz lamāties. Kopš kura laikā kaut kāds blogs ir mēraukla tam, ar ko un kā bildēt? Vai tiešām cilvēks mēdz būt tiks stulbs, ka viņam jāiet kursos, jāzīmējas forumos, lai sāktu bildēt ar spoguļkameru?

 

Turklāt studijas fotogrāfs piebāzīs ausis ar pilnīgi nevajadzīgu tuftu, kas nav un nebūs pielietojama brīvā dabā.

Paziņai ieteiktu klātienē sapazīties ar fotoblog.lv vai fotosiena.lv publiku.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Spoguķamera standarta komplektācijā neprašas (un parasti mācīties negriboša (un mācīšanās neizpaužas kā "skrienošā cilvēciņa" uzgriešana uz ripulīša)) rokās, ir par ziepi 5-10x smagāks un lielāks verķis, kas dos tādas pašas vai pat sliktākas bildes kā ziepis. Nu, ja nu ripulītis uz M pēķšņi aizgriezīsies, vai sviriņa no AF uz MF somā pārslēgsies.

Spoguļkamera prasmīga amatiera rokās ir naudas bedre.

Spoguļkamera profesionāļa rokās ir instruments naudas pelnīšanai un naudas bedre vienlaicīgi.

 

nevajag domāt, ka spoguļkamera uzlabo vai pasliktina bildēšanas skillu. Svarīgāka ir kompozīcijas izjūta, spēja saprast, kā vispār bilde veidojas, uzbūvēt un ieraudzīt kadru.

 

Nu tas tā, īsumā.

Ja vēl īsāk - spogulenei pat prasmīga cilvēka rokās nav jēgas bez obejktīviem kopsummā apmēram 3x lielākā cenā par aparātu (sakarība spēkā visu klašu aparātiem, gan lētučiem par 500, gan pro kamerām par 3k), vismaz vienas ārējās zibenes, statīviem, utt.

 

Pēc šī te man gribās ļoti un daudz lamāties. Kopš kura laikā kaut kāds blogs ir mēraukla tam, ar ko un kā bildēt? Vai tiešām cilvēks mēdz būt tiks stulbs, ka viņam jāiet kursos, jāzīmējas forumos, lai sāktu bildēt ar spoguļkameru?

 

Turklāt studijas fotogrāfs piebāzīs ausis ar pilnīgi nevajadzīgu tuftu, kas nav un nebūs pielietojama brīvā dabā.

 

nesapratu cepienu. Nav jau tā, ka tur tik studijnieki apgrozās. Un jā, cilvēki, kas pasākumos (un ne tikai šis piemērs!) bildē skatuvi 60m attālumā ar canon iebūvēto zibeni, un, dabiski, visu debilo stroboskopisko AF assistu, ir publiski pakarami aiz pautiem (lai gan ar šito meičas izceļas vismaz tikpat) - jo bildes nav un nevar sanākt, bet apkārtējie izbesīti un koncerts pabojāts; lūk, šie IR banojami no jebkādas fototehnikas līdz brīdim, kamēr IQ sasniedz vismaz 20.

Labots - versatile
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

versatile

 

Man vienkārši kretinē, ka daži spoguļkameras pirkšanu tagad pataisa par mega pasākumu ar kursiem, grāmatām, plenēriem studijā/dabā. Tas vienalga ir tas pats fotoaparāts ar uzlabotām iespējām. Ziepjtrauku tu izmanto "as is", bet spogulim ir iespēja piepirkt klāt, ko vēlies" un izmaksas nosaka tikai un vienīgi vajadzības.

 

Citam kit objektīvs un svētlaime un ideāla kalngals. Cits bez somas var iztikt. Citam 1GB atmiņas karte ir nepiepildāma. Citam atkal vairāk par iebūvēto zibeni neko nevajag.

 

Spogulenei ir viens liels pluss - bildēšanas ātrums un iespēja noķert kadru īstajā momentā. Nu nekāds ziepjtrauks to nespēs pārspēt pat spoguļkameru vissūdīgākajā komplektācijā.

Link to comment
Share on other sites

fotografēšanai hobija līmenī, it īpaši ja nav naudas, pietiek ar ziepi.

cita lieta, ka visiem draugiem paziņām jau ir spoguļi un šie lielās ar savām it kā krutajām bildēm. tad gan vajag, jo citādi izskaties pēc lūzera

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man vienkārši kretinē, ka daži spoguļkameras pirkšanu tagad pataisa par mega pasākumu ar kursiem, grāmatām, plenēriem studijā/dabā. Tas vienalga ir tas pats fotoaparāts ar uzlabotām iespējām. Ziepjtrauku tu izmanto "as is", bet spogulim ir iespēja piepirkt klāt, ko vēlies" un izmaksas nosaka tikai un vienīgi vajadzības.

 

Mani atkal kretinē, ka pokemoni iedomājas, ka fotogrāfēt nozīmē tikai spiest pogu iespējami daudz reižu un galā gan jau kāda no tūkstoša bildēm būs pat skatāma. Vēl vairāk kretinē tie, kas uzbildē 50 miglu bildes, pie kam lielu daļu vienādas un VISAS bez jeb kādas atlases iebliež kādā portālā aplūkošanai. Kretinē, ka masveidā tiek ražoti sūdi, ko rāda citiem un tie citi pierod domā, ka tā arī jāizkatās labām bildēm. Fotogrāfēšana ir lieta, kuru jāmācās, tāpat kā vadīt auto u.c. Un to mācās mūža garumā, bet iesākumā fotokursi ir tie, kas ieliek pamatu. Daudz dod arī komunicēšana ar tiem, kuri jau kaut ko māk un labprāt parāda un pastāsta.

Kādēļ viss tas tiek piedāvāts tiem, kas prasa par spogulenēm? Tādēļ, ka interese par spoguli parasti norāda uz nopietnu interesi par foto.

Nevis tā kā daži (vai varbūt vairums), kas nopērk labu kameru, bet bildē auto režīmā ar kit stiklu un nemaz nevēlas vairāk neko apgūt.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ivo

 

Bet tā ir cilvēku izvēle - attīstīties vai bildēt muļķības. Nav svarīgi, vai tas tiek darīts ar spoguļkameru, ziepjtrauku vai kaut vai webkameru. Nepadarīsim lietas par pielūgsmes un fetiša objektiem.

 

Spoguļkameras izvēle neko nenorāda. Ja ir nauda, cilvēks pērk labāko, ko var par to naudu nopirkt. Ja viņam ir 1000Ls un viņš grib labāko par šo naudu, bet ir amatieris iesācējs, bet muļķīgi un bezjēdzīgi pārliecināt, ka labākais priekš viņa ir ziepjtrauks par 300Ls.

 

Ja grib apgūt foto iemaņas, pietiek ar vispararastāko fotoaparātu (analogo, ciparu) ar manuāliem iestatījumiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ziedlapa

Gribas pielikt arī kādu vārdu.Arī man ir spoguļkamera un tikai veikala standarta komplekts.Ir jau vairākus gadus,un nejūtu nekādu vajadzību pirkt par milzīgām naudām papildus stiklus,un lielas somas.Jo,izmantoju tikai ,kā teikt mājas vajadzībām,ceļojumiem,dabai,puķītēm,un t.t. Un nebūt spoguļkamera neuzliek par pienākumu pirkt papildus stiklus un visu citu,ko kāds kaut kur bija rakstījis,, un staipīsi 10 kilogramus smagu somu,, Spoguļkamera nenozīmē,ka jāpiedalās kaut kādās izstādēs,saiešanās un citur.Spoguļkamera nenozīmē,ka tūlīt jāsāk pelnīt,un ka tā arī vienlaicīgi ir naudas bedre.Spoguļkamera daudziem,tai skaitā ari man ir FOTOAPARĀTS. Spoguļkamerām ir skatu meklētājs,kas nav ,,ziepim,, ir ātrs slēdzis,kas nav ,,ziepim,,ir manuāls zoom un fokus kas nav ,,ziepim,, Ar spoguli es varu iekadrēt skatu,bet kā to var izdarīt ar ,,ziepi,,izstieptām trīcošām rokām pie saules gaismas tieši uz displeja? Ar spoguli es noķeršu momentu,ka jubilejā kāds kādu sveic ar buču.Bet ar ,,ziepi,,?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

All-marss

Mežaveci!

Ir jau ir tā pašu cilvēku izvēle,ko pirkt un ko bildēt!Lai jau pērk,vai tad kādam žēl.Paša nauda,liec kur gribi.Tas tomēr ir labāk,kā nopīpēt vai nodzert.Bet paliek jautājums,ko tad tādi prasa padomus?Gribi Canonu,Sony, Pentaks,Haselbladu,Mammīti vai vēl kaut ko citu?labi! Pērc!Staipi līdz un priecājies,kad apkārtējie ,aiz skaudības zaļi,sačukstas:baigi krutais vecis vai vecene...!Tai publikai ir vajadzīgas DĀRGAS LIETAS!Tā ir norma,bez kuras tu netiec pieņemts.

Kāda jēga te diskutēt,vai spoguļkamera ir laba vai slikta?Jāsecina:nav nekādas.Tādam,kurš no šīs tehnikas neko nejēdz,ir gluži vienalga,kāda tur matrica (bet varbūt sensors)ka tik lielāks izmērs,, vai ISO,jā 32000 tas ir kruta,vai pikseļi,ka tik lielāks skaitlis,vai objektīvi (vai tad tie nav tās pašas lēca?)u.t.t. un u.t.t.Savukārt tādam,kuram par spoguļkameru viss skaidris,nav nekādas jēgas uzdot pašsaprotamus jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

All-Marss,

 

Ir OK padomi, kur tiek izklāstītas iespējamās izmaksas, trūkumi, ierobežojumi, plusi mīnusi. Bet sāk krist uz nerviem tā nolikšana.

 

Šī tēma no sērijas, ka jāpērk vecs opelis, jo tam lētākas detaļas šrotā, un neko labāku nevar pirkt.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Man ir tikai viens padoms - pirms pirkt spoguli, 5x izvērtēt vai cilvēks ir gatavs ieguldīt līdzekļus "apgreidā", jo viens ir nopirkt kitu par tiem saviem 500Ls un secināt, ka stikls ir pa īsu, iebūvētā zibspuldze sūkā, u.t.t... ja nav līdzekļu ko ieguldīt, tad tajā brīdī spogulis kļūst par nelietojamu ierīci, jo lietotāja prasības un vajadzības tas nespēj apmierināt.

Šajā gadījumā labāk nopirkt labu ziepi, kurš būs derīgs visām dzīves situācijām un nepievils.

Link to comment
Share on other sites

mazais-5

Kas ir tas ,kas uzliek par pienākumu ,,apgreidot,,obligāti? Vai tad ,,ziepītis,, neprasās apgreidot? Tik pat labi ari,,ziepim,,var likties zibspuldze par knapu,un optika par īsu. Un nevar būt ziepis labs vienmēr un visur.Kamēr ziepīša slēdzis ,,domā,,objekts vairs nav.Ko nu? Es piemēram zinu vairākus draugus ,kam ir standarda komplekts spoguļkamera.Un nevienam nav kaudze ar stikliem.Tos vajag tiem,kas nodarbojas ar,,fotomedībām,,kas stundām guļ sniegā,lai dabūtu nobildēt kādu putnu,vai dzīvnieku.Bet kas izmanto fotoaparātu tikai parastai fotografēšanai,tam noteikti spogulis ir labāk par ,,ziepi,,Un tad kad šeit kāds uzraksta jautājumu,,iesakiet spoguļkameru,,tad tūlīt seko pretjautājums,,kam tev to vajag,ja nav naudas ko pēc tam piepirkt papildus objektīvus,,Bet kas teica ka man tos obligāti vajadzēs? Tad ,kad es nopirkšu spoguļkameru,un sadomāšu ,,medīt,, dzīvniekus,tad es jautāšu,kādu optiku lai pērku.Bet autoram jautājums bija par fotoaparātu nevis par objektīviem.Un vēl.Zinu cilvēku,kas ar Nikon-D40,un ar to pašu objektīvu,kas bija komplektā,taisa bildes un piedalās izstādēs.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Ufff , nu man arī gana - iekakāšu . Nav nav pienākums agreidot , pat fotografēt nav pienākums . Un kas tas ir par pienākumu atbildēt uz bezjēdzīgiem jautājumiem? M? Ja ja - spogulis by default ir labāks , neatkarīgi no bildēšanas apstākļiem un bildētāja mākas ... tāpat kā Porše by default ir labāks kā Ņiva , pat bezceļa apstākļos ( ja jau izvēlamies auto tēmu salīdzināšanai )un blondīne piesēžoties pie'džipa stūres uzreiz kļūst par bezceļu braukšanas monstru un lietpratēju ....

Nu ja nav vēlme iedziļināties visos BET un JA NU un VAR BŪT , nu tak nejautājiet - patīk canon , pērc canon , patīk Nikon , pērc nikon - jej bogu - nebūs nekādas šķirbas ar tādu pieeju ķeroties pie fotoaparāta .

Tad kad sapratīsi ko gribi bildēt , bet nezināsi kā to panākt , tad piekāp , labprāt izskaidrosim . A šitādi tofiki tukojumā skan - gribu spoguleni ,bet fotografēt negribu - gribu spaidīt pogu un priecāties ... vai pirkt? Kāda būs jūsu apstiprinošā atbilde ? DA PĒRC !

P.s Nevienai , nu nevienai kamerai - neatkarīgi no branda un cenas nav pogas - ,,automātiskais mākslas foto,,

Labots - Peleecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šitais gan ir aplams apgalvojums. Jebkuram ziepim zibenis ir daudz daudz daudz sliktāks par spoguļkameru zibeņiem. Turklāt daudzām kamerām, piemēram Canon G12 vai Canon S5, var nopirkt ārējo zibeni un nemaz neatpalikt no spogulistiem. Esmu bildējis telpās ar Canon Powershot G11 + Canon 550EX un kvalitāte ir ļoti ok. Ir jābūt izcilam un gaišam objektīvam, lai telpās varētu izcelties.

...iebūvētā zibspuldze sūkā, u.t.t... ja nav līdzekļu ko ieguldīt, tad tajā brīdī spogulis kļūst par nelietojamu ierīci, jo lietotāja prasības un vajadzības tas nespēj apmierināt.

Šajā gadījumā labāk nopirkt labu ziepi, kurš būs derīgs visām dzīves situācijām un nepievils.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Es nevienā brīdī neteicu, ka ziepim IR labāka zipene :)

Nevienam - ne ziepim, ne spogulim iebūvētās zipenes nav lietojamas, bet par ziepi tu nesamaksāsi 500+ LVL, lai pēcāk saprastu, ka esi iegrābies :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Es nopirku Pentax spoguli, lai atcerētos jaunību, kad sanāca pabildēt ar Zenītu.

Link to comment
Share on other sites

Da vai jēga visiem katrā šīs sadaļas topikā plēst matus no dibena un karot katram par savu taisnību? Grib cilvēks spoguli, ok, grib canon, ok - ieteiksim piemēram šo

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1100D/

Nopirks un patiks - ok

Nopirks un nepatiks - pārdos, neko daudz nezaudējot, jo spoguli daudz vieglāk pārdot ar mazāku cenas kritumu.

 

Sākumam noteikti pietiks gan ar iebūvēto zibeni, gan ar kit objektīvu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Nezinu nezinu par to mazo cenas kritumu - pēdējā laikā modeļi tik strauji mainās , ka nepaies ne gads un paparātam divas trešdaļas cenas jau nost .

Nu ... var būt tas neattiecas uz full frame kamerām un labu , ne kit optiku .Vismaz pats knapi pārdevu pa divisimti zivīm canon400D , ko pirms tam pa 600 latiem biju pircis , tuklāt ASV , tātad pirkšanas brīdī te bija vēl dārgāk . A matu plēšana sanāk tapēc , ka nu jau kurais tofiks pēc kārtas - it kā ar padoma lūgumu , bet patiesībā autors neko negrib dzirdēt . Tad nu mēs te plēšamies - vieni , lai pārliecinātu netrakot , otri lai nomierinātu , ka viss būs labi . Bet principā visa saruna beztēmā , jo nav konkrētu vēlmju un konkrētu jautājumu .

A tā - uzdotā jautājuma ietvaros - Gestapo ieteica superduperpuper aparātu - ir gan kanons , gan spogulene :) ... pievienojos - būs baigi labi .

A ja nebūs - ne mūsu nauda , ne mūsu bēda :p . Tiesa - spriežot atkal pēc tā paša jautājuma , būs labi, ja tik nauda nav dikti jākrāj un jāknapina .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja maz naudiņas un gribas spoguleni un canon, vēl jau ir variants pa pārdesmit naudiņām sameklēt canon filmu spoguleni. Procesu varēs izbaudīt kā nākas :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Larijssene
vēl jau ir variants pa pārdesmit naudiņām sameklēt canon filmu spoguleni.

 

Tik lētas viņas? :o Kāreiz mājā stāv 2 pilnīg jaunas EOS 300 ar 0 izšautiem kadriem. Biju domājis pēc gadiem ar viņām nopelnīt. :D

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par informāciju, kā jau gaidīju ir daudz un dažādu viedokļu, un tāpēc arī prasīju forumā nevis vienam konkrētam cilvēkam.

 

Kopumā ieteikšu viņai apskatīt 500D, 1100D, 550D, 1000D modeļu apskatus un piebrīdināšu lai padomā par potenciālajām papildus izmaksām, kā arī iespēju pirkt ar kit vai bez un ar kādu izvēlētu objektīvu. Galvenais ko te sapratu - lai izglītojas kamēr krās naudu.

 

Paldies un var klapēt ciet.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu nezinu par to mazo cenas kritumu - pēdējā laikā modeļi tik strauji mainās , ka nepaies ne gads un paparātam divas trešdaļas cenas jau nost .

Nu ... var būt tas neattiecas uz full frame kamerām un labu , ne kit optiku .Vismaz pats knapi pārdevu pa divisimti zivīm canon400D , ko pirms tam pa 600 latiem biju pircis , tuklāt ASV , tātad pirkšanas brīdī te bija vēl dārgāk . A matu plēšana sanāk tapēc , ka nu jau kurais tofiks pēc kārtas - it kā ar padoma lūgumu , bet patiesībā autors neko negrib dzirdēt . Tad nu mēs te plēšamies - vieni , lai pārliecinātu netrakot , otri lai nomierinātu , ka viss būs labi . Bet principā visa saruna beztēmā , jo nav konkrētu vēlmju un konkrētu jautājumu .

A tā - uzdotā jautājuma ietvaros - Gestapo ieteica superduperpuper aparātu - ir gan kanons , gan spogulene :) ... pievienojos - būs baigi labi .

A ja nebūs - ne mūsu nauda , ne mūsu bēda :p . Tiesa - spriežot atkal pēc tā paša jautājuma , būs labi, ja tik nauda nav dikti jākrāj un jāknapina .

Tik patiesi! 100% piekrītu!

 

IVO, tā jau ir ierēkšana - piedāvāt analogo spoguļkameru priekš meitenes kas pirms tam bildējusi tikai ar ziepi! :D lai ķertos pie analogās kameras vispirms jāiemācās kārtīgi strādāt ar spoguleni - un ne jau auto režīmā...

tas ir tāpat kā ja meitene prasītu padomu: esmu nolēmusi no vieglās mašīnas pārsēsties uz kādu parketa džipiņu lai ziemā varētu vieglāk no kupenas izbraukt un pa pilsētu braukājot sēdēt augstāk un labāk pārredzēt ceļu, Un tu ieteiktu viņai traktoru! :D

Labots - Uldzha
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Dažiem labiem parketa džipiem pilnpiedziņa atpakaļgaitā nestrādā :D Pārbaudīts šoziem.

 

Atkal ņemot lielos mērogos:

* ar ko lielāks kaifs bildēt - ar spoguli;

* jā, ar spoguli kā spiež tā ir. Ar muuļķaparātu jāierēķina neliels laika sprīdis klāt;

* pat minimālākajā aprīkojumā DSLR ir milzīgs un ļoti smags, salīdzinot ar vidēji kompaktu ziepjutrauku;

* mūsdienīgs ziepis ar nelielām manuālām spējām (fokusloks, ekspozīcijas loks, braketings, arī HD filmēšana) un saprātīgu objektīvu (zooms ap 4x vai 5x) 90% gadījumu būs ne sliktāks kā DSLR.

 

Es nelietoju DSLR, jo esmu tam par slinku un par nabagu. Nu neskairdīšu pa Gaujas nac. parku ar 20x30x20cm somu, ja varu ziepinieku iemest jakas kabatā. Tusiņos ne tik nevilkšu līdz tik lielu un salīdzinoši dārgu DSLR vienību. Kad man vajadzēs jaunu kameru, paņemšu Canon PowerShot S95 (salīdzinoši fikss, liela matrica, F2.0) un dzīvošu laimīgs.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Vispār - autoram apbrīnojami sakarīgi secinājumi , no mūsu samurgojuma radušies :) .

Ja meitene pārvalda krievu mēli , iesaku parakties šeit

http://club.foto.ru/camera/

Tur ir labi tas , ka ir salikti vienā putrā kā profesionālu fotogrāfu , tā arī iesācēju atsauksmes ( un ir pieminēts kas ir kas )

Tiek runāts par to , kas patīk , kā arī kas nepatīk pie konkrētās fotolietas . Un ir aptverts viss - gan rumpīši , gan objektīvi , zibspuldzes

gan vispār aksesuāri . Veiksmi !

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka šeit viss iepriekš teiktais vairāk vai mazāk ir "ticības kari" (katram sava ne pārāk pamatotā pārliecība) un nekādi nepalīdz autoram.

 

Atbildot par tēmu:

Ja nauv naudas, IMHO sākumā var sākt vienkārši ar lētāko spoguleni un kita objektīvu (objektīovs nāk līdzi kopmlektā un atbilstoši cenai ar kvalitāti neziceļas).

Pieļauju, ka kādu laiku pabildējot radīsies apjausma, ko un kāpēc vajag uzlabot un varēs domāt par nākamā (labākā un dārgākā) objetīva iegādi

un kita objektīvu notirgot. Ja šāda apjausma neradīsies, acīmredzot spogulene nav priekš attiecīgā cilvēka.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka šeit viss iepriekš teiktais vairāk vai mazāk ir "ticības kari" (katram sava ne pārāk pamatotā pārliecība) un nekādi nepalīdz autoram.

 

Atbildot par tēmu:

Ja nauv naudas, IMHO sākumā var sākt vienkārši ar lētāko spoguleni un kita objektīvu (objektīovs nāk līdzi kopmlektā un atbilstoši cenai ar kvalitāti neziceļas).

Pieļauju, ka kādu laiku pabildējot radīsies apjausma, ko un kāpēc vajag uzlabot un varēs domāt par nākamā (labākā un dārgākā) objetīva iegādi

un kita objektīvu notirgot. Ja šāda apjausma neradīsies, acīmredzot spogulene nav priekš attiecīgā cilvēka.

Taisnība, un tomēr...

Zinu no pieredzes kā ir ar šādām lietām - nopērc lētākajā variantā ar domu ka nu tik nākotnē apgriedošu u.t.t. - bet bieži vien tā arī tam neatliek lieku līdzekļu - jo tas nav primārais... aparāts taisa normālas bildes un ar to jau ikdienai itkā pietiek...

Cita lieta tomēr ja uzreiz sakomplektē ar labāku optiku - tā teikt pie vienas naudas izdošanas. A ja vēl ņem uz kādu nomaksu - tad jau tiešām vairs īpaši nav starpības vai uzreiz izdot 350ls par spoguleni ar kitu, vai ~300+160 par komplektu ar normālāku stiku.

Nu tā vismaz man ir... bet pieļauju ka katram jau savādāk tas funktieris strādā...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...