Jump to content

Audio pastiprinātājs Jamo C607 akustikai


Skull
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Pirms kāda laika ar jūsu palīdzību tika iegādāta tēmas nosaukumā minētā akustika (diemžēl "manas tēmas" sadaļā to topiku es vairs neredzu). Par to vai tā ir laba, vai nē šoreiz nerunāsim.

 

Ir doma kādreiz iegādāties jaunu pastiprinātāju Jamo C607 kustināšanai. Gribētu dzirdēt Boot profesionāļu viedokļus par to kādiem parametriem jāpievērš uzmanība iegādājoties stereo pastiprinātāju, nevis precīzu modeļu nosaukumus.

 

Lai neradītu liekus jautājumus minēšu, kas ir dots:

Skaņas avots: dators ar Creative Xtreme Audio skaņu karti, visa mūzika tikai lossless.

Mūzikas žanri: plašs spektrs, patīk eksperimentēt.

Budžets: līdz Ls 400.

 

P.S. Ja kādu tas interesē: pašreizējais pastiprinātājs ir RRR FA-7150. Ceru, ka apgreida nepieciešamība jums liekas tik pat skaidra kā man :)

 

Paldies par atbildēm!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tu no PC grabini ārā analogu vai digitālu signālu? Skaņas karti lieto kā DAC?

Link to comment
Share on other sites

No PC nāk analogā skaņa. Nav man kurp padot to digitālo signālu.

 

Ja būtu iespēja gribētu output'ot digitālo skaņu.

Link to comment
Share on other sites

Gribi jaunu vai der arī lietots?

Ja lietots, tad par 4x mazāku summu vari dabūt kādu no Sony 500-tās ES sērijas, vai 800 sērijas Denon vai 600 sērijas Pioneer u.c.

 

Ja runājam par parametriem, tad droši vien jauda +/- atbilstoši akustikām, izejas pretestība arī, svarīgi lai nebūtu kāds no lētajiem D-klases mēsliem, THD normas robežās (0,0XXX%)...

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Es neesmu principiāli pret lietotu mantu, taču tā kā es nevisai pārzinu šo lauciņu ir iespēja nopirkt kaut ko bojātu/nolietotu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu tad jau pa lielam ņemto ir tikai divas iespējas:

 

* PC --> [digitāls signāls] --> DAC --> [analogs sig.] --> pastiprinātājs

 

* PC --> [digitāls sig.] --> resīveris

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Analogais stereo pastiprinātājs ir tas uz ko es metu aci. Tieši šeit rodas jautājumi — kādi parametri ir svarīgi?

Akustikai ir 6 omu pretestība.

 

Pret resīveriem man ir zināmi aizspriedumi. Tie ir paredzēti kinozālēm un daudzkanālu skaņai, vai ne? Man nav vajadzīga lielākā daļa no resīveru funkcionalitātes.

 

Labots: Varu pieminēt, ka pašreizējā skaņā mani neapmierina neskaidrie vidi gadījumos, kad mūzika ir piesātinātāka. Piemēram rokmūziku klausoties bieži sanāk putra. Un es naivi ceru, ka cits pastiprinātājs to vismaz daļēji novērstu :)

Labots - Skull
Link to comment
Share on other sites

Es neesmu principiāli pret lietotu mantu, taču tā kā es nevisai pārzinu šo lauciņu ir iespēja nopirkt kaut ko bojātu/nolietotu.

 

Pērkot lietotu ir variants pieslēgt un notestēt, ja darbojas, tad darbojas. Nolietots ... nezinu kas pastiprinātājam var būt nolietots, ja viņš darbojas. +vēl notestējot sapratīsi vai konkrētais pastūzis ar tavām akustikām skan tā kā tu vēlies, vai tomēr meklēt ko citu.

 

P.S. Ja interesē, pēc pāris nedēļām būs pieejams šāds te variants bet par draudzīgāku cenu :)

Pašlaik ir pieejams Sony TA-F555ESII, 450 pioneer un Akai AM-37, ja par cenām, tad PM.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Starp mani un galvaspilsētu joprojām ir 250 km :) Tāpēc "pieslēgt un notestēt" nav variants ja kaut ko pērku tur.

Link to comment
Share on other sites

Es, raudot gaužas asaras, būtu ar mieru šķirties no sava SONY TA-F630esD. Kāpēc tev to vajag? - jo tas ir viens no retajiem ampiem, kam ir iebūvēts DACs ar optisko un coax IN. Sliktā ziņa - tas ņem pretī tikai 32/44/48 K sample rate, par 24/192 var aizmirst.

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos par uzmācību, bet varu piedāvāt STEREO resīveri NAD C720BEE pa 100Ls. Tam iekšā ir normāls analogais past. Aparāts mazlietots, displejam pat plēvi tā arī neesmu noplēsis. Pēc NAD lapas var sagremot pat 2omus.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies par atsaucību, es redzu, ka jums gribas man notirgot savus labumus. Bet es gribētu vairāk teorijas, lai es ieejot veikalā zinātu uz ko skatīties, un ko uzreiz atmest malā.

 

Man nav skaidrs vai tas ir normāli, ka 6 omu skandas tiek darbinātas ar 4/8 omu pastiprinātāju? Vai ņemot jaunu man speciāli jāmaklē?

 

Pastiprinātājs ar 50 W output pie 8 omiem iekurinās manu akustiku ar zemu jūtīgumu (89 db)?

 

Labots: Kā ir ar pastiprinātāju klasēm? A klases pastiprinatājus pa 400 jau nepārdod? Vismaz AB?

Labots - Skull
Link to comment
Share on other sites

Pastiprinātājam norāda MINIMĀLO pieļaujamo akustikas pretestību. Ja norādīts, ka var slēgt klāt 4 Om akustiku, tad Tavējo varēs darbināt bez problēmām.

50W nominālā laikam būs par maz, es skatītos uz 100+W nominālo.

Par A klasi vari aizmirst, īpaši ar 100W jaudu. Praktiski visi 80-to gadu pastiprinātāji darbojas AB klasē.

Link to comment
Share on other sites

Paldies ivo, visai informatīvi! Biju skatījies uz Yamaha S700 (S1000 nedaudz nav pa kabatai). Vai tāds zvērs man varētu derēt?

 

P.S. Veikalā, kurā pirku akustiku, pārdevējs pajautāja vai man esot 6 omu pastiprinātājs. Kad atbildēju negatīvi teica, ka skaņa varot čarkstēt, bet neko tamlīdzīgu nav nācies novērot :)

Link to comment
Share on other sites

Nekur neredzu tehnisko speceni tai yamahai, bet ja ir pietiekoši jauda un 4 Om ēd, tad neredzu iemeslu lai nederētu.

Par minētā pārdevēja kompetenci paklusēšu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja, specifikācijas Yamaha visai labi slēpj. Tieši šis moments man radīja aizdomas, ka iekšā nav tie labākie komponenti.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Manuāli izdevās pašķirstīt. Tajā bija daudz nepazīstamu vārdu :D Vismaz jauda tur ir, jā.

Labots - Skull
Link to comment
Share on other sites

jamaha 700 ir OK, lai kā arī gribētos notirgot savu mantu. :rofl: pa divi tranzistori plecā paralēli, izskatās smuki, skan droši vien arī. man ir servisa manuālis, tur ir daudz burtu un ciparu sarakstīti, 6Om -> 105W

Link to comment
Share on other sites

(labots)

vari uzmest aci XINDAK:

 

http://www.xindak.com/en-us/products.aspx

 

ar iegādi varu palīdzēt, skan par savu naudu ļoti labi, vismaz grūti atrast ļoti negatīvas atsauksmes.

 

Iespējams, ka manta laba, taču ar tādu nosaukumu tālu mūsu valstī neazbrauksi + mājas lapa, kas neturas kopā...

Labots - Skull
Link to comment
Share on other sites

Kas tad vainas nosaukumam?

Link to comment
Share on other sites

Lai cik tas muļķīgi izklausītos gribas uz galda redzēt kādu skanīgu un pazīstamu brendu. Lai varētu čomu priekšā pamērīties ar krānu. Joks.

Bet ja nopietni — ir vēlēšanās pieturēties pārbaudītām vērtībām :)

Link to comment
Share on other sites

Pie Xindaka tev arī tūliņ sildītos kābeļus piedāvās. Ņem Yamaha un nemocies, gala tranzistori Lemonā dabonami, zem lata maksā, bet nu shēma toč uz vārgākiem elementiem būvēta kā jebkurš 20 gadus vecs aparāts. Skanēs Yamaha normāli, jaudas pietiks.

Link to comment
Share on other sites

Tā laikam arī vajadzēs darīt. Kad būs brīvāks laiks būs jāmeklē kur un kā iegādāties.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau ar tiem brendiem ir tā, ka plaši pazīstami ir plašpatēriņa aparatūras ražotāju brendi, savukārt tie, kas ražo "augstāka plaukta" aparātus, daudziem ir pilnīgi nedzirdēti. Saulaik kad bračkam atrādīju savu vintage Sansui pastūzi, bija jautājums no sērijas - kas tā par ķīniešu krutku :)

Link to comment
Share on other sites

 

Pastiprinātājs ar 50 W output pie 8 omiem iekurinās manu akustiku ar zemu jūtīgumu (89 db)?

 

Labots: Kā ir ar pastiprinātāju klasēm? A klases pastiprinatājus pa 400 jau nepārdod? Vismaz AB?

 

89 vēl ir normāla jūtība, par to nav jāuztraucas. Vispār par skandu jūtību pastiprinātāja jaudu ir jāsāk domāt tikai tad, kad ir vajadzība samērā ilgstoši darbināt skandas skaļumā, kas krietni pārsniedz normālu, manuprāt. Dzīvoklī varbūt dažas dziesmas vai pārdesmit minūtes skaļi paklausoties, visdrīzāk nenomocīsi nevienu stiprekli.

 

Ja par A un AB klasi, tad nesen pagadījās info par XTZ pastiprinātājiem, kas var strādāt gan A klasē (50w), gan AB klasē, varētu iekļauties budžetā. Par nosaukumiem pārāk var nerūpēties (ja vien negrasas tūlīt biznesu taisīt pārdodot), Latvijā diemžēl pārāk daudz ko neatpazīst un tāpēc kopumā ir diezgan skeptiski noskaņoti.

varbūt virs budžeta, bet integrētais ar iebūvētu dac - http://www.audiosanctum.co.uk/Integrated-Amplifiers/XTZ-Class-A-100-D3-Integrated-Stereo-Amplifier-Silver-and-Black.html

atbilstoši budžetam tīrs jaudinieks - http://www.audiosanctum.co.uk/Power-Amplifiers/XTZ-Class-AP-100-Power-Amplifier-Silver-and-Black.html

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

XTZ, tie jau ir jokainie zviedri, ar viedokli, ka high end mantām jābūt lētām. No viņiem šeku tepat tās mantas pa tiešo var arī nopirkt. Dzirdējis neesmu, bet zinātāji saka, ka esot labas.

Link to comment
Share on other sites

cenas izskatās apmēram tādas pašas, bet man patīk viņu viedoklis.

arī dzirdējis neesmu, bet jā, forumos labi vārdi par tiem dzirdēti.

 

Lai cik tas muļķīgi izklausītos gribas uz galda redzēt kādu skanīgu un pazīstamu brendu. Lai varētu čomu priekšā pamērīties ar krānu. Joks.

Bet ja nopietni — ir vēlēšanās pieturēties pārbaudītām vērtībām :)

 

Puspajokam, bet viss augstāk minētais (izņemot nosaukumu) prasās pēc.... smuka lampinieka. Pa 400 jau ir šāda tāda izvēle.

 

ja runā par parametriem, tad varbūt ir vērts iedziļināties skaņas kartes izejas pretestībā un pastiprinātāja ieejas pretestībā. Vai tās sapas kopā, varbūt kartes gluži neatbilst pieņemtam standartam. Bet varbūt arī nē, nezinu. Nekas cits būtisks nenāk prātā.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

prasās pēc.... smuka lampinieka. Pa 400 jau ir šāda tāda izvēle.

 

OK, kā variants interesants. Tikai vai tas aparāts par tādām naudiņām būs spējīgs normāli nobarot tās tumbas, ja nu autors kādreiz izdomā riktīgi iedot čībā? Piedāvājums kaut kāds jau ir, bet man nez kapēc ir radies iespaids, ka lampinieki, niknāki par knapiem padsmit nomināliem vatiem jau ir cits plaukts un kabatā plēš tādu robu, ka maz neliekas. OK, ar tiem padsmit vatiem komforta klausīšanai pilnīgi pietiek, bet vai kam vairāk? Atnāks tie čomaki un būs ne tikai jādižojās ar nosaukumu, bet arī kloķis jāiegriež un jāparāda "uz ko tad šitas verķis ir spējīgs"...

Turklāt nav jau nekur teikts, ka autors grib iztērēt visus tos 4 sotus vai vēl mož piemest kādu 50-100nieku...

Link to comment
Share on other sites

domāju, ka vajag pastūzi ar vatiem 50 un būs ok. Uz lampinieku var skatīties , ja skandu jūtība ir aiz 91 db ....ar 89 par švaku būs. Jaudīgi lampinieki ir reti sastopami - un īsti nav tiem jēga...parasti vidējais statistiskais lampinieks izmanto fullrange vai kādus citus skaļruņus vsmaz ar 96 db un uz augšu... tādai jūtībai 4W ir atliektiem galiem vairums gadījumos...

Link to comment
Share on other sites

Vispār tas XTZ vieš tādu vēlmi jamo paklausīties, ja ne nopirkt... shēmas, protams, nav, bet izpildījums izskatās ļoti labs :)

Link to comment
Share on other sites

Vahvistinauki.jpg

 

ar šādiem radiatoriem apšaubu A klasi 50W. max 20.

Link to comment
Share on other sites

šis ir cits modelis, pie tam plikais gals (iepriekšējās paaudzes), uz galda nomontēto aizmugurē backplane redzi? Šim bija 30W A klasē.

Link to comment
Share on other sites

nu varbūt, bet izmērs tam dzelzim ir par mazu priekš 50W. 100%.

Link to comment
Share on other sites

usher_room2_pop.jpg

 

lūk 50w A clase

 

proatms viņš var fiziski izdot tos 50W, tikai karst baigi. ventilācijas atvērumi ar niecīgi. tobiš izcepsies laika gaitā :) zinu kā karst 25W A klase - par 50 pat bail domāt. Labam verķim nedrīkst būt radiatori par 50 grādi karstāki būt.....Un par tādu cenu - labi ja pašizmaksa sanāk :)

Link to comment
Share on other sites

oskar, nu panjem tak sameeri radiatoru aktiivo dzeseeshanas laukumu un saliidzini :) tas, ka kaadam ampam ir krutaaki radiatori vienkārši noziimee par paaris graadiem zemaaku T gala pakaapeem un to saistiitiem elementiem uz plates.

tad jau driizaak var runaat, peec kaadiem standartiem tos 50W meera. 10ms, 100ms, 1sek, RMS , AES 1984, AES2003, peak, p.m.p.o ? katram radiatoru izmeers mainiisies ar kaartu vairaak nekaa shajaas bildees apspriezhamie.

Link to comment
Share on other sites

Nu, XTZ ir, saskaņā ar manuāli, 16cm augsts un 47 dziļš. Kas tas ir tavā bildē? Ražotāju neatceros, bet izskatās pēc 4U racka rokturiem, tātad tie paši ~ 16 cm (44.45mm x 4). Līdz ar to fiziskie izmēri gandrīz sakrīt, tavā bildē rakurss neizteiksmīgāks tam XTZ, nu, reāli 1 cm zemāks tikai..

 

Bez tam, nedomāju, ka tas maina būtību, tas XTZ izskatās tīri smuks, manuprāt. Bet te jau 1 solis un sākas kabeļu svētie kari atkal :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...