Jump to content

Par darba devējiem Latvijā...


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

ieročus un konservus jāiepērk. 2012.gads tuvojas :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • binary

    28

  • Programmētājs

    25

  • GaryII

    13

  • Saldējums

    47

ieročus un konservus jāiepērk. 2012.gads tuvojas :D

Šodien dolāru izglāba. Neesi lasījis? Bet kad būs nākamā dolāra krīze, šobrīd precīzi neviens nemāk pateikt, jo tie 2,4 triljoni arī kaut kad beigsies. 2012 gadam neticu, bet to, ka 2012 gadā nevar palidot dolārs vai eiro, par to gan es neesmu pārliecināts.

 

kas liedz uzkrāt kautvai 20 valūtās? Ta nu problēma

Nav vērts noguldijumus uzkrāt to valstu valūtās, kuru ekonomikas turās tikai uz USA vai EU ekonnomikām, jo tām tagad ir pagalam sūdaini laiki. Tāpēc arī sarkastiski jautāju, kura tad tagad ir tā drošā valūta.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Man personīgi nav problēmu ar uzkrāšanu/investēšanu, bet ir problēmas ar mēslu pirkšanu. To ko domāju, ka man nu baigi vajag izrādās pēc pāris gadiem jau nevienam vairs nevajag. It kā nedzenos pakaļ modei un nepērku telefonu pa 300Ls, bet vienalga ir lietas, kur vai nu pa lētu vai pa dārgu, bet ar šodienas acīm būtu darījis savādāk.

 

Bet gribēju atbildēt uz jautājumu "Kur investēt?":

- Lielos vilcienos eiro visu laiku paliek vērtīgāks par dolāru, bet tas priekš 1000 eiro īpašniekiem tāpat neko neizteiks, tā kā varat droši turēt gan vienā gan otrā valūtā, jo tās ir lielas un stabilas valūtas. Protams, labāk pēc iespējas sadalīt riskus.

- Latvijas uzņēmumu akcijas: īstais brīdis (2009. gada septembris) jau ir palaists garām, bet galvenā doma ir tāda, ka cilvēki baidās pirkt akcijas, tādēļ tās ir lētākas nekā varētu būt. Šeit protams būtu jāiedziļinās un kaut kas jāsaprot, bet ja vēlas nolikt uz vairākiem gadiem, tad principā pietiek ar diviem rādītājiem vai uzņēmums stabili maksā dividendes un vēl ir tāda muļķīga no vienas puses, bet ļoti sakarīga no otras tehniskā analīze - mean average, jeb ja akcijas ir ļoti lētas, tad tās kādreiz atkal pārsniegs visu laiku vidējo vērtību un būs dārgas. Piemēram, Latvijas gāze. Dividendes par pagājušo gadu bija lielākās kādas jebkad izmaksātas, bet akciju cena par 40% zemāka nekā tā bija 2006. un 2007. tajā gadā. Skaidrs, ka treideriem pietrūkst naudiņas, lai uzpumpētu akciju cenu un/vai tie pārāk turas pie zelta. Turklāt LG ir izteikts sezonāls raksturs decembrī kā LG pircēji saredz ka ārā ir barga ziema, tā metās pirkt akcijas un pāris dienas pirms dividenžu aprēķina cenšas tās notirgot par maksimālo cenu. Un šitādi storiji ir par daudzām akcijām, ne tikai Latvijā - bet tieši Baltijas tirgus ir tik svārstīgs, ka šeit ir īstā vieta mazajiem ieguldītājiem, jo tādi Sorosi un Bafeti vienkārši noslaucītu šo tirgu līdz ar zemi, ja arī viņi sagribētu te nopietni manipulēt.

- Zelts. Daudzi atzīst, ka šobrīd ir zelta cenu burbulis, bet tik un tā turpina šo zeltu pirkt un turēt. Treideriem ir svarīgi izdevīgi pārdot šo zeltu, bet investoram ir svarīgi, lai viņam būtu zelts, jo pats par sevi viņš nepaliek ne vairāk ne mazāk - vienkārši ir. Taču domāju, ka labāk jau būtu pārdot kad cena ir ļoti ļoti uzkāpusi un pēc tam, kad cena atkal nokritīs zemu, tad nopirkt no jauna un lai ir. Problēma ir tur, ka neviens jau nezina, kur ir augstākais punkts.

- mežs, zeme. Ārzemnieki iegādājas zemi pie mums, bet mēs skatamies uz zemi aptuveni šādi: ja nevar izcirst un piecos gados visu atpelnīt, tad nav jēgas ķēpāties. Bet ja cilvēks domā 10-20. gadu katrgorijās, tad var izrādīties pavisam cita aina. Šis, protams, nav nekāds krājkonts, kur var vienmēr izņemt ja vajag.

- ā un depozīts. Smieklīgi procenti šodien tiek piedāvāti. Banku message ir tāds: mums ir daudz naudas - lūdzu nedodiet mums vairāk, mēs tikai neredzam kam lai izsniedz kredītus. Nu labi par 2% gadā varat iedot mums to naudu, bet tā jau mums to nemaz nevajag. Nu ja nevajag, tad jāiegulda citur. Pāris gadus atpakaļ un kā vēl vajadzēja 12% pat 19% gadā varēja dabūt.

- Izglītība. Mācīties ir grūti, bet tieši tādēļ arī ne visi ir ļoti izglītoti. Ir tieša saikne starp izglītības un ienākumu līmeni, protams, katrs indivīds var pierādīt pretējo, piemēram, ar zāles pļaušanu nopelnīt milzu naudu, bet viens izņēmums tomēr nemaina sistēmu. Turklāt izglītībai ir valsts atbalsts, apmaksā kredīta procentus vai pat visas mācības, cenas ir relatīvi zemas, es nerunāju par atsevišķām privātajām augstskolām, kur, manuprāt, ir pārlieku liels pieprasījums, bet šaubos, ka tā cena ir to vērta.

- bērni. Ir valstis, kur nav valsts pensiju sistēmas, tur cilvēks veido ģimeni un tā ir atbalsts vecumdienās. Pie mums lielās ģimenēs ir lielākas iespējas: darbu dalīšana, palīdzība, savstarpēja kreditēšana un daudzas citas lietas.

- kapitāls- uzņēmums, saimnieciskā darbība;

 

Vislabāk, lai ir visas šīs lietas kopā. Starp citu kredīt nav nekas slikts un ir loģiski, ja tev paralēli ir gan uzkrājumi, gan kredīts.

Un ir loģiski arī ja ir noguldīta nauda ar mazāku peļņas procentu par inflāciju, to, protams, cilvēki apjauš ko līdz viņiem samazinās ienākumi uz kādu laiku. Ja nauda ir lēta, kāda tā ir Amerikai un bija Latvijai, tad tā ir jāņem, bet jāplāno, kā varēs atdot (respektīvi jāaprēķina arī negatīvie scenāriji - bezdarbs, slimība utml).

 

Īsumā neticu nekādiem pasaules galiem, ieguldīt var un vajag - jādomā ir par nākotni. Jo šitie puskoka lēcēji mūžīgi attopas pie sasistas siles - pareizi. Katrs taču pazīs kādu fikso biznesmeni, kurš mūžīgi cenšās iebraukt kaut kādā vis fīčigākajā biznesā, bet pašam izrūsējis volvo, kurā krēsls stāv uz divām pagalēm. Morāle tāda, ja kāds spēj uzbūvēt biznesu pāris mēnešos, tad to spēj vēl vesels lērums citu fikso zēnu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

visam, kam ir sākums, ir arī gals :) © Morpheus

 

Tas, par neticēšanu galiem.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

 

Ja jau aiziet oftopic, tad iemetīšu arī savas pārdomas par zeltu, nesagaidod piegdienu.

 

Zelts!

Visu laiku viss "populārākais" metāls. Ar ļoti labu korozijas izturību, augstu elektrovadītspēju. Plastisks,

zinātnieki viņu izmanto plānu membrānu izgatavošanai fizikas eksperimentiem. Zeltu nedaudz izmanto rūpniecībā.

Savulaik arī mikroshēmu ražošanā. Par rotaslietām nerunāsim. Tagad, kad dolārs un eiro kļuvis nestabils, pat bīstams,

investori steidz iepirkt zeltu un tā cena uzstāda aizvien jaunus rekordus. Ja Tev ir zelts un tev pēkšņi pienāk grūti laiki,

tu aiznes un apmaini to pret naudu, ar kuras palīdzību risini savas problēmas. Bet kam Tu nesīsi savu zeltu, ja sabruktu

pasaules visspēcīgākā ekonomika USA un tās dolārs, varbūt arī eiro? Ko vispār ar zeltu var iesākt, kad iestājas gadsimtiem

nebijušas finansu problēmas? Kad ir lielas globālas finansu problēmas, tad galvenais paliek enerģija un ēdiens (arī enerģija). Bet zeltu ēst

nevar un lielu enerģijas daudzumu no viņa iegūt arī laikam nevar. Vai tā zelta pirkšana nav tāds investoru nedaudz cerīga izmisuma solis?

Kādreiz teica, ka ieguldīšana nekustamajos īpašumos ir salīdzinoši droša un ienesīga lieta – “stiprais mūris”. Mēs zinām,

ka nesen šis “stiprais mūris” sabruka. Vai USA dolāra sabrukuma gadījumā tas nepāraus arī zelta “burbuli”?

Jo kam tad zelts būs vajadzīgs, ar ko par zeltu maksās?

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

It kā nedzenos pakaļ modei un nepērku telefonu pa 300Ls, (..)

Es arī nedzenos pakaļ modei, bet telefonu par 380 Ls savulaik atļāvos nopirkt. Un zini? Nenožēloju, GPS ne vienu vien reizi ir paglābis, savulaik pat ceļu uz slimnīcu vēlā stundā parādīja ;) Ja reizi 3-5 gados nopērk dārgāku telefonu (jebšu "multifunkcionālu kabatas minidatoru", ja tā labāk tīk), tā nav dzīšanās pakaļ modei.

 

 

Par valūtām - lats ir piesaistīts eirikam, tāpēc turēt eirikos vai latos - neredzu lielu atšķirību, ja vien šo sasaisti nedomā likvidēt. Bet nu tam iespējamība IMHO ir tik pat liela kā USD vai EUR crasham. Savulaik noveicās ar NOK - paņēmu NOK par 800 Ls (kad biju plānojis migrēt), bet kad plāni mainījās un savajadzējās LVL, tad jau bija 850 - it kā sīkums, bet patīkami. Šādas valūtas tad arī būtu jāmeklē, ja grib turēt naudu valūtās.

Link to comment
Share on other sites

Zelts būs vērtībā vienmēr, jo tas pasaulē ir ierobežotā daudzumā. Un to nevar nodrukāt kad vien ienāk prātā. Tūkstošu gadu tradīcijas tik ātri nemainīsies ne piecos, ne piecdesmit gados. Par prastiem stieņiem nopietnāks variants ir zelta monētas - tām nāk līdzi papildus pievienotā vērtība.

 

Puspajokam gaidot piektdienu - var mēģināt ieguldīt degunrdža ragos. Melnā tirgū tie esot vēl vērtīgāki par zeltu. Pēc masveida zādzībām no eiropas muzejiem, angļi visus savus eksponātus izņēmuši no ekspozīcijas. Ķīnieši tak nav normāli ar savu kaktu medicīnu. Var jau būt, ka kaut kad nāks pie prāta, bet ņemot vērā pieaugošo skaitu, varbūt arī ne.

Link to comment
Share on other sites

Vai USA dolāra sabrukuma gadījumā tas nepāraus arī zelta “burbuli”?

Jo kam tad zelts būs vajadzīgs, ar ko par zeltu maksās?

 

Iestājās 2. pasaules karš. Ebrejus veda uz koncentrācijas nometnēm (Schindler`s list filma par tēmu). Ko viņi nesa sev līdzi? Marku, dolāru banknotes? Drīzāk zelta gredzenus, ko viegli pārnēsāt un viegli uzglabāt kuņģī. Pagājuši gandrīz 70 gadi. Zeltu pērk? pērk. Tas liek domāt, ka pat ekstrēmās situācijās zeltu cilvēki pieņems. Vai tas maksās 23Ls/g kā tagad lombardos un par to varēs nopirkt 100 kukuļus lētās baltmaizes - tas ir jau pavisam cits jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Tur jau tā lieta, ka zeltu nepērk tikai lai kaut kur izmantotu, bet lai saglabātu uzkrājumus.

Šis grafiks parāda, ka katru reizi kad ir krīze, tad akciju cenas krīt, bet zeltam ceļas.

 

http://www.stocks-for-beginners.com/image-files/djia-gold-inflation-adjusted-cumulative-returns.jpg

Savukārt, tad kad investori atgūs ticību akcijām, tad šie ieguldījumi migrēs atpakaļ no zelta un cena rezultātā kritīsies.

No otras puses burbulis vai neburbulis, ja tev vectēvs nodevis mantojumā zeltu un nodot saviem bērniem, tad cena jau visu laiku kāpj, raustās tikai recesijas apstākļs.

http://goldnews.bullionvault.com/files/GoldRecession.png

Link to comment
Share on other sites

Jāinvestē tur, ko tev nevar atņemt. Izglītība, emocijas, veselība. Uz krīta vispār tikai izglītību un veselību drīkst iegādāties. Pat ja neatdosi, tāpat labumu tev neatņems. ;)

 

Saldējums: izkāpsi no IT industrijas zīdaiņa vecuma ātri domas mainīsi. Labāk ar labu attieksmi viduvējība, nekā jedi vienpatis mākslinieks. Svarīgākais ir prognozējamība, lai var laicīgi ar klienu nokomunicēt kas, kad būs un cik maksās. Tad, kad būs tev personīga atbildība par >10 cilvēkgadu starptautiskiem projektiem šo ļoti labi sapratīsi. Jo neko nedod, ja daudz tiek padarīts, bet savas attieksmes dēļ devi negrib fokusēties uz to ko vajag projektam, vai mētā bubiņas uz citiem teammemberiem (tip arhitekts idiots, pm arī idiots, jo neiedeva man visas nianses a es tāds kruts devs tas nav mans lauciņs iet un prasīt skaidrojumus). Pie tāda apjoma komandas tev jebkura diena čakara uj cik izmaksā, nerunājot par to ka zūd pārskatāmība jo redz lielais krutais un produktīvais uzskata ka atrakstīties pa punktiem ko ir izdarījis, kas un kā vēl tiks darīts un cik tas ~aizņems laika uzskata par personīgu apvainojumu. Tip PM tak lai seko tādām lietām.

Normāli self managin team, katrs paņem daļu sadarb;ibas organizēšanas pienākumu uz sevis un pie PM iet pēc apstiprinājuma kuru no pašu izvērtētajiem un piedāvātajiem problēmrisinājuma 2-4 variantiem tālālk darīt.

 

Un ja šķiet ka kaut kas manis teiktajā ir greizs, tad pajautā kāpēc es nevis tu konsultē par IT izstrādes vadību/IT vadību/outsourcing uzņēmumumus un "māca dzīvot" izstrādes komandas un PMus individuāli?

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Programmētājs runā par spekulācijām un "zelta teļa" pielūgšanu, kas diemžēl ir galvenās kapitālisma problēmas, nevis par to, ka ekonomiku ilgtermiņā var uzturēt tikai stabila un augšupejoša ražošana vai stabila un kvalitatīva pakalpojumu sniegšana. Ja cilvēks ir alkatīgs un viņam galvenais ir piepildīt savas kabatas jebkādiem līdzekļiem, tad ticiet man, laupīšana būtu sabiedrībai nekaitīgāka nekā finanšu spekulācijas! ;) Jo pirmais paņem to naudu, kas jau ir, otrs rada naudu no nekā. Un lai nosegtu šo vakuumu jeb burbuli, angažētās valdības (t.sk. ASV) tik drukā savas valūtas, pūš vērtību ne no kā. Loģiski, ka goijiem un aitu baram reiz atveras acis un viņi jautā "Par ko es te maksāju? Es taču to nemaz nevaru atļauties!" un tad burbulis plīst!

Bet ja par uzkrāšanu, es uzkrātu valūtā EUR, jo, manuprāt, tā tomēr ir visstabilākā valūta, kas turas uz vairākām pasaules ekonomikas līdervalstīm. Manā uztverē zelts nav nekāda vērtība, kam tā ir vērtība? Izraēļiem? :D Lielāka vērtība ir cūku mēsli, ticiet man - no tiem vismaz var saražot elektrību! ;)

Hrjum tu atkal kaut ko esi pārpratis. Tas, par ko katrs cilvēks ir atbildīgs, to nosaka uzņēmuma vadība un tas ir rakstīts iekšējos dokumentos, arī par "attieksmi" labiem uzņēmumiem ir sava definēta politika un labi uzņēmumi paši apmāca jaunos darbiniekus "integrēties uzņēmumā". Tu spriedelē vairāk par Latvijas uzņēmumiem, es nestrādāju Latvijas uzņēmumā, bet gan korporācijā. Šeit tāda veida problēmas neeksistē, jo pēc definīcijas katrs par kaut ko ir atbildīgs. Ar klientu tik tiešām komunicē tikai un vienīgi klienta cilvēki, nevis programmētāji. Programmētāji komunicē ar klientu cilvēkiem un tehniskajiem. "Bumbu mētāšana" jeb "futbols" ir jāspēlē un tas ir pareizi, jo katram jādara tas, par ko viņš ir atbildīgs, jo tieši to viņš vislabāk spēj izdarīt. Tad arī darbinieku apmierinātība uzlabojas, nevis tā kā Latvijā pierasts, ka uzņēmuma vadītājs ir ieinteresēts sēdēt savā kabinetā un "justies kruts" un cerēt, ka darbinieki visu priekš viņa nokārtos, lai peļņa ripo kabatā. Nē, gluži otrādi, uzņēmuma vadīšana ir smags un atbildīgs darbs, par ko arī viņi saņem attiecīgu atalgojumu. Labos uzņēmumos vienmēr ir sadalītas lomas un katrs darbinieks dara to, kas viņam vislabāk padodas! Rezultātā ražīgums iespējams ļoti augsts. Atgādināšu, ka ražīgums IT jomā nenozīmē "ātrā ātri pabeigt projektu, lai klients liek mieru", bet gan izstrādāt projektu ar augstu pievienoto vērtību, kā rezultātā klients ir dabūjis savu cerēto rezultātu un ir apmierināts! Plānošana, komunikācija ar klientu, arhitektūra, izstrāde - visam jābūt augstā līmenī!

Labots - Saldējums
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Protams var uzticēties eiro un lats pēc būtības ir tā pati valūta, tā kā relatīvi nekas nevar notikt tāds, kas neskars visu Eiropu vispirms. Diemžēl, šobrīd ir problēmas Grieķijā, Itālijā, īrijā, Spānijā, Portugālē (PIIGS) un arī Dānijā. Šī situācija ir kritiska un var beigties lavīnveidīgi, bet parasti jau saprātīgas valdības cenšas nepieļaut šādu scenāriju. Latvijas vietējie politiķi-pseido uzņēmēji(nekustamā īpašuma spekulanti) vairs nespēja paši sevi bankrotēt valsts labā, tādēļ arī pie mums tā notika. Par nodokļu naudu vismaz vienu banku izglābām, tas visticiamāk nepadarīja krīzi vēl dziļāku, bet to jau neviens nevar zināt.

 

Tīri tehniski gan ASV nedrukā dolārus :D jo viņi iedod vienu mazu lapiņu aizdevējam, ka ir tam parādā un uz tās ir rakstīt cik miljardu liels ir parāds, bet mūsdienās kad tas notiek elektroniski, tad pat nav nekā fiziska, kas liecinātu par milzīgajām summām. Kas attiecas uz dolāra cenu, tad tā ir adekvāta un nekāda citādāka tā nevar būt, jo dolāra cenu (tāpat kā daudzu citu valstu valūtas) ir brīvajā tirgū un to cenu nosaka pircējs, bet pirkšanu nosaka savstarpējie valstu darījumi. Respektīvi, ja ASV izdotu vairāk dolārus nekā kāds ir gatavs pirkt, tad tā dolāra cena kristos, bet tagad kamēr vēl kāds pērk ASV parādu, tikmēr cena ir augsta. Šeit var runāt par to, ka ķīnieši ir ieinteresēti pirkt dolārus, lai nesamazinātos eksports uz asv, bet arī UK un citi pērk ASV parādu, jo visi taču grib tirgoties ar foršo čomu.

 

Un arī cilvēki ņem kredītus faktiski no citiem, jo citi ir noguldījuši bankā naudiņu. Bet kredītņēmējus mēs taču nesaucam par nez kādu ļaunuma sakni.

 

Es neesmu speciālists par cūku škidrmēsliem, bet domāju, ka biznesa tur nav, kamēr vien valsts(caur Latvenergo) nepiemaksā par enerģijas ražošanu. No uzņēmēja viedokļa, tas ir samērā riskanti, jo viendien atbalsts ir otrdien nomainās politiķi(atlaist Saeimu!! :D) un atbalsts vairs nav.

 

Es jau arī labprāt kaut ko darītu uz lauka un normāli izkustētos pa svaigu gaisu, bet diemžēl vai par laimi esmu izmācījies IT un ir jādara to kas sanāk vislabāk, bet dzīve ir gara var un vajag pārprofilēties. Manuprāt, tieši tad, kad cilvēkam ir dažādu jomu izglītības un pieredze, tad var rasties inovācijas.

 

Problēma ar ASV tomēr pastāv, jo eksports nesasniedz importu un šāda situācija nevar vilkties bezgalīgi.

http://www.tradingeconomics.com/united-states/balance-of-trade

Normāli būtu tā, ka samazinās ASV pirktspēja, bet dēļ pieaugošā parāda pirktspēja nesamazinās atbilstoši. Bet atkal proporcionāli valsts budžetam Grieķijas valdības parāds ir lielāks nekā ASV, Japānas privātpersonu parāds ir lielāks nekā ASV utml.

Labots - Programmētājs
Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Programmētājs mana replika par cūku mēsliem bija ar tādu domu, ka no tiem vismaz var ražot elektrību, bet ko var darīt ar zeltu? Šur tur pasaulē siltajos reģionos ūdens ir daudz lielākā vērtē kā zelts, kam viņiem zelts, ja nav pat tīra ūdens???

Link to comment
Share on other sites

Saldējum, ja jau raksti, ka "šur tur ūdens ir daudz lielākā vērtībā", tad replika [par mēsliem] "no tiem vismaz var ražot elektrību" ir lieka, jo "šur tur" elektrība nemaz nav nepieciešma.

 

Zelts kā materiāls ir samērā bezvērtīgs, taču daudzus gadu simteņus (tūkstošus?) zelts ir bijis finansiāli(?) vērtīgs. Kā jau te tika rakstīts, šādas "tradīcijas" nevar lauzt ne 5, ne 50 gadu laikā. Tāda nu ir cilvēka daba. Vienmēr būs kāds, kam ir tas, ko vēlies tu (nauda, ūdens, paika, zeme, whatever), un ko viņš būs ar mieru iemainīt pret zeltu.

 

Par cūku mēsliem (principā par izejmateriāliem kopumā) - lai no kaut kā ražotu elektrību, nepieciešamas ir padārgas iekārtas. Grozies kā gribi - no mēsliem iekārtas neuztaisīsi, mēsli var būt tikai kā izjemateriāls pēc tam, kad ieguldīti samērā lieli finansiāli līdzekļi iekārtu iegādei.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Zelts ir ražošanas resurss. Piemēram, juvelieri ražo rotaslietas no zelta. Vai rotas lietas ir kaut kas lietderīgs? Vai iet uz kino ir lietderīgi? Vai vispār ir vērts kaut ko darīt, kas nav saistīts ar ēšanu?

Cilvēcikām būtnēm ir svarīgi darīt dažādas lietas. Man piemēram ir ļoti maz zelta, jo man tas īsti nepatīk, bet piemēram turkiem zelts ir ļoti svarīgs.

Man toties ir ūdens izturīgs pulkstenis. It kā es nevarētu pulksteni pirms peldēšanās novilkt nost. Nē nu tagad es speciāli nevelku nost. Labi ka vēl neuzvelku tiešu uz peldēšanos, lai zem ūdens pārbaudītu cik tas rāda.

Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Tēmas šeit mainās un "globalizējas" tik ļoti, ka es atļaušos aktualizēt vēl vienu - drīz būs vēlēšanas Latvijā! Es arī piedalīšos, viss mūsu rokās, lai neievēlētu tos kretīnus, kas tikai domā par savas mafijas un ārvalstu mafiju (galvenokārt, krievu) ambīcijām un labumiem, bet gan domā par TAUTAS labumu! Tas viss ir kontekstā ar šīm tēmām, ko mēs varam darīt, lai uzlabotu Latviju kā nacionālu un ekonomiski attīstītu valsti!

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

akdies, pie mūsu vēlēšanu sistēmas un nacionālā sastāva ir pilnīgi vienalga par ko balsot lol.

Link to comment
Share on other sites

Saldējums

akdies, pie mūsu vēlēšanu sistēmas un nacionālā sastāva ir pilnīgi vienalga par ko balsot lol.

 

Bet es tik un tā balsošu pēc savas pārliecības! Būt vienaldzīgam nozīmē atbalstīt ļaunumu! Diemžēl, ja Latviešu tauta paliks vienaldzīga joprojām un nodos sevi iznīcībai, tad arī man nāksies pievienoties emigrantu pūļiem, jo, ja latvieši pieļaus, ka Latviju atdos atpakaļ PSRS jeb tās esošai mantiniecei, kuras kolonisti ne tikai atrodas Latvijā joprojām, bet arī saņem pilsonību un dažādas privilēģijas, tad atvainojiet - tādas gļēvulības un nodevības sods ir tautas gals un tas būtu pilnīgi adekvāts sods...

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Latvijā cilvēki dēļ sava izmēra un dēļ vēsturiskās pieredzes uzskata, ka nacionāla valsts ir kaut kas obligāts un svarīgs. Pirmīt runājām par ASV un šī valsts vispār nav nacionāla, lepnums ir par piederību vislielākajai ekonomikai, bet nav citu nekādu identitātes ierobežojumu, piemēram, kādā valodā būtu jārunā cilvēkiem.

 

Es nesaku, ka nacionālisms ir kaut kas slikts, tikai domāju, ka arī alternatīviem viedokļiem ir tiesības pastāvēt. Es pats negribētu redzēt ne ZZS ne SC vispār Saeimā, ja nu vienīgi Juris Bārzdiņš varētu turpināt vai palīdzēt pie reformām veselības aprūpē. PLL šķiet nebūs Saeimā, bet Šlesers var arī iekļūt. Domāju, kamēr šlesers ir viens vai divis Saeimā,tikmēr nekāds lielais ļaunums netiktu nodarīts valstij, bet labāk tad lai nāk Šķēle.

 

Pilsoņi tikko pārliecinoši atlaida Saeimu, bet tā ir mūsu pašu pieņemta. Ir jāsaprot, ka Saeimā pārstāv mūsu dažādos viedokļus un mums ir jāatrod kopsaucējs nevis ja nevar vienoties nu tad nav ne tev ne man. Problēma ir tajā, ka ar politiķiem ir jāstrādā. Ja tev ir konkrētas prasības, tad ej un prasi savam politiķim, kur ir rezultāti. Es tā daru, bet maniem deputātiem bieži vien nepietiek balsis, lai tiktu cauri man tīkami likumi. Nu labi - cerēšu, ka nākamā Saeima spēs, bet garantijas nav nekādas, jo pensionāri ir jāaizstāv, krieviski runājošie ir jāaizstāv uz valsts pasūtījumiem barojošies uzņēmēji ir jāaizstāv - visi šie lobiji būs atkal Saeimā un ja cilvēkiem nebūs godīgas un saprātīgas prasības un nebūs vēlme tikties ar politiķiem, tad īpaši uzlabojumi nav gaidāmi.

 

Starpcitu tagad ir pirmsvēlēšanu periods un ir ļoti viegli satikties ar tiem un uzdot tiem jautājumus un var gadīties, ka kāds jums melos, bet ar laiku visus melojošos deputātus, taču ir iespējams izsvītrot, bet nu rezultāts nāks ļoti lēni.

Kamēr mēs paši atbalstīsim latvieši pret krieviem, geji pret hetero, kosmopolīti ir sorosīdi ir pret konservatīviem lembergoīdiem, tikmēr politiķi būs spiesti nesadarboties. Bet nevajag tēlot nekādus marsiešus. Deptutāti ir Saeimā, lai pārstāvētu sabiedrības intereses, tādēļ vienojoties, piemēram, par vieglāku naturalizācijas kārtību nepilsoņiem var iemainīt, piemēram, valsts uzņēmumu padomju iecelšanu konkursa kārtībā likumu - un abi laimīgi, bet tagad stīvējās un nē Visu Latvijai, tak nevar sadarboties ar Saskaņiešiem un Zatlers nevar ar oligarhu partijām. Bet rezultāta nekāda.

Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Programmētājs - izlasot Tavu pēdējo komentāru, man ir skaidrs, ka politiskajos jautājumos tu īpaši spēcīgs neesi. Tu jauc dažādas lietas, dažādus jēdzienus sākot jau ar to, ka salīdzini Latviju (kas ir Eiropas nacionālo valstu saimē) ar Amerikas kolonizācijas procesā radušos ASV. Tikpat labi tu vari salīdzināt ekskluzīvas gleznas greznu ietvaru ar klozetpoda rāmi. Atvaino, ar tevi laikam nav vērts diskutēt par politiskajiem jautājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Es tieši runāju par to, ka mēs paši varam nolemt kādu valsti gribam. Vai Krievijas satelītu. Vai attīstītu ES valsti.

Es padziļināti interesējos par politiku, bet saprotu, ka mans redzējums ir tikai mans redzējums. Mani neviens nepārliecinās, ka krievu deportēšana atpakaļ uz Krieviju ir risinājums (labi pēdējos 10 gados šādi arī idejas netiek formulētas, bet 90 beigās tas bija ļoti populāri un Dobelis vēl ilgi pēc tam bija iesprūdis Saeimā). Es, piemēram, domāju, ka būtu nepieciešams piedāvāt kompensācijas par to, ka nepilsoņi iziet integrēršanās procesu, jo šobrīd nav īsti nekādas motivācijas kļūt par Latvijas pilsoni, jo valsts nav pārāk bagāta un neko daudz nevar piedāvāt. Domāju, ka tieši sabiedrības saliedētība ir tas nākamais solis kā var attīstīt valsti. Šobrīd ir divas valstis un divas atsevišķas uzņēmējdarbības vides un valsts ar 1,9 miljoniem iedzīvotāju tādu greznību nevar atļauties.

 

Man parasti neizdodas atrast kopīgu valodu ar izteikti nacionāli noskaņotiem cilvēkiem, jo kad es saku, ka vajag palielināt nekustamā īpašuma nodokli. Tad viņi domā, ka es gribu izdzīt vēsturiskos iedzīvotājus no viņu mājām, bet es saku, ja samazinātu algas nodokļus, bet to pašu summu iekasētu no nekustamā īpašuma, tad valsti ražošana kļūtu lētāka, ēnu ekonomika sarežģītāka (jo nevar noslēpt nekustamo īpašumu) un tiktu aplikts luksus - lielāka māja - lielāki nodokļi - tas ir progresivitātes princips.

 

Nevajag pie sliktiem apstākļiem vienmēr meklēt vainīgos: politiķi, krievi, geji, pilsētnieki, Šlesers, Dombrovskis utt. Vajag domāt labākos risinājumus priekš visiem. Piemēram, vai tad kāds ir pret ēnu ekonomikas apkarošanu? Droši vien jau ka ir, bet es domāju tādus, kas nevar atrast normāli pelnošu darbu un tādēļ ir morāli degradējušies. Mikrouzņēmuma nodoklis bija labs sākums, tam ko sen jau vajadzēja - jaatbalsta visi kas grib kaut ko darīt. Pēc tam, kad būsi kko nopelnījis tad arī samaksāsi nodokļos. Diemžēl, līdzšim ir bijus investoriem labvēlīgā vide, kaut gan šodien viņi paši jau saka, ka nodokļu likmes viņiem nav tik būtiskas, kā infrastruktūra, izglītota sabiedrība un sakārtota likumdošana ar faktisku tiesiskumu. Jo kāda jēga investēt valstī, ja pāris raideri var tev šo iegūto kapitālu atņemt.

Link to comment
Share on other sites

Saldējums, kas tevi ir izskalojis smadzenes accenture, swed, SEB? Ar sava darba devēja karogu rokās un saukli uz lūpām arī zem vilciena metīsies, ja tā paredzēs instrukcija?

 

Tieši uz aklas sekošanas birokrātijai un šaurām atbildībām lielajos uzņēmumos zaudē efektivitāti, tas ka pa to regulāri maksā algu ir cita lieta.

 

BTW nesadarbojos tikkai ar LV kantoriem un savlaik arī gana lielā starptautiskajā esmu gana gadus strādājis.

 

acīmredzot pēc galīgas šaraškas kantoras vai valsts iestādes esi ticis +/- sakārtotā vidē un šķiet, ka tā tik ir īstā pasaules kārtība. Pagaidi pāris gadus un gana drawbacks pamanīsi. Kaut vai to ka bieži vien nedarīt kaut ko ir izdevīgāk, nekā darīt uzņemoties risku, jo redz scorecard jāuztur skaists ;)

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Programmētājs - es tomēr nepiekrītu tev un uzskatu, ka tu šo lietu neesi pietiekami padziļināti pētījis. Jebkura normāla valsts aizstāv savus pilsoņu un savi pilsoņi tām ir prioritāte, nevis mēsli kā LR! Es arī uzskatu, ka kolonistus nevajag integrēt, jo viņu skaits ir pārāk liels un viņu statuss ir pārāk agresīvs un naidīgs Latviešu tautai. Pie tam viņu skaits turpina pieaugt kaut vai "Jaunā viļņa" kontekstā un kaut vai Šlesera izbīdīto likumu sakarībā, kad pietiek vien tiem bandītiem investēt nedaudz (priekš viņiem tās ir kapeikas) un viņi dabū uzturēšanās atļauju un kas zin, varbūt vēl pilsonību. Un tas vēl papildus tiem 40% Latvijas iedzīvotāju, kurus absolūti nevar uzskatīt par lojāliem fundamentālam jautājumam - Latvijas Republikas suverenitātei un latviešu valodai kā vienīgai valsts valodai! Tu dzīvo Latvijā vai uz citas planētas? Tev derētu aizbraukt uz citām valstīm tieši tāpēc, lai redzētu, cik latvieši ir nožēlojami gļēvi uz pārējo tautu fonu, kuras nekad starptautiski neapsaukā ne par nacionālajiem sociālistiem, ne fašistiem, atšķirībā no tā kā latviešus apceļ (galvenokārt jau pro-Maskaviskie demagogi) starptautiskajā līmenī! Un tā ir realitāte, to var pierādīt absolūti un precīzi, fakti ir neskaitāmi, par to pat var sarakstīt bībeles biezuma grāmatu. ;)

Es varu pierādīt, ka līdz šim daudzi no latviešu tautas "bāleliņiem" (ne visi tautas pārstāvji, bet daudzi) ir izrādījuši absolūti pretīgu gļēvulību, kas attiecas uz savas tautas interešu aizstāvību rīcības formā, tāpēc jau arī par mums smejas ne tikai Ziemeļeiropā, bet pat Itālijā un visā Eiropā, kas vien ir par to informēti!

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

... kad es saku, ka vajag palielināt nekustamā īpašuma nodokli. Tad viņi domā, ka es gribu izdzīt vēsturiskos iedzīvotājus no viņu mājām, bet es saku, ja samazinātu algas nodokļus, bet to pašu summu iekasētu no nekustamā īpašuma, tad valsti ražošana kļūtu lētāka, ēnu ekonomika sarežģītāka (jo nevar noslēpt nekustamo īpašumu) un tiktu aplikts luksus - lielāka māja - lielāki nodokļi - tas ir progresivitātes princips.

Ir jāsaprot, ka jautājumu aktualitāti un pieejamību vidējam patērētājam nosaka 4 gadu (vai šajā gadījumā ārkārtas vēlēšanu ekstra) cikls. Pie kam aktuāls jautājums sabiedrībā nav sinonīms būtisks ilgtermiņa jautājums valstij. Jautājuma aktualitāti nosaka parasti tikai un vienīgi demokrātiska masas daudzums, kas uz to pavilksies un noticēs. Tādējādi pragmatiska un situācijai atbilstoša rīcība ir gaužām vienkārša - dubultā - viena teorija, skaidrojumi un pasākumi atbalsta un balsu vākšanai un pavisam cita - reālo jautājumu risināšanai.

Vēl - ir traucējumi atmiņas failos un iepriekšējo avotu iepriekšējie teksti nav pieejami plašai publikai jebkādu secinājumu izdarīšanai. Tāpat individuālie procesori ir piesārņoti ar visādu nevajadzīgu un traucējošu uzdevumu risināšanu uz riņķi vien, lai tie spētu izdarīt individuāli pareizus lēmumus. Arī tīkls, kas tos saista ir ar traucējumiem, caurumiem un valodu salāgošanas problēmām.

Tieši tāpēc labas un vajadzīgas iniciatīvas, domas un pasākumi arī netiek realizēti, vismaz pietiekami savlaicīgi ne, bet visādas stulbības un atkarības no visakā gan pilnā mērā.

kam vajadzēs- sapratīs.

Šādai sistēmai pielāgojies darbinieks klusi rušina savā uzticētajā atsevišķā lauciņā, par kopējo sistēmu neko nezina vai izliekas nezinām un pielāgojas konjunktūrai un tas aktuālajām prasībām, norādēm un pasākumiem.

Link to comment
Share on other sites

Kapitālisms vispār nav ilgtermiņa sistēma. Tā pamati nav orientēti uz ilgtermiņa plānošanu, bet īstermiņa peļņas gūšanu. Un tam tuvojas gals. Izskatās, ka mēs to piedzīvosim. Jautājums - cik no mums to pārdzīvos.

 

par lielām korporācijām. Tās ir kapitālisma sistēmas daļa. Un tajās ir tā ieaudzis korporatīvās birokrātijas gēns, ka tas vairs nav ārstējams. Reāli šīs korporācijas eksistē tikai tāpēc, ka noteikumi ir izveidoti tādi, lai mazie daudz kur nespētu iemaisīties. Korporatīvā bezatbildība tur sit mežonīgi augstu vilni. Neviens ne pie kā nav vainīgs, bet visur vainīga ir sistēma.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tā pati, bet ar būtiskiem uzlabojumiem.

Piemēram, kaut vai medijiem ar likumu noteikt analizēt visus vecos pātarus pirmskrīzes, pirmsES referneduma, pirmsizgīītibas eksatās reformas periodos.

Link to comment
Share on other sites

Un tas vēl papildus tiem 40% Latvijas iedzīvotāju, kurus absolūti nevar uzskatīt par lojāliem fundamentālam jautājumam - Latvijas Republikas suverenitātei un latviešu valodai kā vienīgai valsts valodai!

Saldējum, skaidri redzams, ka tev attiecībā uz krieviem ir visnotaļ stereotipiska/zombēta attieksme. Kāpēc tādas bailes?

 

Tas, ka 30% (pat mazāk) iedzīvotāju ir krievu tautības cilvēki, nebūt nenozīmē, ka visi šie cilvēki ir radikāli ekstrēmisti. Liela daļa krievu to pašu latviešu valodu pārzin lieliski un nereti pat labāk nekā liela daļa latviešu. Tas pats attiecas uz tiem ~10% iedzīvotāju, kas nav ne krievi, ne latvieši.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

No Saldējuma es saprotu, ka tie politiķi, kas nepiedāvā radikālu rīcību (izvest krievus, kastrēt gejus vtml) ir gļēvuļi. Bet varbūt ir iespējams ievērojot cilvēktiesības atrast labāko risinājumu? Bet mums jau vajag kaut ko radikālu, kaut ko rītu uz pusdienas laiku, kaut ko līderisku. Lūdzu jums ir risiniātāji Šlesers un Lembergs, ja domājat, ka demokrātiskā valstī jābūt kādam vienam cilvēkam, kurš par visu atbild, tad nevarēšu jums piekrist. Cilvēktiesībām un maksimāli vairāku cilvēku labsajūtai ir jābūt pamatā, pretējā gadījumā valsts politika ir no vieniem ņemt un otriem dot.

 

tankalim! Nevajag tik daudz visādus zeitgeistus skatīties. Jā! Tādās filmās ir parādītas korporāciju negatīvās puses, bet arī visu, kas no tām ir pozitīvs mēs nemaz nekautrējamies paši izmantot - zemākas cenas, jaunākas funkcijas, lielākas algas, prestižāks zīmols u.t.t.u.t.j.p.

 

Ir arī dīvainīši, kas dzīvo meža maliņā un audzē savus lopiņus un korporācijām uzspļauj, bet šaubos vai līdz viņu mājām nonāk Lattelecom korporatīvais optiskais tīkls, lai par saviem piedzīvojumiem pastāstītu boot forumā no Dell ražotā datora, izmantojot Microsoft radīto operētājsistēmu un dumpinieciski uzisntalēto Google Chrome.

Labots - Programmētājs
Link to comment
Share on other sites

mani komentāri nebija no zeitgeistiem, bet no paša personīgas pieredzes un vērojumiem dzīvē. zemākas cenas, jaunākas funkcijas, prestižāks zīmols pa lielam viss ir buļļa kaka. par to visu beigās tāpat samaksā vairāk un nopērc pilnīgi nevajadzīgu krapu. un lielākas lagas ir praktiski tikai lv kontekstā.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu patēriņa sistēmu kritizē galīgi ne zeitgeista tradīcijās izglītoti ekonomisti arī.

Un tās alkas pēc saimnieka ir pavisam banālu iemeslu dēļ - cilvēki ir dzirdējuši labus, pareizus, gudrus nozaru ekspertus, kas pēc tagadējāšm zināšanām ir nērsuši pilnīgu sviestu un tie cilvēki ir vīlušies. Tāpat to demokrātisko diskusiju viņi visai augstu nevērtē.

 

"".....maksimāli vairāku cilvēku labsajūtai ir jābūt pamatā...." īsterminā maksimāli daudz pensionāru pirms vēlēšanām saņemtie pāris desmiti latu papildus vai simttūkstošu kredītņēmāju lielais sapnis par savu īpašumu (kopā padsmit miljardi) ilgtermiņā izvēršas par pretmetu - izplenderētu sociālo budžetu un izbraukušajiem, kas pelna naudu kredītu atmaksai ārzemju bankām un te neko nepatērē.

Labots - Raimonds1
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Saldējum, skaidri redzams, ka tev attiecībā uz krieviem ir visnotaļ stereotipiska/zombēta attieksme. Kāpēc tādas bailes?

 

Tas, ka 30% (pat mazāk) iedzīvotāju ir krievu tautības cilvēki, nebūt nenozīmē, ka visi šie cilvēki ir radikāli ekstrēmisti. Liela daļa krievu to pašu latviešu valodu pārzin lieliski un nereti pat labāk nekā liela daļa latviešu. Tas pats attiecas uz tiem ~10% iedzīvotāju, kas nav ne krievi, ne latvieši.

 

Acīmredzot pats esi krievs vai arī ne ļoti gudrs latvietis. :) Es esmu dzīvojis Rīgā ilgu laiku (pavisam nesen vēl), esmu viesojies un dzīvojis kādu laiku citās Latvijas lielajās pilsētās un arī mazpilsētās. Es redzu reālo situāciju, dzirdu apkārt, kādā valodā runā cilvēki un redzu statistiku. Kādi vēl 30%? Es nerunāju par krieviem (neesmu nacists, atšķirībā no šīs "rases"), bet gan par krievvalodīgajiem. Rīgā latviešu valodu var dzirdēt tikai iestādēs, uz ielām, sabiedriskajās vietās un transportiem dzirdama tikai krievu valoda gan rupjā, gan pieklājīgā formā, bet kā zināms, šovinists var būt arī pieklājīgs. ;) Kādi vēl 30%, ja statistika vien uzrāda, ka vairāk kā 40% ir vismaz krievvalodīgie, ja ne krievi? Un realitātē šī statistika izskatās drūmāka - Rīgā un lielākajās pilsētās šķiet, kādi 70% runā krieviski. Pavisam nopietni un reāli latviešu tauta var zaudēt savu valsti. Tas, ka daļa krievvalodīgo (neskatoties uz izplatīto debīlismu un alkoholismu) ir iemācījušies latviešu valodu, nenozīmē, ka viņi ir latvieši vai latviešiem lojāli cilvēki. Neaizmirsti, ka tas ir valstī, kur vienīgā valsts valoda ir latviešu valoda. Latvija ir arī unikāla valsts ar to, ka valsts pilnībā sponsorē izglītību valodā, kas nav valsts valoda! Latvija, atšķirībā no citām Eiropas valstīm, nav pēc savas gribas uzņēmusi imigrantus, bet gan piespiedu kārtā kolonizēta ar joprojām saglabājušos tādu impērijai lojālu kolonistu procentuālo apjomu, par kādu vairums Eiropas valsts varētu tikai pabrīnīties pat ar savu milzīgo imigrantu skaitu, kurš tomēr nav tik milzīgs kā Latvijā kolonistu skaits. Loģiski, ka tas atstāj sekas uz visu dzīvi, konfliktiem, pat ekonomiku! Un to var arī pierādīt, kā tieši tas atstāj sekas! ;)

 

No Saldējuma es saprotu, ka tie politiķi, kas nepiedāvā radikālu rīcību (izvest krievus, kastrēt gejus vtml) ir gļēvuļi.

 

Tādā gadījumā tu neko neesi sapratis.

Link to comment
Share on other sites

kaut kā pārāk sazarojies šis topiks. tēma par krieviem jau galīgi off.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Nu tie, kas Padomju laikā dzīvojuši var salīdzināt, kā ir labāk plānveida ekonomika, kurā arī tev ieplānoja cik un ko tu gribēsi un cik ilgi, tev būs jāgaida lietas, kuras visiem nepietiek, jo no kapitālista izpratnes tās ir dārgas.

Domāju, par visu var teikt tā - kas par traku, tas par skādi. Man piemēram braucot pa lauku ceļiem šķiet, ka kaut kas īsti kārtībā nav, pabrauc garām džipi pa 60 000 Ls, bet pagasta centrā švilpo nabadzības vējš un biezākie un stabilākie iedzīvotāji ir pensionāri un pastniece ar 200Ls algu. Tad man šķiet, ka esam kapitālismu tā riktīgi ievilkuši plaušās un nu vajadzētu nedaudz nomierināties.

 

hā hā LOL

 

 

Saldējums: "neesmu nacists, atšķirībā no šīs "rases"".

No sērijas: man nepatīk rasisms un ķīnieši :D

 

Lai nu kā iesaku nedarīt neko radikālu (tā kā notika Norvēģijā). Censties izprast citu cilvēku sajūtas. Un varbūt nedaudz padomā, ka tas informācijas fons, kas tev ir radīts ir veiksmīga priekšvēlēšanu retorika. Manis pēc balso par Visu Latvijai - viņiem ir arī Cilinskis, kurš starp citu bieži piedāvā labas idejas, bet galvenais nevajag akumulēt sevī naidu - mēs visi Latvijā gribam būt laimīgi - skaidrs!

Link to comment
Share on other sites

Saldējum, kā saka, ir meli, lieli meli un statistika ;) Tas tā, par tavu atsaukšanos uz statistiku. Jāņem arī vērā, ka statistiku parasti veido kaut kāda atsevišķa "cilvēku kopa", kura attēlo situāciju nevis visā sabiedrībā, bet sabiedrības aktīvākajā daļā.

 

Par valodām runājot - kādu sabiedrību pulcē ap sevi, tāda tā arī ir. Es krievu valodu reizēm dzirdu, taču salīdzinoši reti. Gan Rīgā, gan Liepājā, gan 200km uz austrumiem, gan šādās tādās sacensībās ar 2000 dalībnieku - visur, kurp dodos, vairums runā latviski vai latgaliski. Gadās pat tādi jaunās paaudzes pārstāvji, kas krievu valodu vispār nezina (cik nu jaunās - pēc skata uz gadiem 20, 25). OK, kad suni bija jādresē un jāved uz izstādi, tad orgi bija krievvalodīgie, bet kaut kādā mērā pats pie tā esmu vainīgs - nemaz necentos meklēt klubu, kur viss notiktu latviešu valodā.

Starp citu, ko tu apzīmē ar "krievvalodīgs", ja ne krievu? Latvieti, kurš runā krieviski, jo baidās runāt latviski? Īsti neizprotu šā jēdziena būtību, kā arī apgalvojumu, ka krievvalodīgo ir vismaz uz pusi vairāk nekā krievu (tas tā, tavā komentārā starp rindām paslēpts).

 

Tālāk par lojalitāti. Saki, ka "Tas, ka daļa krievvalodīgo (neskatoties uz izplatīto debīlismu un alkoholismu) ir iemācījušies latviešu valodu, nenozīmē, ka viņi ir latvieši vai latviešiem lojāli cilvēki".

1kārt - cik ar latviešiem (ok, latviešvalodīgajiem) saskaros, tad viņi kā reiz parasti ļoti mīl alkoholu, tā ka nevajag to attiecināt tikai uz krievvalodīgajiem. Tas pats attiecas arī uz angļiem, vāciešiem utt.

2kārt - jā, tas, ka iemācījušies latviešu valodu, nenozīmē, ka visi būtu latviešiem lojāli, taču to pašu var teikt arī par pretējo virzienu - nevar tā vispārināti apgalvot, ka viņi *nav* latviešiem un Latvijai lojāli. Kā saka, jebkurš vispārinājums jau pašos pamatos ir nepatiess.

 

 

P.S. Statistika par Latvijas iedzīvotāju nacionālo sastāvu no Centrālās statistikas pārvaldes datu bāzes:

latvieši - 59.5

krievi - 27.4

baltkrievi - 3.5

ukraiņi - 2.4

poļi - 2.3

lietuvieši - 1.3

ebreji - 0.4

čigāni - 0.4

vācieši - 0.2

igauņi - 0.1

citas tautības, ieskaitot neizvēlētu un nenorādītu tautību - 2.5

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Saldējums

Zin kā pirms pļāpāt, derētu noskaidrot arī vārdu (terminu) definīcijas un izprast vārdu (terminu) patieso jēgu.

 

Radikālisms - šī vārda politiskajā izpratnē nozīmē tādus politiskos principus, kas koncentrēti uz sabiedrības struktūras maiņu, izmantojot revolucionāras idejas, kā arī vērtības sistēmu fundamentālu maiņu.

Rasisms - tas ir uzskats, ka vienas rases pārstāvji ir vērtējami augstāk vai zemāk par citas rases pārstāvjiem.

 

Es neesmu rasists, atšķirībā no krieviem, es nevērtēju latviešus augstāk par krieviem. Es tikai atgādināju, ka Latvija ir dibināta kā latviešu tautas nacionāla valsts, nevis Krievijas guberņa, līdz ar to pašnoteikšanās tiesības Latvijā pieder primāri latviešiem gluži kā Krievijā krieviem, Ķīnā ķīniešiem un Vācijā vāciešiem un tam nav ne mazākais sakars ar rasismu!

 

Bet radikāli jūs visi esat, liela daļa cilvēku ir radikāli. Kapitālisma fundamentāla maiņa arī ir radikālisms, tāpat arī sabiedrības šķiru maiņa, pat "reformu partijas" ir radikālas! ;)

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Ir notikušas dažādas vēsturiskas netaisnības, bet kļūda tās labot būtu ar kaut kādam metodēm, kas ierobežo cilvēku tiesības uz savu etnisko izcelsmi, valodu vai uzskatiem.

 

Visā tavā pēdējā tekstā tu runā par latviešiem kā pār pārāku etnosu, ka mums ir kaut kādas pārākas/primārākas tiesības šeit nekā citiem. Kāpēc, lai tas tā tiešām būtu? Skaties 1000 gadu garumā, latvieši ir iespējams uznākoša un pārejoša parādība, bet gudrai nācijai ir jāprot augt, jāprot sadzīvot, jāprot attīstīties.<div>Ja kaut ko saproti no motivācijas, tad saproti, ka ar varu nevienu par latviski runājošu un tautas dejas dejojošu bāleliņu transformēt nevar.

 

Arī atteikties no oibligātas krievu valodas skolās bija tieši šādu nacionālo politiķu domu gājiens - tipa jaunieši nemācēs runāt krieviski un tad krievi būs spiesti ar viņiem runāt latviski. Kāds absurds?

Nu nevar ar skabargainu mietu pankūkas cept. Ir jāmeklē nācijas kopīgie mērķi, jāidentificē problēmas. Jā! Viena no tām ir komunikācijas spējas - šeit var veidot dažādus pasākumus, piemēram, ES šobrīd apmaksā dažādus pārrobežu projektus. Vienā es pat uzstājos, kur Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunieši kopā vienā nometnē - visi draudzīgi sadzīvo un pļāpā angliski. Nekādu problēmu.

 

Ja spēj aptvert, ka Zviedrija, Dānija un Norvēģija ir daudz attīstītākas valstis un viņas jau šai diskusijai ir izgājušas cauri un kad dzirdi kā viņi brīvi runā vairākās valodās un nav nekādu problēmu izņemot ar trakajiem ar ieročiem.</div><div>Tā ir dziļi instinktīva fobija no savādākajiem no citas rases no citas cilts - tās ir gadu gadiem iegājies mūsu gēnos, bet mums taču ir veselais saprāts - instruments ar kuru mēs varam regulēt savu ikdienu daudz augstākā kvalitātē nekā to darījām ar dzīvnieciskiem instinktiem.

 

</div>

Labots - Programmētājs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

binary & Programmētājs, nu gan jūs dzenat salkanu politkorektumu. Man pašam daļa koriši ir krievi, un, tā kā neesmu puika, tad gan vecā kaluma kraķi, kā es, gan arī redzu jaunatni - teikšu īsi un konkrēti - lojalitātes ziņā nu ir viņi maitas. Vienā vārdā. Nekad viņi neintegrēsies un nekļūs lojāli, un neatkarīgi no tā, vai process būs labprātīgs, vai ko mēģinās panākt ar likumu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...