Jump to content

Budžeta vietas (informācija/mīti)


MF_rogue
 Share

Recommended Posts

Nebiju īsti pārliecināts, kur meklēt informāciju, tāpēc vienkārši prasu šeit. Man palika vēl 2 gadi līdz skolas beigšanai un es cenšos uzzināt vairāk par augstskolām utml. lietām. Varbūt kāds var pastāstīt ko vairāk. Vai budžeta vieta ir atkarīga tikai no eksāmenu atzīmēm vai arī 11. un 12. klases atzīmes tiek vērotas? Ja es vēlos iet mācīties par valodnieku, vai augstskola balstīs savu lēmumu par budžeta vietu, vērojot, piemēram, fizikas un bioloģijas atzīmes? Cik grūti būtu dabūt budžeta vietu kādā citā valstī?

 

Man tiešām noderētu vairāk informačijas - it īpaši par ārzemju studijām un cenām u.c. lietām.

 

Paldies smile.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Universitātēm mēdz atšķirties kritēriji. Reizēm ir arī uzņemšanas eksāmeni. Iesaku atrast potenciāli interesējošās studiju programmas, un tad katrai paskatīties uzņemšanas kritērijus. Tur jau arī viss būs aprakstīts.

Link to comment
Share on other sites

MF_rogue

Bet par to jautājumu Ja es vēlos iet mācīties par valodnieku, vai augstskola balstīs savu lēmumu par budžeta vietu, vērojot, piemēram, fizikas un bioloģijas atzīmes? Kā tas strādā?

Link to comment
Share on other sites

"ņezamoračivajsa" t.i. valsts iestādēs 70% gadijumos ir jau zināms kandidāts uz darba vietu, vienkārši kadru daļai ir jātaisa konkurs gribot negribot...

 

p.s. Beidz savu aukstskolu tad arī domāsi tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Ir 21. gadsimts un cilvēkam tavā vecumā tomēr būtu jāmāk meklēt informāciju:

 

Pas studijām ārzemēs: http://www.jaunatneslietas.lv/page/1199

 

Studiju nosacījumi un prasības Angļu filologiem. LU lapā visām studiju programmām var tos atrast.

 

http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudijas/programmas/2011-2012-rudens/anglu-filologija/

Link to comment
Share on other sites

MF_rogue
(labots)

CITĀTS

Paldies, es vienkārši nezinu, ar ko sakt meklet :D (un man nedaudz slinkums arii)

Labots - Mežavecis
  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Ha ha! :D

Ja vel kadam mulkim sakuma likas, ka tev ir izcilas atzimes matematika un biologija, un tadelj tu mekle universitai, kura to novertetu, tad pec teikuma par valodnieku ir pilnigi skaidrs, ka tev ir izcili nesekmigas atzimes eksaktajos prieksmetos.

Klau - bet man tev ir veel labaka zinja. Tev nav nemaz jaiet universitate studet. Tas ir mulkibas! Patiesiba universitate ir jastude tikai mazai daljai skolas beidzeju, jo zemakas kastas cilveki (ka tu) var sakt stradat uzreizu pec skolas beigsanas.

Edit: un lai tu neparprastu - messidz ir nevis tads, ka tie, kas neiet universitate, ir zemakas kastas, bet gan tads, ka mulkiem nav jegas teret savu laiku ar universitati, jo tie bus tikai 4 pakasti gadi. Pec universitates nekas nemainises un darbu tu tapatas nedabusi. Un tas nu ir skaidrs ka diena. Paskaties darba mekletaju sludinajumus ss.lv, cv.lv - tev taps skaidrs, ka augstaka izglitiba (ne-ekstaktaja joma, iznemot juristus) nebut negarante kaut vai 350Ls algu! ;)

Beefs

Labots - 0xDEAD BEEF
  • Patīk 6
  • Slikti! 7
Link to comment
Share on other sites

Jo labākas atzīmes, jo lielākas izredzes tikt pāri strīpai.

11. klasē uzliec kaut kādu latiņu, kuru pēc tam 12. klasē ievēro, teiksim, ne vairāk kā 3 astotnieki. Sākumā būs jāiesvīst, bet studējot šā kā tā iespringsi, lai saglabātu izkaroto vietu budžetā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MF_rogue

Vari tak vienkārši pateikt, ka tev liekas, ka esmu idiots tā vietā, lai skaidrotu savu uzbraucienu caur neveiksminieku statistikas datiem.

Es neesmu pārliecināts, vai es vēlos mācīties filoloģijas fakultātē vai svešvalodās, tāpēc es to definēju kā ''valodnieku''.

Nevērtē grāmatu pēc tās vāka! Es teicu <<piemēram, fizikas un....>> - tas nenozīmē, ka tieši šajos priekšmetos man ir problēmas. Es pēc tava komentāra varu pateikt, ka Tu, piemēram, neesi pārāk tālu ticis savā dzīvē un vien atrodies tajā pašā zemākajā kastā, ja ne vēl zemāk. Tas ir tieši tas pats novērtējums, kādu Tu sniedzi, izlasot manu komentāru.

 

Man ir A līmenis angļu valodā un B līmenis latviešu valodā, pagaidām. Matemātikā un dabaszinātnē es neesmu tik spīdošs - varbūt sanāks izspiest tikai B/C līmeni, tāpēc es prasu - man vienkārši ir jāzina, vai ir jēga censties uzlabot sekmes šajos sektoros, ja tos vienalga neņems vērā. Problēmas ar atzīmēm man ir mūzikā un vēsture - par to es attiecināju jautājumu par skolas atzīmēm (ja vien mūzikā tuvāko gadu laikā neizdomās izveidot eksāmenu).

 

Lai ko kāds neveiksminieks neteiktu pie datora ekrāna par mācību jēgu vai bezjēdzību, man tomēr ir svarīgāk censties kaut ko dzīvē sasniegt, nevis rakt grāvjus atlikušo mūžu vai, piemēram, komentēt un saukt citus cilvēkus par zemākās kastas locekļiem aiz datora ekrāna. Vai tā Tu pelni izdzīvošanai?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Amm, no kurienes zināmi līmeņi, ja skolā vēl 2 gadi jāmācās, vai CE tiek likti arī 9 klasē?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Zināšanas iegūt/papildināt vienmēr ir vērts! Šajā dzīvē viss var noderēt.

Puika raksta diezgan sakarīgi un pareizi!

Pats skolas esmu beidzis pasen, tā teikt, pie iepriekšējā režīma un modernajās vērtēšanas sistēmās esmu pilnīgsfool.gif !

Lai veicas!

Link to comment
Share on other sites

Amm, no kurienes zināmi līmeņi, ja skolā vēl 2 gadi jāmācās, vai CE tiek likti arī 9 klasē?

 

Ir valstiski definēts (MK noteikumi), kāds zināšanu un prasmju līmenis atbilst katram no A—F līmeņiem. Un patiešām šos līmeņus NAV vērts salīdzināt ar skolas 10 ballu skalu. Kā CE 9. klasē minoritāšu skolas liek latviešu valodu.

 

Tēmas autor,

1) Jo augstāks līmenis (un jo vairāk % eksāmenā), jo labāk.

2) Jā, dažreiz augstskolas iemet aci arī vidusskolas beigšanas atzīmēs, bet parasti tikai konkrētajā jomā, piemēram, juristi reti kad skatās uz bioloģiju.

 

Starp citu, kā ir 2013. gada beidzējiem šobrīd? Skola nav pabeigta, ja ir kaut viena nesekmīga atzīme uz atestāta, tā?

 

Atkārtošos: jo augstāki vērtējumi, jo labāk.

Link to comment
Share on other sites

MF_rogue

Paldies par palīdzību - tiešām noderēja lielākā daļa šīs informācijas.

 

Ja ir kaut viena nesekmīga atzīme 10. klasē - tad jau paliek uz 2. gadu, kur nu vēl atestāts.

Dzirdēju, ka jaunais prezidents kaut ko par budžeta vietu likvidēšanu pātaro - varbūt tomēr tad jēgas vairs macīties arī nav (stimuls jau nāk tikai no bezmaksas lietām :D)!

 

Nu 10. klases beigās laikam pieļāvu lielu kļūdu - noliku eksāmenu ģeogrāfija (izvēles eksāmens, kura atzīmē parādīsies taisni atestātā), kurā spēju saskrāpēt kopā pietiekami punktu, lai dabūtu 7 balles t.k. ģeogrāfija nekad nav bijusi mana stiprā puse. Protams man tagad ir izvēle, vai es vēlos likt 12. klases eksāmenu ģeogrāfija - izskatās, ka vajadzēs, ja jau zemākas atzīmes par 8 atestātā nevar būt, ja vēlies budžeta vietu :(

Link to comment
Share on other sites

Kamēr tiksi līdz vidusskolas beigām, daudz kas būs paspējis mainīties, un tagad par to spriest ir amorāli.

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

par to ka mainīsies,visnotaļ pareizi.gan vērtēšanas sistēma vidusskolu beidzot,gan arī augstskolu finansēšana un budžeta vietas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

es vēlos iet mācīties par valodnieku, vai augstskola balstīs savu lēmumu par budžeta vietu, vērojot, piemēram, fizikas un bioloģijas atzīmes?

 

Kā jau teica - dažādas skolas, dažādi vērtēšanas principi. Fizika un bioloģija ir izvēles priekšmeti vidusskolā (ja kaut ko nejaucu), līdz ar to derīgi un vērtējami tikai, ja vēlies turpināt mācības saistītos priekšmetos. Valodnieki fiziku nevērtēs. Ja gribi kļūt par tehnisko lietu tulku, tad gan derētu apmuļļāt dabaszinības, lai ir kaut neliela poņa.

 

Cik grūti būtu dabūt budžeta vietu kādā citā valstī?

 

Atkarībā no valsts, izvēlētās mācību programmas un dažāda veida stipendijām. Viena draudzene Vācijā mācījās biznesu (tā viņiem sauc ekonomiku) vāciski, jo bija dabūjusi kaut kādu Eiropas līmeņa stipendiju, kura nosedza visu mācību maksu, kaut kādu daļu dzīvošanu kopmītnēs un arī laikam 500EUR mēnesī izdzīvošanas naudu. Bet nu tur ir pašam jāgooglē un jāmeklē kādi pieteikumi jāraksta, kādas ir atbalstāmās programmas. Ja domā par bezmaksas izglītību angliski, tad gan labāk jau sāc krāt naudu, jo tur ir baigi liela konkurence.

 

Man tiešām noderētu vairāk informačijas - it īpaši par ārzemju studijām un cenām u.c. lietām.

 

Mācību cenas augstas, rēķinies ar dārgu dzīvošanu, ēšanu, transportu, jākārto visādi toifeļi utt.

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

Paldies, es vienkārši nezinu, ar ko sakt meklet :D (un man nedaudz slinkums arii)

MF_rogue: ja godīgi es uzskatu ka Tev vispār principā augstskolā nav ko meklēt ar tādu attieksmi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MF_rogue

Ja godīgi, man liekas, ka ne Tev, ne kādam citam nav vispār nekādas teikšanas vai tiesību teikt man, ko es spēju vai ko es nespēju.

 

P.S. pateikt 16 gadīgam puisim, ka viņam nav pareizās attieksmes attiecībā uz viņa nākotni un mācībām, ir kas tāds, kas par tevi pasaka pilnīgi visu...

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

...pateikt 16 gadīgam puisim, ka viņam nav pareizās attieksmes attiecībā uz viņa nākotni un mācībām...

Kad izaugsi domāsi savādāk, tikmēr tādi puņķaini tīņa sapņi aiz garlaicības neko nedarot vasarā vien sanāk. :pooh_door:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

kaut kādu Eiropas līmeņa stipendiju, kura nosedza visu mācību maksu, kaut kādu daļu dzīvošanu kopmītnēs un arī laikam 500EUR mēnesī izdzīvošanas naudu.

 

500 EUR mēnesī pēc īres utt maksājumiem ir ļoti pieklājīgi un var normāli dzīvot (nu protams mašīnu atļuties nevar, bet normāli ietusēt un baudīt dzīvi var). Šādas stipendijas dabūt ir ļoti grūti un ir tiešām jāpapūlas un PAŠAM viss jāmeklē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MF_rogue
Kamēr tiksi līdz vidusskolas beigām, daudz kas būs paspējis mainīties, un tagad par to spriest ir amorāli.

 

Es prasu tagad, lai zinātu, vai ir vērts censties uzlabot atzīmēs tādos priekšmetos kā mūzika, vēsture utml. šo divu gadu laikā. Ja amorāli ir censties gatavoties kaut kam nozīmīgam, tad Tu noteikti uzgāji īsto definīciju!

 

Kad izaugsi domāsi savādāk, tikmēr tādi puņķaini tīņa sapņi aiz garlaicības neko nedarot vasarā vien sanāk.

 

Zini, ja vienīgais jūsu attaisnojums šiem uzbraucieniem ir tāds, ka es neesmu pilngadīgs, bet Jūs esat, tad man jāsāk jautāt, kurš te uzvedas kā bērns. Nopietni, Tu izveidoji savu interneta tēlu uz puslīdz retardēta multfilmu varoņa un brauc virsū cilvēkiem caur internetu - interesanti, kuram tad te ir puņķaini tīņa sapņi...

 

 

Ja nav, ko teikt, tad turi savas rupjības pie sevis. Es prasīju palīdzību, nevis uzbraucienu vai rubjus komentārus.

 

500 EUR mēnesī pēc īres utt maksājumiem ir ļoti pieklājīgi un var normāli dzīvot (nu protams mašīnu atļuties nevar, bet normāli ietusēt un baudīt dzīvi var). Šādas stipendijas dabūt ir ļoti grūti un ir tiešām jāpapūlas un PAŠAM viss jāmeklē.

 

Paldies, man ir iespēja dabūt kaut ko līdzīgu - man ir poļu radinieki un es mācos poļu ģimnāzijā, tāpēc ir iespēja iegūt bezmaksas izglītību Polijā, bet neesmu gluži pārliecināts, ka tas ir tas, ko es vēlos...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

500EUR... nu kā to ņem. Ja dzīvo kojās (par tām arī kaut kas bija jāmaksā), tad moš kaut kas sanāk. Vācijā (laikam pilna laika) studentiem sab.trans. pilsētas un kaut kādas zināmas teritorijas ap pilsētu ietvaros ir bez maksas. Arī vilcieni.

 

Bet nu lai iegūtu šādu stipendijas paketi nākas drusku pārplēst pakaļu, ideāli jāzina valoda, jābūt gatavam vismaz 2...3 reizes aizbraukt uz noskatīto valsti uz pārrunām ar augstskolu, stipendiju piešķīrējiem. Tai pat laikā jānokārto vietējās bankas konts, jāatrod kur dzīvot. Tas nav tā, ka ierodas, atsper ar kāju durvis un paziņo, ka esmu klāt, mīliet mani.

 

Ar valodu zināšanām ir tā, ka jātiek pāri toifeļiem u.c. brīnumiem, pēcāk mācību procesā (vismaz Vācijā) ir diezgan vienkārši un neviens nespiež uz precīzu gramatiku. Bet gala darbi gan jāiesniedz civilizētā valodā.

 

Ja nav vēlme pēc kojām, tad ir jārēķinās ar vismaz 500EUR mēnesī par 1-istabas dzīvokli ārpus centra. Cenā gan iekļauti komunālie (ūdens, gāze), laikam arī elektrība un siltums.

 

Ārzemēs ir diezgan liels spiediens no apkārtējo puses sakarā ar visādiem gadžetiem, tusiņiem, kopējiem izbraucieniem uz citām valstīm, šopingtūrēt, 2 dienu paslēpošanām utt. Ja vēlies iekļauties kopējā kolektīvā, tad tas viss pasākums sāk izskatīties padārgs...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...