Jump to content

Aizsardzība no pērkona


keiG
 Share

Recommended Posts

Vienreiz gadījās negaisa laikā nobeigt psu ar pērkona palīdzību. Kādas ir opcijas, lai saglabātu vajadzīgo spriegumu, strāvas stiprumu, lai tas neizkausētu dzelžus?

Link to comment
Share on other sites

ir visādas zibens aizsardzības, surge protection ut.t. bet tev ne tikai no tīkla aizsardzības jāuzmanās, bet gan no datu tīkla kabeļa ar - jo caur to var izbliezt rūteri, tīkleni ut.t...

Link to comment
Share on other sites

uzliec ups, bet pa lielam, cik tad bieži nedēļā un stundas dienā ir tas pērkons, tiešām tik liela atkarība ir ka nevari pasēdēt to laiku vispār izslēgtu tehniku?

Link to comment
Share on other sites

Vislabākā aizsardzība no pērkona ir ņegaisa laikā visus devaisus vienkārši izštepselēt!

Lēti un nodrošina 100% aizsardzību!

Link to comment
Share on other sites

ja nu vienīgi izštepselēšana neglābj no tā ka zibens iebliež jumtā un aizdedzina māju, vai arī mistiskais lodveida zibens iededzina plazmas TV ekrāna centrā 8cm diametra apli :D

 

Bet tā ir kaut kas maģisks skatīties zibenī , man tas jau no bērnības patīk :D

 

tfu, tfu, tfu

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Upsis var ko aizsargāt tikai tad, ja tam ir zemējums, bet daudziem no jums pie mājas ir zemējuma kontūrs :sarkasms: Ja UPS ir tikai sanullēts, tad nekādas aizsardzības nav. No tieša trāpijuma nekas nepasargās. Ja nu vienīgi zibensnovedejs neļaus mājai nodegt, bet visasi tehnikai būs kirdik. Aizsargāties var tikai visus štepseļus izraujot gan no elektrotīkla, gan datortīkla.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir serverim, kurš ir 24/7 ieslēgts. Nezinu kā aizspiestas ausis palīdzēs saglābt tehniku.

Link to comment
Share on other sites

...Tas ir serverim, kurš ir 24/7 ieslēgts...

un protams to faktu jau arī nevarēji pieminēt uzreiz? :crazy_pilot: Jebkurā gadījumā ups ar visiem augšupminētiem apstākļiem.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Izlasot manu jautājumu ir skaidrs, ko lūdzu un nedomāju, ka vajag pieminēt konkrēti kam man tas ir nepieciešams.

Un paldies :)

Labots - keiG
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Didzis, nesaki vis, man daudz telefonu centrāles ir izdzīvojušas pēc negaisa pateicoties UPS, bez kaut kādiem tur sazemējumiem. UPSi nodeguši, centrāles dzīvas.

Link to comment
Share on other sites

Centrālei tak parasti pievelk kārtīgu elektrību, nevis kā maja- labākā gadījuma uzmet peremičku starp zemi un nulli :sarkasms: . Es jau nesaku, ka UPS nepalīdzēs, betm ja tas iepraust krievulaiku rozetē bez zemējuma, tad gan nē. Upsī visa aizsardzības shēma pārspriegumu novada uz zemējuma vadu.

Link to comment
Share on other sites

...Izlasot manu jautājumu ir skaidrs, ko lūdzu un nedomāju...

nu par serveri tur točna nekas nav minēts, varbūt tev tikai tā liekas, :crazy_pilot:

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

PSU būtu mazākā bēda, kad tev dārdiens nonesīs lupatās raid5 masīvu, tad tik sāksies īstās problēmas

Link to comment
Share on other sites

http://www.dehn.de/

Šitie pazīst drēbi. Ir arī angļu valodā.

 

Vēl meklē arī OBO Bettermann lighting, tie arī pzīst drēbi. Savulaik bija viegli lasāmi katalogi, kā...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

rashns laikam vienīgais māk izlasīt, ka autors prasa aizsardzību pret pērkonu. :dribble: A jūs te visi tik viņam upšus bāžat priekšā un pakaļā :download:

Link to comment
Share on other sites

Nē, bet visiem pārējiem pietiek prāta, lai saprastu, ka autoram patiesībā vajag aizsardzību pret zibeni, nevis pret pērkonu.

Link to comment
Share on other sites

Vienreiz gadījās negaisa laikā nobeigt psu ar pērkona palīdzību.

To tak viņš nav teicis, ka vajag pret zibeni.

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

anakreonts

Vienreiz paņirgājies par kļūdu. Kāds pasmējās, kāds pasmīnēja. Varbūt tagad pietiks? Domāju, ka visi saprata, ko autors ir domājis.

Labots - anakreonts
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pērkons sabojāja psu! Hā hā, ja kādam tas likās tik nenormāli smieklīgi, tad jums humora izjūta ir kā čaiņikam.

 

H.Simpsonam īpaši atkārtoju es prasīju par aizsardzību nevis lai tu man jautā par atkarību no pc.

 

Jebkurā gadījumā gan pērkons, gan zibens var sabojāt tehniku. Pērkons var sasniegt 120+ db, kas ir bīstami arī cilvēkam.

 

Ja PSU ir 550w tad man jāpiemeklē tik pat jaudīgs UPS?

Labots - keiG
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

H.Simpsonam īpaši atkārtoju es prasīju par aizsardzību nevis lai tu man jautā par atkarību no pc.

Ja tu būtu definējis savu tēmu jau sākumā sakarīgi, tad es arī nerakstītu par atkarību, jo ir starpība starp parastu stacionāru sistēmu un serveri, kas griežas 24x7 :crazy_pilot: Tādēļ nevajag mest lūpu par to ka pats nemāki uzdot jautājumus tā lai to saprot uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

Ja PSU ir 550w tad man jāpiemeklē tik pat jaudīgs UPS?

Nē, jo UPS būs vairāk VA, jo ilgāk viņš tev bez elektrības kompi darbinās.

Link to comment
Share on other sites

asaris555

Nē, Tev jākalkulē cik daudz W tavs kompis reāli patērē. Ja tas ir neliels mājas serveris, domāju, ka ar 300w UPS pietiks.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tēma veca, bet šobrīd strādāju pie šīs problēmas tādēļ padalīšos. Pirmkārt neesmu elektriķis un tehniskās niansēs nemēģināšu iedziļināties. Pret zibeni aizsargāties ar UPS nav reāli - tas vairāk domāts strāvas pārrāvumiem. Kāds jau minēja par zemējuma kontūru - ja mājai nav kvalitatīvas zibens aizsardzības, tad pie laba zibens trāpījuma UPS arī sadegs. Nesen vieni kolēģi dabūja ciest, kad šo objektā - lepnā villā Jūrmalā zibens piebeidza daudz dārgas tehnikas un BMS sistēmas. Uzstādīta bija aktīvā zibensaizsardzība par bargu naudu. Secinājums - jābūt pareizi izskaitļotai un izstrādātai gan zibensaizsardzībai, gan iekšējiem elektrotīkliem, gan UPšiem - tas ir kompleks pasākums un kaut ko atsevišķi kombinējot tiek tērēts laiks un resursi. Laika un resursu nelietderīga tērēšana ir viena no lielākajām Latvijas ekonomikas problēmām - gan valsts, gan privāto mājsaimniecību līmenī. Iesaku konsultēties pie SIA Energolukss speciālistiem.

Link to comment
Share on other sites

..vienkārši izštepselēt!

Lēti un nodrošina 100% aizsardzību!..

 

100% aizsardzības nemēdz būt.. Kur garantija, ka viss namelis nenodeg kopā ar visiem izštepselētajiem devaisiem!

Un arī ledusskapi neaizmirstam projām ejot izštepselēt, ka' zi', ka neuznāk negaiss :shok:

 

Pa lietu - daudziem UPSiem ir arī LANa aizsardzība! Izlaid cauri kabeli, un darīts!

Link to comment
Share on other sites

Nekas tur nav darīts :sarkasms: Ja UPS nebūs sazemēts, tad nebūs no tā spraušanas nekāda jēga, bet lielākoties tak tauta upsi iesprauž krievulaiku rozetē ar diviem kontaktiem un domā, ka ir pasargāti :fuck: . Cik tad ir vietas, un mājas kur zemējumu konturs ir?

Ja runa par to "aktīvo" zibensaizsardzību, tad tā drīzāk ir naudas kāšana. Esmu redzējis to bunduļus galīgi nepareizās vietās.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...