Jump to content

Ieteikums kameras izvēle..


antijs
 Share

Recommended Posts

Pagaidām lietoju parasto samsung es25

Sveiki, vēlos lūgt padomu!

Es vēlos iegādāties kameru ar kuru būtu iespējams gan ķert sporta momentus (bmx, basketbols, futbols utt.), gan fočet makro un dažādus pasākumus vai portretus.

Kā arī uzņemt video (ar labu izšķirtspēju).

Pagaidām nav īsta pārliecība - vai man vajag spoguļkameru vai arī advanceto ziepi ?

Ceru ka varēsiet ieteikt un padalīties viedokļiem, ko būtu izdevīgāk un labāk ņemt.

Paldies jums !!

Labots - antijs
Link to comment
Share on other sites

Tēma 100x cilāta, neredzu vajadzību vēl kaut ko rakstīt.

Īsumā - spogulene vai ziepis - atkarīgs no budžeta. Bet nu ar ziepi sportu KVALITATĪVI točno nepabildēsi.

Tā kā budžets nav norādīts, atļaušos ieteikt šo:

http://laptop.lv/index.php?page=precesinf&precesid=5710

 

Un stikliņu sportam:

http://laptop.lv/index.php?page=precesinf&precesid=4995

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Budžets ~400ls

Tad viennozīmīgi ziepis, jo spogulenei objektīvs vien, kas piemērots sporta bildēšanai maksās krietni virs kopējā budžeta.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Un kas vainas salīdzināšanai?

 

Kaut gan visām nejēdzīgi sīkas matricas, tizli zoomi, zemas izšķirtspējas elektroniskie skatu meklētāji, fotografē sēriju ar 1 kadru sekundē :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neiedziļinoties modeļos, no ziepjiem lietojamas kameras (IMHO) ražo Canon, Panasonic un Sony. Fuji nevajag ņemt. Un neiekrīti ar megazoom un daudz pikseļiem - tie ir mārketinga triki. No Canon vari G sērijas kameras skatīties - laiakm G12 bija pēdējais modelis.

Skaties te:

http://www.dpreview.com/reviews/CanonG12/

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Varbūt tomēr labāk paņemt nikon vai canon spoguļkameru ?

Un tad laikā gaita piepirkt objektīvus.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja? Un ko darīsi kamēr laiks ritēs savu gaitu? Bildēsi sportu ar kitinieku 18 - 55mm :sarkasms: ?

 

Un vispār BMX, skeitbords un futbols nav vienā maisā bāžami - BMX un skeits iet bieži vien ar platiem leņķiem, zivsacīm vai drusku lineārākiem. Futbolam domātie stikli ir nežēlīgi dārgi un lieli!

 

photographers-afp_1653795f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šim nolūkam der tikai spogulene, bet jārēķinās, kas normāli objektīvi maksā labu naudu. Var iepirkt krievu objektīvu un bildēt manuālā režīmā, bet tad ilgi ilgi jātrenējas, lai spētu bildēt/filmēt uz "čuju", lai fokuss, gaisma būtu normāli. Automātiskie objektīvi no 200mm, kas kaut man sakarīgam der, maksā sākot no 300-400Ls. Platleņķi tāpat pa sviestmaizi neiet.

 

Ziepji neder dēļ lielām aizturēm. Pat minētais G12 nav fikss un nespēj konkurēt ar spoguleni. Ja šis kruts ar maztrokšņu ISO > 6000.

 

Vēl variants iepirkt sakarīgu HD kameru, kas spēj bildēt. Bet nu kopumā bez normālas optikas briesmīgi prātīgs nesanāks.

 

Izvēlies atbilstošu aparātu savām iespējām un vajadzībām. Ja gribi spoguleni, tad gribi vai negribi, nākotnē nāksies daudz ieguldīt objektīviem, statīvam, zibenim utt.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Apskaties stikliņu cenas un padomā, vai tiešām esi gatavs tiem investēt vēl kādus 500 - 1000 Ls objektīvā, tā lai ir būtu vēlamais rezultāts. paņem vien kādu Canon G12 vai ko tamlīdzīgu un dzīvo tālāk.

 

Spoguļkamera ir vai nu liels klucis ar kuru nemāki apieties un nesanāk nekas labāks par ziepīša bildēm vai arī hobijs un apsēstība, kur tu ieliksi kaudzi naudas objektīvos, statīvos, zibspuldzēs papildus bodijos utt...

Link to comment
Share on other sites

Nu, teorētiski var pameklēt kaut kādu tādu komplektu un nopirkt, tad visticamāk būs divi scenāriji;

1. Spoguļi ir lieli, smagi, neglīti un bildes nesanāk cmukas, jāpārdod.

2. Iemanīsies ar spoguli un pašvakā 75-300 paķersi lietotu 70-200, tālāk iespējams, sāksi tirgot iekšējos orgānus un ģimenes relikvijas, lai tik tiktu pie gaišāka stikla un labākas kameras :sarkasms: :sarkasms:

Labots - Gestapo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Gestapo komplektiņš ir tīri labs, lai sāktu saprast kādus stiklus nākamos vajadzēs pirkt :) Pats arī esmu sācis ar divu kit stiklu komplektu un tagad saprotu kādus man vajag.... notirgošu savu nieri par ED 50-200mm 1:2.8-3.5 SWD, ED 12-60mm 1:2.8-4.0 SWD un ED 50mm 1:2.0 Makro :wub:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu gan panesās kolektīvā masturbācija :dornis: Bet taisnība vien būs, ka futbolam vajadzēs kaut ko ap 200 vai 300mm un skeitam vajadzēs platleņķi. Un neviens no tiem nav lēts.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu es jau šobrīd ari dodos visur ar savu Samsung ES25 ziepi, diemžēl nevar vienmēr noķert tieši to momentu, kad objekts ir kadra, jo kamera lēni fokusē.

It ka jau man galvenais ko vēlētos no kameras ir - uzstādams aizvara ātrums, manuālais fokuss, manuālie iestatījumi, HD video režīms.

Labots - antijs
Link to comment
Share on other sites

Ja vēlies lietot manuālo fokusu, tad nu bez spoguļa būs pagrūti iztikt. Manuālie iestatījumi - diafragma, slēdža ātrums ir arī ziepjiem, dažie ir arī manuālais fokuss, bet ja šīs lietas var ieslēgt vienīgi bakstoties caur menu, tad sorry... Spogulenēm tomēr pārsvarā visas šīs lietas ir ērti pieejamas un lietojamas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies par info un ieteikumiem !

Esmu par spoguļkameru !

Kuru būtu vislabāk ņemt iesācējam?

Link to comment
Share on other sites

Norchello

Esmu par spoguļkameru !

Kuru būtu vislabāk ņemt iesācējam?

Canon EOS 550D - Nikon D90 vai kaut ko jaunāku ,tas nav lēts prieks,tamdēļ pagaidam bildēju ar mobīlo :)

Canoni

Nikoni

Labots - Norchello
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi pofig kuru - kura labāk ieguļ plaukstā un ir ērtāk lietojama, kā arī "paceļama" finansiāli. Pats noteikti ņemtu Pentax, bet nu tā ir gaumes lieta.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Kastītei nav tik lielas nozīmes. Visu izšķir stikli + iemaņas. Stikli maksā naudu-parasti vairāk nekā kastīte. Iemaņas var iegūt, bet ne momentā. Un pat super kastīte ar kita stiklu taisīs bildi kas kvalitātes ziņā var neatšķirties no ziepja bildes- kas par sāpi. Un, ja ir iemaņas, ar ziepi, kura stiklam nezūmējot ir F2,8, var dabūt jēdzīgu bildi.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uz pasreizejo bridi specigakie hi-end ziepji ir Olympus XZ-1 un Sony HX7V, HX9V. Abi loti specigi ar iso, mazi troksni. Pie iso 800 tadi pasi troksni kaa kameram paris gadus atpakal iso 100. Olympusam pie tam loti gaisi stikli. 4x Tele gala F2.3. Sony savukart lielaks zumms. Ar HD filmesanu, kas topika autoram ir svarigi, ari abiem viss kartibaa.

Savukart, no letajam spogulenem man loti labu iespaidu atstaja, petot photographyblog samplus, Nikon D5100.

Labots - gnu
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...