Jump to content

Ko tu dari ar savu Planšeti?


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Aptauja bez konkrēti norādītiem punktiem!

 

Sīkajam kā ēst vajag tableti, ķipa Galaxy Tab vai Asus Transformer vai ko nu tur. Tā arī neesmu sapratis ko var pasākt ar šāda tipa tabletēm - OK, var kādu spēli uzraut, mp3 paklausīt, filmu pablenzt. Bet reāli ir kāds pielietojums vai vienkārši izmesta nauda?

 

Gaidīšu kādu pieckapeiku arī no ne-īpašniekiem, ķipa, ja man būtu pelmeņi, tad gan es...

 

http://krizdabz.lv/apskati/apskats-asus-eee-pad-transformer-lielisks-android-plansetdators-ar-fizisko-klaviaturu/

 

http://krizdabz.lv/apskati/apskats-acer-iconia-tab-a500-viens-no-pirmajiem-android-3-0-honeycomb-plansetdatoriem/

 

http://krizdabz.lv/apskati/samsung-galaxy-tab-plansetdatoru-renesanses-aizsacejs/

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

KaarlisK

Lasu grāmatas un sēžu internetā.

Pulk patīkamāk par eink lasītājiem, jo nav jāgaida mūžību, kamēr nomainās lapas.

Tiesa gan, mana "planšete" ir HP iPaq 214.

Labots - KaarlisK
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Internetā ērtāks ir parasts lapsis un e-ink ir daudz patīkamāka tehnoloģija acīm.

Link to comment
Share on other sites

nav teikts, cik sīkais ir sīks, bet maksāt tik lielu naudu par mazu ekrānu, ierobežotu softu un klaviatūras trūkumu var tikai modes sekotāji. Normāls izmēra dators vai piezīmjdators manā uztverē vēl arvien ir ar daudz lielāku pievienoto vērtību, it īpaši skolniekam, kam varbūt nāksies daudz rakstīt. Ja gribas kaut ko dikti mobilu, tad varbūt labāk atbilstošu telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Es ar domāju, ka labāk lapsis vai kaut kāda budžeta mini itx mamma kaut ar 2 kodolu atomu. 150Ls iekļausies +-. Nafig sīkajam lapsi ?

Link to comment
Share on other sites

KaarlisK

Internetā ērtāks ir parasts lapsis

Parastais laptops sver nevis 600-700g, bet 2-4 reizes vairāk. Turklāt vieglie laptopi ir dārgāki par tabletiem, it īpaši ja gribas touchscreen'u. Kā arī, pagaidām nav laptopu OSa, kas labi darbotos ar touchscreen'iem.

 

un e-ink ir daudz patīkamāka tehnoloģija acīm.

Kā skatās. Labs augstas izšķirtspējas IPS ekrāns personīgi man šķiet acīm tikpat patīkams kā eink.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

16 gadi. Arī man jau tā likās.

Link to comment
Share on other sites

asaris555

Tas ir pēdējais modes kliedziens (tā pat kā vienu brīdi kasešu atskaņotāji, CD pleijeri, MP3 atskaņotāji, utt.).

Link to comment
Share on other sites

Lai šis uzraksta eseju kam paredzējis lietot. :) Bet ja pa lielam domājošs sencis nevar izdomāt kam bērnam kas tāds varētu būt noderīgs, tad varbūt īsti nemaz pēc kā tāda nav vajadzības. Pa lielam daži paziņas kas strādā palielās firmās un sanāk braukāt apkārt gan pa Latviju, gan ārpus šīs valsts robežām, tad izmanto planšetes epastiem un offisa programmām, tur ekseļveidīgām tabulām un tamlīdzīgi. Vieglāki kā portaīvie, mazāk vietas aizņemot. Bet tā ikdienā - vells viņ zin. Epastiem un tamlīdzīgām lietām jau tagad smārtfoni labās cenās. Gan twiterī ko ierakstīt, gan kādu spēli pietiekoši ērti paspēlēt + var uzzvanīt un mūziku paklausīties.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tātad pielietojuma nav. Tikai radīta ilūzija, ka tas ir stilīgi un visiem tādu vajag. Lieliski pastrādājuši reklāmas cilvēki :sarkasms:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Kā pielietojuma nav? Tak dažus tik tikko uzskaitīja. Sērfo netā, lasi e-pastus, skaties video, klausies mūziku(jā neparāk ērti, ja tikai mūzikai), spēlē tizlum tizlas spēles(ja salīdzina ar pc vai konsulēm).

Link to comment
Share on other sites

Internetā ērtāks ir parasts lapsis un e-ink ir daudz patīkamāka tehnoloģija acīm.

Lapsis ir LIELS.

Sīkajam - arī smags!

Plus - vari turot lapsi vienā rokā, ar otru rakstīt?

Displeji ir tikai laika jautājums, jau ir visādi SuperAMOLEDi utml...

kamēr e-ink krāsas nav. Pagrūti šai tehnoloģijai krāsas pieviest acīmredzot.

 

Žak, tu lēnām paliec par Didža tipa pļūtmašīnu, skatos...

 

Planšetēm ir Kid-mode aplikācija - sencis ielogojas ar savu loginu un paroli un sīcis no sev domātās spēļu un apmācību vides ārā netiek,

žēl tikai ka pagaidām šādas aplikācijas nav latviski.

 

P.S. Planšetes nogalinās netbookus, praktiski to jau ir izdarījušas...

Lapši paliks tikai kā smagā artilērija.

Plus - pasties pēdējo gadu statistiku - Windows tirgus daļa samazinās tieši uz planšetu un smārtu OSu rēķina, tāpēc W8 ar tādu steigu tiek gatavots planšetēm...

Labots - MārcisB
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es gan esmu par kaut kādu netbooku ar easy peasy veidīgo distru.

16 gadi, kāds vēl kid-mode?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es apsveru iespēju kā savu nākamo datoru izmantot kaut ko planšetveidīgu.

Iemesls: mājās faktiski lietoju tikai webu un rakstu dokumentus (tekstu un el. tabulas)

Manuprāt, svarīga iespēja ir usb vai zilzobi pievienojama klaviere, ja nu tomēr kaut kas jāraksta.

 

E-grāmatas lasu uz androīda tādēļ, ka tas ir kabatā. Citādi izvēlētos e-inku.

Link to comment
Share on other sites

Es gan esmu par kaut kādu netbooku ar easy peasy veidīgo distru.

16 gadi, kāds vēl kid-mode?

Kid-mode is customizable līdz pat 18...

Bet 16-gadīgais gribēs sērfot netā, čatot, spēles dzenāt- darīt visu to pašu ko pieaugušie.

Domāju paies kadi gadi 5 max, kad sīči uz skolu čāpos at tabletēm.

Link to comment
Share on other sites

Outsider

kāda jēga no aptuveni 300ls tabletes(nezinu cik prečizi maksā), kur tik vien kā netu skatīties, dokumentus bliezt un filmas skatīties, ja pa to cenu var nopirkt lapsi, kur arī kādu nebūt spēli varēs paspēlēt un iepriekšminētās darbības 10x ērtāk veikt.

Link to comment
Share on other sites

Nu pagaidām tabletes ir tipisks gadžets. Vienīgais + uz touča var kaut ko rakstīt pilnīgi bez skaņas, ja tas ir svarīgi (teiksim stundas/lekcijas laikā pasniedzējam var nepatikt, ka tiek klabinātas klavieres). Bet nu ērtāk rakstīt protams ir ar īstu klavieri nevis touču. Priekš mūzikas un epastiem ceļā ir telefoni. Internetam vai darbam ar dokumentiem lapsis ir daudz piemērotāks.

Link to comment
Share on other sites

Ierobežot 16 gadīgu jaunieti ar kaut kādu kid-mode jau būtu idiotisms.

Tableti no Arnova sērijas nav nemaz tik dārgi.

Link to comment
Share on other sites

Es arī kad biju sīks krāju kabatas naudu + vēl, ja gadījās, nodevu pudeles un metālu, protams, nebija tā, ka blandijos pa miskastēm :D , bet sev vēlamos saldumus, pistoles varēju nopirkt.

 

Ā, un par tēmu: Pašam planšete nav un visdrīzāk kādu laiku vēl nebūs, taču ir turēti rokā abi ipadi, manā skatījumā padārga rotaļlieta.

Labots - edd999
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Būs gan planšetes, gan laptopi. Nu nav izgudrots nekas efektīvāks par klaviatūru, lai drukātu tekstus.

Pēc gadiem 5 redzēsiet, kur būs lapši un kur būs planšetes :)

 

Paspaidīju nedaudz Samsung Galaxy Tab planšeti un pielietojumu neatradu:

- kabatā neiet iekšā

- Android OS uz planšetes ir lietotājam nedraudzīgs, it īpaši neta browseris un pārslēgšanās starp programmām.

- lēns

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Galaxy ir vājāks procis un grafika nekā vajadzētu, un to īpaši jūt uz 10" modeļa.

Bez tam Galaxy joprojām šipojas ar Android 2.x kas galīgi neder planšetēm

Tām ir domāts 3.x

Piedevām ir arī iPadi ar iOS

 

Laptopu var ielikt kabatā? :)

Te tā kā runa bija par lapsis vs planšete nevis telefons vs planšete

 

Es runāju par lapšu absolutizēšanu kā vienīgo portatīvo ierīci.

 

Planšetei arī var pieslēgt ārējo klavieri,tāpat kā lapsim.

Drukāt garus tekstus ar lapsi uz galda, bez ārējās klaviers... pardon....

 

Lapši būs jā, tikai to tirgus daļa ruks. Visādi netbuki un subnotbuki vairumā aizies pa skuju taku.

Paliks tikai neliela daļa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tas ka produktam ir tirgus daļa vēl nenozīmē, ka tas ir kas vairāk kā dārga spēļu mantiņa....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Mārcis

Nenoliedzami ir lietas, kam planšete ir daudz piemērotāka par normālu lapsi, bet sākotnējais jautājums bija vai to vajag 16 gadīgajam, vai viņš drukās kaudzēm e-pastus lidmašīnā sēžot, vai mašīnā braucot rediģēs visādus ofisa dokumentus u.t.t, vai tas vienkārši ir vipendrons iz sērijas "Tētu, nopērc, zajebis manta" (Kas pēc pusgada būs jāmaina atkal, jo būs izdomāts kas stilīgāks un biezajam klasesbiedram tāds JAU ir uzdāvināts...)

Labots - kabinets
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nebūtu tīri kur naudu likt, tad varētu arī taisīt tipa gudro māju, tad arī visu vadību tai uz planšetes, arī katras telpas audio un video vadību. Nu tad pa vidam varētu arī bik tīklā pasērfot.

Bet tā - nu neredzu jēgu kā pazīmēties, un ja nauda ir, tad kāpēc ne :)

Link to comment
Share on other sites

Domāju ka vajag pirkt, bet tā pat vien nevajag pirkt!

Lai pieliek savu kabatas naudu jeb kādus darbiņus veic kaut pa mājām tā lai iegūtai mantai ir kāda vērtība.

 

P.S Nez kad es biju pusaudža vecumā man bija jākrāj lai tiktu pie kaut kā tajos laikos kārota :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Heh, nu tas gluži nav mans sīkais, tāds kā sievas brālis vai kaut kas uz to pusi.

 

Paldies arī pa novērtējumu un salīdzinājumu ar citiem runātājiem :D

 

Reāli izskatās, ka Android tablete nebūtu tas labākais risinājums. Es jau arī uz i3 lapsi sliecos, tik sīkie kā jau sīkie dīc pēc geiminga. Ņemot vērā, ka ir vēl 2 nedēļas laika, tad offtopiks ļoti velkomēts!

 

Paldies par viedokļiem!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Iesaku vairāk no praktiskās puses pieiet, citādi jaunēklis pēc pusgada pacaniem notirgos to verķi. Ja mērķis ir dators, tad i3 derēs vairāk nekā izklaidei.

Link to comment
Share on other sites

Mans viedoklis par sim plansetem ir, ka tas bus nopietns riks. Tas izmers 10'' ir ideali piemerots video informacijas uztversanai ar ierici, ko tur rokas. Es to spriezu pec savas pieredzes, jo pats kops 2007 gada lietoju 3,5'' vga pda. To es pirku ari kaa video foto ierici, bet lai ari dazas filmas celojuma noskatijos, tomer baudijuma nav. Ari foto skatisanas ir nejedziga, kaut ir loti labs xnviewers. Tas pda daudz tiek lietots teksta internetam un gramatam (ir ideals ar allreader). Es teiktu ta, ka 10'' plansete ir lidzvertiga 20'' monitoram, jo tas atrodas 2x talak no acim. Tapec esmu nolemis ari pirkt planseti, bet ne paslaik. Jo Androidu plansetes ir jelas sava attistiba un overpriced. Japagaida kads pusgads, gads. Ipadu it ka varetu pirkt ari tagad, bet man nepatik ierobezijumi.

Link to comment
Share on other sites

Heh, nu tas gluži nav mans sīkais, tāds kā sievas brālis vai kaut kas uz to pusi.

 

Citādi jau padomāju, ka Tu esi jaunākais zināmais tētis valstī, vai arī par padēlu runā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Esu redzējis vīrus lielās noliktavās ar tādiem veikli rīkojamies, bet vai tāds vajadzīgs pienapuikam - nu hvz. Kaut gan man bērnībā arī žilitonu gribējās...

Link to comment
Share on other sites

Visticamāk mazajam ir vienkārši modes vēlme pie šāda aparāta tikt. Planšetnieks pagaidām ir stipri ierobežots savās iespējās/funkcijās...

 

p.s. "На хлеб ненамажиш и в карман не положишь"

Link to comment
Share on other sites

p.s. "На хлеб ненамажиш и в карман не положишь"

На хлеб не намажешь и в карман не положишь

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

16. gadīgam puikam bez noslieces uz programmēšanu un linux "urbšanu" planšete ar androidu nah nav vajadzīga. Ja grib spēlītes - tad Ipads ir modē, ja grib netam starbrīžos - kaut vai to pašu HTC desire var paķert (parasto). Tagad cena nokritusi.

Planšetes ar androidu ir IMHO stipri specifiskam pielietojumam.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, man jau likās, ka Android nav īsti labais priekš tabletes. Pētījumi un offtopiks turpinās!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
blieztunmaukt

... ja man buutu pelmenji,

 

netbuki ir daudz funkcionaalaaki aparaati un tikpat apkaart neesaajami kaa tabletes (jo arii plansheti kabataa neieliksi, bet, ja neesaasi somaa, tad netbuka kilograms un planshetes ciktur grami nav tik dizha atshkjiriiba).

 

nevajag gan aizmirst, ka ir veel visaadi marginali, masu modei uzshkjaudoshi aparaati, kuriem katram ir kaada iipasha funkcionalitaate un kuri ar to ir prikoliigi, kaa:

 

pirmkaart, mazaas planshetes/smaarti, kaa samsung galaxy tab 7 (hmm pat nezinu vai kaada cita 7collu planshete vispaar eksistee), taadu gan var, atshkjiriibaa no 10 collu planshetes, kabataa ielikt;

 

otrkaart, smaarti, kam var piesleegt klavieri un nez ko veel, kaa motorola atrix (atkal, nezinu, vai veel kas cits taads vispaar eksistee);

 

treshkaart, chromebook'i;

 

ceturtkaart, par smartbook'iem deeveetie aparaati, ieskaitot toshiba ac100 kaa laikam shobriid dziivaako shiis sugas paarstaavi - esmu aptaustiijis, inchiigs aparaats ar android, 10collu netbuku garumaa un platumaa un cenaa, bet plaans un par netbukiem drusk vieglaaks, ar planshetes veiktspeeju, nu buutiibaa planshete bez touchscreen'a un ar klavieri.

 

bet nu taas visas tomeer taadas perversijas, kuras ir, lai arii prikoliigas, tomeer ar krietni ierobezhotu pielietojumu un/vai uzskruuveetaam cenaam.

 

16 gadi it kaa liekas pietiekams vecums, lai cilveeks speetu noshkjirt pakaljskrienamo modi no pasha veelmeem un vajadziibaam.

taa ka, kaut ko ar cenai adekvaatu funkcionalitaati vinjam - netbuku, kaadu smaartfonu ar nesaskruuveetu cenu, vai normaalu laptopu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...