Jump to content

Lāzerprinterim drukas problēmas tikai melnai krāsai


hit_man
 Share

Recommended Posts

Ir krāsu printeris Samsung clp-350n

(visos četros kārtridžos ir vairāk par pusi tonera pulvera)

 

Nesen sākās problēmas ar melnās krāsas drukāšānu.

A4 vertikālās izdrukās melnā krāsa rādās izbalējusi

melnā vietā tiek drukāti pelēkā toņi pārējā lapas daļā

melnais izdrukājas korekti.

 

Problemātiskā lapas daļa ir no 2/10 līdz 6/10 no kreisās malas

 

Varbūt ir kādas domas par iespējamiem problēmu iemesliem?

 

Paldies par atbildēm

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

Izvelc ārā drum (gaismas ruli, tb visu bloku), paskaties vai uz tā nav svītras.... iespējams, ka kāda papīra strēmele, vai ka scits ieķēries... nakamais, uztaisti "stop test"... šitādas vainas samsung buņžiniekiem raksturīgas....kasetes fiziski ir vienā blokā, jājauc ārā jātīra konkrētā kasete....tb žilete, kas dozē toneri ar var būt aplipusi.... aparāts jaucas, remontējas ok...nezinu kādi tarifi, ja pats netiec galā uz kadiem 20 ls rēķinies....nu varbūt kāda "māte terēze" pa 5īti izpucēs...līgo!!!

Link to comment
Share on other sites

Gan jau ka nazis aplipis. Nu pa piecīti diez vai kāds pucēs, nav jau 1610 kasetīte, kurai nazis smuki atdalās :mrgreen: te ir drusku jebļa pat ar piešautu roku :)

 

Pucēšanu uz kādi 15-20 var arī rēķināties.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

-- Esmu vilcis ārā visu bloku ar toneriem un zaļo rulli, taču tur bija pavisam nedaudz putekļu.

-- Savukārt, pārējās printera daļas ir labi norobēžotas un tām nekrūvējot īsti klāt netiek...

-- Papīra drusku iekārtā nabija, nav arī neviens papīrs plīsis izņemšanas laikā pēc dažiem iestrēgšanas gadījumiem gada laikā.

 

Puuu

lūdzu, pastāti sīkāk par "stop test"

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

stop tests....palaid printeri uz druku, kad sak drukāt izrauj no strāvas, izvelc drum, apskati....i sapratīsi..

hi hii, a pa 5īti remontam joks....:)) tur ir jāpačakarējas lai novērstu problēmiņu... līgo, ļigo, Jānim, tb man jau sākas alus dzeršana::))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Principā jā.

 

Pašrocīgas darbības rezultātā sliktākajā gadījumā vari izvērst problēmu 2(līdz 5x) dārgāku, ja kas noies greizi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Servisā printeri sataisīja.

Esot bijusi vaina "developerī" - ko nomainīja.

Labi, ka garantija vēl nebija beigusies...

 

paldies par padomiem

Link to comment
Share on other sites

Esot bijusi vaina "developerī" - ko nomainīja.

 

nu vispār jau samsungam vienkomponentes toneris, tā ka developera tur nav, kas tas par servisu, kur šādus makaronus karina uz ausīm ?

Link to comment
Share on other sites

Tas bija ElkoVecrīga serviss, viens no diviem Samsung garantijas servisiem.

Līdz ar to meistariem būtu jābūt kompetentiem.

Diemžēl, ierīces saņemšanas brīdī miestars nebija uz vietas.

 

Par developeri bijis rakstīts servisa darba uzdevuma lapā printeri saņemot.

Varbūt persona, kas atbildēja uz jautājumu nejauši paņēma nepareizo SDU lapu,

jo par noteikto vainu apvaicājos pusceļā uz durvīm.

Link to comment
Share on other sites

nnoname, ir dzirdēts, ka daži to bloku, kur samsungam atrodas nazis/tiek uzkrāts toneris no burkas, sauc par developera bloku ;)

Zinu protams ka tas nav pareizi, jo kā jau minēji, toneris vienkomponentes :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Atsvaidzināšu šo pavedienu, jo pēc remonta tā pati kaite atgriezās vēlreiz...

 

Tātad aiznesu tajā pašā remontā vēlreiz.

Esot darījuši to pašu ko pagaišajā reizē, tomēr pēc kādām padsmit lapām tā pati kaite atgirezās!

Pirmajās 10 izdrukās bija manāms "neliels bālums" melnajam tekstam, līdz melnais vairs nedrukājas...

 

Nezinu, ko domāt vai tiešām servisā - redzot, ka garantijas laiks tūlīt beigsies "uzliek plāksteri" nevis

labo pēc būtības...

 

Tātad rezumējot:

3 gadu garantijas termiņa pēdējos 5 mēnešos nests uz remontu 2x ar vienādu problēmu, taču

minētā problēma aizvien atgriezās... Šobrīd garantija ir beigusies, un nez vai īstā defekta

noskaidrošana un labošana ir ekonomiski pamatota...

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

Melnais ir noteikti oriģināls, un no krāsainajiem tikai dzeltenais ir savietojams.

Ar krāsu druku problēmas nav novērotas...

 

Ja pareizi atminos, tad probēma pirmo reizi parādījās, kad vēl nebija

dzeltenais nomainīts pret saderīgu toneri.

 

Vai varētu būt ka dzeltenais toneris "ietekmē" tikai melno izdruku?

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

Maz ticams, var ietekmēt, bet bet ne ar šādu efektu. Kaut ko vairāk pateikt gan būs grūti neredzot izdrukas skanu normālā izšķirtspējā, vienīgais ieteikums uzlikt svaigāko firmvāri, ja tas vēl nav izdarīts.

Link to comment
Share on other sites

Izrādās šī problēma parādās ne tikai manam printerim

 

Ir divi pavedieni FixYa forumā

Varbūt toneris ir sacietējis, (piemēram no ilgas uzglabāšanas noliktavā) un tāpēc nedrukā kā nākas?

Ja atmiņa neviļ, tad melno toneri (uz oriģinālu) mainīju pirms problēmas parādīšanās!

Link to comment
Share on other sites

Ir gadījies redzēt sacietējušu toneri, bet tikai mitruma vai augstas temperatūras iespaidā.

 

Šo modeļu problēmu "it kā Samsungs opiciāli atzinis par neveiksmi" -

 

Tavs kārtridžs

 

CLP-K350A-500x500.jpg

 

 

un jaunākajiem modeļiem -

 

CLP 310/315/325

 

 

21cqn-C1p6L._SL500_AA300_.jpg

Joks te ir tāds, ka tava tonerkasete ir tikai burciņa, kurā izglabājas toneris un tas, kas taisa problēmu ar izdruku izskatās apmēram kā apakšējā attēlā (bloks)

Tagadējos modeļos toneris tiek iepildīts pašā blokā, kas reizē skaitās visa kasete un tās nomaiņa ir salīdzinoši lēta - ~30 Ls, kamēr tavam CLP 350 līdzīga tipa bloks maksā ~ 40 (orģināls, ja nemaldos) un bez tonera :)

Link to comment
Share on other sites

Ja atmiņa neviļ, tad melno toneri (uz oriģinālu) mainīju pirms problēmas parādīšanās!

 

bet pirms maiņas tad kāds toneris bija, arī oriģināls jeb tomēr nē ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms maiņas arī oriģinālais bija.

Neoriģināls tikai dzeltenais un tas tika mainīts starp abiem remontiem.

 

Pakratīju melno tonera burciņu, un testa lapas izdrukā parādījās nedaudz melna teksta

(10 daļa lapas) tās labajā pusē.

 

Toneris varētu būt glabājies mitrumā, jo kratot tas sitas pret sienām "smagi", lai gan

ir iespejams, ka tas tikai tā škiet, jo toneria "burciņa" ir paliela.

 

Prasīt nomainīt tādu toneri ir nereāli vai tomēr ne?

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

mitrumu toneris var dabūt tikai atpakotā stāvoklī, tā ka stingri šaubos, ka tas ir šis gadījums

kaut kā arī neticās, ka ja printeris 2x bijis remontā un mainīts tas tonerbloks, tad serviss nav ielicis uzlaboto versiju (ja protams šim modelim eksistē šāda sērijveida problēma, par ko Red raksta, man ar šo modeli paldies dievam nav bijusi saskare), vairāk tomēr velk uz to, ka kāds no melnajiem toneriem vai nu viltotais vai neoriģināls

par garantiju samsung toneriem šaubos, katrā ziņa piemēram hp uz allinone kārtridžiem tāda pastāv, bet plika tonerbunduļa variantā kā 100% noteikt, ka problēma tonerī ?

es tomēr ieteiktu to sagāšanas tehniku ar vāka atvēršanu un aizvēršanu fixya linkā, ja pēc tās ir uzlabojumi, tad šneks tonerblokā nepumpē vienmērīgi to pulveri, ja nekas nemainās, tad visdrīzāk dažādu sastāvu toneri sajaukušies

Link to comment
Share on other sites

Atpakojot melno toneri, tas šaubas par iespējamu viltojumu neradīja...

 

Pamēģināšu to sagāzšanas metodi, lai gan nedomāju, ka tas ir diez ko droši...

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

Nekādas uzlabotās versijas šim modelim nav.

Samsungs ar modeli (ja nemaldos CLP 310) kardināli mainīja tonera padeves tehniku, saprotot, ka visa padeve ar šneku no burkas līdz blokam šiem ir galīgā tirzā sanākusi, līdz ar ko jaunajiem samsungiem toneri nekur nevelk - bloks ir kopā ar tonera krātuvi vienā kārtridžā samunsturēts :>

 

Kā arī - varu likt 50 uz 50, ka nekāds bloks nav mainīts (garantijas un pa free remonts taču :> ) , tikai atjaukts nopucēts bloka nazis, kas ar laiku apaug un skrāpē nost toneri, kur tam reāli būtu jāuzklājas.

Link to comment
Share on other sites

varu likt 90 uz 10, ka tika mainīts gan, par garantijas remontu maksā ražotājs, un vairumā gadījumu neslikti, turklāt neviens normāls serviss garantijas ietvaros neārdīs ārā mezglu, kurš pēc ražotāja dokumentācijas nav jaucams

kaut kā arī neticās par to sērijveida problēmu, ko ražotājs atzīst (linku lūdzu ?), jo pirms 350-tā bija 300-ais modelis ar tieši tādu pašu konstrukciju, diezin vai samsungs būtu pasūtijis xerox'am 2 pēc kārtas klaji neveiksmīgus modeļus

Link to comment
Share on other sites

Izmēģināju FixIt aprakstīto sagāzšanas metodi, nu melnā krāsa izdrukās atkal ir visā lapas platumā, redzēs cik ilgi efekts saglabāsies...

Link to comment
Share on other sites

Melnā krāsa "nenoturējās" pat 5 izrukas. Atkal var jau manīt plašus gabalus bez melnā...

Pameklēšu jaunāko firmware printerim.

Link to comment
Share on other sites

tad firmvāre diez vai palīdzēs, ieteiktu tomēr stiept uz normālu servisu, mana kristāla bumba vecs modelis, vairs neko attālināti nodiagnosticēt nespēj

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
hit_man
(labots)

-- Firmware izskatās ir jaunākā pieejamā

-- Man vēl viena lieta atausa prātā - kādreiz liekot melno toneri iekšā tas tika nedaudz šķībi iestumts - un tā rezultātā salūza tonera "padeves daļa"...

Toreiz, tika kārtīgi iztīrīts tonera nodalījums, jo pulvera biršana vairs netika kontrolēta un izvākti arī mazie plastmasas gabaliņi...

Ieliekot jaunu toneri drukāja kā pieklājas (vienīgi neatminos cik tas bija ilgi pirms sākās problēmas ar drukas kvalitāti).

Varētu būt ka pēc tam vēl mainīju vismaz vienu krāsas toneri - tā kā ne mazāk par pāris mēnešiem.

Varbūt, ka kāds gabaliņš tomēr ir iekritis / palicis tā padziļāk drukas mehānismā un izraisa šīš problēmas?

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...