Jump to content

Palīdzību spogulenes izvēlē!


EnS
 Share

Recommended Posts

Tātad jāizvēlās spoguleni, jāpiemin tik to, ka tā būs mana pirmā spogulene, un nekādu objektīvu, vai citu stuffa man nav, viss nāks ar laiku.

 

Nevaru izlemt starp šīm (ar kit protams ņemšu):

 

Canon EOS 500D

Pentax K-r

 

 

dpreview esmu pārlasijies, bet anyway, dilēma paliek.. :D

Link to comment
Share on other sites

andrisri

Padomā kādu mēnesi, tad 500D vairs nebūs, tagad jau vairumnieku noliktavās palikušas pēdējās, būs tikai plaukos veikaliem, kur 500D maksās vairāk, kā citur 550D :D

Šī dilēma būs atrisināta, varēsi taisīt jaunu topiku, 550D vs ... :D

Link to comment
Share on other sites

500D ir ne šis,ne tas... ja tikai bildēšanai,tad lietots 450D,ja arī filmēt,tad 550D jāmeklē.

Un vispār,es labāk uz Nikon pusi skatītos.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Pentax tieši dēļ parametriem ,kas iespaido bilžu kvalitāti.

Kas ta tai salīdzinājumā tam Pentax labāks?

:keep_order:

Ui, lasīt nemāku, izrādās tiešām visi parametri nedaudz labāki

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

andrisri

Bet par tādu kameru kā Pentax iegādi, vajag padomāt 7x, galu galā pērkot spoguleni pati kamera ir maza daļiņa no tā visa, kas būs vajadzīgs nākotnē.

Un tagad paver netā un apakties kā ar tiem pašiem objektīviem pie mums ir priekš Canon un kā priekš Pentax, kuram no viņiem met pakaļ biezā slānī jaunos Canon, citu ražotāju, kā arī lietotus kaudzēm un kuram nav gandrīz nekā - priekšā neteikšu :mrgreen:

Labots - andrisri
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kārtējo reizi nav minēts mērķis. Bieži izrādās, ka ar veco labo ziepjtrauku pilnībā pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Bet par tādu kameru kā Pentax iegādi, vajag padomāt 7x, galu galā pērkot spoguleni pati kamera ir maza daļiņa no tā visa, kas būs vajadzīgs nākotnē.

Un tagad paver netā un apakties kā ar tiem pašiem objektīviem pie mums ir priekš Canon un kā priekš Pentax, kuram no viņiem met pakaļ biezā slānī jaunos Canon, citu ražotāju, kā arī lietotus kaudzēm un kuram nav gandrīz nekā - priekšā neteikšu :mrgreen:

 

Nu gan muļķības salēji. No jauniem objektīviem jebkurš Sigma/Tamron modelis ir pieejams, kā Canon tāpat Nikon un Pentax bajonetēm, par to pašu cenu. Ir modeļi, kas Pentaxim ir lētāki, dēļ tā, ka aparātā ir iebūvēta stabilizācija. Nu un protams, arī paša Pentax ražotie stikli par sakarīgām cenām pieejami. Nu, OK, lietoto aksesuāru piedāvājums Latvijā būs krietni mazāks nekā Canikonam, bet ir tak galu galā ebay. Bez tam Pentax draudzējas ar visiem vecajiem, pat vītnes stikliem, ko nevarētu teikt par canikoniem. Un vispār, stiklus tak nepērk katru dienu kilogramiem, 2-3 nopirksi un pietiks.

Pats lietoju Pentax un uzskatu, ka šim brendam ir labāka price/performance attiecība nekā diviem populārākajiem. Nikons vispār šajā cenu kategorijā nav konkurētspējīgs.

Tā ka no manas puses +1 par Pentax

Link to comment
Share on other sites

martinno

OFFTOPIC!

 

Ņem SONY :mrgreen: Nenožēlosi, jo nebūs iespēju iztērēt naudu uz papildus stikliem, u.c. pribambasiem - LV to vienkārši nav :D

Link to comment
Share on other sites

Ja tiek meklēta pirmā spogulene un to plānots palietot šad un tad, tad daudzi tehniskie rādītāji var aiziet otrajā plānā.

 

Manuprāt, interesantās lietas:

1) lai patīk rokai

2) lai laba cena

3) lai ar saprātīgām pūlēm un par pieņemamu cenu ir sasniedzams objektīvu komplekts: ikdienai, platais un tele.

4) augstāks ISO bez trokšņa ļaus veikt uzņēmumus sērīgākos apstākļos.

 

Stabilizācija rumpītī ir ļoti interesanta lieta.

 

P.S. Es kopš 2004. gada lietoju canon eos 300d, un man bez KIT'a objektīva ir iegādāti vēl 3.

Aparāts bija viegla izvēle, jo neko citu par 1000 USD tajā laikā dabūt nevarēja.

Iepētīju augstāk iepostēto linku ar aparātu salīdzinājumu, un konstatēju, ka pa šiem 7 gadiem dinamiskais diapazons matricām canon saimē ir audzis tikai par 0.9 stopiem, un tas pats biezajam 7D modelim.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tātad, kamera netiks pielietota šad un tad, bet samērā bieži, ainavas/cilvēki, iespējams nākotnē studijā pabildēšu utt, krč tas tā..

 

Es saprotu, ka pentax ir labāks tumsā, bet visu laiku svārstos starp pentax un 500d, tieši dēļ 500d pieejamajiem aksesuāriem.

 

Turklāt kā par brīnumu, nepazīstu nevienu labu fotogrāfu, kurš bildētu ar penatx, visiem ir canon, retāk nikon, vienu ar soņku zinu, that's all :D

 

labi, teiksim tā, budžeta griesti 400ls, kādam ir kas iesakāms? (cena ar KIT objektīvu)! Un nē, piemest pāris latiņus nevar, jo sākotnēji jau tā gribēju 300 iekļauties, tad bija 320, 330, 350, 360, 380 krč vairāk par 400 NĒ!

Labots - EnS
Link to comment
Share on other sites

Principā es ieteiktu SLT-A33VL, pats lietoju A55VL un ja tu vēl pie reizes gribi labu video tad nu man liekas ka labāku nav.

SLT-A33L visos parametros būtu labak par Pentaxu K-R un Canon 500 vai 550

Link to comment
Share on other sites

itanium

Nu, pats salīdzini.lv saka savādāk, klāt tak pierakstīs vēl body un bildē arī pliks bodijs.

Arī dateksā.

Iekārtas tips: Spoguļkameras bāze (BODY)

Un da same here.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

NAV PĀRDOŠANĀ BALTIJAS VALSTĪS atsevišķi SLT Body!!!

Ja tādi tomēr ir, tad viņi nav domāti šim tirgum un garantija ir zem astes.

SLT-A33 - Body

SLT-A33L - Body + 18-55mm

SLT-A33Y - Body + 18 - 55mm un 55-200mm

 

Baltijā ir pieejams tikai SLT-A33L - Body + 18-55mm

Link to comment
Share on other sites

Turklāt kā par brīnumu, nepazīstu nevienu labu fotogrāfu, kurš bildētu ar penatx, visiem ir canon, retāk nikon, vienu ar soņku zinu, that's all :D

Es gan pazīstu, un ne vienu vien. OK spices veči neizvēlas Pentax viena iemesla dēļ - pentax pagaidām piedāvā kameras tikai ar crop matricām, profi tomēr vēlas FF jeb pilnā kadra matricu, tādēļ paliek izvēle C nai N. Bet vai tas tev ir aktuāli? Par aksesuāriem jau minēju - viss ir dabonams, nav problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...