Jump to content

DIY akustika vs gatava


kukuruku
 Share

Recommended Posts

spainiss2

Izskatās tās skandas izcili neglītas....sorry....

Link to comment
Share on other sites

Man būs kaut kādos šādos toņos. Gaumes jautājums, atklāti sakot nebija lielas izvēles - sudraba/bronzas draiveri un oak kastes. (pārējo toņu kastes šim nebija stokā). par cik man sudraba verķi jau ir, šoreiz gribējās kaut ko savādāku. domāju , ka būs neslikts kopskats. vēl var sietus uzlikt, taču es tos nelikšu.

post-57155-0-32214300-1311414815_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

spainiss2, par gaumi nestrīdas, tā vai nu ir, vai viņas trūkst

gribējās jau rakstīt, ka lielākā tiesa laikam neapjēdz full range skaļruņu pielietojumu, bet kāds jau pasteidzās

tik nav skaidrs, kāda īsti konstrukcija beigās tām kastēm ? vienā bildē transmission line, citā vienkāršs fāzinvertors, kas nešķiet visai pareizi šādiem skaļruņiem

Link to comment
Share on other sites

liekas transmission line . bilde tikai paraugam. bet kā raksta lietotāji - labi skan dažādos izpildījumos.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Kamonn,tajā pirmajā bildē tās tumas izskatās kretīniskas,pēdējā nu tīri tā neko.

Link to comment
Share on other sites

nu nu, kuraa bildee tad ir tas transmission lains ?:):D it iipashi tajos 10 -20 vai cik litros, cik taa kaste liela [ maza ] sanaak :D

ps- jajau fullrangeem ir taads strikts noteikts meerkjis, tad --taa parsti runaajot, nafig vispaar tajaas kastees ir kautkaadi caurumi ????

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

spainiss2, par tavu gaumi šaubu nav

kevins, transmission line tak apzīmē kastes konstrukciju, nevis tilpumu, ne tā ? tas, ka kanāla garums šādā izmērā būs niecīgs, ir pavisam cits jautājums

Link to comment
Share on other sites

konstrukcija, kuras uzbuuvi nosaka konkreetaas zemaakaas frekvences viljnja garums. kuram beigaas buus tieshss sakars ar tilpumu ....

Link to comment
Share on other sites

sakarā ar markaudio saites pārbūvi nevaru atrast kastes pdf aprakstu. cik saprotu - kastes ir dažādas - vienam , 2 draiveriem ut.t. visām ir pamatā aprēķins un ne gluži iesācēji tās projektējuši. bija arī mērījumi. mēģināšu atrast to pdfu.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, cik atceros - diezgan labi skaļruņi - man šķiet, ka bija viens žurnāls ar mērijumiem.

Un ja pa 120 (Ls cik saprotu, vai ne?) ar visiem dēļiem un citiem pričendāļiem, arī cena neslikta, jo lēti viņi nav.

Tik kāds subītis gan labi derētu klāt droši vien. Priekš nelielas telpas labs risinājums varētu būt. Ja nemaldos pats biji taču uztaisījis no Pioneer freeaira subīti.

Link to comment
Share on other sites

šajā risinājumā subīti neplānoju (man ir arī RRR kaut kāds aktīvas subis). redzēs kā skan, tad domās tālāk. jā 120 ir all inkļusiv- skaļruņu konektori, izolācijas materiāls, kastes, skaļruņi, skrūves. Tā jau varētu ņemt tikai skaļruņus, taču šaubos vai iekš LV kāds lētāk par 30ls tās kastes uzceptu. Pašam nav tik labu iemaņu koka darbos.

jā no entry level šie esot labi, alpair vai fostex ir labāki, bet nu tur cena reiz 3.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nokavēju 5 min līdz pastam-atnākuši mani skaļrunīši un kastītes ,,,nevarēšu mierīgi gulēt - jo rīt uz pastu nepaspēšu - jāciešas līdz brīvdienām, eh ,,,,

Link to comment
Share on other sites

nupat ebay pamanīju, ka piedāvājumā ir Miniwatt N3 analogs jeb oriģinālais APPJ OEM ražojums pa ļoti pievilcīgu cenu. Varētu būt piemērots. Praktiski es esmu gatavs ņēmējs, tik pārdevējs tāds aizdomīgs, dažas nedēļas jānogaida vai nav kāds mahinators.

http://www.miniwatt.com.hk/amplifiers/miniwatt-n3.html

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

nu jā šaubīga reputācija - man ir 3 vairāk zvaigžņu :D

Link to comment
Share on other sites

štrunts par reputāciju, bet visi tie daži viņa pircēji ir aizvēsturiski, kā arī nav vairs reģistrēti ebay lietotāji.

Link to comment
Share on other sites

nu tad fake vai nigērija.

 

atnāca mani mazie grabuļi:

 

DSC08781.jpg

 

DSC08782.jpg

 

DSC08785.jpg

 

 

vienu salodēju pa fikso, otru vakarā, jāaiziet biku pastrādāt šodien...

komplektā porolons ar ko iztapsēt iekšu + futurtech vads priekš iekšējās razvodkas. sākumā mēģināšu pa taisno bez filtra, pēc tam iespējams, kādu R/L uzmetīšu. būs info , kā skan, tikai jamajām obkatku ražotājs iesaka uz 100h pie maza skaļuma

 

nu jā - PVNS nebija un muita ar :shiftyninja:

 

DSC08786.jpg

 

viss sakārtots - vadi salodēti, klausos pirmo mūziku.

 

DSC08787.jpg

 

Vēl ir doma šādas kājiņas ieskrūvēt - kā reiz 2 komplekti lieki....tikai vai plauktiniecēm ir jēga no šādiem...laikam vispirms par statīviem jāpadomā...

 

Skaņa - pirmais kas liekas pašlaik, labāk skan ja griež nedaudz skaļāk, kas arī ir loģiski ja ņem vērā šo mazuļu jūtību. Pagaidām vēl testēju nelielā skaļumā, piekarei obkatku taisu. nezinu, kā to sauc skatuve vai kā, bet ir izteikti labs stereo efektes, + solists skan "pa vidu". Augšas dzidras, bass pat arī ir, ja tā to var nosaukt - apm. jauno S30 līmenī. Brīnumu nav. Vidi un augšas - baigi labi. Jāpamēģina ar citiem pastūžiem. pašlaik ar mazo 8W A klasi darbinu. Dēl tā, ka ir FR liekas, ka dzird baigi labi visas skaņas un instrumentu detalizāciju tieši krosēšanas zonā....kur daudzjosliniecēm ir tāda kā "putra" :D neesmu eksperts, bet pagaidām iepatīkas arvien vairāk...nu jau 2 h bšu...padalīšos ar iespaidiem vēl vēlāk. Ja mani missioni arī labi skan nelielā skaļumā - šīm vajag biku vairāk ietopīt lai atvērtos pa īstam.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kāds laiks nu ir pagājis, kādi iespaidi tagad? Kaut kur citur rakstīji, ka tā kā basu pamaz, tā kā grīdenieces kasti vajag, lai var labāk izvietot.

Es savukārt paņēmu to mazo lampu pastiprinātāju, pirmais iespaids labs. Skaļuma no 3.5 vatiem pietiek darbinot 89 jūtīgas grīdenieces, vokāls skan lieliski, vienīgi nu nav tās kontroles pār basiem kā pierasts. Vispār tie ir tā kā mazliet atrauti no pārējā. Bet es pieņemu, ka manas lielās skandas ar dublētiem vidu/basu skaļruņiem nav tās piemērotākās.

Arvien lielāka interese par kaut ko no pilnjoslas. Jāsaka, ka piedāvājums nav diez ko liels. Kāpēc? Kastu plānus it kā atrast, bet pietrūkst izgatavotāju. Es saprotu, ka savējos pasūtīji kaut kur no foruma. Tos tur tā regulāri tirgo? Var pasūtīt jebkurā laikā? Es te iekš UK atradu tādu http://www.wodendesign.com/index.html , kas piedāvā plānus un laikam arī izgatavot, ja vajag, kā arī tāds http://www.wilmslow-audio.co.uk/ , kas piedāvā izgatavot kastes Fostex risinājumiem. Varbūt ir kādi komentāri par Fostex kastēm? It kā nav dikti liela cenu starpība starp plauktinieces un grīdinieces konstrukcijām ņemot vērā izgatavojamo detaļu daudzumu.

Ja nu gadījumā gribēsi mainīt savas pret ko nopietnāku, padot ziņu.

Link to comment
Share on other sites

Ar tām kastēm tā ir - plāni pieejami un gatavs kastas ar pieejamas vienīgi ar sūtīšanu jārēķinās, ka būs dārgāk. Ir doma kaut kad pārtaisīt uz lielāka tilpuma kastēm, lai apakšas biku paceltu. Bet kopumā arī šīm kastēm nav ne vainas , jo īpaši ja novieto uz statīviem atbilstoši. Vēl ir iespēja basu pacelt preampā vai ampā vai skaņu kartē. Kopumā šīs mazās skan ļoti „lieli” priekš sava mazā izmēra.

Fostex liekas ir dārgāks un jūtīgāks + vieglāka materiāla difuzors. Daudziem patīk Fostex. Manas ir tāds entry level FR , bet skan ļoti neslikti. Nav pārāk uzmācīgas augšas, kā piem. visatonam B200 , kuram prasās pēc filtra. Šīm neprasās pēc nekāda filtra. Protam jāatceras, ka šīs nav tumbas kurām difuzors lēkā 3cm robežās tā kā tirliņi youtube saliek video- s90 bass test un un uz horizontāli novietotas tumbas aktieri liek mobilo uz basinieka un priecājas, kā tas lēkā :D tur papilnam tādu video :D šīs nav domātas klubu mūzikai ...nevajag no tām sagaidīt s90 basinieka izpildījumu. Jā var šos draiverus izmantot kā vidus/augšas 2 joslu vai 3 joslu sistēmā, ir tādi varianti redzēti, vai sabu izmantot paralēli. Es šīs izmantoju kā atsevišķu sistēmu. Nav jau jamās tik lielas- ja ir interese varu kaut kad pievest paklausīties, ja kas PM. Jā ņēmu forumā no ražotāja pa tiešo.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

ko tu lej chugunu :)

piedaavaajums ir paari luupai

http://www.europe-au...ctgroep_A_ID=73

http://www.europe-au...ctgroep_A_ID=73

http://www.europe-au...ctgroep_A_ID=73

http://www.lautsprec...arkaudio_en.htm

lautsprecheraa daudz kas ir [ tikai uz pasuutiijuma ]

 

runa bija par gatavām korpusu sagatavēm, skaļruņus pirkt/tirgot nav problēma.

 

No kā tu, osscar, ņēmi tās sagataves un no kurienes viņi sūta? Paklausīties gan laikam nesanāks, es pa UK dzīvojos. Man te sanāca tā, ka būs divi mazie lampu pastiprinātāji, viens tā kā ir lieks. Vai nu tirgošu nost, vai arī var nokomplektēt ar atbilstošām mazizmēra skandām un atstāt Latvijā. Pašam tā kā gribas pamēģināt kādas grīdenieces.

Par Fostex intrese ir tikdaudz, ka redzu, kas taisa kastes viņiem no paša Fostex ieteiktām konstrukcijām. Visā šajā ir tik daudz diy iekšā, daudz eksperimentu, nevar lāga saprast, kas ir droši. Negribas arī iekrist, ja nu galīgi kaut kas nepatīk, tad lai ir saglabājusies daudzmaz normāla pārdošanas vērtība.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tad nu ienācās mani CHP -70. No CHR 70 atšķiras ar biku augstāku jūtību, papīra difuzoru un AF kritumu no amp. 7K. Lai iegūtu "vintage" skanējumu, kā saka pats skaļruņu autors.

 

Protams skaļruņiem vēl iet obkataka un skaļi nevar greizt, bet kopumā varu teikt, ka bez loudness fīčas CHR skan ar dzidrākām augšām, nekā CHP un tas ir loģiski. bet griežot skaļāk CHP man patīk labāk - dabīgāks, nespiež augšas tik ļoti. Nav tā metāliskā pieskaņa, ja tā to var teikt, kura piemīt dažām tumbām kuras esmu dzirdējis ar tiem metalizētajiem difuzoriem..ala tāda "moderna" "zvanoša" pieskaņa. Papīrniekiem ir vecā labā papīrnieku skaņa :D

Pēc izskata alumīnija CHR ir smukāki, kaut bildē šie papīrnieki ar nav slikti - dabā ir tādā pelēkā kartona krāsā.

Bet kuri no abiem man patīk labāk un kurus paturēšu - nezinu, sāku jau apsvērt domu par abiem :D :D Abi labi , bet savādāki.

 

DSC08965.jpg

 

Vairāk par iespaidiem padalīšos pēc kādas nedēļas , kad šie būs iespēlēti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Protams skaļruņiem vēl iet obkataka un skaļi nevar greizt,

 

var un arii vajag griezt :p

Link to comment
Share on other sites

nu sekoju manuālim :D labi biku paklausīšos mēreni, tad ietopīšu cik nu šiem var ietopīt - tas tā nosacīti.

Link to comment
Share on other sites

nu pēc divu dienu salīdzināšanas es tomēr laikam palikšu pie metāliskajiem CHR- tie ir manā stilā :) . ātri izlēmu, kaut kā man pietrūkst tās augšas CHP gadījumā. Nu paskatīšos vēl, bet pamatā domāju, ka šos būs jāpārdod ja būs interese.

Link to comment
Share on other sites

a bet liiknes shiem esi pameeriijis ??? manupraat korekti atshkjiriibas var liidzinaat tad, kad esi izliidzinaajis abas kastes ar EQ. [ peec AFR ] . tad var saakt klausiities, kur , kaados diapazonos ir kaadas pieskanjas utt ... ??

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...