Jump to content

RRR S-90 uzlabošana


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem, sen neesmu šeit iegriezies pēc padoma. Tātad šoreiz vecā sāpe ar S90. Varbūt kāds atceras bija topiks par to, ka skan/neskan tumbas kā vajag, mēģināju izlīdzēties ar ekvalaizeri, viss velti. Tad nu saņēmos mēģināt viņas atdzīvināt. Bija piefiksējis to, ka abām tumbām dzīvi ir palikuši basinieki, vidi un vēlāk izrādījās arī augšas bija izsvilušas, ja tā var teikt. Uzģenerējot dažādu frekvenču signālu patestēju uz ausi. Vidi zāģēja šausmīgi. Bija man viens S30b donors. Izņēmu skaļruni un ieliku 90iecei. Pat paramteri sapasēja (Om), pieslēdzu un tiešām skanēja labāk. Šodien aizgāju uz veikalu un nopirku jaunu 25ZT skaļruni. Ieliku otrā tumbā, skan it kā Ok. Tomēr pamanu ,ka ar augšām kaut kas nav kā vajag. Palaižu augstas frekvences signālu, tiešām zāģis pie ~40% skaļuma pie 5000Hz un uz augšu. Orģināli bija iekšā 6AT6-16, jau biju gatavs čāpot uz veikalu pēc jauna, taču tad iedomājos, ka varētu no tās pašas 30ieces paņemt pīkstuli. Paskatījos modeli 6AT1-16, omi ar sakrita, liku tik iekšā, skan tā neko, tikai tagad otra tumba ,kurai orģinālais pīkstulis skan švakāk, velk uz to, ka arī varētu būt pasvilis. Ah, tā ir, ka bērnībā ar RRR U-101 mēģināju spiest cik vien var. Tātad, kā ir ar tiem pīksuļiem? Var likt tos 6AT1-16 orģinālo 6AT6-16 vietā? Cik esmu dzirdzējis, bija indivīdi, kas "lādēja" orģinālos s90 pīkstuļus un ieteica mainīt uz citiem.

http://www.radiotehnika.lv/index.php?cPath=651

 

PS. Gan jau tūlīt audiofīli sāks mani noriet.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

kaspich

wow. sen nebiju tik daudz dumibu lasiijis. cilveek, beidz blameet fakultaati un paspaarvaldi :)

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

nu 6gdv-1 bija ieksh s30. man shkjiet, ka tiem ir bik zemaaka juutiiba, un reaali arii mazaaka jauda

laadeet origjinaalos piikstuljus protams var, bet ne uz ko mega labaaku no vecaa krievinieku klaasta jau arii nav ko cereet.

 

Offtopic...

njifiga sebe --- neredzeeju to pashpaarvaldes logo :D

nee, nekas jau extra jauns -- muusu pashpaarvaldee jau arii pie stuures ir/ bija persona ne no augstaakaa gala :D

 

PSS- pricjom tur fiili ??? Te liidz fiilijai ir taalu ...

tu jau saliidzini peec vecajiem oct/gost standartiem pischikus ar jaudaam 6/10 un 3/6w. cik tad ilgi 2x nespeejiigaaks piikstulis skanees tajaa kastee, pat ja tev nav prasiibu pret taadu arhajisku lietu kaa salaagojamiiba/ kvalitaate

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

kaspich

p.s. atvainojos - kaads sakars taam kaktu [nejeegu] metodeem ar UZLABOSHANU????????

 

p.p.s. shajaa forumaa vispaar raksturiigi [ar retiem iznjeemumiem] kaut kaadus chinus daliit zinoshaakajiem :D jeb arii es vienkārši pieveershu uzmaniibu, jo mani moka nezheeliigi mazveertiibas kompleksi.. :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dundurs
(labots)

Nezinu, kas te kam par kompleksiem. Vienkāršs jautājmums. Un zinies enerģētikai nav īsti sakara ar audio lietām. Šeit domāju tieši akustiskos parametrus. Varbūt arī virsrakstā vārds uzlabošana bija nevietā, tad jau drīzāk atdzīvināšana.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

omi nav akustisks parametrs, tam vairaak ir sakara ar tavu fakultaati, to jau gan tev vajadzeetu zinaat ...

Link to comment
Share on other sites

Dundurs

To nu gan es pats zinu, ja nelasītu starp rindiņām saprastu to, ka šis parametrs sakrita.

Link to comment
Share on other sites

un tu domaa, ka sho parametru sakritiiba noraada, ka ieliekot kardinaali citu skaljruni origjinaalaa vietaa, viss skanees tip top ??

Link to comment
Share on other sites

kaspich

kas ir 'zinies'? :)

atsuuti, luudzu, uz PM taa maakslinieka vaardu, kas izstraadaja logo [taadu kadru jaasleepj]..

 

ja par atdziivinaashanu/uzlaboshanu.

1. skjiet, ka esi kurls [ja jaasaspringst, lai saprastu, ka draiveri nokauti] un pilniigi neko nerubii [atvaino] no shiim lietam, lidz ar to - naakoshie ieteikumi buus kaadam, kas bisku vairaak rubii [pats noteikti neko no taa izdariit nevareesi].

 

taatad, S90 uzlaboshanas pamatlietas:

a) FI demfeeshana [labuma samazinaashana, lai noveerstu shausmiigo paarejas raksturlikni] - njemam talkaa vorseliinu un priborus

b) nopietnas problemas ar vidiem. ja nav iespeju mainiit pret labaakiem, difuzonu impregneejam ar acetonaa skjidinaatu celulozi. ja ir iespeeja, demfeejam telpu zem spoles. un noteikti difuzora demfeeshana ar pretrezoanases/atstaroshanaas materiaaliem. boksa izklaashana ar vorseliinu. juutiibas paaugstinaashanai mid un tw joslaam - magneetu liimeeshana [papildus pirmajam]

c) ar tw ir beedu ieleja, lai kaut kaa labotu situaaciju - vai nu vismaz 4.kaartas LPF/HPF uz 5..5.5khz, vai arii - tw 3.kaarta+rezhektors uz Fs.

+visam beigaas AFR un faazu korekcija. un rezultaataa ieguust tumbas, kas ir pa vidu starp S90 un normaalam skandaam.. :D

Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Tā es neteicu, es vienkārši vaicāju. Tā pat nav jau taču, ko zaudēt. Skaļruņi tā pat bija nosviluši. Paeksperimentēt jau var.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

To nu gan es pats zinu, ja nelasītu starp rindiņām saprastu to, ka šis parametrs sakrita.

 

mid/tw joslam jau nu gan tas buutu mazsvariigaakais.. tb, ja modificee [pret cita tipa skaljrunjiem], filtri taapat ir jaamodoficee..

Link to comment
Share on other sites

labi, iisais staasts -- par 25zt utml

s-90 iekshaa videejo frekvenchu driveris peec krievu nomenklatuuras- 20gdc-1 ( jeb 15gd-11 peec vecaa standarta ) , tam Fs=200Hz

s-30 ir 25gdn-1 ( jeb 10gd-34 ) , tam Fs kautkur ap 60hz .

Liidz ar ko seko ---

1. 25gdn- smagaaks, leenaaks, ar mazaaku juutiibu

2. 20gdc-- vieglaaks, aatraaks, ~3dB augstaaka juutiiba , + kvalitatiivaaks peec krievu nomenklatuuras vecaa standarta iedaliija arii jaudu, pie kuras nedriiksteeja paarsniegt konkreetu THD

Tagad par par pischikiem

S-30 Fs 4500Hz, kritums uz 4,5Khz, no 6-18K taisna liikne ~90dB

S-90 Fs 3000Hz, kaapums ~ +4dB pie 2-5K, no 6-20K videejaa juutiiba ap 91-92dB.

Pie dazhadaam rezonanses F jaasaprot, ka buus dazhaadas faazu liiknes shiem skaljrunjiem, turklaat fronta ruporinjsh ir tam s-90 pischikam.

beigaas-- kad sisteemu salaago, tad kroseejuma punktos ir jaabuut summaacijai. tev, parliekot prosta vienu draiveri citaa kastee, var gadiities, ka signaali no avotiem nesuumeejas, bet pat dzeeshas, liidz ar ko skanja paarveershas par taadu putru ... ja s90 filtra sheemaa bija salaagots, ka piikstulim peaks tika nogriezts, tad liekot 6gdv piikstuli, tur kaa minimums ir aptuven 5dB kritums, a to i veel vairaak, ja faazes vairs nesakriit ....

liidz ar ko, cilveek 0------ par kaadu uzlaboshanu mees te varam runaat ?

skaljrunju mainja nav zekju vai apenju mainja ik vakaru ...

 

 

Ehh, izraadaas ir kaads, kas raksta aatraak par mani :p

Labots - kevins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dundurs

kaspich es laikam atturēšos no tālākas tavu komentāru citēšanas. Jo izskatās , ka esi viens no tiem tipa "pirksti gaisā" čaļiem. Gan jau rokas ilgi trini, lai te tagad gudri paspīdētu uz mana fona. Jā, atzīstu man šitās audio lietas ir samērā tumša lieta. Tādēļ es arī vienkārši pavaicāju.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

kaspich es laikam atturēšos no tālākas tavu komentāru citēšanas. Jo izskatās , ka esi viens no tiem tipa "pirksti gaisā" čaļiem. Gan jau rokas ilgi trini, lai te tagad gudri paspīdētu uz mana fona. Jā, atzīstu man šitās audio lietas ir samērā tumša lieta. Tādēļ es arī vienkārši pavaicāju.

 

iespaidu par sevi katrs pats veido. Tu sheit ponto ar paspaarvaldes logo [nee, to par logo nosaukt nevar, piedod], un postaa raksti taadas shausmas, ka ne tikai pirksti slejas gaisaa. un te nav runa par jeegshanu. te ir skaidri noprotams - auni pa pjanjiem izdemoleejushi skandas [no 6 nokaavushi 5 skaljrunjus], un tad kaut ko bakstaas. ja Tev buutu vairaak sajeegas, nelieliitos ar klajaam dumiibaam.

un par to fakji/sajegas limeni man ir iipash viedoklis. paariiti magjistru/doktoru paziistu.. :D

 

p.s. zaagjis, iespeejasm, bija interference. skat. fizikas pamatkursu.

Labots - kaspich
Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Nu liels prieks par tevi. Un nesaprotu, ko tu tam logo sienies klāt. Sen jau zināms, ka tā tā shēma ir greiza. Ne jau es viņu taisīju.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

Nu liels prieks par tevi. Un nesaprotu, ko tu tam logo sienies klāt. Sen jau zināms, ka tā tā shēma ir greiza. Ne jau es viņu taisīju.

 

sheema jau ir tikai pusbeeda.. kompoziicija fantastiska! :)kalu, a krutaakajiem studentiem nemaaca, ka uzrunaajamaa persona ar lielo burtu [elementaara pieklaajiba] buutu jaaservee? :p

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Arturs06

Ja tiešām vēlies tās s-90 kaut cik uzlabot, tad iesaku sazināties ar Lauri no rrr. (26788088;29404490) Prata teikt, ka ir priekš s-90 labāki pīkstuļi(vifa vai kaut kāds cits), kas der gan pēc pretestība gan citiem parametriem prieks s-90 oriģinālajiem filtriem, piezvani un apvaicājies, viņš arī gatavo Tas-1 sistēmu, kas man liekas skan ļoti labi prieks rrr skaļruņiem.

Labots - Arturs06
Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Atvainojiet par muļķīgu jautājumu . Kas jamaina pirmais S-90B ; Alpine 3513S ; integrētā skaņaskarte? Kuršs šeit ir vājākais posms ?

Link to comment
Share on other sites

Arturs06

Mašīnas pastiprinātājs :D

Link to comment
Share on other sites

kaspich Lai tu būtu tiešām tik apbrīnojami inteliģents cilvēks, lai varētu mētāt te pa labi pa kreisi, tad iesākumā es ieteiktu iemācīties rakstīt latviski , un palasīt foruma noteikumus , jo pēdējo postu tā kā citēt nevajadzētu.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez vai s90 reanimēšana attaisnojas....pirkt vecus , latgalītē 3 ziemas ārā stāvējušus skaļruņus nav v;erts - jauni vidu un pīkstuļi (nez vai vecos pišķikus vēl tirgo ? ) tāpat pie 40 Ls velk....nemaz nerunājot par korpusa nostiprināšanu, pakojumu, uc upgrade, un konektoru nomaiņu. Ja nu vienīgi tās tumbas ir vizuāli nenodrāztas - tad var likt jaunus skaļruņus un baudīt ala vintage.

Nu jā Ginta komplektam - mašīnas pastūzis mājās - tas ir sviests jau saknē.

Link to comment
Share on other sites

Dundurs
(labots)

Protams, tas pats par sevi saprotams, ka neatmaksājas 40ls tērēt uz šādām tumbām. Pa 40ls jau var samērā labā stāvoklī lietotas nopirkt. Bet nu jā, vienkārši kamdēļ neieliekt, ja ir liekas, labi, droši ,ka man tur visa raksturlīkne galīgi sačakarēta, bet ne jau par to tagad ir stāsts. Galvenais ,ka nav jāklausās malkas zāģēšana. + Ar ekvalaizerīti var pieregulēt nedaudz. Galu galā klausīšos es viņas.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

sachakareetai liiknei ar eq neko nav jeegas reguleet

es tev uzrakstiiju jau, ko tu tur esi sadariijis, bet tev izskataas, ne tas interesee, neko --- galvenais jau tikai ar vispaarinaataam fraazeem pameetaaties -- kaapeec aiz neko dariit nepamainiit skaljrunjus bez sajeegas ....

nez, tu savaa nozaree arii augstsprieguma vadus mainiisi vietaam, lai pateereetaajiem interesantaaka dziive ?

Link to comment
Share on other sites

Kevin, nejauc 3.14 ar pirkstu. Bet par augstsprieguma vadiem, Tu domāji transpozīciju? Vēl vajadzētu uzaicināt biologus un ķīmiķus, lai arī tie kaut ko gudru, obligāti savā profesianālajā slengā, te ietirš.

Labots - ggg97
  • Patīk 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

a tu ggg97 kautko pa teemu arii vari ieteikt ?

Link to comment
Share on other sites

Par tēmu man nav ko ieteikt. Es tikai varu mēģināt iedot Tev to, ko Tev nav iedevuši tavi vecāki. "Esi vienkāršāks, un tauta pavilksies". Tas gan vairāk uz kaspish, vai kā viņu. Tev manieres ir tikpat svešas, kā 90% populācijas tās skaņas nianses, par kurām jūs te cepaties.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

es atshkjiriibaa no Kaspicha jau taa meegjinu peec iespeejas vienkaarshi .

un man nevajag, lai tauta pavilktos, man vajag, lai cilveeki saak domaat, ko tie dara, neko vairaak.

Link to comment
Share on other sites

kaspich

man jautajums - pilsoni,ko Tu TE meklee? ja neko nerubii? Tev ko, intiimas attieciibas ar teemas autoru? arii esi no taa pasha talantu fakja? kur probleema?

Link to comment
Share on other sites

Edgars15

Džeki, necepjaties. Nav jēgas iespringt uz sīkumiem.

Link to comment
Share on other sites

Arturs06

Abus it kā "vainīgos" esmu piefiksējis no mobileaudio, ja vien šie nav fake īstajiem :D Kevins parasti visu pasaka ok, nav ko piesienas, bet Kaspich to dara drusku vecmodīgāk(skarbāk), bet reizēm bez tā neiztikt, jo ir pilnīgi dulburi, kuriem savādāk nevar :D Par to sarežģīto valodu ir tā kā ir, reizēm ir ok, var saprast par ko ir uzrasktīts, bet reizēm jau nekamā, bet tā jau laikam ir paša problēma, ka nesaproti :D

 

Autoram jau teicu, vienīgais risinājums, zvani Laurim, dodies tur, parādis kas un kā no jaunajiem sader ar veco filtru, nodemonstrēs un izdomāsi.

Labots - Arturs06
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Par tēmu man nav ko ieteikt. Es tikai varu mēģināt iedot Tev to, ko Tev nav iedevuši tavi vecāki. "Esi vienkāršāks, un tauta pavilksies". Tas gan vairāk uz kaspish, vai kā viņu. Tev manieres ir tikpat svešas, kā 90% populācijas tās skaņas nianses, par kurām jūs te cepaties.

 

njā, un tavos 2 pēdējos postos manieres tikai tā laužās ārā

Link to comment
Share on other sites

Es arī saku, deļ S90 nav ko strīdēties. Tumbai jānomaina bojātie skaļruņi un nevajag taisīt nekādu ķīmiju" ar citiem skaļruņiem. Ja jaunus skaļruņus nav ekonomiski izdevīgi pirkt, jo lietotas tumbas maksā lētak, tad pērkam citas S90. Par S90 "uzlabošanu" daudz internetā amatieti runā, bet neesmu gan redzējis nevienas modificētās tumbas mērijumus RRR labratorijā. Ja nav kaut salīdzinošu merijumu amatieru apstākļos ar orģinalajām S90 un nav sajēgas, kā tos veikt, tad nevajag neko S90 "uzlboot", jo tumbas tad skanēs tikai sliktāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaspich

es atvainojos par savu pesimista/paregja dabu, bet 'pievediishu' tikai 2 piemeerus iz shiis fakultaates beidzeeju liimenja.

 

1. shiis fakultaates doktors, kursh aizstaaveejis bakalaura un magjistra darbus par publiskaa elektrotiikla [230V] teemu/izmantoshanu [un piestraadaaja par pasniedzeeju], ar mani striideejaas, kaada ir peak vertiiba shajos tiilkos. atbilde sqrt2 nedereeja, esot X2. taa arii palika piw sava;

2. shiis fakulaates magjistrs, kursh gadiem aizraujas ar skanju lietaam, apskanjosanu, izjuaca aktiivo 1U krosu. ieraudziija DIP8 OPampus. un jautaaja - wow, kas tie par melnajiem kvadraatinjiem? saku, OPampi, u.t.t. jaa, ok, visnj taisiishot, lai tikai sheemu ziimeejot. ja jus zinaatu, kaads bija vinja paarsteigums, uzzinot, ka tiem kvadraatiem baroshanu vajag..

 

nu luuk, un te veel viens talants..

 

p.s. savulaik, kad na haljavu tiku RTU, veel tagad atceros: fizikas skolotaaja Ilze [uzvaardu neatceros] ar mani striideejas, jo peec vinjas paarlieciibas: jo augstaaka frekvence, jo lielaaks vilnja garums..

piedodiet, uz shiis iestaades liimeni vienaldziigi noskatiities nespeju :p

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Nu vecīt, tu jau sāc šaut pār strīpu, tikai tas, ka esmu no tās fakultātes , nenozīmē , ka man jāpiesienas. Tas , ka tev ,nezinu kādi aizspriedumi pret EEF, RTU nenozīmē, ka savu žulti vari gāzt šeit. Ja esi normāls vecis, kurš sevi ciena, tad būtu atbildējis kā Didzis vai Osscar. Bez liekām gudrībām, bet nē, tev jau vajag pasprēgāt, palēkāt un vēl piesieties, ka TEVI neuzrunāju ar lielo burtu. Pilnīgs vāks. Nu sorry vīri, kur tādi indivīdi rodas. Tas, ka jūties/esi spēcīgs šajā nozarē, nav šaubu, tomēr tava bez maz vai nicinošā attieksme liecina par dažām citām problēmām.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Dundurs unlocked this tēmaa

Atļaušos pacelt 11 gadīgu mironi :D  Galu galā pirms gadiem 8 biš uzfrišināju tos padomju brīnumus. Bet nu tagad sanāca tā, ka viņas man vairs neiederējās interjerā, līdz ar to izlēmu "uzsist" jaunus korpusus. Izmēri tie paši kas orģināli, tik viss no fieniera un skaļruņi izvietoti pa Y asi taisni. Vienīgi tā kā tos skaļruņus nedaudz nobīdīju starp vienu un otru, vairs nav vietas priekšā fāzinvertoram. Paliek variants likt aizmugurē, vai arī vispār atteikties no tā. Zinu, ka tūlīt man te uz mietiem un dakšām gribēs uzdurt. Bet intereses pēc domāju, ka vajadzētu pamēģināt bez invertora, jo man tie izplūdušie basi nepārāk patīk, jā portētam ir lielāks SPL, utt. Plānoju izmantot fona rādžiņam un TV, filmām. 

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Dundurs teica:

līdz ar to izlēmu "uzsist" jaunus korpusus

Rādi, ko saveidoji.

 

Pirms 51 minūtēm , Dundurs teica:

uz mietiem

Pēčāk:smile:

Link to comment
Share on other sites

 

image.png.fde9140806f5e0eef305b02d776ee641.png

 

te var redzēt - slēgtajai kastei bass krīt "maigāk" nevis kā ar nazi..un nav pumpas...citreiz, ja ports neveiksmīgi vai marketologu regulēts, kā dator subjiem..ir izteikta pumpa kādā reģionā un subs bubina.  Nu jā un lai slēgtai kastei dabūtu tik pat zemu basu - vajag lielāka tilpuma kasti. 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi atceros parametrus (kas gan var arī atšķirties pa gadiem un tml.), tad S-90 tā kaste jau bija faktiski par lielu. Kaut vai tās pašas aktīvās S-70 (bez FI  pats RRR taisīja mazākas. Arī S-90 oriģināli tas FI bija tā interesanti regulēts.

Sākumā pamēģini vien tā pat. Aizmugurē to portu paspēsi iegriezt, ja tāda vajadzības radīsies.

Un liec bildes!

Link to comment
Share on other sites

vispār jau, jo lielāks tilpums, jo zemāka f, ko spēj atskaņot...

tam RRR pļurņikam, cik atceros, uz kādi 100 l vajadzēja, lai izspiestu max... :mrgreen2:

tāpēc jau S-90 ir, gan resns fāzinvertors, gan pikucis ar vati iekšā...

cita lieta, ka mazākam tilpumam, slēgtai kastei, tas bass būs citādāks, stingrāks, taču augstāku min frekvenci...

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Es saprotu sporta pēc protams ir incanti šo visu darīt, ja ir laiks un kautcik taisnas rokas, bet visādā citādā ziņā neredzu personīgi jēgu cīnīties ar šīm pagātnes atraugām. Pašam stāv pagrabā ja pareizi atceros 5gb, 3x ac-35, 2x s-90, dažām jau vilku ārā "twīteri" jo dega viens pēc otra ārā garažas skandai, beigās ieliku čīnu un miers. Dotajā brīdī neredzu jēgu lauzt muguru un vilkt viņas laukā uz kādu pasākumu, visi pieraduši pie bt pīkstuļiem un izskatās ka ar to arī visiem pietiek. Mājās pašam priekš mūzikas baudīšanas ziemas vakaros tiek lietotas "MA BR6", salīdzinoši šauras, skaņas kvalitātes ziņā priekš manām ziloņa ausīm esmu pilnīgi apmierināts, pat iekustina kuņģi pie attiecīgajām frekvencēm. Vienreiz ieguldīju un miers. Kautgan taisot jaunas kastes priekš mūsdienu materiālu izmaksām diezvai tur kas lētaks beigās sanāks, kā nopērkot kaut ko galvas tiesāku pārāku par s90 jau gatavu un smuku, bet atkārtošos, rokas taisītu, kvalitātīvu, unikālu projektu protams nekas nepārspēs :)

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...