Jump to content

Pamācība: kā izveidot offline navigācijas kartes savam Androīdam


Artanis
 Share

Recommended Posts

Šokolāde un cepums tev :D

 

Varēji iedot mums notestēt kaut vai kādu daļu no kartes, lai var saprast vai ir pusotras stundas darba vērts. Bet paldies jau tāpat, tiešām noderīga lieta.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
(labots)

Nez vai šāds risinājums būtu pieejams arī Nokijām ar TrekBuddy?

 

Sorry, listē ir arī TrekBuddy!

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Artanis
(labots)

Pēc tautas pieprasījuma - lūgtum piemērs Rīgas kartei priekš rMaps un TrekBuddy. Ņemot vērā foruma vietas ierobežojumu, uztaisīju tikai viena tuvinājuma līmeņa Rīgas karti. Bet nu idejas līmenī jau būs skaidrs, vai jums der vai ne.

 

Riga far.zip

860KB, Rīga 14. tuvinājuma līmenī priekš rMaps

 

Riga atlas TrekBuddy.zip

1.26MB, Rīga 14. tuvinājuma līmenī priekš TrekBuddy

 

 

Pēc augšminētās pamācības - lejupielādējam rMaps savā androīdā, un iemetam atpakoto "Riga far.sqlite" failu iekš tālruņa /rmaps/maps direktorijas. Varbūt Žaks varētu papildināt tutoriāli arī ar kartes ielādi TrekBuddy priekš Nokiām. :)

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

constrig

Nokia Ovi maps ir daudz pārāka par Google maps! Un ātrāk ģenerējas!

 

 

 

Maps/sorc

 

nokia/ovi maps

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

zurkulisgi

A nav vienkāršāk izmantot IGO kartes Androidam vai kādu tā analogu, piemēram, priekš HTC Wildfire?!!

Bet tā jau forša pamācība ;)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Njā, jaunās 3.0 (ja nekļūdos no galvas saucot) Nokia kartes ir labākas nekā Google piedāvātās Rīgas rajonā. Arī daudzviet ārpus pilsētām ielādētā ~20MB mazā Nokia LV karte ir pārāka par Googles karti.

 

Varētu jau pamācību sacept, bet jāatzīst, ka saulainā laikā gar tehniku galīgi negribas krāmēties.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
Nokia Ovi maps ir daudz pārāka par Google maps! [,,]

Ūja. Tieši vakar spaidīju kolēģa Nokia C7 ar OviMaps. Viņā pat Dreiliņu apļa piebrauktuves (būvētas pirms gadiem diviem) vēl nav, un mūsu ofiscentrs Dreiliņos vispār ir pļavas vidū.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Liels paldies par izsmeļošo pamācību, pēc darba būs visam vakaram ko sadarīt. :) Pie reizes papildjautājums - kas vainas iebūvētajam Locations? Man gan pagaidām sanācis viņu izmantot vien divas reizes, bet abas visai veiksmīgi - ievadīju kur gribu nokļūt, šis sazīmēja ceļu un aidā - bez wifi, bez problēmām. Vienkārši noveicās vai arī es atkal kaut ko neesmu līdz galam sapratis?

Link to comment
Share on other sites

constrig

Ūja. Tieši vakar spaidīju kolēģa Nokia C7 ar OviMaps. Viņā pat Dreiliņu apļa piebrauktuves (būvētas pirms gadiem diviem) vēl nav, un mūsu ofiscentrs Dreiliņos vispār ir pļavas vidū.

 

 

 

Neticu, parādi kur kas OVI mazāk par Google maps!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

brutalis-vertikalis

Atļaušos iebilst, kungi. Manuprāt, OpenStreetMap ir detalizētāka (priekšroku dodu Mapnik renderējumam)gan par Googles, gan Microsofta, gan OVI kartēm. Nu vismaz tur kur man ir nācies lūkoties. Nafigācijai izmantoju Osmand.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimish

Paldies par pamācību!

 

Bet Google Maps "atpūšas" gan, salīdzinot ar OVI vai MS Maps... Rīgā Google nerāda pat Dienvidu tiltu, bet ārpus Rīgas atsevišķas apdzīvotās vietas ir vispār bez ielu sadalījuma.

Link to comment
Share on other sites

constrig

Atļaušos iebilst, kungi. Manuprāt, OpenStreetMap ir detalizētāka (priekšroku dodu Mapnik renderējumam)gan par Googles, gan Microsofta, gan OVI kartēm. Nu vismaz tur kur man ir nācies lūkoties. Nafigācijai izmantoju Osmand.

 

 

 

 

Nevaru piekrist OpenStreetMap pārākumam par Ovi. Kaut vai salīdzinot savu dzīves vietu - trūkst daudz ielu. Pieturēšos pie OVI

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bobiksons

Paldies par aprakstu, bet priekš navi-nūbiem jāpieliek punkts, ka izvēlnē Maps (vismaz 1.9v) karte parādīsies, tikai tad, kad caur opcijām un pārlūkotāju to ieslēgs. Automātiski visas custom kartes ir disabled.

Vai tas ir jaunums pret 1.8v es nezinu, bet tas ir ērti (un loģiski).. ja piem. esi kādā valstī izvēlies tikai to, ko vajag (Bookmark-i tipa).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paldies Artanim par pamācību, jo tā man kā iesācējam šajā jomā ietaupīja daudz laika.

Mobile Atlas Creator ļoti labi strādā uz Ubuntu. Dubultklikšis uz "start.sh" un "palaist terminālī".

Fails par visu neapgraizītu Latviju sanāca 1,2 Gb liels. Uz rMaps strādā ātri bez aizķeršanās.

Pašlaik mēģinu maksas Osmand, jo tai ir dažas papildus funkcijas. Pamēģināju OsmAndMapCreator, bet ar pirmo reizi nekas prātīgs nesanāca. Der sqlitedb fails, ko taisīju priekš rMaps, tikai nezinu, vai to varēs uztaisīt, lai abas programmas izmantot vienlaicīgi. Tikai izskatās, ka tāpat izmanto Openstreet meklēšanas datu bāzi, jo nevarēja atras ielas numuru, kas ir uz Googles kartes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OsmAnd pilnā versija, kartes vektoru formātā un nekādu problēmu.

rMaps izmantoju tikai top karšu glabāšanai pastaigām kalnos.

 

p.s Raksts protams ir ļoti labs, bet vai tiešām cilvēki jau tik tālu ir degradējušies, kas nespēj sekot instrukcijām pašām rMaps mājas lapā?

Link to comment
Share on other sites

Man piemēram OVI rāda vesalu jauno ciematu, kurš pirms dižķibeles tika plānots, un tā arī netika izbūvēts. :D

Takā tieši OVI ir pārcentušies un rāda pat to kas reāli nav, bet plus ir pat mazi lauku ceļi. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
viesturs0711

Artani, cepums tev par pamācību. Saki lūdzu kādu Android versiju tu lieto? Man ir 1.5 un Android mārketā pieejamā rMaps v0.8.7.3 versija pēc instalācijas never vaļā. Nospiežu uz programmas un parādās melns ekrāns un pazūd (pat Force close neparādās). :pooh_door:

 

Varbūt kāda ir kādi ieteikumi alternatīvai programmatūrai rMaps?

 

P.S

Tātad tika pakustināta pelēkā viela(galvas smadzenes) un atrasti risinājumi. Iztestējot visas rMaps versijas uz leju līdz v0.8.4, izrādijās, ka strādā uz mana Samsung i5700 (ar Android 1.5) tikai divas v0.8.4.1 un v0.8.5. Šeit var novilkt rMaps vecākas versijas. Ja kādam nesanāk tad pielikumā arī abas strādājošās versijas priekš samsung i5700. :pooh_honey:

RMaps.rar

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

[..] Saki lūdzu kādu Android versiju tu lieto?
HTC Desire ar Androīdu 2.2

 

Man ir 1.5 [..]
Us kāda dzelža vēl tāds dino eksistē? :O
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Skaisti. Vai šim risinājumam ir iespējams krāt statistiku maršrutam offlinā uz karti pēc GPS? Citādi onlina varianti tip IMapMyRun un līdzīgi ir stipri lagaini un nestabili savā darbībā. Iespējams uz top līmeņa aparāta tie arī strādā stabili bet uz mana samsung 800 MHz bieži tā sekošana nobeidzās.

Link to comment
Share on other sites

Us kāda dzelža vēl tāds dino eksistē? :O

 

Tā truba šipojās ar 1.5

Tai sen jau ir iznācis apdeits, lapā ir pat manuāļi jaunajai versijai. Vienkārši cilvēks nav saņēmies apdeitot...

Link to comment
Share on other sites

Neprotu noņemt POI, taču saistībā ar POI ir interesanta fīča - Reality scanner. Nospied show map, sagāz telefonu pa 90 grādiem, ieslēdzas kamera un +/- precīzi pasaka, ka tev priekšā, piemēram, ir Pasta nodaļa.

Link to comment
Share on other sites

Manā gadījumā POI būtu fīča, ja to varētu ieslēgt tikai tad, kad nepieciešams, nevis ielas padarot par ikonu kaudzēm. Reality scanner arī "izbaudīju", labi, ka to var izslēgt uz visiem laikiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Šī ir diezgan vienkārša programma priekš Androīda (uz mana 2.3 HTC Desire iet). http://forum.mobilis...?f=431&t=203805

Ielādē 3.6 Navigon versiju (tur ir links) palaid uz mobilā un pa WiFi viņš pats novelk eiropas karti. Caur datoru gan man neiznāca, bet tādā veidā viņš visu pats izdarīja. Atmiņas kartē kkur ap 2Gb aizņem.

Tipa vizuāli tīkams, bet man viņš nokrašo ik pa 5 minūtēm :<

Link to comment
Share on other sites

Google maps ar 5.7 versiju pats piedāvā ielādēt kartes apgabalus offline lietošanai! Tiesa nevarēs visu latviju bet pilsētu centriem peitiek.

 

un vel tak ir igo, copilot, sygic, navigon (kurš uz bez neta pieslēguma diezgan bieži krešo). Sygic 11 ir ļoti smuks dizainā bet ar sliktu mazo ceļu pārklājumu. Igo ir sūdīgāks dizainā, bet ir mazie meža ceļi arī (igo ir 3 tipu kartes, regio, navteq, atlas vai kā tur, paņem piemērotāko). Nav ko čakarēties ar stundu garām pašdarbības instrukcijām :p

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jap, man taads dinozaurs ar 1.5 (pirkshanas briidiivgan bija religiska paarlieciiba ka virsuu buus 2.1)ir. Nav pieejamas shaadas taadas fiichas deel taa. Kaut kad bija liela veelme updeitoties bet krampjaini pabaidijos, ka deel mazaas pieredzes un kaktu softa vareetu sanaakt "anshluss". Vai kaads te ir manai trubai liidziigo updeitojis un var padaliities gudriibaa? ;) Vai varbuut mam jaapagooglee?

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu google maps gan ir sūdīgs, jo pat aiz rāmavas mazos ceļus vairs nerāda. Mēģināju kā source izmantot nokia/ovi maps. Pagaidam vislabākā mape ko esmu redzējis, taču pēc uztaisīšanas tapat rāda google map izskatā. Diemžēl Rmaps nesuportē multi touch interface.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ManiaKsLV

baigais jautajums vai vins strada? :D jo es visu izdariju ka pamaciba bet man neieladejas karte tikai loading radas telefona :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pirms gada man sanāca. Pameklē pa setingiem lietotāja definētās kartes. Pārbaudi kā ir definēta lietotāja karšu direktorija.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu skaisti jau skaisti..... tik prieks kam tas ir vajadzigs????? Uzliec iGo + Navigon austrumu valstim un aizmirsti par parejo jo nu nav tacu neka labaka

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Paldies! kurtuesi kartes nav sliktas, LĢIA tomēr galvas tiesu pārākas detalizācijā. Protams, vecās krievu topenes nav vektorā :) Kaut gan tas nebūtu nekas slikts. 30 Ls par labu TOPO karti ir ļoti labi, bet 1) nav paraugu kāda tad viņa izskatīsies 2) nav mērogi minēti 3) tas ir tikai Garmin devaisiem.

 

OSMAND'am nav ne vainas. Maksas versijā laikam vairāk downloadi atļauti.

Link to comment
Share on other sites

Kāds paraugs ir vajadzīgs?Varu iemest skrīnu no kādas konkrēti interesējošas vietas un vari pats salīdzināt kas un kā.Tas pats ar mērogiem.Rakstīju jau,ka SIA MapLant(kurtuesi.lv) piegādā kartes programmai CityGuide,kas "griežas' uz Android platformas http://www.probki.ne...pName=Latvija C .

Šoruden tiek gaidīts jauns karšu izdevums ar jauniem ceļu posmiem,kļūdu labojumiem un pievienotiem jaunākiem POI.

Labots - doms
Link to comment
Share on other sites

  • Gestapo locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...