Jump to content

Piecstaru zvaigznītes skrūvgriezis


badzo
 Share

Recommended Posts

Skapī mētājās Sharp firmas telefons, kuram pirms kāda laika sasitu displeju. Tagad par nelielām naudiņām esmu ticis pie cita neejoša tāda paša modeļa aparāta ar nebojātu displeju. Lai nomainītu displeju ir nepieciešams netipisks skrūvgriezis - piecstaru zvaigznīte (nejaukt ar to kas der ābolu telefoniem: Pentalobular), jo tas neder.

Esmu bijis Krūzā un Depo, bet vienīgā piecstaru zvaigznīte ko atradu bija skrūvgriežu uzgaļu komplektā, kas maksāja ~5 LVL un tā pati bija stipri par lielu.

 

Tātad, vai kādam ir padomā kur es varētu atrast piecstaru zvaignītes skrūvgriezi/uzgali par saprātīgām naudiņām?

 

Attālums star skrūves galviņas iedziļinājuma stariem ~2 mm (varbūt nedaudz mazāk).

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Lēti tu tādu diez vai dabūsi.

Vari pameklēt instrumentu veikalā uz Biznieka-Upīša un Dzirnavu krusta. Tur viņi tirgo Wiha štrumentus. Visticamāk, uz vietas nebūs, bet viņi no katalogiem praktiski dajebko var pasūtīt. Bet kā jau minēju, lēti tas visticamāk nebūs. Var gadīties, ka cena būs virs 10 Ls par vienu atslēdziņu vai arī pārdesmit Ls par komplektu. Torx komplektu (kas nemaz nav tāds retums) es tur ņēmu pa, ja nemaldos, 36 Ls.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tajā komplektiņā it kā ir viena 5 staru zvaigznīte (izmērs 2), bet tā kā man nav ne jausmas ko norāda tas izmērs + tā ir vienīgā komplektā + maksā ~5 LVL, tad šis variants nederēs. Par dārgu, lai pamēģinātu vai der/neder. Labāk jau būtu, ja tāds atrastos kādā veikalā Rīgā vai arī būtu iespējams iegādāties kopmlektiņu, kurā ir dažādi izmēri.

 

Krishius -->

 

Paldies par ieteikto variantu! Pirmdien būs jāapciemo tas veikals.

 

Nupat Wiha štrumus atradu arī Elfa-s internetveikalā, bet no turienes diezgan pagrūti saprast kas ir kas. Būs jāapskata dzīvē.

 

Papildinājums: Tikko apmeklēju Wiha instrumentu mājas lapu, kurā redzams, ka Wiha tāda tipa skrūvgriežus netaisa. Tātad Wiha variants atkrīt.

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

osscar

nevar pievīlēt kādu mazi plakano skrūvgriezi uz to platumu lai der tai zvaigznei ?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ar vienu parasto plakano jau tā izmēģināju, nesanāca. Lai ietilpinātu plakano 2 tās zvaigznītes staros tas plakanais ir jāuztaisa diezgan plāns. Uztaisīju, bet kad mēģināju atskrūvēt stūrīši noliecās un skrūvīte stāvēja kā stāvējusi. Iespējams, ka tā bija tā plakanā skrūvgrieža metāla vaina - par mīkstu.

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

Ar to varētu mēģināt, bet tagad jāatrod tāds + jāatrod īstais izmērs.

 

Uzgāju iekš amazone.com šādu variantu, bet nav nekas minēts par izmēru.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Torx plus security itkā legāli varot tikai tiesībsargi nopirkt...

Link to comment
Share on other sites

Baigais asprātis esi?

Iesaki kādu veikalu Rīgā, kur esi viņu varu aiziet un nopirkt, asprāti!

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs
(labots)

Esmu gana asprātīgs, bet, ja runa ir par tieši torx-plus (kuru kā jau teicu diezinvai izmantos kautkādā telefonā), tad to patiešām pārdod tikai ar pielaidēm (legāli).

Labāk pasaki, vai izskatās kā šī?

http://www.gearhack.com/Forums/DisplayComments.php?file=Tool/Screwdriver_for_5-Point_Star_Screw

Vai arī ieliec fočeni.

 

+ Rekā iekš WIHA kataloga izskatās:

http://www.wihatools.com/700seri/716_IPR_serie.htm

 

http://buytoolset.blog.cd/2011/01/19/anytime-tools-11-pc-5-point-star-torx-tamper-proof-security-bit-socket-set/

 

++ Nezinu, varbūt pēdējā laikā kas mainījies, bet katrā gadījumā pirms trim gadiem wiha nesūtīja tos kuram katram.

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

75 santīmi - zvaigznītes uzgalis. saimniecīas preču veikalā starp tallinas un artilērijas ielas uz brīvīas ielas. pirku nokia atskrūvēsanai.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Aleksej!

Sorry, ja ne tā sapratu tevi.

 

 

Neizskatās 1:1 kā tā, kas linkā. Manā gadījumā tie zvaigznītes stari ir tādi izteiktāki, garāki.

Nav fotoaparāta pa rokai.

 

+Man nav ne jausmas cik liels varētu būt tas Wiha IPR-8 vai viņam sekojošie.

 

Tā komplekta cena ir par traku.

 

++Tas Wihatools sūta tikai pa ASV.

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs
(labots)

man šķiet, ka vienkāršāk būtu aiziet uz kādu telefonservisu pačīkstēt, lai atskrūvē un iedod vietā parasto analoģiska izmēra torx skrūvīti.... bet tas tā :

semicom.lv varbūt ir...

 

+ wiha pamatā ir vācu kantoris - atver wiha.de un meklē pēc artikula

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF
(labots)

6 stari. sorry. 5 ir kaut kas exotisks! :)

 

Beefs

 

edit: ti es nopirku 6 staru. bet moska tur bija ari 5cu. bet saubos. neatceros, ka man butu iestajies apjukums taja veikala.

Labots - 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Tai manai skrūvītei pa vidu nav tā puļķa, tātad arī skrūvgriezis/uzgalis var būt bez cauruma pa vidu.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Mjā, interesanti, biju pārliecināts, ka man tāds galiņš ir, bet tikko pārbaudīju, izrādījās, ka ir visdažādāko izmēru ar sešiem stariem, bet ar pieciem nav neviena.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Neredzu iemeslu, kādēļ ķīnaizeri nevarētu likt mīksto uz kaut-kādiem tur sekuritā un tādus skrūvgriežus saražot pa $1/100gab?

Link to comment
Share on other sites

maritis

Jāmeklē'' five-point torx '',ja zvaigznes iekš. diametrs ir 2 mm,tad vajag T20 izmēru, ja 1,5 mm tad T15. Šitādas 5-staru skrūves ir arī automobiļiem(VW,Renault u.t.t.),ne tikai tankiem...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Var čaklo rokdarbu pulciņu atvērt, tikai vajag tērauda stienīti un vīli.

Skolas laikā visiem vajadzēja taisīt skrūvgriežņus, gan +, gan -.

Krustiņa skrūvgriezni nebija tik traki uztaisīt. Galvenais ir precizitāte+ jānorūda metāls pēc apstrādes.

Labots - Murlo
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs
(labots)

lai ko sakarīgu uztaisītu ar vili būs grūti... vismaz metāla frēzi - tad jā. Bet vēlreiz atgādinu, ka "torx plus security" nav gluži "parastais piecstaru torx" un diezinvai ar to būs skrūv'tes kaut kas mobilajā...

 

parastais piecstaru torx

5311181780_241e194956.jpg

torx plus security

img_torxplustrds.jpg

Labots - Aleksejs
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Murlo -->

Ir man vīļu komplekts, ir arī tērauda stienītis un tevis ieteikto variantu mēģināju, bet lai tik smalku zvaigznīti izvīlētu ar manu jau tā mazo vīļu komplektu bija nepietiekami, jo vajag daudz mazākas un smalkākas vīles.

Pats arī skolas laikā taisīju skrūvgriežus, gan -, gan +.

 

Aleksej -->

Varbūt ir ideja kur Rīgā var iegādāties to "parasto piecstaru torx"?

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Ja precīzi zinātu vietu, būtu jau vakar pateicis... :)

Mēģini tajā EB Upīša un Dzirnavu stūrī, tad varbūt arī Argusā vari paskatīties - internetveikala katalogā tomēr viņiem nav pilnīgi viss.

Link to comment
Share on other sites

Latgalīte un veikali blakus :keep_order:

Link to comment
Share on other sites

Atradu vajadzīgo skrūvgriezi!

Ir šajā komplektā. Nopērkams veikalā Krūza uz A. Saharova ielas. Komplekta cena 9,18 LVL.

 

Paldies visiem par padomiem!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...