Jump to content

Tumbu jaudas noteikšana


Didzis1515
 Share

Recommended Posts

Manā rīcībā ir vairākas estrādes tumbas - 2 top, katrā pa 2 platjoslas skaļruņiem, 2 estrādes subwoofer ar skaļruņa diametru ap 40cm. Un vēl arī monitori 2x175w. Jautājums ir tāds, kā es varu noteikt jaudu un pretestību šiem 2 topiem un sub, jo gribu nopirkt priekš viņiem pastiprinātāju. Un varbūt kāds var ieteikt kādu profesionālo pastiprinātāju, lai varētu šo visu saslēgt vēlams ar vienu vai dieviem pastiprinātājiem. Jā un kāds var paskaidrot, kas būs ja tumbām ir lielāka jauda, nekā pastiprinātājam un otrādi, tāpat arī ar omiem? Plānoju šo akustiku izmantot draudzē. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Apskaties, kas kastei aizmugurē rakstīts. Ja samapla tumbas, tad atver, apskaties kas par skaļruņiem iekšā un pēc skaļruņu markas uzprasi Google jaudu :sarkasms: Ja uz kaļruņa nekas nav rakstīts(par ko es saubos) tad ieliec bildes te foruma. Gan kāds atpazīs tos. 40cm diametrs tak nevienam neko neizsaka un gaišreģu te nav :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jā un kāds var paskaidrot, kas būs ja tumbām ir lielāka jauda, nekā pastiprinātājam un otrādi, tāpat arī ar omiem?

 

Divos vārdos sakot:

Lielāka jauda, principā jau nekas nebūs. Mazāki omi, lielāka slodze uz pastiprinātāju. Tumbas ar mazākiem omiem skan skaļāk. Tā visumā, ja darbināsi stūzi uz ne vairāk kā pusslodzi, visā visumā poh par maziem omiem.

Starp citu, savā laikā ir arī S90 darbinātas no krievu laiku pārnēsāmajām magnetolām - skan. Konkrēti "Siringa" bija tāda, VEF ražota.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Subjiem gan jau pasīvie filtri nav. Līdz ar to vajadzēs vien pāris pastiprinātājus, un kādu aktīvo filtru (ja tik neatrodi ar iebūvētiem filtriem pastiprinātājus), ar ko palaist uz sbujiem pareizās frekvences, bet no topiem pavākt bik apakšas nost.

Taisīt pasīvos filtrus uz subi, būs bik overkils.

Jautājums arī par to, kas caur tām tiks atskaņots tajā draudzē. Ja tikai balss, pietiks ar topiem un kādu 2x50W past.

Ja gribēs caur to komplektu darbināt elektroniskās ērģeles, tad subji arī klāt prasīsies.

 

Ak jā, pretestību var ar testeri nomērī, tā gan būs aktīvā. lai pilno aptuveni dabūtu, piemet kādus 20% klāt. Gan jau kādi 8 omi ir.

Link to comment
Share on other sites

Didzis1515
(labots)

Ir domāts atskaņot arī el. ģitāras sintezatorus, basģitāras, akustiskās ģitāras un protams balsi. Man liekas ka tās tumbas ir VEF ražojums. Nu vismaz zinu to ka bija pirktas no VEF padomju laikos.

Labots - Didzis1515
Link to comment
Share on other sites

habitbraker

Divos vārdos sakot:

Lielāka jauda, principā jau nekas nebūs. Mazāki omi, lielāka slodze uz pastiprinātāju. Tumbas ar mazākiem omiem skan skaļāk. Tā visumā, ja darbināsi stūzi uz ne vairāk kā pusslodzi, visā visumā poh par maziem omiem.

Starp citu, savā laikā ir arī S90 darbinātas no krievu laiku pārnēsāmajām magnetolām - skan. Konkrēti "Siringa" bija tāda, VEF ražota.

 

 

Ja pastuuzis ir svakaaks, tad tas ejot klipaa var nodariit skaadi arii jaudiigaakiem skalrunjiem. :)

Link to comment
Share on other sites

Tornis

jā, bet tikai gadījumā, ja pastūzis ir mazliet, nu, ne vairāk, kā 2x švakāks par skandu jaudu. Pieslēdzot pat iedzītu klipā radio SELGA pie asenes, nokaut nu neko neizdosies...

Link to comment
Share on other sites

Ja tās ir no VEF, tad tur jauda visticamāk nav lielāka par 50W. Gan jau tur kādi KINAP skaļruņi. Topiem varbūt tikai platjoslienieki. Nav garantija arī tam, ka tie ir lietojami.

Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)

Krievu laikos bija teiciens- VEFā var izgatavot pilnīgi visu, ka tik varētu iznest gar sargu ārā :sarkasms: Ja nopietni, tad VEF nekad nav rūpnieciskos daudzumos nekādu akustiku ražojis. Gan jau būs paštaisītas uz kādiem A32 kino skaļruņie. Nav ko spreidelēt, bet vajag skatīties, kas tumbās iekša. Lai kā arī nebūtu, no tiem krievu skaļruņiem nekādu dižo skaņu nedabūsi.

Ja runa par klipingu, tad es arī nezinu, kas tas ir :sarkasms: Nu kas ir jānotiek ar cilvēku un cik lielam lācim jauzkap uz ausīm, lai nedzirdētu, ka pastiprinātājs ierobežo skaņu. Tur tak sen virs 10% kropļojumu. Nu jā, laikam jau jaunatne ar ausu puļķiem ausis sabeidguši un smadzenes atsituši.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Tornis

Didzi, tak modernais ierakstu stils kur vairs ne peak level = 0dB, bet RMS tuvojas, cik spēj, 0dB :rofl: jau viss no studijas nāk laukā klipots, ko nu tur vairs smadzenes un pastiprinātāju piesaukt.

Vakar uzmanīgi klausījos 3 dažādus FLACus no Adeles diska 19. Nu pirmajā dziesmā vienā kanālā IR pļerkšķis. Tīri vai jāpasūta Amazonā CD, lai pārbaudītu. Varbūt kāds var savu pajemt un paklausīties, Osscar, tev tak Adele gan jau ka ir, ne? ;-)

Link to comment
Share on other sites

osscar

neesmu klausījies :D bet nu siringa ar krievu opampiem ar thd 1w=5% un 5W =10% - audiofīlu risinājums :D :D

 

es te valsts svētkos uz gaļas dēļa sakniedēju vienu 1 traņa pastūzi - tam labāki parametri par krievu opampu :D kaut kad vēlāk atrādīšu, vēl japadarbojas ar viņu. Jā vel esot declip softs - ar ko salabot modernos CD :D. Teikšu vienu - platēm DR ir augstāks par modernajiem jauno laiku CD. bauda klausīties. Vecie vai daži jaunie ar izņēmumiem ir ok.

Link to comment
Share on other sites

Didzis1515

Teicu, ka neesmu pārliecināts parto, ka tās ir VEF ražojums. Pie tam šīs tumbas esmu klausījies skan pilnīgi ideāli nekādi čarkstieni nekas, pašreiz tās ir pieslēgtas pie arī kaut kādiem trim pastiprinātājiem, kuriem jauda rakstīta pie 300w pie tam katram ir dažāda (310w; 300w; 260w) un omi ja nemaldos 6 un 4 kuram kādi neatceros, bet kas zin tie pastiprinātāji diezvai, ka ideāli der šajām tumbām. Viens iet uz vienu pusi (tops un sub) otrs uz citu pusi, un trešais uz monitoriem. Tie ir draudzes past. Un es kā skaņas operators gribu nopirkt sev atsevišķi pastiprinātāju vienu vai divus, lai varētu gan sev palietot gan kādam draudzes izbraukumam paķert. Jo tie vecie past. kas zin cik vēl ilgi turēs, transformātori dūc, skaņas regulējumi čarkst un dažreiz monitoru pastiprinātājam pazūd kontakts, atpakaļ dabūnu ar skaņas regulētāja pakustināšanu. Tāpat draudzē stāv mikserpults vai mikšerpults, nezinu kā ir pareizi, Dynamix arī kaut kāda aizvēsturisko laiku, kuras vietā esmu noskatījis soundcraft EFX8 vai 12. Arī ir DBX drive rack pa, skaņas kontroles sistēma (crossover, compressor utt.) Un šitie trīs pastiprinātāji, gribu tos aizstāt, tikai nezinu jaudu tumbām un kā jau teicu tas kas rakstīts uz pastiprinātajiem diezvai ideāli atbilst tumbām. Pats esmu tikai iesācis darboties ar skaņas tehniku, tāpēc neko daudz nezinu par visām tām pastiprinātāja un tumbu komplektēšanas iespējām.

Link to comment
Share on other sites

Uz tiem pastiprinātājiem, tak ir rakstīts, kas viņus ražojis, un modeļa numurs ? Varbūt, ka nav nemaz jāmaina. Jo ja jau tur ir Driveracks, tad cilvēks iespējams,, ka ir zinājis, ko dara.

Link to comment
Share on other sites

Didzis1515

Uz past. nekā nav rakstīts kā tikai tā jauda un omi. Nu bet labi pagaidām padzīvosim ar šiem trijiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau viss ir un kaut cik strādā, tad tik jāuztaisa apkope tai tehnikai, priekš kam tērēt naudu jaunām lietām?!

Dabūt kaut cik sakarīgu servisu, kur tev tos počus salabos, un varēsi tālāk visu lietot. Es domāju, kādos 50Ls mierīgi iekļautos.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Didzis1515, Tu visu laiku prasi, kāda jauda tumbām, bet kā lai Tev atbild, ja neesi pat bildi ielicis? Te tak gaišreģu nav :sarkasms: Nobildē tumbas un stiprekļus un gan jau kāds te tos atpazīs. Krievu laikos to modeļu nebija nemaz tik daudz. Ja esi iesācējs skaņu lietas, tad iemācies darboties ar tiem vecajiem dzelžiem un tad sapratīsi, kas ir kas un ko vajag. Tas, ka nopirki jaunu pulti un pastiprinātājus, Tavu kvalifikāciju un tātad skanējumu diez vai uzlabos.

Link to comment
Share on other sites

kevins

topiem ~50W, subiem liidz 100W, ne vairaak

pienjemot, ka taa draza ir uz krievu laiku 2A/4A buuveeta.

Link to comment
Share on other sites

Didzis1515

Man liekas, ka tās tumbas ir uz pasūtījumu taisītas. Es neprasu lai jūs pasakat cik ir šo tumbu jauda, bet gan kā es varu noteikt šo jaudu, ja uz viņām nekas nav rakstīts. Pagaidām esmu noskaidrojis, ka noskrūvēt skaļruni un paskatīties, kas lācītim vēderā, ka tur vajadzētu būt rakstītai jaudai un omiem. Esmu strādājis ar vecām lietām un ar jaunām, atšķirība diezgan labi jūtās, nu ir arī izņēmumi ar visādiem tur mūsdienu mēsliem. Tagad esmu noskaidrojis, ka lai savestu kārtībā šos past. ir jāiedod kādam lietpratējam, lai nomaina transformatorus un skaļuma reguletājus? Tā pareizi sapratu? Ar mikšerpulti it tā kā ir, jo man arī mājās gribētos, kko ierakstīt no vairākām ģitārām sintezātora un mikrofoniem. Un draudzes lielo pulti negribas stiept. Pietam tai pultij dažreiz ir visādas izdarības.

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Bļāviens ! Nu tak Tu attaisīji vai nē tās kastes, tas ir tumbas ? Jeb tikai spriedelē rinķī un apkārt?

Teica taču - ja nevari pats saprast, atver, nofotografē skaļruņus un bildes (ne palagus) ievieto šeit.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Ja nav zināms, kas "melnaja kaste" iekša, tad nav iespējams noteikt tumbu jaudu! Var nomerīt jūtību, frekvenču raksturlīkni un pretestību, bet ne jaudu. Īsu brīdi arī 3W skaļrunis no veca lampu TV dos "lielu" jaudu :sarkasms: Skrūvē tik kastes vaļā :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Trafi diez vai būs pie vainas, jāsāk ar počiem. Bija laikam pat kaut kāda speciāla smērīte, pūšamais vai tml. Tie kuri ikdienā ar to ņemas, pateiks precīzāk.

Un kāpēc iespringt uz to jaudu, ja tur viss skan, tad miers. KO tad darīsi, ja noskaidrosi, ka piem. skaļruņi ir 2x jaudīgāki? Lai gan noteikti tā nav, tagad jau tie pastiprinātāji ir ar rezervi.

Link to comment
Share on other sites

Didzis1515

Labi, skrūvēšu vaļā tās kastes, kad būs laiks, gan jau būs rakstīts. Eh... Mafij tik ļoti gribi man palīdzēt. Paldies par tavām pūlēm. :)

Link to comment
Share on other sites

Tornis

Bļāviens!

Mēs cienam Tavu nodarbošanos un Tavu vēlmi savest to visu kārtībā un gribam Tev palīdzēt, bet cieni mūs un formulē normāli savus jautājumus. Piemēram:

"Man ir šādas skandas (skat. pievienoto bildi), izmēri tādi un tādi, virsū nekas nav rakstīts, bet iekšā ir viens skaļrunis uz kura rakstīts SUPAA DUPAA MEGA DRIWER 1500W MeidInČaina (skat bildi).

 

UN mēs tev sen jau būtu atbildējuši, ka šīs ir vidējo joslu tumbas ar reālo jaudu 15W, maksimālo 40W.

 

Citādi tu saraksti palagus riņķī un apkārt un brīnies, ka neviens tev neatbild.

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Pēc šim bildēm var tikai minēt.

pirmās no CCCP "kino skaļruņiem" līdz Regent. (bija tādas tumbas kopā ar lampu pastiprinātāju)

otrās - 50W Tesla 18" līdz 250W nezināmas izcelsmes.

Nāksies nu pastrādāt ar instrumentiem un nobildēt skaļruņus no otras puses, bet labākā kvalitātē nekā šis miglu bildes.

Link to comment
Share on other sites

kevins
(labots)

nu tikpat labi tajaa subaa var buut ieskruuveets kaads 500-800w seleniums vai veel kaads leetais/ leetaaks briinums, kas te LV ir briivi nopeerkams ... tb- no taas bildes saprast nevar neko. Kaa jau teicu ieprieksh, tiem topiem vairaak pa 50W uz draiveri neviens nedos...

bet no sava neatkaapjos -- normaali- 50 un 100w. ne par kapeiku vairaak...

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...