Jump to content

Vajag palīdzību SAT regulēšanā


spameris
 Share

Recommended Posts

RimaNTSS

Pēc tādām pazīmēt var sanākt, ka vienkārši vads ir nost vai oksidējies. Ar galvām parasti nekas nenotiek, nenokaujamas!

Un kā tev tās 5 LNB ir pievienotas pie uztvērēja? Kāds Diseqc stāv?

Link to comment
Share on other sites

testeris rokā un skaties spriegumu, uz ieslēgta 19e kanāla, tā tu varēsi noteikti

1) vai pienāk vispar spriegums līdz galvai.

2) ja tas ir tad galvu mainam.

Pārsvarā tie ir nopuvuši un saulē izudušī follija, kur kabeļa apstrāde atjauno signālu.

Link to comment
Share on other sites

aivarsvelves

ir 2 šķivji, viens ar 5 galvām - 4.8,9,13,19,28,otrs uz 36

Diseqc - astotnieks

galvas gan jau kādus gadus 7 vecas, bet pagājušajā rudenī tika veikta Diseqc maiņa un viss augšā smuki sakārtots - kvalificēts meistars bija

Link to comment
Share on other sites

guntis5

Astotnieks plikais ir gļukains jau četriem nomainiju uz desmitniekiem kārbā.Itka sākuma gaja pectam saka čakareties.

Link to comment
Share on other sites

aivarsvelves

Diseq it kā ir noslēpts kastītē un paslēpts no saules stariem un lietus ietekmes.

pārējais iet uz urrrā ( 3 spļāvieni pār kreiso plecu...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Agris 77

Man uz 110 cm bļodas saliktas 36E; 28,2E (centrā); 23E; 19,2E. Vai malā pieliekot 16E, varēs kaut ko uztvert no šitā pavadoņa??? Laiks riebīgs, negribās nest laukā televizoru, bet tā vienkārši pieliekot LNB blakus 19,2E nekas nesanāk, pilnīgs klusums. Vai ir vērts mocīties??? Kurai no frekvencēm ir stiprākais signāls?

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Es regulēju uz 10911 V. Un mocīties vērts ir vienmēr.

Link to comment
Share on other sites

Man uz 110cm 36-28-19-13 ar 28 centrā.Rāda visi, bet par 16 signāla stiprumu nezinu,nav provēts

Link to comment
Share on other sites

pieliekot LNB blakus 19,2E nekas nesanāk, pilnīgs klusums

 

Domāju, tu šauro LNB lieto, mēģinot ko tur ieraudzīt?

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Es pieliku universālo galvu tieši blakus 19,2, pamēģināju visādās pozīcijās un nekas nenoķērās. Nekāds mērķis kaut ko tur ieraudzīt man nav, vienkārši palika galva un kaskadētā daisekā (paldies par padomu RimanTSS) viena vieta. Kas tur darās ar tiem Albāņiem, cik saprotu :pooh_honey: ir dabonams?

Var jau būt ka ļoti nepatiks un uzlikšu 7E vai 9E, mēģināju 42E nevelk, uz 90 cm nez kapēc bija labāks signāls. Atstāšu tur kur būs vairāk sporta kanāli redzami, protams viss vajadzīgais jau ir salasīts, tas tik tāpat eksotikai.

Link to comment
Share on other sites

Man ir gan 42 gan 16, bet reāli nevienā no tiem nav nekā jēdzīga...

Uzlikti tīri sportiska prieka pēc :)

Uz 7 vismaz ir filmas angļu valodā. Ir sporta kanāli, bet ne no visi nāk vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Triax 110 nav nekāds multfīdu šķīvis un ne velti es minēju tievo LNB 16E, tik daudz jau vajag saprast....

Medus tek uz 7E;42E( DigiTurk), 16E( Digit Alb[ne HD] etc.), 9E( Hello HD, KabelKiosk etc.)

Ko skatīties, tā jau gaumes lieta...

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kļūdos, bet kabelkiosk`a (9E) medus ir pārāk sabiezināts, lai normāli tecētu....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja pareizi saprotu tad FEEDi ir tehniskie kanāli!

Jautājums, ko, uz kādiem pavadoņiem, ar kādu aparatūru un cik bieži tur var noķert?

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

Feeds ir antenas sastāvdaļa kur tiek savakti un fokusēti noteiktas frekvences elektromagnētiskie radioviļņi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
atkarigais

Lai nepiedilstu forumu rakstu šeit :)

 

Man laikam rokas aug ne tādā leņķī, jo nespēju noķert nevienu metāla kluci debesīs.

Kas man ir:

1. Dreamsky DSR-6000 (programmas versija 2.15)

2. Šķīvis uz aci izskatās metrs vai 90cm (Virsū unisat un viasat, laikam kaut kāds standarta viašrota šķīvis)

3. Trīs galvas (laikam visparastākās ar vienu izeju katrai)

4. 4 portu DISEq

5. 20m vads :D

 

Pagājušajās brīvdienās (kad tiku pie šī brīnuma) pēc pāris neveiksmīgu stundu regulēšanas paņēmu no kaimiņa viasata tomson uztvērēju un atradu nilesat 7(uz vienas no malējām galviņām), protams man tālāk ņemties vairs nervi neturēja, liku atpakaļ savu tvērēju un miers. Protams tur neko īpašu nerādīja un visu laiku mocīja doma, ka vajag stellēt visas trīs galvas.

Domāts - darīts :D Vakar tā regulēju (ar savu dekoderi), ka neko i neuzregulēju.

Tad man tāds jautājums: Ko es daru ne tā?

 

1. atrodu sev interesējošo satelītu iekš SatLex

2. Ņemu kompasu (pieņemsim, ka ķert mēģinu Eutelsat 36A) sanāk, ka virziens ir 168*

3. Pēc tās pašas satlek info pašķiebju šķīvi +/- tādā leņķī kā vajag (nu šo nav ar ko precīzi nomērīt)

4. Iešķiebju minimāli galviņu (+/- tā pat, kā ir jau minētajā saitē attēlots)

5. Mēģinu atrast signālu - lēnām grozot šķīvi jau zināmajā virzienā

Rezultāts? Skuju, signāls reizēm uzkāpj nedaudz, bet nu quality nulle. Priekšā nekādu šķēršļu nav. Telefonā ar Dish pointer pro rāda arī +/- tajā pašā vietā izvēlēto satelītu.

 

Varbūt tas dreamsky īsti nav piemērots, lai tādi kā es spētu kaut ko noregulēt un iet vēlreiz tam Tomsonam pakaļ?

Link to comment
Share on other sites

Es tev ieteiktu vispirms pievienot uztvērēju ar vadu pataisno pie centrālās galvas bez visādiem tur daisekiem un tādā veidā arī ķert savu pirmo satelītu (apšaubu, ka tas, ko tu vakar biji noķēris bija 7*W). Uztvērēja iestādījumos izvēlies ka ir pievienota tikai viens LNB un lai tas ir kaut vai Astra 19,2*E. Tālāk ķeries pie debesu skanēšanas. Ko tavā izpratnē nozīmē piešķiebt šķīvi (3.p)? Gribētos redzēt bildi. Tai piešķiebšanai ir jābūt aptuveni tādai, ka antenas malas ir gandrīz vai perpendikulāras zemes virsmai. Paskaties šeit dishpointer.com virzienu uz satelītu un aptuveni sāc meklēt signālu no kreisās puses pa-labi, tad nedaudz pamaini to sašķiebumu (kādu 0,5*) un atkal griez pa-kreisi utt. Apskaties kā kaimiņiem antenas uzstādītas.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Tas bija nilesat 7w. Vairs jau nav signāla, bet var redzēt ar kādiem iestatījumiem viņš man gāja.

IMG057.jpg

 

Kā arī vakar kad centos regulēt, tad mēģināju tikai ar vidējo galvu pa taisno uz uztvērēju, jo kaut kā jau izštukoju, ka vajag noķert vidējo, tad malējās neaiztiekot šķīvi un tikai tad likt visas reizē klāt. (tad, kad bija noķerts tas nilesats, tad bija visas trīs galvas klāt)

Šķīvja slīpumu mēģināju mainīt dažādi un protams ne jau kustinot pa centimetram, bet pa dažiem mm.

Rīt ja nebūs lietus, centīšos atgūt kādu bildi uz ekrāna, tāpēc arī vēlos iegūt kādu labu padomu vai risinājumu.

Nav jau žēl tā piečuka lai kāds saregulē, bet tā es pats to neiemācīšos darīt :D

 

Kuru bleķu kaudzi būtu vis vieglāk noķert? (vai arī nav tā, ka kāds satelīts raida ļoti spēcīgu signālu, bet gan ļoti precīzi jānoregulē)

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

Atbalstāmi centieni pašam iemācīties to darīt, katru reizi taču nesauksi meistarus!

Frekvence 11843H ir kā uz 7*W bet tā arī uz Astra 4 4,8* (bij Siriuss), tad tu arī biji uztrāpījis uz Astra 4 un signāls parādījās. Tā kā rīt lietus nebūs tad, domāju, tev viss sanāks. Tikai uztvērējā, kur tev ir rakstīts "Спутник 7.W-Ku_Nielesat" dabū iekšā "Спутник 4.8.E-Ku_Astra4"

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

vai tad katram satelītam nav savas frekvences, kurās iedalās kanāli?

iepriekšējā bilde bija 1. Baltijas mūzikas kanāla info (tāpēc arī domāju, ka tas ir nilesats)

Meklēšanu veicu jau citā iedaļā (ustanovki -> ustanovki antenni)

Šādā logā: frekvence ir pāršķirta, jo skatījos vai gadījumā pie šitā sputņika mainot tās transponder (nu tā tak laikam ir tā frekvence) neparādīsies signāls.

IMG058.jpg

izvēlos labajā malā satelītu un aidā. Tās frekvences neaiztieku (nezinu vai ir viņas jāmaina kad meklē pašu satelītu)

Šajā skrīnā arī bija nilesatam signal ~90 un quality ~80

Kurus trīs satelītus būtu vis labākajā variantā noķert? ( labs ir tad, kad ir filmas, mūzika, sports un kāds zinātnieciskais)

Cik nojaušu, tad LNT, LTV, TV3 fta neredzēt ne? :) Nekāds medus manam laikam nav iespējams bez papildus uzpariktēm.

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

iepriekšējā bilde bija 1. Baltijas mūzikas kanāla info (tāpēc arī domāju, ka tas ir nilesats)
Šis kanāls ir tikai uz Astra4. 4.8. Un dari kā RimanNTSS saka un viss sanāks.Tikai pacietību :) .

Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

Tev droši vien ir parastā universālā galva, bet lai noķertu 36E vajadzīga cirkulārā, nezinu kā ar viasata Tomsonu, bet viņu Space aparāts nav paredzēts šim pavadonim, domāju ka ar šito ir tāpat. Pagaidām labāk mēģini citus pavadoņus, vieglākus, 19E, 4,9E. http://www.lyngsat.com/europe.html

Nozīme ir tikai parametriem, kā sauc to bunduli gaisā, ir pilnīgi vienalga, ja aparātam ir opcija pārrakstīt nosaukumu, vari viņu kaut vai kādā rupjā vārdā nosaukt, nekas nemainīsies.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

vai tad katram satelītam nav savas frekvences, kurās iedalās kanāli? .....Tās frekvences neaiztieku (nezinu vai ir viņas jāmaina kad meklē pašu satelītu) ............ Kurus trīs satelītus būtu vis labākajā variantā noķert? ( labs ir tad, kad ir filmas, mūzika, sports un kāds zinātnieciskais) Cik nojaušu, tad LNT, LTV, TV3 fta neredzēt ne? Nekāds medus manam laikam nav iespējams bez papildus uzpariktēm.

Tā iedalītā frekvenču josla kurā raida visi Ku satelīti, un arī galviņas spējīgas tos signālus uztvert nav tik plata lai katram satelīta/transponderim/kanālam piešķirt sau unikālu frekvenci. Protams uz dažādiem pavadoņiem tiek izmantotas vienādas vai līdzīgas frekvences. Dažreiz pat var notikt traucējumi no blakus izvietotiem pavadoņiem. Nekas tev frekvencēs nav jāmaina, tās jau visas ir savadītas tavā uztvērējā, cita lieta, ka dažas no tām var būt neaktīvas. Ja sāksi ķert Hotbird 13*E tad atrod sarakstā 10719V, priekš Astra 19,2*E izvēlies 12962H un priekš Astra 4 4,8*E ņem 11919H.

Domāju, ka sākumam vari apstāties pie šiem trīs pavadoņiem 4,8*E-13*E-19,2*E, tātad 13- pa-vidu, 4,8- no labās puses (kad skaties no antenas priekšas) un 19,2* attiecīgi no kreisās. FTA kanālus vari atrast te http://ru.kingofsat.net/freqs.php?&pos=13E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear

te ļoti labi visu var izfiltrēt.

Link to comment
Share on other sites

Tā iedalītā frekvenču josla kurā raida visi Ku satelīti, un arī galviņas spējīgas tos signālus uztvert nav tik plata lai katram satelīta/transponderim/kanālam piešķirt sau unikālu frekvenci. Protams uz dažādiem pavadoņiem tiek izmantotas vienādas vai līdzīgas frekvences. Dažreiz pat var notikt traucējumi no blakus izvietotiem pavadoņiem.

jā es esmu šādi uztvēris 19.2 e kanālus, kaut uzstādijumos sirius 4,8 un rāda ka ir signāls - noskanēju un vāciešu kanāli, tad tik griez vien uz priekšu līdz sava frekvencē atrodi, ko meklē un zinot pareizo transpoderi jau zini kādam kanālam tur jābūt.

lai atrastu 13 e izmantoju fta polonia tv. 4.8e pervij baltiski muzikalnij kanal (kopš tv5 vairs nav satelitā)

 

kapēc uzreiz medus, varbūt lab';ak gribās būt legālam un kartes iepirkt, lai vismaz kāds izņemot sat šārētājus arī šīs kompānijas atbalsta, jo ja nebūs kas lieto paklapojumu oficiāli nebūs haļavčikiem tādu iespēju un servisu.

Link to comment
Share on other sites

Būtu jau labi ja tv kompānijām nebūtu reģjonālie ierobežojumi un es piemēram atrodoties Norvēģijā varētu oficiāli noslēgt līgumu.Tad i daudziem nevajadzētu medu un lieku čakaru.Bet realitāte ir kāda ir gribi redzēt lieto medu.

Link to comment
Share on other sites

Gribēju jau taujāt, bet skatos, RimaNTSS galvenās frekvences jau uzrakstījis, paldies :)

Piebildīšu, ka neesmu ar regulēšanu ņēmies kopš analogās ēras laikiem, tāpēc manas zināšanas ir stipri novecojušas, bet pēdējā laikā 36E kaut kā uz laikapstākļiem stipri jūtīgs palicis. Sistēma ir ar aktuatoru, iespējams, šķīvis būs drusku nosēdies vai vējš izpurinājis. Jācer, ka galva nebūs pie vainas, tā man ar no akmens laikmeta.

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgais! Apsveicu, tu šodien ieekonomēji naudu vakariņām, bet galvenais, ka saprati, ka to var dabūt gatavu pašam.

2 Aoma: Kas tev par šķīvi tādu ar aktuatoru. Mož parādi bildi. Man pēdējolaik patīk polārās piekares ar aktuatoru vadāmās.

Link to comment
Share on other sites

Mož parādi bildi

 

Ārā jau tumšs, nav man nakts redzamības kamera :) varbūt rīt, bet bļoda ļoti veca, jau 22 gadus izmantojas, paraboliskā, toreiz veikalos vēl nopirkt nevarēja, caur paziņu paziņām gādāta.

Ja neskaita gaidīšanu, kamēr pagriežas, uztvert var gandrīz visus pavadoņus, kas redzami pie apvāršņa, jo izmērs iespaidīgs - vairāk kā pusotrs metrs, precīzi vairs neatceros, cik.

Link to comment
Share on other sites

Nu pie reizes arī pamēri antenas izmēru, vēlāk varēs pamērīties kam vienādi kanāli un ar kādu līmeni rāda. Man arī 1,5m paraboliskā grozāmā stāv. Intereses pēc.

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds varētu uzrakstīt cik uz multifīda starp LNB ir atstarpes (cm)-ASTRA 19-HOTBIRD 13 un ASTRA 4,8???

Link to comment
Share on other sites

Uz dažādu izmēru antenām arī atstarpes starp LNB būs dažādas. Regulē pēc maksimālā signāla uz katras no galviņām.

Edit: Vai aizpildi tabulu un programma tev visu parēķinās. http://satcalc.ru/multifeed.php

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

Sim jautajumam ir principiala problema jo liekot 13e centra astra5e mala ir uz 80 cm offset skivja nedaudz stiprinajums jaloka uz augshu lai sasniegtu max signalu. Parbaudits 10x

Link to comment
Share on other sites

Esmu veidojis, droši vien, lielu skaitu iespējamos multfīdu uz daždažādām antenām, praktiski visiem pieejamiem satelītiem un nekad neesmu jutis ne mazāko vajadzību lietot kautkādas programmas un mērīt milimetrus starp LNB utml.

Viss ir tāpat skaidrs apmēram pēc satelītu pozīcijas un antenas tipa, atliek tikai atrast max signālu,Pietiek lietotai antenai kaut mazliet deformēties utml. kā jūsu aprēķini ir pakaļā.

Ak jā, lielākoties ar veikala lētajiem, tizlajiem multfīdu stiprinājumiem īsts signāla max nemaz nav panākams.Lai gan nelietojot mēraparātus to tāpat reti saprot, Protams, pieredzei ir lielāka loma kā satmetram...

Link to comment
Share on other sites

Ja nav ne pieredzes ne satmetra ne poņas tad tikai milimetri var palīdzēt ieraudzīt bildi un tad jau piedzīt max signālu līmeni.

Link to comment
Share on other sites

Aha un viens pa logu vēl bļauj par signālu un gurķis regulē.Labi ja viens vēl nav pakurls un otrs nestostās... :)

P.S.

Vecais Al 120cm ofsets 1W<4.8E<7E<9E>13E>16E>16E>19E>23E

Kas šeit ko rēķināt?Tikai liec...Protams, ar org. pussarūsejušiem multfīda klamburiem diezin vai kas sanāks..

post-72256-0-43310000-1350482034_thumb.jpg

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiki, SAT bootiesi!

Griezhos pie Jums pec nelielas palidzibas...

Ta ka pec vakardienas/sodienas vejiem un sniegiem vienam no skivjiem ir salauzts feeds, varbut kadam ir mazs, erts SAT regulators un var to aizlienet uz vienu dienu, lai nav jastiepj uz majas jumta mazs TV ar visu parejo?

 

Paldies! :)

Link to comment
Share on other sites

Sagaidi labāku laiku un stiep vien.Rezultāts būs labāks nekā ar kādu lētuci :) ,jo diezvai ko profesionālu kāds vēlēsies aizdot,ja arī būtu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...