Jump to content

Vajag palīdzību SAT regulēšanā


spameris
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

vai uz rītdienu vakarpusē būtu kādam meistaram laika palīdzēt noregulēt SAT antenu pa saprātīgām naudām, vēlos uztvert 4.8E Astra, un 36E Eutelsat. Katram šķīvim ir viena galva cirkulārā un lineārā. 36E eutelsat, vienreiz izdevās uzķert, bet pārpratuma pēc atkal izregulēju, vairs neizdodas dabūt atpakaļ. Resīvers Xtrent et5000, nav pārliecības arī par uzstādījumiem resīverā. Varu arī ar transportu nodrošīnāt, regulēšana būs silakrogā.(tas ir pierīgā)

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

spameris

ok, paldies par uzmanību. Itkā meistars ir atrasts. Bet sakarā ar to ka esmu pilnīgs jaunpienācējs šajās lietās atgriezīšos te ar visādiem muļķīgiem jautājumiem :)

Link to comment
Share on other sites

MaskaV

Es Tev silti ieteiktu pie viena uzlikt blakus 4.8E arī 9.0E Platformai HD,tāpat agrāk vai vēlāk nonāksi pie šāda slēdziena.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Es Tev silti ieteiktu pie viena uzlikt blakus 4.8E arī 9.0E Platformai HD,tāpat agrāk vai vēlāk nonāksi pie šāda slēdziena.

 

 Tad, lai 4-nieka diseqC aizpildīts un skandināvu HD būtu, otrā pusē 1°W arī var uzlikt :)?

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris

Bļoda ir 80, vai 90cm tagad īsti neatceros, tādu vienkārši pult.lv iedeva. Jā piekrītu ka vajadzēs uzlikt vēl, tāpēc nopirku uzreiz ar 4 portu daiseku. Bet tas uz nelielu nākotni.

Link to comment
Share on other sites

spameris

Interesants aparāts - SAT un USB rakstīšana.

Varēšu droši vien pakomentēt par aparātu, kad man viss tur strādās, bet nu vizmaz mediaplayeris uzvedās ok. Firmwari uzmetu šo, http://tinyurl.com/62z9x4j . Varbūt ir kādas citas labas izvēles firmwarei šim aparātam ?

Link to comment
Share on other sites

MaskaV
(labots)

Vari paskatīt šeit.Tikai vajag reģistrāciju lai varētu ko paņemt.Vēl oficiālais saits.Daudzas komandas sākušas taisīt imidžus.Nekā jau sarežģīta nav,Enigma2.Sīkumos tikai atšķiras no drīmiem.Palasīt vari arī šeit

Labots - MaskaV
Link to comment
Share on other sites

spameris

atkal es ar savām problēmām. automātiski noskanejot 36E, atrod daudz kanālus, un arī rāda viņus, tikai neatrod nevienu HD kanālu, cik saprutu tur vajadzētu būt vismaz Eurosport HD. Saprotu ka viņim jābūt 12073 frekvencē, bet tur atrod citus kanālus atskaitot HD. Uz kuru pusi rakt?

Link to comment
Share on other sites

MaskaV
(labots)

36.0E automātā skanēt ir diezgan muļķīgi.Savelk to,bez kā var iztikt,pēc tam grūtāk tikt skaidrībā.Galvas iestādījumiem jāizskatās:

Configuration Mode:advanced

Satellite:Eutelsat Sesat W4/W7

LNB:uz kuras galvas uzlikts

Priority:auto

LOF:user defined

LOF/L:10750

LOF/H:10750

Treshold:11700

Pārējais,kā bija.

Pirmstam sarakstītos kanālus nodzēs.

Kanālu frekvences vari paskatīt te.

Kad raksti,nelieto cirkulāro,atceriesLeft=Horizontal,Right=Vertical,tātad H un V

Labots - MaskaV
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs

 1.Signāls pietiekošs no 36°E, t.i. labi antenu noregulēji?

 

 2.Skanē  manuāli tās 12073 H 27500 3/4 DVB-S2/8PSK un 11823 V  27500 3/4 DVB-S2/8PSK

 

 

 3.VĒLREIZ PĀRBAUDI IESTATĪJUMUS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LOF:user defined

LOF/L:10750

LOF/H:10750

Treshold:11700

 

 

Vienmēr lieku Treshold:10750 arī :)

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris

Palīdzēja ieteikums pārbaudīt visus iestādījumus, tā arī nesapratu kurā vietā nokļūdījies biju, jo liekas vadīju kādas 10x pirms tam. Tagad viss strādā :)

Link to comment
Share on other sites

MaskaV
(labots)

Man vienmēr 11700 visiem tjuneriem,vienīgi nekad 36.0E nelieku uz 1. LNB.

Paskatījos,ko rāda mans tjunera info.Transponder-12073000H;Tuner status:12073386H

Vispār jau arī atkarīgs no galvas.

Labots - MaskaV
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

Treshold ir slieksnis pie kura jaapaarsleedz galva augsheejaa diapazona uztvershanai

par cik cirkulaarajai galvai ir tikai viens diapazons tad shim parametram nav nekaadas noziimes

universaalajaam galvaam lieku 11500 lai retaak galvai buutu jaamaina taas uztvershanas rezhiims

 

LNB ir tikai numurs graamatvediibaa, tas var buut jebkaads, ka tik katrai galvai savs

Link to comment
Share on other sites

MaskaV
(labots)

Pardon,neprecīzi izteicos.Pareizāk būtu 1.ports.Vispār galvenais juceklis sākas,ja ir povorotka un divi protokoli:1.1 un 1.2.Tad sākas gudrošana,kas nu kur bija.Pierakstīt jau reizēm slinkums,es gan cenšos pieturēties pie savas personīgās sistēmas,bet nu tomēr...Pirms baltajām pūkām,tikko paguvu,povorotkas vietā uzmetu 110cm,tagad būtu jāliek povorotka klāt,citādi ar 6 pastāvīgajām pozīcijām tā kā pamaz,it sevišķi,ja sen pierasts braukāt no 75.0E līdz 15.0W

Es te ielídu savā E2,par tiem LNB raksta (kopija no ejošas E2):

 

config.timezone.val=(GMT+02:00) Riga, Tallinn, Vilnius

config.Nims.0.configMode=advanced

config.Nims.0.advanced.sats=130

config.Nims.0.advanced.sat.48.lnb=1

config.Nims.0.advanced.sat.360.lnb=2

config.Nims.0.advanced.sat.282.lnb=3

config.Nims.0.advanced.sat.192.lnb=4

config.Nims.0.advanced.sat.130.lnb=5

config.Nims.0.advanced.sat.100.lnb=6

config.Nims.0.advanced.sat.90.lnb=6

config.Nims.0.advanced.lnb.1.diseqcMode=1_1

config.Nims.0.advanced.lnb.1.uncommittedDiseqcCommand=1

config.Nims.0.advanced.lnb.1.commandOrder=uct

config.Nims.0.advanced.lnb.1.prio=1

config.Nims.0.advanced.lnb.2.diseqcMode=1_1

config.Nims.0.advanced.lnb.2.uncommittedDiseqcCommand=2

config.Nims.0.advanced.lnb.2.lof=user_defined

config.Nims.0.advanced.lnb.2.commandOrder=uct

config.Nims.0.advanced.lnb.2.prio=1

config.Nims.0.advanced.lnb.2.lofh=10750

config.Nims.0.advanced.lnb.2.lofl=10750

config.Nims.0.advanced.lnb.3.diseqcMode=1_1

config.Nims.0.advanced.lnb.3.uncommittedDiseqcCommand=3

config.Nims.0.advanced.lnb.3.commandOrder=uct

config.Nims.0.advanced.lnb.3.prio=1

config.Nims.0.advanced.lnb.4.diseqcMode=1_1

config.Nims.0.advanced.lnb.4.uncommittedDiseqcCommand=4

config.Nims.0.advanced.lnb.4.commandOrder=uct

config.Nims.0.advanced.lnb.4.prio=1

config.Nims.0.advanced.lnb.5.diseqcMode=1_1

config.Nims.0.advanced.lnb.5.uncommittedDiseqcCommand=5

config.Nims.0.advanced.lnb.5.commandOrder=uct

config.Nims.0.advanced.lnb.5.prio=1

config.Nims.0.advanced.lnb.6.diseqcMode=1_1

config.Nims.0.advanced.lnb.6.uncommittedDiseqcCommand=6

config.Nims.0.advanced.lnb.6.commandOrder=uct

config.Nims.0.advanced.lnb.6.prio=1

Labots - MaskaV
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
spameris

Pieliku klāt 5E blakus arī 9E un 13E, (5e palika pa vidu šķivim) , man tas lētais satfinder aparātiņš nobeidzās, un atradu šādu http://satcalc.ru/multifeed.php kalkulatoru, kurš ļoti labi palīdzēja pielikt blakus šīs te divas galviņas. Trāpīju uz pirmo 70% signālu abiem vienkārši ar lineālu pieliekot izrēķinātajā vietā. Kautkad kad nebūs slinkums pieregulēšu ar satfinderu, kuru samainīju pa garantiju. Bet nu tas tā, varbūt kādam noder.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sveiki,

 

atkal esmu nobriedis satelīt šķīvja regulēšanai un pielikt klāt 19E pavadoni, bet ne par to jautajums. Šobrīd stāv šādi uz 80cm šķīvja 0.8w,4.8e,9e(pa vidu), 13E. Jautājums par 13E, man signāla stiprums ir 70%-80%, bet tur nav šaurā LNB, un tuvāk vairs tam 9E nevarēja dabūt, bija sajūta ja būtu šaurā LNB būtu stiprāks signāls. Šobrīd itkā man ir tā šaurā LNB, kuru liktu uz to 19e, vai samainītu ar 13E vietām. Vai vispār ir vērts, vai varbūt signāls ir normas robežās?

 

P.S.

 

tajā yotā bija pirmo reizi, cenas gan tur labas 10/1 daisiks 12Ls. Invero šaurais lnb 7ls.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Man īsti nav jēgas likt šauro galvu pa vidu, dēļ multifīda konstrukcijas nevaru no sāniem pielikt blakām parastā izmēra galvas tādā gadījumā tuvu klāt. 4.8E galva ir šaurā, otrā pusē varbūt arī uz 13E tāpēc domāju varbūt jāsamaina un jāuzliek šaurā.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Un kāda vaina tiem 70-80% Hotbirdam? Saprastu, ja būtu kādi 20%, ar tādiem % pilnīgi pietiek, ja uznāks pamatīga sniega vētra, tāpat bilde pazudīs, es arī šauro liktu uz 9E. Tiesa, pats 13E liku šauro galvu, bet tikai tādēļ, ka nevarēju savādāk 9E uzkabināt.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Nezināju , ka 4.8E ir šaurā.

Tad tiešām labāk uz 13E likt otru šauro.

Kaut gan, ja viss darbojas uz 13E, tad labāk neaiztik :)

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vai nevari jautājumu (jautājumus) nedaudz pārfrāzēt? Citādi nevar saprast kādu palīdzību meklē.

Link to comment
Share on other sites

Sāksim ar to ka Bonum1 Latvijā nav uztverams kam viņš tev? Dublē to pašu 36° Tik ar laika nobīdi un nedaudz savādāku paku. 75 var ar 90cm šķīvi pietiks

Link to comment
Share on other sites

Tev laikam rēbusi bērnībā ļoti patika! Un tagad tu tos uzdod risināt visiem. Kāds tad ir tavs jautājums/jautājumi?

Vai šis ir jautājums: "36e redzu labi bet tālāk ?". Vai jautājums ir "Kā pareizi regulēt?"?

Un kādas atbildes tu uz tādiem jautājumiem ceri saņemt?

"Kādi tur iestādījumi frekvences?" Visas frekvences ir atrodamas šeit http://www.lyngsat.com/

 

Varbūt būs vienkāršāk, ja tu sākumā dosi nedaudz vairāk informācijas? Kāds tev ir uztvērējs? Kāda antena (vēlams bildi)?

Link to comment
Share on other sites

Rimant, velti nepūlies.Puiša vēlēšanās protams apsveicama, bet nekas bez darba nenāk.Tā vietā, lai uzdotu nesakarīgus jautājumus, vispirms jāapgūst sattv lietas pamati.Kā Ļeņins savulaik rakstīja: Macīties, mācīties un vēlreiz mācīties! :mda: Ja tomēr izrādās, ka lieta par sarežģītu, var citu vienkāršāku hobiju izvēlēties.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Es pavadoņu meklēšanai izmantoju 10 gadus vecu Humaxu. Viņam ir divas skalas kā jau visiem aparātiem, pēc vienas (apakšējās) skaidrs regulēju signāla līmeni, bet ko tā otra dara, kam viņa domāta? Iepriekš īpaši nepievērsu uzmanību viņai, bet šodien nez kapēc šamā lēkāja no 50 līdz 100%. Uz ko viņa reaģē?

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

Ar to skalu ir tā.

Teiksim jo garāks kabelis,jo mazāk %.

Jo īsāks jo vairāk.

Mož kontaks draņķīgs.

Link to comment
Share on other sites

es tur neregulēju kaut ko konkrētu, pozīcijā 0.8wnedaudz pašķiebu bļodu uz priekšu-atpakaļ, bet var jau būt ka tiešām nebija labs kontakts.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiki,

 

kas varētu būt par vainu, ja 23.5E tikko neliels lietus tā pazūd vispār, jocīgi ir tāpēc ka ja nelīst signāla stiprums ir ap 91% . Blakus stāv 28.2E, un 36E lai gan signāls ir švakāks nekas nezūd, ja baigi negāž. LNB šāds http://pult.lv/product/417/ , pārējām bija laikam GT-SAT LNB.

Link to comment
Share on other sites

@Spameris. Tu esi pārliecināts ka signāla stiprums ir 91%? Skatos tev ir Xtrend.Aparātiem kas darbojas uz Enigmas signāla skala nav vērā ņemama jo parasti dzīvo savu dzīvi atšķirībā no reālā līmeņa. Paņem citu aparātu pieslēdz paskaties kādu līmeni tas signālam uzrāda. Domāju ka visticamak signāls būš uz robežas

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši šitās šaurās galvas ir pilnīgi mēsli, man arī tādas ir. Varbūt viņas der ja liek pa vidu, bet kaut kur nostāk nerāda, pieeju noslauku ūdens pilienu no priekšas un viss aiziet. Te kaut kas agrāk rakstija par kaut kādām melnajām galvām, varbūt tās ir labas, bet šīs man šobrīd noņemtas, lai pastāv rezervē, ja likšu tad tikai uz pavadoņiem kurus reti skatos.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

Neteiksim gan, ka šaurās galvas būtu mēsli. Man viena šaurā ir pašā malā (4*W) un nekāda vaina, signāls stabils. protams, ja gāž kā no spaiņiem, tad aizkrīt ciet, bet mums jau te nav lietus sezonas mēneši....

Link to comment
Share on other sites

Man tās šaurās (Quad) stāvēja uz 4,8*E-7*E-9*E un kautkā nejutu, ka tās būtu sliktākas par parastām LNB. Un nejutu arī ka lietus laikā būtu kādas problēmas. Pašlaik vidējā 7*E ir aizvietota ar citu, šajā gadījumā SHARP un arī ir OK. Protams, kad līst kā no spaiņa, tad klučojās. Tā kā, ja vajag ķert tuvos sputņikus tad tās šaurās LNB ir laba lieta - IMHO.

3 gadus veca bilde 6491c98d43ddt.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
spameris

Būs laikam kautkad jāsamaina vietām tās galvas, kad tā sāka runāt tiešām liekas ka tās šaurās (man ir trīs) tādas jūtīgākas pret lietu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
aivarsvelves

Sveiciens visiem!

Laikam ir piemeties vecuma marasms :stink: gribas pamēģināt pašam ko jaunu un nebijušu :yahoo: Šoreiz tas attiecas uz sat tv lietām.

Ir šķīvis ar 5 galvām, no kurā viena 19 Astra ir nobeigusies un vēlos to nomainīt. Līdz šim jumta kāpšanas lietas darīja citi, man par to saprašana maza,tāpēc radās sekojoši 2 jautājumi.

1) ar ko šī galva atšķiras no parastajām pa 4 ls. Vai ir vērts to pirk?

LNB INVERTO BLACK ECO SINGLE UNIVERSAL

http://www.inverto.tv/products/product.php?section=1&id=170&PHPSESSID=7d200ddac1d803553d9a482cb193145b

2) uz kādas frekvences ir jāregulē 19 galva lai dabūtu vislabāko signāla kvalitāti

 

Jau iepriekš pateicos

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Labāk vēlu nekā nekad, rīcība atbalstāma.

Kāpēc domā, ka galviņa no Astra 19 ir nobeigusies? Bet, ja tiešam tā ir tad tā pa 4 Ls derēs tāpat kā jebkura cita universālā, pat pa 2,50 Ls. Nederēs tikai cirkulārā. Ja vienkārši nomainīt veco galvu pret jauno, tad nekādu īpašu regulējumu nevajadzēs veikt, signāls no Astras 19 nāk kā no lielgabala, pietiks jebkurā gadījumā. Es to astru regulēju pēc 11538 V 22000

Link to comment
Share on other sites

astras galva nerāda jau kopš ziemas sākuma - simptomi bija sekojoši - signāls te ir , te nav , te ir , te nav ... līdz beidzot bija miers un klusums ne kvalitātes ne līmeņa.

Tad par galvām skaidrs - der principā jebkura universālā un pārmaksāt par skaistu zaļi melnu vajadzības nav!

Nākamās nedēļas nogalē būs brīvs laiks - tad rāpšos uz jumta un mainīšu. Saprotu ka problēmām nevajadzētu būt un tas ir vienkāršāk nekā rēķināt logaritmus

Labots - aivarsvelves
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...