Jump to content

[Raksts] Amazon Kindle 3 un Kindle 4


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

30-60 Mb jau izskatās pēd tāda pdf kurā ir daudz attēlu, uz tā 6" ekrāna skatīt nebūs patīkami un ērti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gix

    23

  • androidz

    19

  • Žaks Noriss

    55

  • romis

    15

Žaks Kustō rakstija

Pieļauju, ka esmu kļuvis diezgan aizspriedumains pret citiem e-grāmatu lasītājiem, jo nekad neesmu vīlies Kindle 3 lasītājā. Ir turēti rokās Sony lasītāji, tie likās kaut kā neveikli izstrādāti (350 un 600 modeļi). Kā arī galīgi nedraudzīgās cenās. Kā arī Sony netika galā ar kirilicu.

 

nekādu problēmu nav, vismaz 350, ar kirilicu

 

Latvijā iegādājamās e-grāmatas ir ar DRM, ko e-grāmatu lasītāji nespēj sagremot. Tam nepieciešams Adobe Digital Editions.

 

http://www.adobe.com...igitaleditions/

 

zvaignes grāmatnīcā iepērkamās (iesaku jo nesbo, labs norvēģu detektīvs) lasās kā prieks. Adobe Digital Editions- pireģistrējamies (līdz 6 pc vai citiem gadžetiem uz deguna). ar Adobe Digital Editions novelkam grāmatu, un lasam. man piereģistrēts lielai pīslis, lapsis,nook un sony 350. lasam kaut vai uz visiem reizē. Adobe Digital Editions labs lasīklis uz kompja un labs grāmatu plaukts. man jau patīk. ērts darbam ar ebookiem. vismaz manu nooku un sony.

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Varu noziņot - esmu laimīgi ticis pie sava Nook Simple Touch. Izmaksāja ~85eiras. Piegādā tikai uz Ameriku, paveicās, ka bija kas atved. Pat neļauj nopirkt ar karti, kas reģistrēta Latvijā uzrādot ASV shipping adresi. Savukārt pret pirkumu caur Paypal, kam piesieta LV karte un noradīta LV adrese B&N nebija iebildumu, Paypal shipping adresi viņi nečeko :)

 

Par aparātu pagaidām varu teikt visu to labāko. Rāda smuki, pāršķiršana ar touch viegli uzspiežot uz ekrāna vienā vai otrā pusē, ērta. Podziņas malās, kas arī lietojamas šķiršanai, spiežas grūtāk, tās nelietoju. Lasu angliski, paturot uz vārda ilgāk var dabūt skaidrojumu no Merriam-Webster vārdnīcas. Ar kiriļicu arī nav problēmu.

 

EPUBus var iekopēt pa vadu pa tiešo Njukā, var kopēt uz micro SD kartes un ievietot to. No viņu interneta veikala gan neizdevās 'nopirkt' pat bezmaksas grāmatas, nepieciešams ievadīt ASV reģistrētu karti, kuras man nav.

 

Pagaidām esmu pārāk aizņemts lasot dejas ar pūķiem lai eksperimentētu, kad pabeigšu, domāju pāršūt softu, lai var lietot browseri un lasīt arī FB2 formāta grāmatas.

Link to comment
Share on other sites

par neta pārlūku nezinu. manam nookam paliels mēsls, bet tas nesvarīgi. nelietoju. mājās nets ir, braucot kur - nafig nav vajadzīgs. bet deļ FB2 pāršut neredzu jēgu, lai ar pašam sākumā likās , ka pāršūšu. man vēl nav gadījies sameklēt ko fb2, kas nebūtu epub vai pdf.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Labprāt nopirktu Nook Simple Touch, bet lētākais ko atradu ssā tirgo pa 90 latiem, varbūt kāds var palīdzēt iegādāt vai paskaidrot kā to izdarīt, ja man ir paypal konts bet nav štatu adreses?

Link to comment
Share on other sites

Kurš no lasītājiem ir labākais price/performance, kurš arī kurš atbalsta fb2 formātu? Un ja nu galīgi nekā, tad kādi ir varianti pa lēto dabūt kindli vai Nook no USA uz LV? Tik tad cik saprotu būs jāčakarējas ar lasāmvielas konvertēšanu un kaut kādu visiem saprotamu formātu, pareizi? Vēl pie reizes kāds varētu apstāstīt kas tur ar to DRM, kas ir LV tirgotajām nedaudzajām grāmatām notiek? Cik saprotu tas nav baigi labs un bremzē visu e-grāmatu lietu, a lietotājam traucē kārtējo reizi dēļ jau sākumā minētās formātu nesaderības, ja?

Link to comment
Share on other sites

Ar mazlietotiem Kindle 3 un 4 pilns eiropas ebay, Kindle Touch jau vairs nav lasītājs, manuprāt.

Fb2 lieliski pārkonvertē Kindle formātā te augstāk kaut kur minētā e-calibre programma.

Link to comment
Share on other sites

Esmu pieradis pie touchscreen, nevaru iedomāties spaidīt tās mazās podziņas uz Kindle... vēl jo vairāk nesaprotu kā var kaut ko ievadīt tajā jaunajā vienkāršakajā versijā Kindle 4, nu kaut vai atrast interesējošo grāmatu no ielādētajām lasītājā?

Paskatījos ebay iekš UK un DE, nav ar nekāda medusmaize :)

Link to comment
Share on other sites

Cik papētīju, sapratu, ka Kindli var iegādāties tikai no US amazona un tikai bezreklāmu versiju - parastākais kindle 109USD, klāt vēl sūtīšanas izdevumi un kopā sanāk ~150USD. Bet tas ir no USA, kas sazin, varbūt tepat LV vēl pieliek muitas nodokli. Par aptuveni tādu pašu cenu UK ebayā arī var atrast, tad vismaz drošs, ka muitas nodoklis nebūs. Arī gribētos dzirdēt kādu izdevīgāku iegādes variantu, kaut uz Nook, Sony ražojumiem... ticu, ka vien tais pašās cenas robežās apmēram vien būs, vienalga iegūtās zināšanas no lasīšanas atspēkos.

Link to comment
Share on other sites

Es arī jau ilgi pērku un neko neesmu nopircis, šobrīd lasu uz android. Ir daži plusi daži mīnusi.

žēl 80ls par kindli, un ja vēl nevar nopirkt lv grāmatas ar čābīgi, pārējie lasītāji ir pārāk dārgi, šobrīd vieglāk paņemt fiziski grāmatu nekā mocīties ar konvertēšanām un čakarēšanām un ka nevar normāli nopirkt, kāpēc man jāmaksā 3X vairāk kā usa, mani tas globālās ekonomikas apstākļos nešķiet pieņemami un gaidu kādu vai kādus kas palīdzēs iegūt ierīci par adekvātu cenu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, es ar jau ilgi nevaru saņemties uz gandrīz simt latu izdošanu, kad it kā varētu dabūt pa simtu zaļo.

Pagaidām ar lasu uz androīda mazā ekrāniņa, bet grāmatas latviski - aizeju pāri ielai līdz biblenei :)

Link to comment
Share on other sites

mazliet info. par dārgumu. izlasu 10 grāmatas gadā. (vairāk parasti. ir bijuši gadi ar 100+). 10 reizes pa 8 lati. un lasīklis rokā. kur te neizdevīgi.

nevajag gvelzt arī par to ka nav grāmatu latviski. lietas iet uz labo pusi. patīkami , ka arī lētākas kā papīrnieces. (piemērs , es stīvs džobs - 2,25. veicī parastā tas pats 4.50)

švakāk jau ir , ja lasi tikai latviski. es varu lasīt 3.5 valodās, problemu nav. konvertācija - tas ir mīts, nekas nav jakonvertē . grāmatas krievu , angļu valodās pieejams kalniem. visādos formātos.

Link to comment
Share on other sites

Skatoties uz USA cenām cilvēki mēdz aizmirst, ka tur ir pilnīgi cita nodokļu politika. Tāpat kā cigaretes eiropā maksā krietni vairāk kā krievijā.

Link to comment
Share on other sites

Es lasu pārsvarā angliski un krieviski. Ļoti ērti lasot angliski ir lietot skaidrojošo vārdnīcu, ja kāds vārds nav zināms tad pāris sekundēs skaidrojums ir gatavs.

Link to comment
Share on other sites

Laikam būs jāsaņemās un jānopērk tas verķis, tikai kurš paskaidros, kuru no abiem izvēlēties - NOOK simple touch vai Kindle touch?

Abi maksā 90 latus :)

Link to comment
Share on other sites

mazliet info. par dārgumu. izlasu 10 grāmatas gadā. (vairāk parasti. ir bijuši gadi ar 100+). 10 reizes pa 8 lati. un lasīklis rokā. kur te neizdevīgi.

nevajag gvelzt arī par to ka nav grāmatu latviski. lietas iet uz labo pusi. patīkami , ka arī lētākas kā papīrnieces. (piemērs , es stīvs džobs - 2,25. veicī parastā tas pats 4.50)

švakāk jau ir , ja lasi tikai latviski. es varu lasīt 3.5 valodās, problemu nav. konvertācija - tas ir mīts, nekas nav jakonvertē . grāmatas krievu , angļu valodās pieejams kalniem. visādos formātos.

Tas ir spēkā, ja lasa, khem, brīvpieejas grāmatas.

Ja jāpērk grāmatas elektroniski (par Amazon runāju), tad atpelnīsies pēc kādas 100. grāmatas. Vienu grāmatu meklējot vispār bija absurds- Kindle versija dārgāka kā hardcover printēta versija.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

Interesanti kā ir AMOLED ekrāni salīdzīnājumā e-inc no lasīšanas viedokļa. Tomēr ir baigi ērti, ja visas bibliotēka ir smārtfonā. Un ekrāna izmērs ir pilnīgi pietiekošs.

Link to comment
Share on other sites

Tā, nu esmu iegādājis Nook simple touch.

Man patīk, lasu grāmatu angliski, ja nesaprotu kādu vārdu, uzspiežu uz tā un parādās šā vārda skaidrojums.

Nezinu, kā to varētu izdarīt ja nav touchscreen, kā piemēram, iepriekšējiem Kindle modeļiem.

Vēlāk, kad būšu pilnībā izpētījis visas šā verķa iespējas, noteikti uzrakstīšu.

Pirmais iespaids ir labs!

Link to comment
Share on other sites

Tā, nu esmu iegādājis Nook simple touch.

Man patīk, lasu grāmatu angliski, ja nesaprotu kādu vārdu, uzspiežu uz tā un parādās šā vārda skaidrojums.

Nezinu, kā to varētu izdarīt ja nav touchscreen, kā piemēram, iepriekšējiem Kindle modeļiem.

Ļoti vienkārši, nospiežot pogas. Un var pat dabūt tulkojumu, ne tikai skaidrojumu. Ga jau arī Nook var pielikt papildu vārdnīcas.

Link to comment
Share on other sites

Romi, kā tik ātri tiki pie lasītāja?

nopirku no viena ss_elvē tirgoņa, pirms tam paskatījos ebay, cenas neko daudz neatšķīrās šitam verķim, tas ir salīdzinoši jauns modelis, lietotu praktiski nav.

 

Pēc pāris dienu lietošanas varu teikt ka esmu 100% apmierināts ar NOOK Simple Touch!

Grāmatu un periodikas ielāde ar Calibre programmu ir elementāra, pieslēdz NOOKu caur USB pie datora un proga pati nokonvertē no citiem formātiem uz ePUB un ielādē visu NOOKā. Nav vispār nekādu problēmu, arī ar kirilicu, vārdu sakot laime pilnīga..

Lasīt var ilgi, nenogurdinot acis jo ekrāns izskatās praktiski kā papīrs :)

Lapu pāršķiršana notiek ar vienu pieskārienu ekrānam.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tauta aktivizējusi topiku. Tad nu pats arī nestāvēšu malā un padalīšos ar iespaidiem, kas sakrājušies šī gandrīz gada laika, kopš esmu e-grāmatu lasītāja īpašnieks.

 

Cena un pielietojums

 

Parasti ir tikai 2 jautājumi no cilvēkiem - cik maksā un vai ir jēga. Teiksim tā - diez vai es pats Latvijā iegādātu kādu e-lasītāju, jo tomēr ir cenas atšķirība no Vācijas Amazon un vēl vairāk no ASV cenas ar reklāmām iekšā. Savu pirmo Kindle 3 (Keyboard) ieguvu no ASV, to man laipni atveda draugs. Mans tagadējais Kindle 4 tika iegādāts Vācijā. Par ~70Ls tas ir brīnišķīgs ieguvums.

 

Pielietojums? Nav atšķirība no grāmatas. Daudz vieglāks, ērtāks, var regulēt burtu lielumu. Nespēju iedomāties sevi tagad staipot apkārt kādu 300 lpp grāmatu. Liels bonuss ir labā kontrasta atšķirība starp burtiem un fonu, grāmatas bieži tiek drukātas uz dzeltenīga otrreizējā papīra un burti ne vienmēr ir pietiekami tumši.

 

Kindle 4 vs. citi ražotāji

 

Nevaru būt pilnīgi objektīvs, bet Kindle tomēr ir viens velna verķis, maziņš, viegls, veidots no kvalitatīviem materiāliem. Ir turēti rokā vairāki citu ražotāju izstrādājumu. Tas pats Latvijā plaši pieejamais Pocketbook 602 - smagāks, neveiklāks, pogas neērtākās vietās. Tas nekas, ka Pocketbook spēlē mp3 un vēl visādas preversības dara. E-grāmatu lasītājs tādēļ ir lasītājs, jo uz tā nevar spēlēt Dusmīgos putnus un veikt citas uzmanību novēršošas izdarības. Arī Sony izstrādājumi ir tādi... līdzskrējēji. Diemžēl Nook dzīvē neesmu redzējis un nespēšu salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

Man no nākamā ēlasītāja vajadzēs failu brovseri, epub un doc vai docx atbalstu, jo ar tiem ērti navigēt pa apakšnodaļām, massstorage atbalstu, lai darba laikā saglabātos lasāmgabalus varētu sinhronizēt ar synctoy un gribētos gaišāku ekrānu. Pagaidām šo visu piedāvā WM5 PDA, bet kindle4 ne.

Link to comment
Share on other sites

NOOK pluss ir android - var pārtaisīt par planšeti, tiesa gan ekrāna dēļ nāksies iztikt bez video ;)

Vēl viens pluss - SD karšu atbalsts, ielādē visu ko vajag atmiņas kartē un nemaz nevajag slēgt to verķi pie datora.

Kopumā uz mani NOOK atstāja labāku iespaidu, par Kindle.

Link to comment
Share on other sites

WildGun

Romi, a Tev tai SD kartei ir WiFi iekšā vai kā? Vai svētais gars tur kaut ko iedabū ? Nesapratu "plusa" jēgu.

Link to comment
Share on other sites

Romi, a Tev tai SD kartei ir WiFi iekšā vai kā? Vai svētais gars tur kaut ko iedabū ? Nesapratu "plusa" jēgu.

+ 32 GB var tad ielādēt, manuprāt tas toč nav mīnuss. Kad brauc atvaļinājumā uz laukiem, paņem visu bibliotēku līdz ...

Link to comment
Share on other sites

Man ir samērā daudz speciālā literatūra, par foto. PDF aizņem vietu, ne ePUB.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mans Kindle šajā nedēļas nogalē devās labākos medību laukos. :( Nokāva to kondesāts, kas bija sakrājies zem apakšējā vāciņa. Sestdien pa nakti bija palicis uz telts grīdas, un naktī temperatūra nokritās no +5 līdz -2 un no rīta atkal uzkāpa uz kādiem +10. Šo straujo svārtību rezultātā zem kindles sakrājās neliela kondesāta pelķīta, ka bija pietiekami lai to nokautu.

Noņēmu aizmugurējo metāla vāciņu un pašlaik žāvēju, bet nu neizskatās, ka būs dzīvotājs. Aizmugurējais vāciņš starp citu kalp kā radiators, jo ir pielīmēts pie procesora.

 

Izskatās, ka tagad pirkšu Kobo Touch, kurš atbalsta ePUB.

Link to comment
Share on other sites

Mans Kindle šajā nedēļas nogalē devās labākos medību laukos. :( Nokāva to kondesāts, kas bija sakrājies zem apakšējā vāciņa. Sestdien pa nakti bija palicis uz telts grīdas, un naktī temperatūra nokritās no +5 līdz -2 un no rīta atkal uzkāpa uz kādiem +10. Šo straujo svārtību rezultātā zem kindles sakrājās neliela kondesāta pelķīta, ka bija pietiekami lai to nokautu.

Noņēmu aizmugurējo metāla vāciņu un pašlaik žāvēju, bet nu neizskatās, ka būs dzīvotājs. Aizmugurējais vāciņš starp citu kalp kā radiators, jo ir pielīmēts pie procesora.

 

Izskatās, ka tagad pirkšu Kobo Touch, kurš atbalsta ePUB.

 

Tirgo nost uz ebay detaļās, viņiem ekrāni ir paša kindle vērtībā!

 

Interesanti kā ir AMOLED ekrāni salīdzīnājumā e-inc no lasīšanas viedokļa. Tomēr ir baigi ērti, ja visas bibliotēka ir smārtfonā. Un ekrāna izmērs ir pilnīgi pietiekošs.

 

Amoled ņirb ar 50Hz frekvenci, tas nogurdina acis.

 

Eink neņirb.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kāds ir Kobo Touch, bet iesaku Nook, tas arī atbalsta ePub. Starp citu, biju nedaudz pārsteigts, ka Kindle nav ePub atbalsts.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ko var ņemties ap tiem formātiem? Tie tāpat vienkārši konvertējas šurpu turpu (atskaitot bilžainus PDF). Ja pērk saturu Amazonē, Bārnsā un Noblā, tad neko nekur nav jākonvertē, bet visu citu tik caur Calibre jālaiž - vienkāršākais un ātrākais veids savas elektroniskās bibliotēkas sakārtošanai. Un konvertēšana ir tikai dažu klikšķu attālumā.

Link to comment
Share on other sites

Vislielākā jobļa ir ar djvu formātu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tiesa! Par dīdžeju vu biju piemirsis. Ikdienā nesanāk lietot.

Link to comment
Share on other sites

androidz

Laikam būs tas nook no ss.lv tirgoņiem jāpaņem, kamēr iekāriens nav pazudis, dikti jau labs izklausās. Var būt kāds var ieteikt no kā pirkt?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...