Jump to content

Zilais/zaļais fons


dbc
 Share

Recommended Posts

Uzgaaju vienu interesantu video. Tajaa var labi, redzeet, ko var izdariit ar datoru. Varbuut nav profesionaals, bet man jau patika. Uzreiz ir veeleesanaas, kert kameru un filmeet, un moneet utt.

Veelams skatiities no 5-taas min. Un peec tam no saakuma.

video

Link to comment
Share on other sites

Es te taa padomaaju, ka sho topiku vajadzeetu paarsaukt par "Bootistu izveidoties video/audio". Taa katrs vareetu paraadiit, ko ir izveidojis, un citiem varbuut rastos stimuls veidot kaut ko liidziigu.

Saaksu es. Te ir divi, vairaak nekaa gadu veci video, kuri ir filmeeti ar digitaalu fotoaparaatu. Taadeel slikta kvalitaate. Abaas redzams esmu es, toreiz veel garmatains, nenoaudzis viirs :)

Nav nekas iipash, bet tomeer. Filminas ir iisas, taadeel pilseetnieki varees atlauties, taas ieveerteet. Un veel viens audio gabals, kurs man liekas ir diezgan labs, ja neskaita kvalitaati :)

 

 

http://dbcompany.times.lv/TheFatrix.asf

http://dbcompany.times.lv/cirx.wmv

http://dbcompany.times.lv/aiaiaa.mp3

Link to comment
Share on other sites

njaa nu zhongleet maaki.

bet nu ar tiem zibenjiem taa iisti kruti jau buut ja buutu sakariigs fons (ne tukshums) un buutu tos zibenjus precizaak drusku piezizimeejis, lai neiet cauri plaukstaam utml.

 

bet nu taisi jaunaakus un labaakus video ja jau patiik...

Link to comment
Share on other sites

jaa ar tiem zibenjiem man ar patikaas, taa turpinaat un tas audio gabals arii bija labs

Link to comment
Share on other sites

Guest JAy_t_

Varbuut pastaasti ka to visu var dabuut gatavu majas apstaakljos. Ar kadu programmatuuru saakt, kaa tieshi jaizmanto tas "zilais" fons.

Link to comment
Share on other sites

Nu ar zilo fonu daraas viss taa:

Filmeejamies uz zila fona, kur taadu dabuut? Tas var buut kaads auduma gabals, liels gabals. Piemeeram aizskari. Ir jaabuut loti labam apgaismojumam. Vaardu sakot maksimaali viss jaaizgaismo, lai nav eenu utt.

Kad viss ir uzfilmeets, nemam adobe after effects, un tur ir fi4a, ka zilaa fona vietaa var ielikt ko citu.

Iisteniibaa man besii aaraa tas, ka taas programmas ir tik smagas, nav kaa vitual dub. Piemeeram pinnacle programma, aarpraac.

Link to comment
Share on other sites

Tavi klipinji dbc ir labaak nostraadaati, nekaa tas L33t Fighter. Ideja vinjiem laba, tachu aktierspeele nulle liimenii. ;-)

Link to comment
Share on other sites

zilā fōna būtība ir tajā - ka tikai fons ir zils, bet civēku sejas, bikses, un viss, ko gribi atstāt redzamu - nedrīkst būt zils. - tad vienkārši video montētājos ir iespēja "Color Key" vai tamlīdzīga, kuras darbība ir izvēlēto krāsu kadrā - padarīt caurspīdīgu, tā lai kļūst redzams video kas atrodas apakšā (celiņā zem konkrētā gabala, kurā bij zilais fons:) tur var ielikt jebko, vai kustīgu video, vai kādu bildi, piem bildi ar ziemas ainavu....

 

tikpat labi, vai pat labāk (atkarīgs no apstākļiem un vajadzīgo krāsu toņiem) var izmantot sarkanu, zaļu, lillā un taml toņus.

 

otrs nosacījums - lai zilais fons ir vienmērīgi vienā tonī - slikti, ja tas ir krokots, vaj ja uz tā krīt ēnas. color key ideālā gadījumā paņem(izdzēš) tikai konkrēto izvēlēto pustoni, (proti - jestri zilo) - ja ir iespēja regulēt krāsu jūtību, tā lai ņem netikai jestri zilo, bet arī blāvi zilo gaišajās fona vietās, un tumšzilo ēnainajās - tad ņemamo krāsu spektrs kļūst pārāk plašs - tajā jau var pamanīties ietilpt piemēram netikai vairs fons, bet kautvai uzfilmētā cilvēka zilās džinsas, vai pat acis!:) - tad jau var iedomāties pēc kā tas izskatās:) - proatams mākslas video tas der, bet panorāmas ziņu lasītājai, tukšas acu zīles var nederēt:)

 

kāročē - vajag eksperimentēt:) - kānekā - šis color key efekts ir arī mans mīļākais no efektiem, var sazinko sataisīt:) -

 

izgriezt vajag varēt jebkuru toni, piemēram - uzvelk cilvēkam zaļu tērpu - un to izkejo, sanāk tāds dīvains pusredzamais cilv:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...
Kā šis efekts saucas uz sony vegas???

 

Chroma Key

 

Pacēlu šo tēmu, jo meklēju kur Rīgā var iegādāties šo fonu. Pirms kāda mēneša +- tika manīta diskusija, kur bija minēta interneta adrese, bet tagad nekādīgi vairs nevaru atrast. Tādēļ, labie cilvēki, šajā tēmā to varētu pateikt/atgādināt. Man šķiet, ka veikala nosaukums sākās ar M burtu.

Labots - NIAJ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
aivars.m.

Pamodināšu līķi :)

 

Kā var jau esošam video failam (mp4) nomainīt fonu? Teiksim, atstāt tikai cilvēku, kas redzams priekšplānā, bet pārējā attēla vietā uzlikt kaut vai nekustīgu bildi.

Vai tas vispār iespējams ar vienkāršiem līdzekļiem, kaut kādu Sony Vegas vai tamlīdzīgi?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

Vai tas vispār iespējams ar vienkāršiem līdzekļiem, kaut kādu Sony Vegas vai tamlīdzīgi?
Jā, ir. Darbošanās ar slāņiem. Jo mazāk priekšplānā esošais cilvēks izdara kustības, jo labāk. 
Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

kustības gandrīz nav. Kādas "vieglākas" programmas laikam neatradīšu? Adobe vai Pinnacle būs vēl sarežģītāk...

 

Kā tā funkcija saucās Vegas programmā?

Labots - aivars.m.
Link to comment
Share on other sites

Niknais007

Ja fons jau ir vienveidīgā krāsā, tad jau viegli. Funkcija saucās - Chroma Keyer.

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

pamēģināju pēc youtubes pamācībām. Ar Chroma Keyer uzstādu melnu fonu un baltu vajadzīgo attēlu. It kā viss Ok, bet ievelkot fona attēlu jaunā video celiņā, tas neparādās melnā fona vietā.

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

Paldies laikamtak, tavs tutorial bija tieši, kas vajadzīgs. Tā kā manam video fonā bija daži tumši priekšmeti, ar Keyer tos nekādi nevarēju novākt, nācās izgriezt ārā. Tiesa, ja tas jādara video ar daudz kustībām, tad labāk uzreiz nošauties :)

Labots - aivars.m.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...