Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

nezinīc

noņem kaut kur ap pieciem un noteikti padalies ar rezultātu! :)

Link to comment
Share on other sites

tev tak tā plate ir reāli nojāta ja lec pāri un čerkst - tie nav netīrumi. kā to var nesaprast.

Link to comment
Share on other sites

Baigā problēma... Gribēju notīrīt savu The Doors plati, tāpēc paņēmu 96% spirtu un mīkstu lupatiņu, un notīrīju. Kad vinils izskatījās sauss, paņēmu un uzliku spēlēties, bet tagad putekļi, kas bija plates celiņos, ir salipuši kopā un adata tos uzlasa, tādējādi bojājot skaņas kvalitāti. Ar ko lai tos celiņus iztīra?

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Manuprāt ar tīru spirtu mazgāt jebkurā gadījumā ir neprāts, jo spirts vinilu šķīdina. Mazgā ar 20-40% izopropilspirtu (vecais labais etilspirts esot kaitīgāks). Jebšu mazgā zem ūdens strūklas, ar matu šampūnu, ar ļoti mīkstu lupatiņu (tik sargot etiķeti, un pēc tam rūpīgi jānoskalo). Fanātiķi abos gadījumos iesaka lietot tikai destilētu ūdeni :)

 

EDIT - Ā, faktiski, ja Tev jau sakaltuši netīrumi iekš celiņiem, liela iespēja, ka plate metama ārā. Te svarīgi no paša sakuma pareizu procesu ievērot.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Nebūs metama ārā - tikko noplēsu nost līmi no Eolikas pasaule, pasaulīt ar tādu pašu problēmu un kaut gan viss jau bija sakaltis, līme tos sūdus naharizēja. :)

 

Par plašu tīrīšanu man tagad viss ir skaidrs. Bet interesanti, vai tad, kad manam atskaņotājam būs nolietota adata, es varēšu iedot atskaņotāju uz garantijas remontu, lai viņi uzliek jaunu adatu?

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

khem, biedri forumieši- palīdziet!!!

 

Šodien pienāca ilgi gaidītā plate, bet atskaņojot plati, adatiņa nepārtraukti pārlec! Tā parasti notiek ar vecām un sašvīkātām platēm, bet ši ir jauna! Kur varētu būt vaina? adatā? man ir divas un abas pamēģinot tik un tā neskan! Vēl es domāju, ka adatas piespiedspēks varētu būt par mazu, bet manam atskaņotājam to noregulēt nevar (technics SL-BD3)

 

Varbūt kāds, kurš juglas vai teikas pusē dzīvo atļautu paciemoties un paklausīties plati uz sava atskaņotāja? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vai tad ar roku nejūt galviņas "svaru" (spiedienu)?

Neticas gan, ka svars pats varēja izregulēties.

Ja tas ir stipri pa vieglu, piespiedienu var regulēt arī šim (SL-BD3)- tonarma otrajā galā plastmasas "aptverē" ir metāla atsvars, ko var, skrūvējot skrūvi uz atsvara, bīdīt iekšā (palielina spiedienu) vai ārā (samazina).

Pirms eksperimentiem neaizmirsti atzīmēt sākotnējo stāvokli.

 

Bet interesanti, vai tad, kad manam atskaņotājam būs nolietota adata, es varēšu iedot atskaņotāju uz garantijas remontu, lai viņi uzliek jaunu adatu?

 

 

Šaubos, vai garantijas darbnīcai šajos laikos būs vajadzīgās rezerves adatas un vai vispār adatas maiņa skaitās pa garantiju- tādā laikā normāli ekspluatējot, to dimantu nodrillēt fiziski ir pagrūti- ja nu vienīgi rupji salauzt..

Noraksti adatiņas modeli un ievadi Ebay meklētājā- var mierīgi nopirkt- parastai adatai cena ap 15-25 EUR.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Pirms aparātam kaut ko skrūvēju gribu tomēr to plati uz kāda cita atskaņotāja paklausīties, jo PSRS un vācijā spiestās plates nelec un nesprakšķ. Vēl ideja ienāca prātā-platei gropītes nevarētu būt par seklu?

Link to comment
Share on other sites

Long John

Nu tad brauc uz Ogri- varēsi uz pārdesmit dažādiem aparātiem salīdzināt...:)

Link to comment
Share on other sites

Būs tev tas kantoris brāķa plati iesmērējis, man ar ir gadījies - jauna rietumu plate, ārējā dziesmā kaut kāds diega gals iepresēts... bet tu noteikti zini, ka svars un antiskeitings ir OK? Pārkalibrēji visu?

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Manam aparātam fabrikā ir uzstādīts 1.25g antiskeits, bet kā to pārbaudīt? Var vienkārši palikt apakšā svariņus? Ir man tādi, ar 0.01g precizitāti, varbūt tie der?

 

Long john- varbūt arī aizbraukšu tuvākajās dienās! :)

Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Šodien diemžēl netikšu..

 

nu tāāā.. svariņi rāda 1.08g 1.25g vietā, bet vai tā starpība- 0.17g kaut ko maina??

Link to comment
Share on other sites

Tas ko tu nosvēri, manuprāt nav antiskeits, bet gan piespiediena spēks, manuprāt tas 1 grams ir par maz.

Link to comment
Share on other sites

Normālas galvas (tev gan tur tp4 laikam bija) grib 1,5 - 2 g, dažas stīvās Shure laikam pat vairāk; Antiskeitings ja noklājies, tad galva neturas gropē, bet tiecas uz vienu pusi vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Saskrāpētu plati vispār labāk mest ārā. Kāda jēga un bauda klausīties tādu vinilu, kam vairāk trokšņi nekā pate mūzika. Esmu atkal pievienojies vinila klausītāju pulkam. Iegādāts Onkyo vinila atskaņotājs (modeli pateikšu vēlāk). Pateicoties Vitālijam.

Turklāt bez vinila iespējams klausīties arī lentas (Orbita 107 C). Par Olimpu vai Elektroniku varu tikai pasapņot. Pārāk dārgi aparāti, nav priekš manas kabatas. Varbūt kādreiz.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Man garāžā Elfa 201-3 maģis stāv, vienīgi kaut kas viņam saplīsis, un tāpēc baigais fons ir. Nākošgad iešu radioelektronikas pulciņā, salabošu un klausīšos analogi, ne tikai plates, bet arī lentas. Protams, ja dabūšu normālas(kas neskan kā atejas).

Link to comment
Share on other sites

Elfai nav jēgas ķerties vispār pat klāt. Tad jau labāk pameklēt ss.lv vai arī kur citur kādu no Olimpiem vai Elektronikām. Diemžēl ne katram tas pa kabatai.

Jēga ir tikai no augstākās klases, nevis no 2. vai 3. klases maģa.

Un visi tie iebūvētie pastūži un dinamiki, kas bija 2., 3. un pat 1.klases lentiniekos ir pilnīgi lieki.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Nu lentas vispār diez vai jēga šodien klausīt, ja nu vienīgi for fun. Runājot par Elfu - ja fons, tad vajadzētu sākt ar barošanas elektrolītu nomaiņu, bet kā jau te izteicās - vai ir vērts?

Link to comment
Share on other sites

nezinīc
(labots)

Normālas galvas (tev gan tur tp4 laikam bija) grib 1,5 - 2 g, dažas stīvās Shure laikam pat vairāk; Antiskeitings ja noklājies, tad galva neturas gropē, bet tiecas uz vienu pusi vairāk.

 

Vari, lūdzu detalizētāk izskaidrot? Ko nozīmē- noklājies antiskeitings?

 

Pēc ši video noskatīšanās sapratu kā vislabāk antiskeitu regulēt, bet kur lai rauj plati bez gropēm?

 

Un man arī piespiedsvars jāpalielina uz aptuveni 2 gramiem?

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

Bet mīļo cilvēk, vai mēs varam atcerēties, kāds tev atskaņotājs, kāda galva? Antiskeitings uz skalas jāuzliek tāds pats kā piespiedējspēks. Piespiedējspēks ir atkarīgs no galvas - primāri, no tonarma atsevišķos gadījumos, un no plates (un adatas) stāvokļa. Tā, piemēram, M44 tajam SHURE var būt līdz 4g, AudioTechnica 95 - 1.75g. Katrai galvai pasē jāb\ut tam uzrādītam. Bez tam tonarmu vajag sākumā statiski nobalansēt līdzsvarā un tikai pēc tam svaru likt. un pēc tam - antiskeitingu. Tonarmu balansējot, antiskeitingam uz nulles jābūt.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Krishius

Bišk nepatēmu...

 

Te ieminējās par lentu atskaņošanu mājās.

Man nav jautājumu par to, kāpēc magnētiskā audio lenta bija/ir vajadzīga profesionālajā vidē - tur viss ir skaidrs.

Bet mājās? Vai mūzikas ierakstus vispār kādreiz ir varēts nopirkt tādā formātā kā 1/4" magnētiskā lenta? Lapinska ieraksti neskaitās - tā bija vienīgā iespēja mucā dzīvojot dabūt to, ko civilizētajā pasaulē brīvi varēja dabūt platēs/CD, kas ir tipiski patērētāju produkti, un ne jau Lapinska dēļ Technics, Ampex, Revox un kas tik vēl ne aiz okeāniem ražoja reel-to-reel maģus mājas lietošanai.

Respektīvi, nav līdz galam skaidra šo neprofesionālo maģu misija, jo formāts, lai arī kvalitatīvs, bija salīdzinši liels un neērts.

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Ierakstus var gan nopirkt arī lentās. Tikai tas ir dārgs prieks, un paredzēts tiešām maniakāliem gardēžiem. Bet ja būsi kaut reizi dzīvē dzirdējis, kā skan masterlentas ieraksts, tad jautājumi neradīsies. Bet atkārtošu, tas ir dārgi un ārkārtīgi dārgi.

Link to comment
Share on other sites

PSRS laikos laikam uz ТИП 2 lentēm varēja nopirkt podkāstus, tfu, audiogrāmatas un mācību līdzekļus. Tiesa, mācību līdzekļu veikalos. Rietumos arī kaut kas bija, bet, faktiski, pēc LP masās aizgāja kasetes, lenšu drillēšana tur bija retāk sastopama. Interesanti, ka tas bija no valsts stipri atkarīgs - UK un US bija ārkārtīgi plaši izvērsts tieši singlu tirgus, magnetofoni tika plašāk (relatīvi) lietoti Vācijā, bet Skandināvijā dominēja albumu formāts.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

 

Šādam aparātam-

 

Radiotehnika ЭП-101 Stereo

 

kāda varētu būt aptuvenā vērtība?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Šitāds?

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/blocks/rtep101.htm

 

Vērtība šodien droši vien ir atkarīga no stāvokļa, ja vizuālais un tehniskais ir "kā no veikala" vai tuvu tam, droši vien kādus 10 Ls var prasīt. Citādi viņa vērtība varētu būt pāris aliņi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Krishius

Vai kādam ir idejas, kādēļ direct drive vinilniekam pie 45 rpm peld apgriezieni? Noregulēt pēc stroboskopa var uz pāris sekundēm, bet pēc tam strauji disks samazina ātrumu, kādu laiku tādu viņu notur (kaut kas starp 33 un 45), un tad atkal strauji palielina ātrumu, bet ne precīzus 45 rpm - tad atkal jāregulē. Un tā visu laiku, ik pēc dažām sekundēm.

 

Aparāts ir Wega P120.

 

Uz 33 rpm nekā tamlīdzīga nav - tur viss dzelžaini turās.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

jāpētī shēma, gan jau Tornis vai Garais Jānis izpalīdzēs ar to. nezinot kāds tur risinājums - es teiktu vecums - kāds kondiņš pašuvis. Nu bet cik tad bieži izmanto 45 ātrumu ? :D

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tā arī likās, ka no vecuma (aparātam ir ~30 gadu) kaut kas sakaltis. Tagad tik jāatrod kāds rūpīgs cilvēks, kurš būtu gatavs paņemt to verķi un iziet cauri visai elektronikai + pārlodēt to, kas vajadzīgs. Anyone? :spiteful:

 

P.S. Man vienmēr ir bijušas augstas prasības pret tehniku. Pagaidām gan man vēl nav nevienas 45 rpm plates, bet gan jau noteikti kāda parādīsies, un gribās tam būt gatavam :)

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

45 rpm ir pieejami tikai singli vai maxi singli ;)

Par tēmu runājot - ir viena tautas metode - pārlodēt visus elektrolītus tajā ātruma stabilizācijas platē. Ir liela varbūtība ka palīdz. Nav nedz dārgi nedz ari sarežģīti. Ja nepalīdz, tad var stiept pie kāda meistara.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

To, kas ir pieejams 45 rpm es zinu.

 

Āber es pats labprāt neko ar lodēšanu nedarītu, jo lodāmurs manās rokās kļūst par ieroci-caurumu dedzinātāju.

Tā kā man ir visai augstas prasības pret darbu kvalitāti, un zinot to, ka es ar savām līkajām roķelēm tādu nespēšu nodrošināt, labprāt uzticētu šo darbu kādam lodāmura virtuozam.

 

Esmu par to, ka tam aparātam pārlodē visu, kam ar laiku ir tendece "izžūt" - pat tiem komponentiem, kas it kā vēl strādā.

Ņemot vērā aparāta vecumu un faktu, ka ar laiku arī veselajiem kondiķiem pienāks beigas, negribu gaidīt, kad tur pa vienam kaut kas atstiepsies. Labāk paņem un nomaina visu pie vienas reizes.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad vari pameklēt elfa forumā biedru ar niku AndrisZ, viņš droši vien būs gatavs palīdzēt. Vai arī vienkārši uzjautāt tajā forumā kurš būtu gatvs ņemties, tur vairāk lodētāju nekā šeit.

 

http://www.elfaforums.lv/index.php

Link to comment
Share on other sites

Long John

Man ir gadījies arī tā , ka attiecīgā ātruma pieskaņošanas potenciometrs uz iekšējās plates neatrodas "pareizajā" stāvoklī. Tādā situācijā jāatrod vajadzīgais regulēšanas pocītis (parasti uz plates ir apzīmēts 33 un 45), jāuzliek atskaņotājs bez apakšējā vāka uz kādiem palikņiem (piemēram- tumbiņām- "skandām"), jāpalaiž atskaņotājs attiecīgā ātrumā, ārējais regulēšanas potenciometrs jānovieto vidējā stāvoklī un tad, grozot iekšējo potenciometru, jāpanāk, lai 45 ātruma strīpiņa uz diska stroboskopa apstājas.

Nezinu, vai no dižmeistaru viedokļa tas ir pareizi, bet man ir līdzējis.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Paldies par ieteikumu.

 

Vienīgais, kas liek šaubīties par to, ka pie vainas varētu būt iekšējais pocis ir tas, ka apgriezieni mainās - vienu brīdi griežas ātrāk, nākošajā lēnāk. Ja tas būtu iekšējais pocis, diez vai apgriezieni staigātu - visticamāk vienkārši nevarētu noregulēt apgriezienus, jo tie būtu vai nu par ātru, vai arī par lēnu, bet stabili.

Man domāt, ka kāds no komponentiem no vecuma ir atviebies, tādējādi patvaļīgi mainot spriegumu motoram.

Labots - Krishius
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...