Jump to content

Izsaki savu viedokli par modernajām tehnoloģijām mācību procesā


ABU
 Share

Recommended Posts

Pēdējā desmitgadē modernās tehnoloģijas ir kļuvušas par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Teju vai katram ir draugu kopas vairākos sociālajos portālos, e-pasta vēstules ir aizstājušas oficiālas darījumu vēstules, bet mobilais telefons ir ne tikai telefons, bet arī fotoaparāts, videokamera un mūzikas atskaņotājs.

Tehnoloģijas ir arī ikviena skolēna dzīves sastāvdaļa, tāpēc vēlamies uzzināt, ko par to iespējām mācību procesā domā skolēni, skolotāji un vecāki. Aicinām visus aktīvi iesaistīties diskusijā un veltīt laiku nelielas aptaujas anketas aizpildīšanai. Visi dalībnieki, kuri būs iesūtījuši aizpildītās anketas un norādījuši savu vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi, piedalīsies vērtīgu grāmatu izlozē.

 

Saite uz anketām un papildus informācijai: Zvaigzne ABC lapā

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tikai dēļ tā, ka negribu kaut ko bakstīt iekš Word un augšupielādēt, nepildīju. Kā jau Usver teica - visidati.lv vai jebkura cita online form anketu lapa ir Tavs draugs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiem, kuriem ir bail aizpildīt un nosūtīt DOC dokumentus :) , drīzumā ir gaidāma arī webiska anketas versija.

Link to comment
Share on other sites

Nav runa par bail. Tas vienkārši ir ļoti neērti. Un ļoti kontrastē ar anketas tēmu. Runā par modernajām tehnoloģijām, bet pielieto akmens laikmeta metodes.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Akmens laikmeta metodes būtu tad, ja visiem izsūtītu pa pastu papīras lapas, ko aizpildīt un gaidītu atpakaļ arī pa pastu. :)

Šeit vairāk izskatās, ka cilvēki meklē tikai vieglākos veidus, kā visu izdarīt. Vieglāk taču ir atvērt kādu lapu, veikt paris klikšķu un viss, nekā atvērt failu, aizpildīt, saglabāt un nosūtīt :) Pašam jau arī patiktu labāk visu Webā tikai saklikšķināt :)

Nebrīnīšos, ja arī webiskajā versijā kāds atradīs pie kā piekasīties, lai tikai būtu iemesls to nepildīt. :)

Bet ne jau strīdēties esmu šeit nācis. Anketēšanas būtība ir noskaidrot sabiedrības viedokli par interaktīvajiem materiāliem un vai vispār kāds to izmanto mācību nolūkiem un kādi ir to biežākie izmantošanas veidi.

Var jau izstrādāt produktu, kas ir sarežģīts un neviens to nelietos, bet labāk ir izstrādāt produktu, ko var izmantot un lietot lielākā daļa (un arī atzīst to par labu esam).

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

....

Var jau izstrādāt produktu, kas ir sarežģīts un neviens to nelietos, bet labāk ir izstrādāt produktu, ko var izmantot un lietot lielākā daļa (un arī atzīst to par labu esam).

Nu tad kur problēma izveidot normālu anktetēšanu online ?! :? Uzskati? Zināšanu trūkums ? Neinformētība ?

 

Atceries vienu lietu - vajadzība ir anketētājam nevis pildītājam. Anketētājam ir jālein no ādas laukā lai izpatiktu un anketējamajam labpatiktu aizpildīt anketu.

Atzīšos, ka nepildu viņas pārāk bieži, jo piemēram man nesaista anketas par tēmu "Jūsu iepirkšanās paradumi." vai "Kādus makaronus lietojat uzturā?!". Puse gadijumu vai pat vairāk aizveru anketu neizpildijis jo man vienkārši liekas TUPA tēma(kārtējie pseido speciālisti par pseidoekonomikas un pseidomārketinga zinātnēm). Un otra lietas kas kretinē ir uzdoto jautājumu kvalitāte. Daudziem ir problēmas nedaudz padomāt un uzbūvēt elementāri vienkāršu algoritmu.

Piemēram dauzdas ir tādas kurās atbildi uz trešo jautājumu "nepareizi" un tālāk vairs tev neviens jautājums neder, jo tiek pieņemt, ka tajā jautājumā esi atbildējis pareizi.

 

Vienvaŗdsakot - ej apmet kūleni ! Tev, ne mums vajag !

Jā, ja nebūtu sācis virināt muti varbūt arī atvērtu un apskatītos kas tur ir...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nepareizi. Nevis man, bet Zvaigznei to vajag. Es šeit esmu tikai starpnieks, lai aptaujai būtu pēc iespējas lielāks respondentu skaits.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēcpusdiena vēl nav pienākusi :), bet Apgāds Zvaigzne ABC jau ir pievienojusi iespēju anketas aizpildīt arī tiešsaistē.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]

Šeit vairāk izskatās, ka cilvēki meklē tikai vieglākos veidus [..]

 

Šis bija perfekti labs uzbrauciens bet pavisam nepamatots šajā situācijā. Jo tā bija objektīva kritika. Un DOC sūtīšana pa pastu aptaujām IR akmens laikmeta metode, skatoties uz mūsdienu tehnoloģiju attīstību. Un ironiski attiecībā pret aptaujas tēmu. :shiftyninja:

 

Bet, JA tu te prezentē to aptauju, tad jā, vajag TEV. Kāda man starpība, kurš ir galvenais aptaujas turētājs. Un kāda jēga no starpnieka, kas šādi piesaista respondentus? Ar nepamatotiem apvainojumiem. :keep_order:

 

P.S. Man pietiek ar ko nodarboties, lai nebūtu vēlēšanās piepūlēties lejuplādējot dokumentus, rediģēt tos un sūtīt atpakaļ. Žēl sava laika. Vai arī anketētāji manā vietā parisinās kādus sarežģītus fizikas uzdevumus? Nedomāju gan.

 

Diez vai aizpildīšu droši vien visādi noderīgu aptauju kretīniska starpnieka dēļ.

 

P.P.S. Komentārus par laiku, kas pavadīts rakstot šo te atbildi, droši varat pietaupīt.

Labots - Tehnoman
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ABU - neņem galvā. Boot.LV viena no svētākajām tradīcijām ir citu biedru apd***ana. :) Lai arī, protams, no šiem komentāriem var arī izvilkt dažus secinājumus. ;)

 

Starp citu - tā kā boot.lv ir IT forums, tad šeit liela daļa biedru (t.sk. visi šeit komentējušie) ir diezgan advancēti datoru lietotāji, kas ikdienā izmanto daudz vairāk datora iespēju un cutting-edge tehnoloģiju nekā vidusmēra cilvēki. Tāpēc arī šis word DOC šeit daudziem šķiet tik "arhaisks". Iemetot šo pašu, piemēram, calis.lv, es domāju, ka par to ļoti maz kāds piekasītos. :)

Labots - Vilx-
  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kļūdies Valt.

Vissvētākā boot tradīcija ir braukšana netēmā jebkurā tēmā...

Citu biedru ap*** ir tikai kādā 3. vietā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vilx, es jau arī neņemu to galvā :) Pietiekami ilgi esmu šajā forumā apgrozījies, lai zinātu, kādas runas šeit dažreiz pavelk ... :)

Link to comment
Share on other sites

@Vilx- kuru anketas versiju pildīji? To, kuru pēc tam nācās vēl arī pa e pastu sūtīt un pēc tam kādam cilvēkam pārskatīt un vadīt, vai to, kurā saķeksē atbildes un rezultātu izdod smukā grafikā?

Labots - Kams
Link to comment
Share on other sites

Da nevienu. Nepiederu mērķauditorijai. ;(

 

Skolēns neesmu nu jau 8 gadus; Skolotājs no manis arī diezvai kādreiz sanāks; Un mana vienīgā meitiņa vēl gadus 5 par skolu nedomās...

Link to comment
Share on other sites

Ja ir vēlme un laiks, tad vari aizpildīt un izteikt savu viedokli arī tagad, ja bērns vēl nemācās skolā. Tā teikt, topošā skolnieka vecāka pārdomas par to, kā vēlētos, lai skolā notiktu nodarbības :). Anketā ir arī komentāra lauki, kur var arī to ierakstīt, ka bērns vēl nav skolnieks.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...