Jump to content

Gaismas diožu uzraksta shēma


Smii
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Vajag izveidot vienkāršu uzrakstu no gaismas diodēm. Esmu dzirdējis ka ar LED salodēšanu paralēlā ķēdē vēl nepietiek, pa vidu vēl jāiebāž pretestības.

 

Tad nu es, lameris, jums, gudrajiem elektroniķiem jautāju - kur un kādas tās pretestības ir jāliek. Paldies :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Var nelikt pretestības un izvēlēties atbilstošu barošanu vai/un kombinējot ar slēgumu. Tak elementāra fizika Oma likuma izskatā.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kādos gadījumos tāpretestība ir jāliek?

 

 

 

tipa I=V/R

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ohm_law

 

 

uz kādiem raksturlielumiem jāskatās, piemēra šīm diodēmMana saite - pagrābu pirmās (laikam šitās ir 3,3V), principā gribu būvēt to sistēmu uz 12V

 

 

tātad šai gadījumā I=20~30mA

V = 3.3V

R=V/I = 0,03/3,3= 0,009 omi?

Un tāda pretestība ir jāliek pirms katras diodes (+) ?

 

Lūdzu izskaidrojiet man šo elektronikas ābeci.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Interesanti aprēķini :) Man gan sanāk 290 omi priekš 30 mA. Tobiš, sprieguma kritums 8.7 V, R = 8.7 / 0.03 = 290

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tb - tavs aprēķins ir lai tās diodes liktu pie 12 voltiem? Kur Tu dabon 8,7 V?

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Nu,veči! Iet jums viss kā zaļā pļavā. Gaismas diodēm obligāti vajaga balasta pretestību.Izņemot tādas,kurām tā pretestība ir jau iebūvēta pašā diodē.Googlē ir sīki aprakstīta kārtība,kādā veikt aprēķinus.Manuprāt bija pat automātiska formula,saliec vajadzīgos skaitļus un izdod gatavu rezultātu.Tur bija pat dažādiem slēgumiem un dažādiem spriegumiem.

Jāmeklē gan tev pašam.

Arī tepat forumā paskaties,bija vairāki projekti.Vajaga tik meklēt!

Labots - All-marss
Link to comment
Share on other sites

Tātad, cik saprotu, nopērkam šādu komplektiņu Mana saite, diodes saslēdzam paralēli, pirms katras liekot pretestību un slēdzam klāt 12 voltiem?

Link to comment
Share on other sites

Ģenerālis

Vari arī tā, tikai samērā liela jauda izdalīsies siltumā uz rezisoriem.

Vispār gandrīz katrā ar elektroniku saistītā lapā ir pamācības par gaismas diodēm un rezistoriem, lai nerastos šādi jautājumi. Formula tam visam vienkārša: avota spriegums - (diožu spriegums x diožu skaits) un tas viss dalīts ar strāvas stiprumu. Slēdzot paralēli vairākas virknes, katrā pa ~3 diodēm, vajadzēs aptuveni 3 reiz švakāku barošanas bloku.

Link to comment
Share on other sites

Ģenerālis

Pataisno no tīkla ar taisngriezi vien, tev viņas tāpat mirgos un diezgan ātri nosprāgs(?). Nemaz nerunājot par drošības apsvērumiem.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tikai kas ir "Forward voltage"

 

Un kas ir "Voltage drop"?

 

Pataisno no tīkla ar taisngriezi vien, tev viņas tāpat mirgos un diezgan ātri nosprāgs(?). Nemaz nerunājot par drošības apsvērumiem.

 

ok. to atmetam. Bet tas kalkulators linkā sāk ieviest skaidrību.

Link to comment
Share on other sites

Forward voltage(Vf) un voltage drop (Vd) principā gaismas diodēm ir viens un tas pats, tikai bieži vien to dažādos avotos raksta citādāk, arī, piemēram, kopā - forward voltage drop (kas it kā ir pareizākais apzīmējums). Latviski tas ir sprieguma kritums jeb sprieguma starpība diodē. Vienkārši runājot, tas ir spriegums, kas vajadzīgs, lai LED pilnībā iedegtos. Parasti tas tāpat kā strāvas stiprums ir norādīts diožu datasheetos vai preces aprakstā. Ja nav, tad parasti baltām (un zilām) diodēm tas ir ~3.5v.

Šeit, šeit un šeit ir jauktā slēguma (paralēli un virknē kopā) LED kalkulātori, kas paši uzzīmē shēmas, un šajā gadījumā tev varētu vairāk noderēt.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Viens kalkulators dod 300, otrs 330 omi :)

Principā es jau visu uzrakstīju. Ja nav saprotams -

1. sprieguma kritums uz diodes - kā tika teikts 3.3V.

2. sprieguma kritums uz rezistora, tātad, 12 - 3.3 = 8.7V

3. Oma likums R=U/I, tika dots, ka I = 30mA = 0.03A. R = 8.7 / 0.03 = 290 omi.

4. Viemēr var likt bišķi lielāku, lai strāva mazāka, tā sacīt - ar rezervi - 300..330 - nav lielas šķirbas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...