Jump to content

FM antena


Kaspars S.
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

 

Situācija tāda, ka ienācies pavecs Panasonic resīveris ar iebūvētu radio (coax konketoru) un ir dikti liela vēlme to lietot. Problēma slēpjas tajā apstāklī, ka dzīvoju Rīgas centrā, bet ar vienīgo pieejamo antenu (http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_840_853_854&products_id=18999) tas vairākas stacijas uztver ar traucējumiem un/vai šņākoņu. Konkrēti sāpe ir par NABU.

Visas pārējās stacijas tiek uztvertas daudz maz (tiesa - ir arī šādi tādi gļuki) normāli. Gribētos, protams, visu uztvert vienlīdz labi...

Kāds būtu pareizākais risinājuma variants - vai iegādāties citu antenu (piemēram, ar pastiprinātāju) vai uzmeistarot kaut ko pašam? Radio lietās neesmu diezko izglītots, tādēļ arī jautāju.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau Rīgas centrs, tad jau ar parastu vada gabalu vajadzētu pietikt, man pat Jelgavā pietiek stiprākajām stacijām. Bet ja gribi pa zolīdo, tad ņem kādu no šīs lapas:

http://www.argus.lv/index.php?cPath=445_840_844_848

 

Vai arī ieraksti googlē "DIY FM antenna" un lasi.

 

Par antenu ar pastiprinātāju gan aizmirsti, tā notiekti neuzlabos uztveršanu.

Link to comment
Share on other sites

Tā ir švaka antena vājiem signāliem.Es vispar nesauktu to par antenu.Jānem jagi attiecīgajai frekvencei,un jo vairāk bezpastiprinātāja decibelu,jo labāk.Ja istabā jāliek,tad gan laikam jāņem tā aplī saliektā,izliecot taisnu.

Link to comment
Share on other sites

normāla antena, ja tā nav brāķis un to pareizi uzliek

 

bet iespējams, ka arī pat šī ir pa spēcīgu priekš Rīgas centra. Rīgas centrā pat no neliela vadiņa jābūt efektam, ja tikai nedzīvo pirmajā stāvā daudzu 9. stāveņu ielenkumā

Link to comment
Share on other sites

Šitais apgalvojums ir no sērijas "viena tante teica". Ja dzīvo 1-2. stāvā 100-gadīgā būdā starp 5-stāvenēm, tad bez antenas visas radiostacijas būs ar šņākoņu.

Ja jau Rīgas centrs, tad jau ar parastu vada gabalu vajadzētu pietikt,

Labākais un lētākais variants antenu vai vadu izvilkt līdz logam.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā vispār nav antena, bet kaut kāds surogāts. :D Jāpiekrīt Mežavecim, ka ar vienkāršu vada gabalu ~80 cm efekts būs labāks. Kādreiz pats izmantoju http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_840_844_848&products_id=18644 un biju apmierināts. Pirms tam līdzīgu pēc Rothammela biju pats no santehnikas vara caurulītēm uztaisījis un ar labi strādāja, tik problēma ka istabā jēgas nebūs - ja ir iespēja izliec uz jumta, balkona vai pie loga. Un noteikti nedrīkst iztaisnot! :D

Link to comment
Share on other sites

albo, ja antenu zināšanas beidzās ar prastu dipolu, tad var locīt uz nebēdu (tik padomā kādas ir diagrammas vertikālam un horizontālam dipolam vertikālā un horizontālā plaknē, tad varbūt aizdomāsies). :p Paklusēšu un palasīšu gudras grāmatas. Peace.

 

P.S. Kaut kad ieskanēšu tās izliektās antenas pamatojumu no Rothamella. Diemžēl vāciski, jotulkotajā krievu izdevumā tas nav tik izvērsts un ar aprēķiniem pamatots.

Edited by Racer
Link to comment
Share on other sites

Rīgas centrs un neķer NABU? Nu nezinu, varbūt paša radio vaina, jo , kā jau te teica, vajadzētu pietikt ar drāts gabalu.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...
Pirms 15 minūtēm , base7 teica:

Kas bija, kas bija, kas notikās,

@arm23pēc 11 gadiem pamodās.

 

 

vienkārši. Aiz nav ko darīt lasu rakstus un šad tad saniezas nagi kaut ko iemūldēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , arm23 teica:

Bērnībā(!un reizēm vēl tagad) uztinu drati uz zīmuļa, nedaudz pastaipīju un bija labi!

Toč zīmuli staipīji un bija labi? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...