Jump to content

Skaļš barošanas bloks


0xDEAD BEEF
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Vakar saliku (beidzot) datoru. H67 ar integrēto grafisko karti, etc uATX. Nav gluži tas, ko vēlējos, jo vēlējos Mini-ITX mātesplati, korpusu, etc, bet tas ir deficīts. :(

 

Nopirku in-win (laikam jau ne-brends) 350W barošanas bloku. Parametri blokam labi. 80Plus bronze. Būtu jābūt virs 85% lietderības koeficientam. Būtu ņēmis švakāku bloku, bet neko sakarīgu nevarēju atrast. Tātad - problēma ir tāda, ka tam barošanas blokam ir sasodīti skaļš ventilātors.

 

Es tā parēķināju, ka pie 85% lietderības koeficienta pat pie pilnas sistēmas noslodzes (~100W) uz barošanas bloku nevajadzētu siltumā izdalīties vairāk par 15W. Nu un saprotams, 15W ir ļoti maz.

 

Tad nu jautājums - cik prātīgi būtu vienkārši izņemt no PSU ventilatoru? Un - tas laikam nebūtu pārāk prātīgi, tādēļ - lētu un klusu ventilatoru studijā + es veidošu tādā gadijumā sistēmu tā, lai PSU sūc iekšā gaisu, radot paaugstinātu spiedienu korpusa iekšpusē (visi pārējie caurumi kalpos kā exhaust un domāju, ka dažus no tiem līmēšu ciet, lai veidotu gaisa plūsmu korpusa iekšpusē). Augstais spiediens korpusa iekšpusē atbrīvos to no putekļiem, bet man vajag izdomāt kādu risinājumu, lai nobloķētu putekļu iekļūšanu barošanas blokā. Ko labāk izmantot? Marli? Ir kādi modernāki materiāli?

 

No otras puses - es varētu arī izņemt no psu ventilatoru un iesūkšanas ventilatoru novietot kaut kur citur. Lai nu kā - aktuāli ir - kā tikt vaļā no putekļiem? Un tādā gadījumā man nāksies līmēt ciet visus caurumus korpusā, lai gaiss tiktu virzīts āra no sistēmas caur PSU (kuram nav ventilatora).

 

Kāds ir ko tamlīdzīgu mēģinājis?

 

Korpus ir šāds (http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=390&Itemid=656) un tur ir bezjēgā daudz caurumu, kurus nāktos taisīt ciet.. :(

 

Thnx,

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Izņem oriģinālo ventilatoru, un nopērc tāda paša izmēra silentblade risinājumu. Izmaksas ~5Ls un 10 minūtes darba.

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF
(labots)

Opā! Šķiet, es pamatīgi kļūdijos attiecībā uz barošanas bloku! Patiesībā dūkoņa nāk no cietā diska (Caviar Black 640GB).

Tas ir normāli? Ir kādi risinājumi? Esmu pamatīgi vīlies, jo tas disks bija diezgan dārgs. Nē.. par ātrumu es nesūdzos - kopē virs 100MB sekundē, bet fcking troksnis ir vienkārši nepanesams... :(

Beefs

EDIT: lol, tam diskam nedēļas laikā cena ir nokritusi par 9%. Kā tas ir iespējams... laikam tādēļ, ka tik skaļš! :) Jāatdod atpakaļ veikalam!

Labots - 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

iekar gumijās...

kluss HDD

Bet PSU konstrukcijā labāk nejaukties, tur viss aprēķināts... tev vajadzēja kādu slimo korpusu ar 200W baroklīti.

Flex Enermax 200W

Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF - iekar viņu gumijās, nevis uzvelc viņam prezi !

Ja tu domā par to, ka nav papildus virsma PC keiss, tad tas būs pilnīgs sīkums. Ja baisi baidies par diska karšanu uzlīmē/piekskrūvē viņam papildus ribas.

Link to comment
Share on other sites

bā, ja vāc uz klusu darbību tendētu tad gan nevajadzēja Black sēriju, priekš tādām lietām ir Green un visādi citādu ražotāju diski ar maziem apgriezieniem

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...