Jump to content

Etiķa esence


Didzis
 Share

Recommended Posts

Man varētu interesēt 100W un lielākas jāudas. Īpaši meklēju vecā dizaina 200W un 500W tā sauktos "gurķus" no krievu prožektoriem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    9

  • Mezavecis

    12

  • Didzis

    30

  • Fruzz

    9

Artic^MX

Intereses pēc pajautāju muterītei, kā viņa tiek galā ar to marinēšanas jautājumu, tad nu viņa iepērk etiķa esenci pie viena ražotāja. Zināja teikt, ka ir arī vairumbāzes, kur šamo var iegādāties. Vienīgi jāpiemin, ka šī informācija attiecas uz Liepājas pusi.

Link to comment
Share on other sites

Etiķa esence paliks atmiņā mūžīgi. Paziņas sieva uz aizdomu pamata par krāpšanos no sava vīra tālbraucēja iedzēra to draņķi. Mira mokošā nāvē, bet nepierādījās krāpšana, un  divas mazgadīgas meitas palika bez mātes.

Domāju, ka nav ko mājās turēt reālu indi. No iedzeršanas šķir viens solis.

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēkam ar galvu viss nav kārtībā, tad lai tik dzer un mirst nost.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, kurš gribēs noģiftēties, tas indi atradīs.kapēc dēļ ideotiem jacieš saprātīgiem cilvēkiem. Ja pie mums var brīvi nopirkt kreisās cigaretes un spirtiņu, tad skaidrs, ka var dabūt arī esenci.Jautājums tikai, kapēc man jājūtas kā krievulaikos un jāmeklē tik elementāra lieta pa blatu. gan jau var iztikt arī ar galda etiķi, bet visās kārtīgās pavārgrāmatas runa iet tikai un vienīgi par esenci.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis

Pasaki godīgi, kur un kādā iepakojumā glabā to esenci? Tradicionāli esmu redzējis glabājamies kopā ar visām citām pārtikas precēm, kas arī padara šo vielu bīstamāku par degšķidrumu.  Tas nekas, ka biežāk kā reizi gadā viņu nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Bet kāpēc lai etiķa esence nevarētu glabāties pie pārējām pārtikas precēm? Tu gribi teikt, ka ir cilvēki, kas dzer parasto galda etiķi un var netīšām sajaukt un iedzert esenci?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tāpēc, pie pārtikas precēm tiek klāt arī bērni.

Link to comment
Share on other sites

Un kur problēma ielikt augstākā plauktā to pudeli, kur bērns nevar aizsniegt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pareizi, Mežaveci, un tur jau ir tā lieta, ka esence atstāta sieviešu rokās, lielākoties blakām citām garšvielu pudelēm un līdzīgā iepakojumā t.i. viegli pieejama. Jo citi tehniski šķidrumi tomēr virtuvē netiek glabāti līdzās pārtikai. 

 Man mājās ir ļoti dažādas ķimikālijas, kuras tiek attiecīgi ar uzglabātas. Tomēr etiķa esenci gan man mājās, tāpat kā abu dēlu ģimenēs neviens nelieto. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

GaraisVanags

Nu tāpēc, ka viens otrs marinē gurķus 365 dienas gadā un esencei jābūt pa rokai.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paziņas sieva uz aizdomu pamata par krāpšanos no sava vīra tālbraucēja iedzēra to draņķi
Ja cilvēks ir izlēmis izdarīt pašnāvību, tad viņš to var izradīt 100 dažādos veidos. Nebūtu mājās bijis etiķa esences, atrastu kādus medikamentus ko pārdozēt, vai virvi ar ko pakārties. Bet tik un tā tas nemaina to, ka etiķa esence ir visbīstamākā viela, kuru cilvēkiem glabājas mājās. Otrā, trešā vietā varētu likt sārmu saturošos cauruļu tīrāmos līdzekļus, un hloru saturošos dezinfekcijas līdzekļus, bet abas šis lietas tomēr būs grūti ar kaut ko sajaukt, un vēl grūtāk iedzert. Ja sadzīves ķīmiju ražošanas procesā var iekrāsot, lai tā neatgādinātu pārtikas produktus, tad diezin vai pircēji būtu sajūsmā, ja etiķa esence būtu violeta vai rozā.

Esmu netīšām iedzēri virsmu tīrīšanas līdzekli AJAX. Vienreiz steidzami savajadzējās pudeli ar smidzinātāju, bet tā kā garāžā tukšu pudeles nebija, tad izmantoju AJAX pudeli, tās saturu pārlejot minerālūdens pudelē, bet pēc tam aizmirsu atliet atpakaļ. Pēc kāda laika, ka vienreiz baigi sagribējās dzert paķēru to minerālūdens pudeli un uzreiz sāku dzert. Kopš tās reizes man no AJAX smakas vien slikti paliek.

Link to comment
Share on other sites

Man balstoties uz nemazo pieredzi darbā ar indīgām, degošām utml. vielām ir dzelzs likums, pēc iespējas neizmantot pārtikas taru un obligāti nomainīt veco etiķeti, protams attiecīgi arī uzglabājot to visu. Tāpat arī nekad nepildīt pārtikas produktus nezināmas izcelsmes traukos.

Link to comment
Share on other sites

Vecos laikos esence bija iepildīta mazās trīsstūrveidīgās pudelītēs ar tievu kakliņu. Tā vienkarši ,kā limonādi no tāda iesaiņojuma iedzert nebija iespējams. Kādas problēmas jevrosojuzā pieņemt likumu par esences un citu bīstamu vielu pildīšanu attiecīgā tarā. Tas būtu tikai loģiski. Kaut vai  degškidrums. Visu laiku kāds duraks sadomā to gāzt tieši ugunī un gūst apdegumus. Uztaisa pudelei tievu kakliņu un nevarēs tad ar švunku uzliet šidrumu ugunskuram un nevarēs ari iedzert. Nē, nu ja sūks ar salmiņu un nesapratīs, ka dzer esenci vai degšķidrumu, tad pret to likums ir bezspēcīgs :sarkasms: Vispār visvairāk pašnāvību ir bijis pakaroties. Gan jau drīz jevrosojuzs arī striķi uzskatīs par bīstamu un neļaus tirgot parastā bodē :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Didzis

Mūsdienās šāda stikla tara ir dārgs prieks, bet plastmasas pudeles neesmu redzējis vēl kādā īpašā formā. 

 

Kā lai šito neiedzer? 

daba-galda-etikskabe-1l.504812.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Degšķidruma pudelēm ir iekšējais korķītis ar maziņu caurumiņu. Līdzīgi varētu arī taisīt esencei. Es pats esenci lietoju max 2x gadā, tad kad sadomāju vistiņas marinēt un kūpināt. Un arī tikai tādēļ, ka slinkums pārrēķināt, jo receptē minēta esence. Tā, ka principā varētu mierīgi iztikt bez. Bet vienalga - neatbalstu aizliegumu tirgot. Tieši tāpat kā neatbalstu dajebkādus aizliegumus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

izmantoju AJAX pudeli, tās saturu pārlejot minerālūdens pudelē, bet pēc tam aizmirsu atliet atpakaļ. Pēc kāda laika, ka vienreiz baigi sagribējās dzert paķēru to minerālūdens pudeli un uzreiz sāku dzert.

 

Nu vecīt, nošokēji :D .. bet kādā krāsā tad tas AJAX ir, cik es zinu  - zils - un tādu krāsu sajukt ar minerālūdeni ... nu tur tiešām ir jābūt spējām ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet kādā krāsā tad tas AJAX ir, cik es zinu - zils - un tādu krāsu sajukt ar minerālūdeni

 

Dzerot no pudeles mierīgi var, ja minerālūdens pudele ir zilā. Man gan ir zaļš Ajax.

Link to comment
Share on other sites

Tufjord

 

 

Kā lai šito neiedzer?
Visu cieņu,bet etķa pudeli,kas minēta Tavā bildē laikam esi redzējis tikai internetā ne virtuvē :) !!! Pa pāli galīgo nu nesanāks viņu atskrūvēt netīšām,kā arī dzīvē vīlušās mājsaimnieces (kā te minēja) nu vismaz laiks dzīvi pārdomāt kamēr ver vaļā lai iešautu pēdējo malku...Nu tā netīšā iedzeršana ir pat smieklīga,kā arguments aizliegumam. Vienīgais kad tas varēja notikt bij tiešām krievu laikos,kad esences pudeles tika korķētas ciet ar noplēšamiem folija korķiem,kā šņabim tajos laikos.Tad gan bieži pārlēja tādās,kas bij pie rokas ar skrūvējamu vai vienkārši uzsprauda kādu plasmasa.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

da jebkuram - ajaxi tagad ir visādi, zaļi, zili, iepakojumā pat nepateiksi. A nakuj tādus cūdus jādzer? kaut uz pokām? nu nakuja? TAK PAŠI VAINĪGI. benzīns, ķimikālijas, visi sūdi, kas nav pārtikas lietošanā paredzēti, bet dzer, jo paši dolbajobi, to ielej minerālīša vietā...faking senese???? Noliek garāžā blakus trimmerim..paši vainīgi idi0ti....meklēt attaisnojumus jau var visam, bet nu stulbuma nepatikšanām tomēr jābūt kaut kādiem attaisnojumiem.

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Un zāles pļāvējus un karstu kafiju arī! Un stiklu!

Link to comment
Share on other sites

A kurš ir benzīnu iedzēris?  Norijis nē, bet muti paskalinājis gan esmu, savā laikā bija bieži gadījies. Nu te no jauniņajiem laikam nebūs tādu, bet biku vecākiem biedriem gan jau.

Link to comment
Share on other sites

Kad vēl skolas laikā piestrādāju tankštellē, tad vienam dīzelistam palīdzēju atsūkt benzīnu no bākas. Nenoriju gan, bet muti paskaloju. Negaršīgs. :D Bet toties kādus 20l benzīna dabūju pa brīvu. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...