Jump to content

Etiķa esence


Didzis
 Share

Recommended Posts

Nēnu Raimondam savā ziņā taisnība un visiem tas liekas smieklīgi tikai līdz brīdim, kamēr kāds muļķīgs pārpratums neskar pašus vai tuviniekus...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    9

  • Mezavecis

    12

  • Didzis

    30

  • Fruzz

    9

Garāža, darbnīca un slēdzama noliktava, kurā glabājas ķīmiskas vielas pēc definīcijas atšķiras no virtuves.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esenci tak neviens normāls cilvēks netur virtuvē pa ķērienam, bet, piknika laikā, degošie šķidrumi gan parasti stāv bez pieskatīšanas. Es gan vairāk domāju, ka etiķa aizliegums drīzak ir pārtikas ražotāju lobijs. Cilveki apķēruši, ka, veikalā pirktās burciņas, pilnas ar visādiem konservantiem un atkal paši gatavo ziemai gurķīšus. Tas nav izdevīgi ražotājiem un valstij arī nodokļi netiek no pašgatavotiem ķirbīšiem :sarkasms: Es vienkārši neticu, ka šai valstī kāds valdībā ko dara cilvēku labā. Sāli tak arī gribēja ar jodu sačakarēt :sarkasms:

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Sāli jau sačkarēja! Labi,ka vēl var dabūt rupjo,tā ir bez joda.

Daži te tiešām paliek smieklīgi,aizstāvot ražotāju un tirgotāju lobijus! Interesanti,kur tie cilvēktiesību un veselības aizstāvji skatās,ka neredz,kā cilvēki bariem iet bojā no spirtiņa un visādām krutkām,ko tirgo visur nenormālos apjomos.Tā pat tabakas visa veida izstrādājumi nogalina dauzdreiz vairāk ļautiņu! Bet nekas!Tirgo visur un neviens aktīvists pat netaisās ar likumu to aizliegt.

Link to comment
Share on other sites

Tabakas izstrādājumus ta tirgo, tik viņus lietot drīz vairs nebūs kur...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Žaks Noriss

Arī jāpiedalās offtopikā!

 

Latvijas iedzīvotāji par maz dzer sulas

 

Eksperti starptautiskas programmas ietvaros "5 dienā" ir aprēķinājuši, ka veselības veicināšanai katram iedzīvotājam dienā būtu jāuzņem 400 gramus augļu un dārzeņu vai to sulu. Diemžēl Latvijā gadā viens iedzīvotājs izdzer vidēji tikai 5 litrus sulas, kas ir daudz par maz, lai nodrošinātu organismam vajadzīgos vitamīnus un uzturvielas. Salīdzinājumam Vācijā viens iedzīvotājs izdzer gandrīz sešas reizes vairāk – 28 litrus sulas, bet Igaunijā 11 litrus sulas. Tā portālu Delfi informē programmas pārstāvji.

 

http://woman.delfi.lv/health/medicine/latvijas-iedzivotaji-par-maz-dzer-sulas.d?id=37359195

 

Lūk šis ir pilnīgs fufelis, nekādas saistības paku saturam ar sulu, lai liekas mierā! Vispār šo "pētījumu" varētu saukt par melīgu.

 

Vēl ir viena lieta, par kuru neesmu pats ticis skaidrībā - visādas E-vielas un stipri nebioloģiskā lauksaimniecība un lopkopība. No vienas puses jāpiekrīt, ka īsti nav izpētīta E-vielu ilglaicīga ietekme, bet arī jāpiekrīt, ka bez konservantiem, digitāli audzētiem tomātiem un ķīmijas laistīšanu laukos 7 miljardi cilvēku nevarētu izdzīvot. Te gan atkal sākas šaubas vai maz vajag tik mežonīgu apdzīvotību... varbūt pietiktu tikai ar 3 miljardiem...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Pietikt jau pietiktu, bet kā piespiest liekos 4 milj. labprātīgi atvadīties no dzīves, lai palicējiem būtu labāk? :|

Kaut kur te dzirdēju līkdeguņu prātojumus, ka visi baigi labi varētu dzīvot, ja būtu tagad tikai 10 daļa no patreizējā iedzīvotāju skaita, tipa tad viss notiktu saskaņā ar dabu un visi būtu bagāti. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ko iesaki? Samazināt planētas padzīvotību par par līkdeguņu tiesu? :vinsent: Arī tad visi palikušie varētu dzīvot bagāti! :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

E vielas nav gluži tas pats, kas etiķa esence virtuves skapītī.

Un vispār - gan Latvijas patērētajam, gan lauku ražotājiem piekopjot latviešu tautai izsenis raksturīgo savstarpējas sapratnes un atbalsta garu, pārtikas imports varēja būt reizes 2 mazāks.

http://www.financenet.lv/zinas/124792-piena_parstradataji_lietuva_ieperkot_latvijas_zemnieku_pardoto_pienu

http://bizness.delfi.lv/lauksaimnieciba/no-latvijas-ik-dienu-uz-lietuvu-izved-450-tonnas-svaigpiena.d?id=37384911

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nu tak skaidrs, ka meklē :sarkasms: Par to tak te tresa lapa pierakstīta. A Tev ir ?

Link to comment
Share on other sites

Nez es laikam esmu vienīgais, kurš etiķi nelieto nekam un nekur, sēnītes tiek marinētas ar citronskābi, nav tās riebīgās etiķa garšas.

Vovo. Pagājušo gadu samarinēju 3L burku ar gurķiem, izmantojot marinādi ar citronskābi. Super, nekāda vaina mantai!

Link to comment
Share on other sites

Varbūt varam sarunāt ģelu. Citādi nu nesanāk sievai marinēti ķirbīši ar tām parodijām par etiķi no rimčika :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tā, viss katastrofa- sieva vesalu partiju ar marinētiem gurķiem salaida dir**. Viņa rēkināja, es rēķināju, tak vienalga nesanāk normala mnarināde no parastā galda etiķa. Pieļauju, ka ražotāji haltūīrē un galda etiķis ir vājāks ka rakstīts. Uzrakstīju Bide, viņš lielijās, ka esences pa pilnam. Varbūt ir vēl varianti, kur bez čakara nopirkt pudeli esences. Vai tad tiešām ir tikai šņabja točkas un esenci pakreiso nopirkt nevar?

Tiko aizliedza borskabi un visiem novusa spēlētājiem arī dir**. Biju pret iestāšanos Eiropas savienībā, bet līdz šim aktīvi neaģiteju par izstāšanos. Ja tā turpināsies, būs jāsāk aktīvi rīkoties :sarkasms: . Gurķus marinēt nevar mājā, jo jāpērk lielkveikalu produkcija. Novusu uzsist nevar, jāiet uz spēļu zālēm laiku pavadīt. Kāds būs nākamais ideotisms no tās nolādētās jevropas svienības

Link to comment
Share on other sites

Es visa šī ideotisma rezultātā esmu iecienījis sālītus gurķīšus. Paldies Dievam rupjā sāls vēl ir pieejama un citas sastāvdaļas ar...

 

Oi jā... un vai nav paradoksāli, ka lielveikalos nopērkams garšvielu maisījums marinēšanai... njā...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pirms nedēļas marinēju gurķus ar parasto etiķi un nekas nav sačakarēts. Vismaz 30 gadu ģimenes tradīcijās tiek šādi gurķi marinēti bez jebkādām esencēm, gurķi stāv kaut 5 gadus. Kur jūs raujat tās marinēšanas receptes? :crazy:

... tak vienalga nesanāk normala mnarināde no parastā galda etiķa. ..

 

P.S. Ceru, ka pareizi tiek aizvākotas un izkarsētas burkas, pēc tam paši gurķi izkarsēti.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

tajā pašai tevi izslavētajā Latagalītē nav gadījumā ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

DJWoX, ja ir vēlme iegādāties nezināmas izcelsmes šķidrumu ar esences smaku, tad uz priekšu. Personīgi es pārtikā tādu nelietotu. Tas pats uz spirtu attiecas.

Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, godīgi sakot es ar etiķi nemaz neesmu mēģinājis, pēdējo esenci iztērēju un viss, tas gan bija diezgan nesen...

Mani interesētu attiecība - etiķis:1l ūdens, cik? Un tad varētu pamēģināt... galu galā, nav tak uzreiz kaudze jātaisa, vienu litriņu sagatavo un paprovē, ja sanāk aidā vairāk

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

burvis,

 

Vispirms liekam priekšā recepti, gatavošanas procesu un tad gudrojam par attiecībām. Lielākoties viss šis process līdzīgi kā ievārījumi, ir jājūt. Neatceros, ka pēdējoreiz kaut ko būtu mērījis - viss tējkarotēs, ēdamkarotēs.

Link to comment
Share on other sites

Labi tam ar piekritu kad tur pirkt k-kādu šķidrum pirkt ir neprāts black%20eye.gif

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mežavecis, tur jau tā lieta un ēdamkarote etiķa esences kā reizi ir receptē. Vai tad ēdamkarote nav mērvienība? Tak neviena matematika neļauj pārrēķināt ēdamkaroti etiķa esences uz nez cik ēdamkarotēm galda etiķa, ja tā koncentrācija dota nepareizi. Ja godīgi, tad es vairāk uzticos Ladgalītes tirgotājam, nevis rimčika vai Maxsimā pirktam nezināmas izcelsmes galda etiķim. Krāmu tirgū mani ne reizi nav apjājuši, bet lielveikala ar etiķi jau divreiz :sarkasms:Vienīgi krāmu tirgū diez vai esenci tirgo. Vot centrāltirgū varētu būt, bet tad kā ideotam jāstaigā un jameklē pagrīdes produkts.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Sieva jau tiko izmēģināja "jauno recepti" un rezultātā stāsti** darbs un materiāls :sarkasms: Ar etiķa esenci jau vairāk kā divdesmit gadus sievai nav problēmu ar marinētiem gurķiem. Nē, nu es saprotu, ka vēl variants mainīt sievu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu, protams, ka piemeklēt jaunu recepti tik ātri nebūs, bet toties mājās vairs nebūs jātur bīstamas ķimikālijas.

Link to comment
Share on other sites

Esence jau tāds čurūdens vien ir. Man darbam vajag gan sālsskābi, gan sērskābi, gan vara vitriolu, gan koncentrētu amaonjaku. Ja to Jevropa uzzinatu, tad noteikti cietumā ieliktu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Etiķa esencei ir viena neliela atšķirība no Tevis pieminētajām skābēm. Es to tik labi neaprakstīšu, labāk iedošu linku uz rakstiņu. Tas ir 3 gadus vecs, bet argumenti izklāstīti labi un pamatoti.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Esence jau tāds čurūdens vien ir. Man darbam vajag gan sālsskābi, gan sērskābi, gan vara vitriolu, gan koncentrētu amaonjaku. Ja to Jevropa uzzinatu, tad noteikti cietumā ieliktu :sarkasms:

Didzi, tos savus ķimikātus Tu tak nevari oficiāli nopirkt, kā privātpersona? Ja jā, tad valstī bardaks. Nu nevar ļaut katram privātajam ar kontu bankā, neņemot vērā viņa mērķus, ļaut nekontrolēti pirkt agresīvas ķimikālijas.

Starp citu, arī es savulaik esmu elektronisko shēmu "plates" kodinājis. Bet mans mērķis tolaik bija tikai plates. Tagd citi laiki un politiskā situācija...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu labi, dakteri un valsts domā par cilvēkiem, bet ko tad lietuvieši, krievi un baltkrievi dara. Viņiem laikam savu cilvēku nav žēl, jo esenci tur brīvi tirgo. Kautkā neredz tur cilvēkus ar skābiem ģīmjiem, esenci sadzērušos, staigājam :sarkasms: Alkahols un cigaretes paņem tukstošiem dzīvības vairak, bet tos tak tirgo lielveikalā un vēl galvu var nolauzt pret cigarešu plauktu, ka tik nepaej, pie kases, cigaretēm garām :sarkasms: Makaronus fig atradīsi bodē, bet nav iespējuams tā iziet caur lielveikalau lai šnabja stendam nenoietu garām :sarkasms: Visas tās runas par esences kaitīgumu ir vienkarši muļķības. Kas gribēs indi ieraut, tas to vienalga atradīs. Nu un kāda jēga no visas tās aizliegsana. Man vajadzēja, kā krievulaikos, pāris zvanus zinošiem cilvekiem, parastā pārtikas veikalā pateikt, ka sveicieni no Dainas un etiķa esences pudele man rokā :sarkasms: . Nekādu lieku jautājumu un kad parunājos ar pārdevēju(izrādijās kopeji paziņas), tad viņa izstāstija, ka tagad esot sezona un un baigi labi pērkot to esenci. Nu kam tad vajag šitos stulbos aizliegumus, ja tirgus dzīvo un katrā bodē izrādās esenci tomer zem letes tirgo :sarkasms:

ggg97, Vara vitreolu, sālsskabi un amonjaku man vajag lai ar varu parklātu cinkotās skrūves. Cinkota skrūve šausmigi nesmuki izskatas koka konstrukcijās, bet kad skrūve apstrādāta, stulbais cinka spīdums noņemts, tad pavisam cits skats.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

saprotu gan tos, kuri pieraduši pie esences, bet nav jau arī nekāda traģēdija, var samarinēt tā pat, negaršo sliktāk ... tā tik tāda brēkšana... tas pats, kas nevēlēšanās atvadīties no XP OS ...

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Pareizi,Didzi! Viss šitais teātris ar visādiem aizliegumiem un "rūpēm par cilvēku" ir viena vienīga konkurences cīņa starp ražotājiem un nabaga patērētāju.Ar ko tik cilvēkus nebaida!Cukurs kaitīgs,sviests kaitīgs,sāls kaitīga,ūdens kaitīgs,alko kaitīgs,cigaretes kaitīgas,nu,tik kaitīgas,ka pārdod uz katra stūra,lai tik cilvēki tās ātrāk sadedzinātu u.t.t. un u.t.t.Dzīvs piemērs,dāņu "profesors" atrada,ka kaitīgi cepumi,nu gatavā inde! Vēlāk gan kautrīgi atzinās,ka kļūdījies,tik nepateica,kura dāņu saldumu fobrika to pasūtīja.

 

Mekto! Varbūt publicēsi recepti,kā to izdarīt bez etiķa?

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

All-marss,

 

Etiķskābe ir kā konservants un un dabisks skābuma regulētājs. Kā alternatīvs variants ir citronskābe. Noteikti būs kāda recepte atrodama. 50% marinēšanas rezultātu joprojām dod pats pagatavošanas process.

Link to comment
Share on other sites

Viņiem laikam savu cilvēku nav žēl, jo esenci tur brīvi tirgo.
Jā, nav žēl. Man gan viņu žēl, un es ceru, ka šo aizliegumu tur ātrāk ieviesīs. Un tas ir neizbēgami, ka tas notiks.

 

Par alko un cigaretēm - jā, es tos arī labprāt aizliegtu.

 

Un vispēdīgi - mazā atšķirībiņa starp etiķa esenci un Tavu vara vitriolu ir tāda, ka vara vitriolu Tu neglabā virtuvē uz plauktiņa starp cepamo eļļu un šņabi. Ja gribas indes, tad tās jau tik un tā saimniecībā netrūkst. Pamēģini iedzert koncentrēto traipu tīrītāju! :D

 

Taču kaut kā ar traipu tīrītājiem cilvēki daudz nesaindējas, kamēr ar esenci gan. Un ar pēc esences iedzeršanas cilvēks ir smags invalīds uz mūžu...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

atkal aizliedzēji. Kālija permanganāts tak ar ir aizliedzama manta. Ar to var tieši tāpat kļūt par invalīdu. Un spridzekļus taisīt - labs oksidētājs. Aptiekās šķībi skatās uz šitā pircējiem. Toties Depo ņem uzreiz 2Kg spainīti un visiem po. Tur gan nav virsū rakstīta ķīmiskā formula. Un Didzis minētās skābes bez problēmām var nopirkt. Slāpekļskābi vajadzēja - lūdzu, 10Ls bundža. 25L.

Link to comment
Share on other sites

Ja esenci tirgotu DEPO (un nevis RIMI), metāla plastmasas bundžā ar lielu miroņgalvu virsū un grūti attaisāmo vāku, tad es arī neko neteiktu.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...