Jump to content

OS komerclietošanai


barista
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Neesmu ar šo jautājumu saskāries tāpēc interesējos -

kāds ir lētākais variants OS izvēlē komerclietošanai? Cik maksā windows licenze?

Un vai Ubuntu drīkst izmantot komercvajadzībām bez licenzes bez maksas?

Link to comment
Share on other sites

50Ls par Retail windows? Kur? Es arī gribu! (Tā taču nav kaut kāda Starter edīcija, ne?)

 

Linux lielāko daļu distributīvu vari likt virsū bez maksas. Windows jāpērk - vislētāk sanāk OEM kopā ar datoru. Kādu edīciju skaties atkarībā no firmas izmēra. Ja ir tikai daži datori, un plāno Ad-hoc tīklu taisīt, tad derēs arī Home Premium. Ja gribi domēnu turēt, tad vajadzēs Professional, Enterprise vai Ultimate. Taču tad Tu droši vien neuzdotu šo jautājumu. :p

 

Ar Linux uz firmas datoriem ieteiktu būt uzmanīgam. Itkā izskatās saulaini un lēti, tajā pašā laikā komplektā nāk liela kaudze ar zemūdens akmeņiem. It sevišķi, ja ar to nav pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Visādas akcijas reiz pa reizei ir uz pēdējo win. Biš atpakaļ bija tā updeitakcija no xp -> w7 pa baigām kapeikām..

 

A par Linux runājot, ir jau gadījumi, kad var visu uzsetupot + remote access - un nebūs nekas tur dārgāk kā ar win.

Bet maz tādu ofisu laikam jau.. Un arī taisnība, ka tiek pakāsta iespēja pašam kaut ko vienkārši piekruķīt vai Vasju pasaukt. No vienas puses tas ir labi, protams. Un tāpat, protams, slikti no otras puses.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Sākumā jau vispār vajadzētu pateikt, kas tiks darīts ar OS, ja tiks lietots tikai office tad neredzu iemeslu kāpēc nevarētu lietot kādu linux

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienmēr atrodas kāds sīkums, kāpēc man virtualbox ir jāpiešķiļ.. visādi mazi paildus čakari, bet dzīvot var.

 

Agrāk tika piesaukti grāmatvedības softi, kas bija uz win. No šī gada daļēji pārgājām uz Ramusnet (ramusnet.lv) izstrādājumu, kur pagaidām man uz Linux nav bijušas problēmas - tiesa es gan tur tikai rēķinus jaunus izrakstu - ir ok.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Kā arī vajadzētu vienreiz izbeikt to nožēlojamo mūldēšanu, ka Linux tur, oj for free utt. Pa brīvu ir tikai siers peļu slazdā.

 

...visādi mazi paildus čakari, bet dzīvot var...

Pameiģini to pateikt firmas bosam kuram tādi mazi čakari dažreiz mēdz izvērsties pa lielu murgu un jams ātrāk tevi no darba atlaidīs kā gaidīs kamēr tu izčakarēsies.

Link to comment
Share on other sites

Reizēm es tā ar mēģinu, bet man nav tik izteikta personības dubultošanās.. (tas par to bosam teikšanu)

 

Linux - free, support - community un shareware, kas fail gadījumā var sanākt dārgāk.

 

Ai, nu taču saprotams, ka jāskatās līdz ar galvu, ko dara un biš uz priekšu jāpiedomā ko kur liek un būs labi..

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka tā bija neprecizitāte vienkārši - tur jau tirgo grāmatiņu, datu nesēju un vāciņu.

 

GPL licenzes softu jau drīkst novilkt sarakstīt pamācības salikt skaistos vāciņos un stāvēt uz tirgus blakus cd būdiņām..

Var tirgot arī kaut pa 1000$ bet nedrīkst iekasēt tieši par pašu ubuntu softu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...