Jump to content

Muitas nodoklis par precēm arpus LV


Janis Locmelis
 Share

Recommended Posts

Sveiki nesen nejauši panorāmā nedaudz dzirdeju ka sākot ar šo gadu tika pieņemts likums ka par precem kura paūtīta arpus LV un kuras maksā virs 10 LS bus jāmaksā samērā liels nodoklis. Varbūt kads var sīkak izskaidrot ?? Vai tas bija domāts uz visu parejo pasauli vai Eiropa neskaitijās ?

Kas tā vispār par mau***u ka es varu no USA nopirkt un atsūtīt pc pa 350LS kurš Latvijā maksā 600LS???

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Visa tā brēka attiecas uz valstīm, kas ir ārpus ES. Tie laiki, kad no Ķīnas un ASV varēja lēti parpalas pasūtīt, ir beigušies.

 

Nodoklis bija jāmaksā jau sen sākot no 150 EUR, kas tagad pazemināts līdz 10 Ls. Tā kā nekādīgi nevarēji datoru pirms tam to iegādāties nemaksājot nodokļus. Vismaz sūtot no Kanādas pirms 4 gadiem arī maksāju visu pēc pilnas programmas.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

jā. Tev jāmaksā man nodoklis, par to ka pasūti preci :D

 

a tā, pvn tagad jārēķina klāt.

 

Variants.

 

Vajag galus citā es valstī un tad pārsūtīt.

 

btw pats meklēju tādu iespēju.

Link to comment
Share on other sites

Janis Locmelis

Tas par datoru bij domāts tā ja nebut jamaksa nodoklis.

A piemeram no UK ja es sūtu kautko tad man nav jamaksā nodokļi ?

 

GESTAPO - ko tu ar to domā ?

 

 

A ir tads Saits kā [slēpts] un viņi sūta uz UK bez nodokliem un ja piemeram man draugs no UK parsutitu paku tad neūtu arī nekas jamaksā?

Ja piemeram suta preces no UK var izdarīt tā ka par pakas sūtīšanu maksā saņēmējs nevis sūtītājs ?

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Nodoklis bija jāmaksā jau sen sākot no 150 EUR, kas tagad pazemināts līdz 10 Ls.

10 Ls vai 10 eiro?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nedaudz kļūdījos - 10 EUR. Galvenais neaizmirst, ka PVN reķina ieskaitot piegādes izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Saņemot preces no valstīm ārpus EU, ir jāmaksā 2 nodokļi:

1) Ievedmuita, ja preces vērtība > 150 EUR

2) 22% PVN nodoklis, ja preces vērtība > 10 EUR

Tas nozīmē, ka par datoru, kurš maksā Ls 350, vajadzēs nomaksāt gan PVN, gan ievedmuitu.

PVN nav jāmaksā par dāvanām līdz 45EUR (ja paveicas-arī par lielākām summām nav!)

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

VID sapratnē, dāvana vairs nav dāvana pēc 45Eur - PVN paņems tāpat ;)

Link to comment
Share on other sites

nu ja tātad ja sūtam piemēram kompīti pa kādiem 500 eiro tad muita nodīrās + vēl 123,20eiro,

tad jasarunā ar pardevēju lai noskrūvē nost displeju un iemet tāpat kastē un izrubina pogas tastatūrai :aiwa: norāda kādu lūžņu cenu 40 eiro+gift

Link to comment
Share on other sites

Ja tu sūti mantas pa eiro, tad jau tas tomēr norāda, ka tirgotājs ir Eiropā, ne? Līdz ar to uz tevi tas nodoklis neattiecas. To PVN un muitas nodokli rēķina tikai sūtījumiem, kas nāk no 3. valstīm nevis Eiropas savienības.

Link to comment
Share on other sites

Ja delarācijā būs EURO tas nenozīmē ka tiek sūtīts no Europas savienības

 

Ka prece tiek sūtīta tiek aizpildīta deklarācija

CN 23 tur tiek norādīta Sūtītāja atrašanās vieta

Apķakarēt nekādi neizdosies muitu

Pasta sūtījumiem deklarācijas ir vienādas visā pasaulē

 

Par Eiropas savienību PS7 Zaļa Ja tu sūti no Eiropas savienības uz Eiropas savienību

Kas nav Eiropas savienība CN 23 Sarkana

Visā pasaulē ir vienādas deklarācijas ko aizpilda forma

Dāvinājuma nodoklis nav jāmaksā līdz 45 Euro tas attiecas jebkuru Eiropas savienības valsti, par precēm kas tiek sūtītas no valstīm, kas nav Eiropas savienībā

Link to comment
Share on other sites

Janis Locmelis

A ir tads Saits kurā var dabūt ļoti labas balvas par velti un viņi sūta uz UK bez nodokliem un ja piemeram man draugs no UK parsutitu paku tad neūtu arī nekas jamaksā?

 

Ja piemeram suta preces no UK var izdarīt tā ka par pakas sūtīšanu maksā saņēmējs nevis sūtītājs ?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pa to kamaksā saņemējs var tikai LV robežās.

Apvienotā Karaliste Austrija Beļģija Bulgārija Čehija Dānija Francija Grieķija Igaunija Īrija Itālija Kipra Latvija Lietuva Luksemburga Malta Nīderlande Polija Portugāle Rumānija Slovākija Slovēnija Somija Spānija Ungārija Vācija Zviedrija

No šim valstīm sūtot nodoklis nebūs jamaksā

Link to comment
Share on other sites

bet reāli izskatās ka 90% maksās dubūlto pvn. to kurš teiksim ir krievijā un to ko uzliks LV. a kā to novērst. ir tak jābūt legālam veidam kā vienu no tiem nemaksātu... es domāju kā fiziskai ne juridiskai personai..

Link to comment
Share on other sites

A kas notiek ja uzraujas uz to muitu? Samaksāt to nodokli var pastā un saņemt paciņu vai jākratās kaut kur pakaļ?

Link to comment
Share on other sites

Atkarībā no piegādātajkantora.

 

bet reāli izskatās ka 90% maksās dubūlto pvn. to kurš teiksim ir krievijā un to ko uzliks LV. a kā to novērst. ir tak jābūt legālam veidam kā vienu no tiem nemaksātu... es domāju kā fiziskai ne juridiskai personai..

100% sūrs neesmu, bet pēc manis saprastā, tāda privilēģija ir darījumiem starp juridiskām personām. Pareizāk sakot, starp PVN maksātājiem. Nu tiem, ar PVN reģistrācijas numuriņiem. Šaubos, ka juridiska persona var noformēt preci bez PVN sūtīšanai ārzemēs privātpersonai.

Link to comment
Share on other sites

A kas notiek ja uzraujas uz to muitu? Samaksāt to nodokli var pastā un saņemt paciņu vai jākratās kaut kur pakaļ?

 

Ja sūti ar kurjerpastu (DHL, UPS, FedEx, TNT u.c.), tad visticamāk, ka būs jākratās pakaļ, bet, ja sūti ar parasto pastu (tās valsts, no kurienes sūti parastais pasta serviss, piemēram, USPS Amerikā un Royal Mail Anglijā, parasti relatīvi lēts un lēns), tad varēsi samaksāt arī pastā. Vismaz es tā sapratu.

Link to comment
Share on other sites

Nevienmēr. Ir saņemtas pakas gan USPS gan Fedex un samaksāts par muitu pasta nodaļā. Ir bijis jākratās Fedex'am pakaļ uz lidostu. Iespējams, ka tur atkarībā no express vai parastā pasta. Express parasti piegādāja pie durvīm, bet, ja vajadzīgs kārtot muitu, tad, acīmredzot, jādiebj pašam kārtot tās formalitātes. Gan jau piegādātu pēc tam arī pie durvīm, bet parasti jau gribas to paku uzreiz pie reizes savākt :D

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Atvainojos par aizvēsturiskas tēmas augšāmcelšanu. Bet man radās neskaidrība un līdz ar to arī jautājums:

 

Gadījumā, ja sūtītā prece ir zem 150eur, attiecīgi, mutias nodoklis nav jāmaksā, tad to PVN maksāšanu un/vai ar to saistīto formalitāšu kārtošanu var izdarīt pastā, vai arī, iespējams, būs jābrauc uz lidostu?

Cik saprotu, tad, ja reiz mutias nodoklis nav jāmaksā, tad, teorētiski, muitai nebūtu par ko piekasīties?

Šo, vienkārši, gribēju precizēt.

Link to comment
Share on other sites

Viens radinieks visu sūtīto no USA noraksta kā humāno palīdzību-tad nav jāmaksā nekādi nodokļi. Sīkak gan nezinu, kā viņš to dabū cauri...

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs no tā, ar kādu piegādātāju tiek sūtīts. Ja ar kurjerpastu (DHL, UPS, ...), tad vai nu maksā par deklarāciju ~20Ls un tev pieved, vai pats kraties uz lidostu. ja ar parasto pastu, tad šie uzrēķinās PVN, kuru pats nomaksāsi uz vietas pastā.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Arī pacelšu senu tēmu!

 

Esmu noskatījis Krievijas interneta bodē preci (pareizāk vairākas mazas), kuras vērtība būs līdz 50 LVL. Ar pārdevēju esmu vienojies, ka uz iepakojuma būs norādīts, piemēram, "paraugi testēšanai", nekādas cenas un nekādas ziņas par to, ka sūtītājs ir juridiska persona uz iepakojuma netiks norādītas.

 

Sūtīšana notiks ar parasto pastu.

 

Jautājums: Vai muitā (vai kas nu to varētu darīt) tiks ķidāts pakas saturs un kaut kā mēģināta noteikta tās vērtība, lai uzliktu man maksāt PVNu?

Link to comment
Share on other sites

jā. No krievijas neesmu sūtījis kādus gadiņus 4. No ķīnas gan regulāri, pakas neviens nekad nav pastā vaļā taisījis.

Link to comment
Share on other sites

Tad varu sarunāt, lai sūta kā no privātpersonas un cenu norāda ne lielāku par 45 EUR. Nekādu problēmu nevajadzētu būt, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Muita ir kā loterija,visus izdrāzt nevar,bet beidziet kultivēt mītu par cenu un dāvanu uz iepakojuma.Nevienu neinteresē uzraksti uz aploksnēm,ja nepaveiksies-maksāsiet arī par lietotām zeķēm no ASV vai Ķīnas,un maksāsiet pēc kilogramiem,nevis mistiskās cenas uz iepakojuma,ja kādam tā liksies neadekvāta.Starp citu,runājot par lupatām,pat īstas dāvanas no radiem ASV neveiksmes gadījumā ( ja tieši jūsu paka iekrīt muitas acīs) tiek apliktas ar nodokļiem.Tā ka sūtītājs uz paciņas var rakstīt da jebko,bet saņēmējam tomēr vajadzētu saglabāt maksājuma dokumentu,jo muita maksājuma dokumenta neesamības gadījumā ņem priekšā pēc saviem katalogiem.

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē "nepaveiksies"? Tur ir kāds soģis kas izdomā, kas maksās nodokļus un kas nē?

Kā var būt jāmksā par kilogramiem gabalprecēm? Kādas muļķības Tu te gvelz??

 

EDIT: Un es nepieminēju nevienu vārdu par to, ka sūtāmā prece būs lupatas. Sūtāmais objekts ir vobleri.

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

"paveiksies - nepaveiksies" nozīmē to, vai muitā to paku plēsīs vaļā un noteiks īsto vērtību vai nē

Link to comment
Share on other sites

Plēš, un kā vēl. Man dažus gadus atpakaļ no štatiem - interneta veikala ar visu invoisu klāt nāca foto objektīvs oriģ. iepakojumā ~Ls500 vērtībā. Tak bija diezgan brutāli atplēsuši (no apakšas, ne uzreiz ieraudzīju) un laikam kaut kur atsituši, jo saules blendes stiprinājumam plastmasiņa vienā pusē bij atlauzta. Protams, tapa rakstiska sūdzība, bet tik un tā neko nepierādīju un nekādu kompensāciju nedabūju. Labi ka vismaz objektīvs pats nebija cietis un ir darba kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
lusis987

Kā sanāk, ja es sūtu telefonu no Polijas pa 100EUR, tad man nodokļi kaut kādi ir jāmaksā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...