Jump to content

Lattelecom virszemes TV (2. turpinājums)


Rudiger
 Share

Recommended Posts

Ar lādētāju problēma neatrisināsies. Vajag jau vēl barošanas inserteri,lai tos 5V dabūtu antenas kabelī iekšā. Protams, tādu verķi var uzlodēt piecās minūtēs, bet vajag droseli un kondensatoru.

Link to comment
Share on other sites

Ieleja, ja tev ir līkas rokas un līkas smadzenes, tad tu pat cat5 nemācēsi uzkrimpot. Par tādu kosmosu kā atvērt adapteri izlodēt ārā vienu krenu un ielikt viņa vietā citu, nemaz sapņot nevar. Labāk paklusē ja nesajēdz nevis izsaki savu idejotisko viedokli tev nesaprotamām lietām. Un vispāt Tādiem kā tu ir paredzēta LTC interkatīvā televīzija (datorists mļē). Nelien pie virszemes televīzijas ja neko nesajēdz. DIY uz vemeklības uz attiecīga finiera... Pats uzrasījies uz d***u.

Link to comment
Share on other sites

Nu katram savs.Man tādu inserteri uztaisīt no beigta splitera aizņem ne vairāk kā desmit minūtes un tad visvairāk laika paiet kamēr lodāmurs silst un spliteri atrodas. Ne tur izolentas ne ķep-ļep konstrukcijas, viss tā pat kā profesionālam inserterim par 10Ls

Link to comment
Share on other sites

Te būs shēma. Kā droseki var izmantot arī gandrīz jebkuru uz ferrīta uztītu spoli. Iraudzīju mazu kļūdiņu. Droseles barošanas galu var pret zemi slēgt ar 4700pF un pat ar lielāku kondensatoru. Vārdu sakot,kas kastītē ir,to arī ielodē.Vienīgi kondensatoriem "jatur"frekvenci. Vecs krievu МБ nederēs!

post-59083-0-84450400-1356546256_thumb.jpg

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Ieleja. Nav tik traki. Nevajag no nulles taisīt. Vispār jau es runāju par ko citu. Paņem gatavu antenas barokli kurš dod ārā 12 voltus. Tur iekš ir tāds maziņs štruntiņs TO-92 korpusā ar nosaukumu 78L12. Izmet ārā un viņa vietā ieliec 78L05 štruntiņu. Un viss. Izolene tikai gadījumam ja baroklis nav uz skrūvēm bet sametināts kopā (neizjaucamais).

Link to comment
Share on other sites

Kabeļu ekrānus es nepiezīmēju, bet ceru,ka saprati, ekrāns jāsavieno ar barošanu mīnusu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sveiciens visiem Jaunā gadā!

 

Kādi iespaidi par LTV1 jaunajā formātā (16:9)?

Man pagaidām uzkrita tas, ka vecos 4:3 raidījumus raida pillarbox, nemainot formātu, resp, pārraida arī melnās malas:

4x3_16x9_Square.jpg

 

Ja šo skatās uz 4:3 televizora, korekti attēlojot 16:9 (t.i. letterbox):

16x9_Letterbox_4x3_square.jpg

 

, tad rezultātā sanāk windowbox :( (bilde tiešām maziņa)

4x3_16x9_4x3_Square.jpg

 

 

Dažādiem TV un dekoderiem šo var atrisināt, bet, pieļauju, ne visiem

Pats skatos datorā ar VLC player uz 4:3 19'' monitora. Protams, pačakarējoties, var uztaisīt ZOOM un pamainīt proporcijas,

bet, sliktākais, ka katru reizi jāpārslēdzas starp režīmiem manuāli. Pieļauju, ka manuāli tas jādara arī daļai dekoderu.

 

TV3, raidot vecās filmas un seriālus, pārslēdz formātu uz 4:3.

Tas man šķiet labāks risinājums.

Link to comment
Share on other sites

LTV oficiāli paziņoja, ka Flag impulsu neraidīs un tas nozīmē, ka uz 4:3 televizoriem veci videomateriāli būs kā "kubiks" ar melnām malām jau tā uz neliela ekrāna. Neies tak lauku tante katru reizi pārstādīt dekoderi :sarkasms: . Ar TV3 viss ir kartībā un tur vecos videomateriālus rāda korekti.

Link to comment
Share on other sites

par sho teemu jau gana izraudaajaamies kad LTV7 paargaaja uz 16:9,

gjenereet jaunas paaris lapas ar spamu domaaju ka naff jeegas

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hm kam ir kadi HD DVB-T dekoderi rīgā ?

 

vajadzētu būt 4 HD kanāliem tagad virszemē 

tas 4 gan jau slēgts un vēl neko sakarīgu par testu nerādītu 

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Uzdevu Lattelecom viltīgu jautājumu: Vai nevar man piešķirt iespēju izvērtēt viņējos HD kanālus, lai varu tos paskatīties tādā kā testa režīmā un tieši uz mana TV. Redzēsim ko šie atbildēs. Būtu interesanti pamērīt bitreitu. Starp citu, nedaudz no citas operas, bet kaimiņam ir Lattelecom interaktīvā, nezinu kāds tur varētu būt bitreits, bet kvalitāte man ne visai patika. Ja vēl tiešās ēteras kanāliem vēl būtu ciešama, tad tiem, kurus var skatīties no atmiņas - vienkārši atbaidoša.

Link to comment
Share on other sites

LTC iTV HD kanāli ir 1080i ar bitreitu 6Mbps, 5.1 skaņas nav.

VTV HD kanāliem bitreits šķiet bija 8Mbps, arī 1080i.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Pēc pārrunām ar Lattelecom: Pašlaik apraidē ir tikai 3 HD kanāli, kuriem bitreits, kā jau Mārcis minēja, ir ap 6 Mbps. 

bezmaksas testēšanu viņi piedāvāt nevar un piedāvā samaksāt 2 mēneša abonentmaksu un tādā veidā patestēt.

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot, pats nemēģināju tjūnerī atrast tos HD kanālus, vienalga zinu, ka man nav subscription. Ja tu nosauktu frekvences, tad es varētu mēģināt noskenēt, tikai vēlu vakarā.

Link to comment
Share on other sites

778Mhz

Riga_Air:

Prov;		Freq;	Chan;	CodeRateLP;	CodeRateHP;	Constelation;	TransmisionMode;	Guard;
LTK		530	DM28	1/2		2/3		Qam16		8k			1/16
LTK		554	DM31	1/2		2/3		Qam64		8k			1/16
LTK		650	DM43	1/2		2/3		Qam64		8k			1/16
LTK		666	DM45	1/2		2/3		Qam64		8k			1/16
LTK		690	DM48	1/2		2/3		Qam64		8k			1/16
LTK		778	DM59	1/2		3/4		Qam64		8k			1/16
LTK		834	DM66	1/2		3/4		Qam64		8k			1/16

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz frekvences 778 noskanējās 4 kanāli. Varbūt tas TestCh1 ir tas par ko jautā?

post-78751-0-25624200-1361536254_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik apraidē ir tikai 3 HD kanāli, kuriem bitreits, kā jau Mārcis minēja, ir ap 6 Mbps.

Arī virszemei? Sasodīts, it kā VTV bija 8Mbit, nevis 6 kā iTV :(

Link to comment
Share on other sites

Nu tā man LAttelecom speci paziņoja. Brīvu testēšanu nepiedāvā, bet tamdēļ maksāt viņiem kaut vai tos pašus Ls 2 es nevēlos. 

Link to comment
Share on other sites

Tā nu sanāca, ka kamēr runājam, atnāk e-pasts no Lattelecom (tas gan iefiltrējās Spam folderī) ar sekojošu tekstu:

 

 

 

Godātais klient!

Vēlamies Jūs informēt, ka naktī no 27. februāra uz 28. februāri daļa TV kanālu vairākās Latvijas vietās tiks pārskaņoti uz labāk uztveramām apraides frekvencēm saskaņā ar starptautisko TV apraides frekvenču plānu.
Detalizētāka informācija par frekvencēm, kas būs spēkā no 28. februāra, pieejama www.lattelecom.lv

Lai turpinātu uztvert TV kanālus pēc frekvenču pārskaņošanas, lūdzam atjaunot dekodera datu plūsmu un veikt automātisko TV kanālu meklēšanu, sekojot televizora ekrānā redzamajiem paziņojumiem.

Labā ziņa - no 2013. gada 28. februāra Virszemes TV būs pieejami vairāki jauni pasaulē un Latvijā iecienīti kanāli!

 

Link to comment
Share on other sites

O ja atkal laukos tantinam bus japarskane dekoderi:-)

Link to comment
Share on other sites

vairāki jauni pasaulē un Latvijā iecienīti kanāli!

Nez, kuri tad ir tie Krievijā pasaulē un Latvijā tā iecienītie kanāli ar kuriem mūs aplaimos? 

Link to comment
Share on other sites

Paldies, RimaNTSS, par "labo" ziņu. Naktsmiegu esi man sabojājis. Lattelekoma lapā nekādas informacijas nav. Vismaz man kvalifikācija nevelk ko atrast. Tai vajadzētu būt kā pirmai ziņai. Uzdevu jautājumu Lattelekoma forumā. Redzēs, ko atbildēs.

Link to comment
Share on other sites

man e-pastā bija kanāli.

krievu sūdi ir aizstāti ar angliskiem (nezinu vai labākiem :D) - OE vietā MTV Music 24, ohota un ribalka vietā Outdoor channel (tikai RU valodā :()

pievienots Re:Tv (reģionu kanāls)

filmu pakā

syfy universal vietā nāk Sony turbo un silver baltic vietā Showtime (Ru valodā ar subtitriem :( ).

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Info, ja kādu interesē:

MTV Music 24 pleiliste ir mazāka nekā mūsu radio Skonto, praktiski pa rinķi vienus un tos pašus klipus rāda, tiesa, nav reklāmu.

SyFy nomainīja, jo šamējie ar 1. martu pamet Krievijas un Baltijas reģonu.

Sony Turbo  tika izveidot priekš Krievijas/Austrumeiropas tirgus.

 

Link to comment
Share on other sites

Paldies, RimaNTSS, par "labo" ziņu
  You are welcome, ņem par labu, kas tad tur ir tautiņai pārskanēt kanālus?! Es sev arī to regulāri daru. Cerēsim, ka tantiņu tev pārāk daudz nav  :shok: 
Link to comment
Share on other sites

Daudz jau nav, be hiperaktīvas un bez TV nevar izdzīvot.
 Atliek cerēt, ka attiecības ar viņām ir platoniskas.  :shok:   I am sorry, piektdiena.  :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

hiperaktīvas

 

70-gadīgas draiskules :mrgreen:

Bet nu jā tā nomaiņa tāda kāda nu ir.

Silver Baltic jau sen vajadzēja aizvākt, mūžīgie gļuki ar subtitru neesamību filmām šeit nepopulārās valodās, filmas ungāru valodā ar poļu subtitriem vai bez tiem.

Nojaušu arī kāpēc VTV HD nu ir 6Mbps - bija viens kanāls, Discovery Showcase HD, tad bija 8Mbps, nu ir četri un protams bitreits jānodzen lejā.

Arī LTC forumos tās retās balsis, kuras prasa kvalitāti, noslāpst pūļa "vairāk kanālu!! Vairāk!!!" rēkoņā.

 

Reku LTC lapā ekselis ar frekvencēm

 

http://www.lattelecom.lv/images/modules/fckeditor/File/temp/2011_08/VTV_pakas_un_frekvences_no_20130228.xls

Interesanti, ka visi LV pamata kanāli ir vienā frekvencē un citu kanālu tur nav. Bet tur laikam gāja arī karšu infa un cita dienesta informācija.

 

P.S. "HD" kanālu frekvences nav iekļautas.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

a kadas bija vecas

vismaz Rīgas reģionā visas frekvences pilnībā bez izmaiņām. Ko nu stāstīs par "labāk uztveramām" frekvencēm :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nupat paņēmu abonomentu uz virszemes tv ar visu cam moduli. Skatos, ka vesels bars kanālu nav 16:9, ieskaitot discovery un national geographic. Bildei ir melnas malas no visēm pusēm. Pa visu ekrānu, nezaudējot daļu bildes vai pareizas proporcijas, dabūt nevar. Tas tā nāk jau no telecom vai kaut kas nav kārtībā ar tv uzstādījumiem?



Skatos, ka viasat dara to pašu, acīmredzot iet kaut kādi veci ieraksti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Rudiger locked un unlocked this tēmaa
  • Rudiger locked this tēmaa
  • Rudiger unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...