Jump to content

Lattelecom virszemes TV (2. turpinājums)


Rudiger
 Share

Recommended Posts

Palasot forumu,es arī tagad pievērsu uzmanību,ka bilde un skaņa biki ieķeras.Speciāli šovakar paskatījos pa LTVHD eiropa koncertos.Atzīstu,ka  ir stop kadri,kas ir ļoti jūtami koncerta pārraidē,skatoties filmu, tas nebūtu tik jūtami.Tā ka nu esmu drusku pārspīllējis,izdarot secinājumus,ka nekas neraustās.Bet lai,kā jau nu būtu,es uzskatu,ka tas ir liels solis uz priekšu,ka varam vērot virszemes TV LV kanālus HD kvalitātē FTA.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uz LTV HD kanāliem es arī redzēju, ka bilde brīžiem ''štopējās''. Televizors pajauns LG un ļoti laba antena ar ideālu signāla stiprumu un kvalitāti. Protams, parasts lietotājs, kurš pieradis pie digitālajiem gļukiem, to nepamana, vai nepievērš uzmanību. Es redzeju, bet sievietei arī neko neteicu. Domāju. ka teļukam varbūt vajag jaunāku softa versiju uzlikt, bet nu vēlēšanās to darīt nekādas nebija. Ja klients apmierināts, nav ko uzbāzties. Citā vietā arī to ''štopēšanās'' efektu redzēju, bet tur antena nekāda un uz to liku vainu. izskatās, ka kautkas LVRTC nav pa smuko nokonfigurēts. Var jau būt, ka konkrētu modeļu aparāti gļučī, bet vienalga raidot to pie konfigurēšanas jāņem vērā. Galu galā tas pats teļuks HD bildi, ar daudz augstāku bitraitu no satelīta, rāda bez problēmām.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Ir, ir uz mana vu+ duo 4k ar iebūvēto uztvērēju un normālu antenu arī ik pa brīdim ieķeras.

Link to comment
Share on other sites

Problēmas ar raustīšanos ir LVRTC pusē. Raustās arī kabeļtīklos un vārdu sakot visur. Zvanīju cilvēkam no torņa, bet viņš teica, ka lai rakstot papru, jo tornī pie teikšanas ''jaunie speciālisti'', kuri apgalvo, ka viss esot OK. Vārdu sakot, pilnīgi poh**. Vispār interesanti, kam ta lai sūdzas. Elektronisko sakaru direkcijai visdrīzāk tādas problēmas neinteresē. Radio un televīzijas padomē sēž cilvēki, kuri no bildes kvalitātes neko nesaprot, ka tik kautko rāda. LVRTC tak neatdzīs, ka kautkas nav kārtībā. Ne ar kādu mēriekārtu visdrīzāk neko nomērīt nevar, jo signāla kvalitāte perfekta. Interesanti digitālie laiki pienākuši.

Link to comment
Share on other sites

Lasu šo visu un kārtējo reizi priecājos, ka man televīzija ir dziļi vienaldzīga.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Decembrī vecajam uzliku home3 piedāvājumu,tomēr pa satelītu krietni kvalitatīvāks nekā pa to virszemes,turklāt decembrī bija tipa akcija 2 satbox  uz 2 gadiem ar pamata paku tikai  9.99 par abiem ,nu kā var neņemt.

Link to comment
Share on other sites

Pieraustās uz dažādiem aparātiem - kaut ko nav sakonfigurējuši. Bilde ir labāka kā TET un GO3 aplikācijām internetā. Te man no viena interneta provaidera HD strīms nāk, tur jau ir deinterlacēts un ar mazliet augstāku bitreitu, salīdzināju - ir labāka par apraides HD.

 

https://failiem.lv/f/g4pb8ju4u

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 13 stundām , Didzis teica:

tornī pie teikšanas ''jaunie speciālisti'', kuri apgalvo, ka viss esot OK.

 

Šitas nu jau ir visās nozarēs. Dies pasarg, kad viņi sāks tiltus un ēkas projektēt un būvēt... Softu un mašīnas jau ir sākuši.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Liekas, ir salabojuši.

Es pie sevis neko neesmu darījis, bet klučošanās vairs nav....

Link to comment
Share on other sites

jā, esot salabojuši, pats gan neesmu skatījies, jo nav televizora. Izrādās ka enkoderi konfigurē Hannu pro ''speciālisti''. LVRTC tikai ņem strīmu un to translē. Man tikai viens jautājums, vai tad nevarēja laicīgi iztestēt enkoderi, nevis pāris nedēļas klientiem raidīt brāķi un vēl teikt, ka viņiem viss štokos. Vot tā mūsdienu bezatbildība besī. 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Jūs ar tā kā no dzīves atpalikuši, neko par Agile modeli neesat dzirdējuši? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Legacy Sat

 

"LVRTC tehniskie speciālisti ir apsekojuši virkni mājsaimniecību, kas janvārī saskārušās ar tehniskiem traucējumiem, tomēr visos gadījumos secināts, ka traucējumus izraisījušas novecojušas, bojātas vai nekorekti izvietotas un pieslēgtas uztverošās iekārtas."

 

LVRTC aicina virszemes TV apraides skatītājus veikt uztverošo iekārtu pārbaudi

 

Šajā  rakstā kāds var atrast sev noderīgus padomus, piemēram šo:

"Ļoti bieži apsekojot konkrētas adreses secinām, ka kabelis ir divdesmit un vairāk gadus vecs."

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan, man no satelītantenu DiseqC nāk vairāki 25m gari ''РК-3'' tipa krievu armijas kabeļi. Savulaik noņemti no ''Komutatora'' cehu jumta. Kuru vecums varētu būt gadus >50-mit.

Bet protams, ja meklē problēmu, kur ''gaišāks un seklāks'', viss var būt?☺️

Link to comment
Share on other sites

Ja kabelis ir domāts āram, tad arī , varbūt, 50 gadi nav vecums. Ja baltais , kas parasti domāts iekštelpām, tad ārā kur saule ,jau desmit gadi var būt kritiski. Reti kuram esmu redzējis ka ārā lieto āra kabeli. Nu pirka jau to lētāko.  Vēl jau paši savienojumi , kur tiek ūdens...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nuu, es jau rakstu krievu armijas kabelis un Komutators jau toreiz neražoja bērnu ragaviņas🙂, vismaz 70-tajos, kad es tur strādāju. Nedomāju, piemēram, ka mūsu Didzis@ arī arā instalācijai lietos kādu ''ne to kabeli''.

Lai gan, protams, vairumā viss, tiešām daudz kur, ir pa roku galam sataisīts.

Bet es nekad neesmu dzīvē pieredzējis, ka tāpēc visiem ir identiski uztveršanas traucējumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , jacobs teica:

Bet es nekad neesmu dzīvē pieredzējis, ka tāpēc visiem ir identiski uztveršanas traucējumi.

Kaut kur bija minēts, ka jaunpielietotā modulācija, lai iespiestu jaunpinākošos HD kanālus, esot "prasīgāka" pret signāla stiprumu/kvalitāti. Man USB SDR puļķis, signāla stiprums 55, kvalitāte nemainīgi 100 uz HD kanāliem. Āra antena, kautkad 2000šajos likta, poļu, bet ne grils. Patiesībā man ir 3 antenu sistēma, kā analogajā laikā bija neretums pieņemts ar visu salāgošanas kasti.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Es šodien pa LR1 paklausījos LVRTC kaut kādu vadības cilvēku runas par to kas ir un kas nav. Rezumē, besī, ka runātājs ir "speciālists", kas sēž offisā un budžetu plāno nevis kāds no tehniskajiem kas reālajā situācijā darbojas ar lietu. Stipri atgādināja, ka bija Covid startā raidījums par attālināto strādāšanu/mācīšanos, tur kaut kāda uzņēmuma valdes loceklis ka esperts piedalījās - manuprāt mūsu pašu betons jēdzigākus padomus spētu iedot, a tā tauta saklausās "eksperts" taču tā teica un tad tu redzi brīnumus.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Pieteica jau kā tehnisko cilvēki bet reāli minimāli tehnikās lietas zināja. 

 

Būtu zinājis par to ka jaunais kodējums ir tik prasīgs uzzvanītu un pajautātu vai paši notestēja ar veco labo TV star dekoderi.. Vai tikai dārgajām Rhode shwarc iekārtām. 

 

Un visu laiku atrunas ar Eiropas standartiem. Reāla dzīvē pavisam cita.. Mazas istabas antenas vai vecie poļu režģi ar iekštelpu kabeļiem.. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , jacobs teica:

Nezinu gan, man no satelītantenu DiseqC nāk vairāki 25m gari ''РК-3'' tipa krievu armijas kabeļi. Savulaik noņemti no ''Komutatora'' cehu jumta. Kuru vecums varētu būt gadus >50-mit

Tas RK-3 kabelis ''iztur tiešo ātomsprādzienu'', jo krievu armijai sakari nedrīkstēja pārtrūkt😁. Mūsdienās gan RK-3 neatbilst vajadzīgajiem parametriem un tievāks modernais kabelis ir ar daudz mazākiem zudumiem. Cita lieta, baltais kabelis no depiņa ar trīs matiem zeķē un un pārklājumu, kuru saule saēd pāris gados. Vai normāls melns kabelis ar silikona pildījumu starp zeķi un apvalku, kurš būs tik pat izturīgs, kā krievu armijas RK-3.

Jā, tai radio raidījumā uz jautājumiem atbildēja nekompitenti cilvēki. Skaidrs, ka sākot HD apraidi bija lažas signāla kodēšanā, bet kurš ta to atdzīs. Radio un televīzijas padomē arī ievēlēti ''partijas biedri'' nevis speciālisti, bet tieši viņu uzdevums būtu kontrolēt apraides kvalitāti. Kur apgrozās lielas naudas, gudri un tehniski zinoši cilvēki jau pie šprices netiek.

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Lūdzu palīdziet ar padomu. Sen neesmu darbojies ar virzemes TV. Biju pie paziņas - nopircijs jaunu televizoru. LG, uz kastes rakstīts 43UP76903LE. Internets nav, tikai āra antena un vēlas skatīties tikai bezmaksas virszemes  kanālus. Veikalā apgalvoja, ka šādām prasībām nepieciešama tikai antena, neko vairāk. Ja antena nav iesprausta, tad uz ekrāna ir uzraksts "Nav signāls", kas loģiski. Ja antenu iesprauž, tad ir uzraksts "Nav CI moduļa"

Ja pareizi saprotu, tad pietrūkst šīs divas lietas:

 

image.png.110c0ae767889bf37578601a49fcae15.png

 

Pareizi es domāju? Kāpēc veikalā apgalvoja, ka šīs lietas nevajadzēs?

Link to comment
Share on other sites

Bezmaksas kanāliem CI modulis nav nepieciešams. Varbūt TV ķer tikai maksas kanālus un bezmaksas neķer? Jaunāko TV modes dejas ar zvaniņiem nepārzinu. Mani TV FTA spēlē bez tamlīdzīgiem paziņojumiem.

p.s.

Kanālu pārskaņošanu veici?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Cik mana saprašana, modulis vajag jebkurā gadījumā, karti vari nespraust, bet rādīs tikai bezmaksas.

 

P.S. Varbūt pašiem jaunākajiem nevajag, man ir 18. gada tv, nevaru pārbaudīt, virszemes neskatos.

Labots - aoma
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ggg97 teica:

Kanālu pārskaņošanu veici?

Tālāk par melnu ekrānu ar uzrakstu "Nav CI moduļa" netieku.

Bez antenas visas televizora funkcijas ir pieejamas, bet, saprotams, ka nav jau ko skanēt

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā neticas, ka iegādājoties Tv, tas bez ierunām neatskaņo FTA, ja tos antena uztver.

 

p.s.

Tagad TV aizmugirē ir parasti divas antenas ieejas. viena Virszemes TV, otra SAT. kurā iesprausta antena?

Palasiet manuāli.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tām jau nu gan vajadzētu atšķirties, sat parasti ir F konektors...

Arī mūsdienās var nopirkt brīnumus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

viena Virszemes TV, otra SAT. kurā iesprausta antena?

Izmēģināju abus, tas antenas štekekeris ir daļāji sadalāms, tāpēc var abos iespraust. Vienam izsprauž, otram uzskrūvē

Link to comment
Share on other sites

Vēl ideja, jo jaunāks tv, jo sūdīgāk ķer, man te kainiņietes jaunais tīvī ar aplauzuzās, vecais crt rādīja, jaunajam dabūja nomainīt antēnu ar visu kabeli.

Link to comment
Share on other sites

To TV laikam vaig dabūt uz rūpnīcas iestatījumiem. Iespējams, kāds ar viņu ir jau spēlējies.  Lasi manuāli.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daiļais said:

Lūdzu palīdziet ar padomu. Sen neesmu darbojies ar virzemes TV. Biju pie paziņas - nopircijs jaunu televizoru. LG, uz kastes rakstīts 43UP76903LE. Internets nav, tikai āra antena un vēlas skatīties tikai bezmaksas virszemes  kanālus. Veikalā apgalvoja, ka šādām prasībām nepieciešama tikai antena, neko vairāk. Ja antena nav iesprausta, tad uz ekrāna ir uzraksts "Nav signāls", kas loģiski. Ja antenu iesprauž, tad ir uzraksts "Nav CI moduļa"

Ja pareizi saprotu, tad pietrūkst šīs divas lietas:

CI moduli vajag tikai maksas kanāliem. Pieļauju, ka mēģini skatīties maksas kanālu, tāpēc arī tāds paziņojums. Pārslēdz uz bezmaksas kanāliem, tad jādarbojas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau ar TET virszemes apraidi ir maigi sakot bardaks. Gadījums no savas pieredzes tā sacīt. Likām mājai jumtu,antena protams jādemontē,ar to arī sākās riņķa dancis. Pēc darbu pabeigšanas uzliku antenu atpakaļ un opā,rāda tikai bezmaksas kanālus. Izbraucu cauri tjunerim,pārbaudīju antenas savienojumus,spriegumu uz pastiprinātāja pieslēgspailēm,viss ok. Zvanu uz tetu,tā un šitā,man neiet. Atbilde mani personīgi mazliet šokēja,izrādās ja ilgāku laiku neskaties tv viņi atslēdz maksas kanālus. Bļin bet es taču maksāju,regulāri bez kavējumiem,a viņiem poh.j,atslēdz. Prasu, ko tad man katru reizi kad ilgāk par nedēļu neskatos tv,man jāzvana jums lai pieslēdzat? Atbilde===JĀ. Un nav cita varianta, jo jūs dažreiz ir grūti sazvanīt,visas līnijas aizņemtas? Es taču esmu sasodīts abonents. A mums tāda kārtība. Tāpēc iesaku,ja tehnika un dekodera iestatījumi ir ok,zvaniet uz Tet un jums taps iedots.
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā VTV kontrolē to vai skaties? Kāds VTV sakars ar TET? Kaut kas nelīmējas kopā.

Link to comment
Share on other sites

Virszemes TV man piegādā TET jeb agrākais Lattelecom. A kontrole? Abonenta karte taču dekoderī,pēc tās arī kontrolē. Labots - Tango
Papildinājums
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Tango teica:

Vispār jau ar TET virszemes apraidi ir maigi sakot bardaks. Gadījums no savas pieredzes tā sacīt. Likām mājai jumtu,antena protams jādemontē,ar to arī sākās riņķa dancis. Pēc darbu pabeigšanas uzliku antenu atpakaļ un opā,rāda tikai bezmaksas kanālus. Izbraucu cauri tjunerim,pārbaudīju antenas savienojumus,spriegumu uz pastiprinātāja pieslēgspailēm,viss ok. Zvanu uz tetu,tā un šitā,man neiet. Atbilde mani personīgi mazliet šokēja,izrādās ja ilgāku laiku neskaties tv viņi atslēdz maksas kanālus. Bļin bet es taču maksāju,regulāri bez kavējumiem,a viņiem poh.j,atslēdz. Prasu, ko tad man katru reizi kad ilgāk par nedēļu neskatos tv,man jāzvana jums lai pieslēdzat? Atbilde===JĀ. Un nav cita varianta, jo jūs dažreiz ir grūti sazvanīt,visas līnijas aizņemtas? Es taču esmu sasodīts abonents. A mums tāda kārtība. Tāpēc iesaku,ja tehnika un dekodera iestatījumi ir ok,zvaniet uz Tet un jums taps iedots.

idiots?

Vtv apraide vienā virzienā. Tiek translēta informācija kurām kartēm ir atļauts skatīties maksas kanālus. Neko galā lietotājs nenodot atpakaļ uz torni

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vai es teicu ka ka gala lietotājs kaut ko dod atpakaļ uz torni? Es teicu ka atslēdz... Tātad viņi zin kādi abonenti ir tīklā.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tango said:

Vai es teicu ka ka gala lietotājs kaut ko dod atpakaļ uz torni? Es teicu ka atslēdz... Tātad viņi zin kādi abonenti ir tīklā.

Nemurgo. Arī ar CI moduli dati tiek tikai saņemti. Neko viņi izkontrolēt nevar.

Tā ka ja esi abonents un maksā, neko atslēgt viņi nevarēs - viņi nezin vai un kā pakalpojumu izmanto. Meklē problēmu citur.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pieņemsim ka tā. Tad izskaidro kāpēc pēc tam kad piezvanīju uz TET kanāli parādījās un vēl saruna ar operatoru kurā viņš apliecināja ka pēc ilgākas tv neizmantošanas jāzvana viņiem.
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Tango teica:

Tātad viņi zin kādi abonenti ir tīklā.

Nav tādas iespējas ar virszemes TV. To var vienīgi, ja ir interaktīvā TV, kas nāk caur internetu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tango said:

Pieņemsim ka tā. Tad izskaidro kāpēc pēc tam kad piezvanīju uz TET kanāli parādījās un vēl saruna ar operatoru kurā viņš apliecināja ka pēc ilgākas tv neizmantošanas jāzvana viņiem.

Prasi viņiem kā tas darbojas un ko nepareizi saprati ;)

2 minutes ago, raiviic said:

interaktīvā TV

Man ir arī TET interaktīvā. Kopā ir divi dekoderi tajā pašā lokācijā, katrs, attiecīgi, pie sava TET rūtera porta. Viens vairākus mēnešu netikai izmantots, bija atvienots gan no elektrības, gan no LAN. Pēc tam pieslēdzām - viss darbojas kā nākas. Tā ka arī interaktīvajā tas nenotiek. Kas arī ir tikai loģiski.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...