Jump to content

Lattelecom virszemes TV (2. turpinājums)


Rudiger
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Triax 343. Rekur tests tām antenām ko pagājušgad izveicu. ;) 

Paldies par testu. Manējo laikam var salīdzināt ar to AX1000, tāda pati cena, un arī ļurkatīga. Kopumā pēc tā testa jau nemaz tik slikti nav, un ja vēl pastiprina signālu. 


Cik svarīgs ir antenas elementu novietojums, jo manējai arī nedaudz deguns uz leju?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , skandis teica:
1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

 

Kamēr testēju neievelkot kabeli mājā-pārsvarā bija 100% un 100% , bet pēc kādām 10min. nokrīt uz 0% un 0%, un pēc pārdesmi sekundēm uzlec atpakaļ, ap 4m no antenas pie tās pašas fasādes sienas ir strādājošs Viasat šķīvis. Vēlāk, kad ievilku kabeli mājās, tad bija lēkājošs līdz 84% stiprums, bet kvalitāte 0%.

man tā liekas ka tas pastiprinātājs vai pastiprinātāja baroklis niķojas. (pārkarst-atslēdzas-atdziest-atkal strādā).

un pēc ievilkšanas 0% - čekot savienojumus, aizlauztus kabeļus?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ervie teica:

man tā liekas ka tas pastiprinātājs vai pastiprinātāja baroklis niķojas. (pārkarst-atslēdzas-atdziest-atkal strādā).

un pēc ievilkšanas 0% - čekot savienojumus, aizlauztus kabeļus?

Paldies par padomu. Tas baroklis ir no lētā gala 3,50, un man nācās testējot vairākas reizes to pārvienot. Es jau ar skrūvēšanu, bet citi iesaka lodēt, it kā stipri uzlabojot signālu. Uzkarsis arī bija solīdi.

Baroklis.PNG

Link to comment
Share on other sites

Jā, tie barokļi taisa pigorus. Pamēģini citu barošanas avotu, ja ir pieejams. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , MartiniB teica:

Es jau sākumā mēģināju bez pastiprinātāja un barošanas, bet dabūju tik piecus bezmaksas kanālus Rīgas virzienā. Mēģināju arī Cesvaines virzienā vispār nekā. Ar pastiprinātāju salasīju gandrīz visus kanālus, bet nav stabilitātes un signāls mainīgs. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , MartiniB teica:

Es jau sākumā mēģināju bez pastiprinātāja un barošanas, bet dabūju tik piecus bezmaksas kanālus Rīgas virzienā. Mēģināju arī Cesvaines virzienā vispār nekā. Ar pastiprinātāju salasīju gandrīz visus kanālus, bet nav stabilitātes un signāls mainīgs. 

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Vispar jau tas vedekla antenas ir diezgan monstrigas un ne ar labako efektivitati. Te man kaut ka gribetos ko no klasiskajam YAGI. Butu pa kartu labak neka tie monstri. Tipa kas lidzigs ka bilde.

antenne-UHF_13K21.jpg

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nu - mazliet teorija jāzin pirms ar tādiem apgalvojumiem mētājies. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēdekļveida antena tiešām ir monstrīga un liec antenas mastu, bet nevar teikt, ka tā nedarbojas. Vienkāršai Yagi tā pastiprinājumā ieliek. Konkrētajā situācijā ir kādas citas problēmas, kapēc nerāda. Ja bez pastiprinātāja jau nerāda maksas kanālus, tad jāmeklē, kapēc signāls švaks. Visdrīzāk antenu vajag celt augstāk un precīzi noorientet uz raidītāju. 60-70km no visiem torņiem ir patālu un, kā saka, ''ar naglu'' nerādīs. Es drīzāk Zubē orientētos uz Cesvaini, lai gan Ķeipenē, kas ir apmēram tik pat tālu Rīgu rāda ideāli. Vārdu sakot, vispirms antenu vajag pacelt vismaz mājas augstumā, lai var arī Valmieru pamēģināt. No kuras puses visstiprākais signāls, to arī vajag atstāt. Par pastiprinātājiem jau daudz esmu teicis un uzskatu, ka bildei jābūt gana stabilai arī bez tā. Tālāk jau sākas spliteri vairāki televizori un gari kabeļi, kad bez pastiprinātāja nu nekādīgi neiztikt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Didzis tā gari izteicās un paldies, ka nav aizmucis no foruma, bet rezumējot - vajag saprast situāciju.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Racer, vai esi salidzinajis to vedekli ar klasisku YAGI? Nemaniju to Tavos testos. Bet no pieredzes noverots, ka tie vedekli strada labos uztversanas apstaklos. Pie specifiskiem apstakliem visadi brinumi medz but.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Man te pirms kada gada vajadzeja tadu vedelki uzlikt vienai privatmajai kurai preti lielveikals un otra puse devinjstavene. Nu uzcelu to vedekli masta ap 6m gara, bet signals pa nullem. Ta ari nekas nesanaca. Pec nedelas zvana klients uz baiga sajusma stasta, ka antenu apsvieda otradi un nolika uz verandas malas. Viss pa smuko aizgajis un nekadus mastus nevajagot. Braucu skatit ka tur viss iet un brinums, antena ar reflektoru pret torni un iet... Divaini gan! Bet ta skatoties antena paversta pret devinstaveni un var secinat ka tas augsejais vedekla zars uztver atstarotu signalu no augsejiem staviem. Ta nu sanak, ka to vedekli var izmantot prieks atstarotiem signaliem.

Link to comment
Share on other sites

Tā pat ar poļu režģi es  pa laikam ķēru igauņu DVBT, noliekot uz balkona pretējā pusē igauņiem un ķerot pretī esošās deviņstāvenes atstaroto signālu. Rezultāts gan nebija stabils, atkarīgs arī no meteoapstākļiem.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Didzis teica:

Vēdekļveida antena tiešām ir monstrīga un liec antenas mastu, bet nevar teikt, ka tā nedarbojas. Vienkāršai Yagi tā pastiprinājumā ieliek. Konkrētajā situācijā ir kādas citas problēmas, kapēc nerāda. Ja bez pastiprinātāja jau nerāda maksas kanālus, tad jāmeklē, kapēc signāls švaks. Visdrīzāk antenu vajag celt augstāk un precīzi noorientet uz raidītāju. 60-70km no visiem torņiem ir patālu un, kā saka, ''ar naglu'' nerādīs. Es drīzāk Zubē orientētos uz Cesvaini, lai gan Ķeipenē, kas ir apmēram tik pat tālu Rīgu rāda ideāli. Vārdu sakot, vispirms antenu vajag pacelt vismaz mājas augstumā, lai var arī Valmieru pamēģināt. No kuras puses visstiprākais signāls, to arī vajag atstāt. Par pastiprinātājiem jau daudz esmu teicis un uzskatu, ka bildei jābūt gana stabilai arī bez tā. Tālāk jau sākas spliteri vairāki televizori un gari kabeļi, kad bez pastiprinātāja nu nekādīgi neiztikt.

Lielas sapratnes jau par tām antenām nebija. Radiniekam Vecumniekos ar vēdekļveida ķēra labi Rīgu bez pastiprinātājiem, tad Argusā teica, ka šitās vēdekļa veida baigi labās. Argusā arī teica, ka šitās baigi ņemot cilvēki. Bez pastiprinātāja Cesvaines virzienā nesameklēju neko(iespējams, tāpēc, ka antenas augstums 4.5m pie fasādes), arī ar pastiprinātāju ne, gan daudz nemēģināju, jo Rīga aizgāja ar pastiprinātāju. Valmieru nemēģināju, jo fiziski nevar pagriezt no tās fasādes puses, un pie tam vēl kalns priekšā. Es jau uzreiz sapratu, ka vēlams būtu antenu celt stipri augstāk, bet tas pieaudzina izmaksas. Priedes kātā jau nevar likt, jo tas izžūs un piebriedīs, un antena ļurkāsies. Nav pārliecības arī par kabeli, paņēmu lētāko 0,30eur/m., Viasats ar tādu iet normāli. Garums apmēram 15m, apmēram 10m iet pa fasādi, un kādi 5m iekšā uz vienu televizoru. Tagad lasot forumiešu atbildes, varētu šo to petestēt, bet diemžēl būšu Zaubes pagastā tikai pēc nedēļas. Vai tad Ķeipenē iet bez pastiprinātāja, un kāda antena?

Link to comment
Share on other sites

Paldies par dažādiem ieteikumiem, biju jau cerējis, ka būs vienkārši-normāla antena, pareizs virziens, var sēdēt un skatīties, bet tie radioviļņi neļauj izklaidēties bez piepūles.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , skandis teica:

Vai tad Ķeipenē iet bez pastiprinātāja

Visur iet DVB-T bez pastiprinātāja. Signālu uztver tikai un vienīgi antena, Ja antena nav uztvērusi signālu, tad neviens pastiprinātājs nepalīdzēs. Pastiprinātājs var kompensēt zudumus kabelī un kompensēt uztvērēja nepietakamo jūtību. No pieredzes varu tikai pateikt, ja ar pliku antenu signāls uz robežas, tad arī ar pastiprinātāju brīnumi nenotiek un bilde, pie nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tāpat raustās. Ķeipenes kalnā no vienas antena trīs televizori bez pastiprinātāja no vienas antenas darbojas. Uzcel antenu normaļā augstumā un gan jau viss sāks darboties. Arī koka mastam nav ne vainas, tikai vajag augšā pareizi piestiprināt metāla cauruli uz kuras savukārt stiprina antenu. Pie koka pa taisno nekas labs nesanāks. Cita lieta, daudz vieglaķ antenu nostiprināt uz mājas jumta, nevis celt gaisā garus koka mastus. Tad parasti vajag saukt palīgā gaimiņus, attiecūgi grādīgie dzērieni tusiņš un jaunās antenas apslacīšana. Man vienmēr šis process ir riebies un nevienu antenu neesmu licis tādā lielā mastā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Radiolietis teica:

Racer, vai esi salidzinajis to vedekli ar klasisku YAGI? Nemaniju to Tavos testos. Bet no pieredzes noverots, ka tie vedekli strada labos uztversanas apstaklos. Pie specifiskiem apstakliem visadi brinumi medz but.

Triax Digi 18 testā ir. Tā nav Yagi? :D Apgalvojums, ka Yagi ir labāka neiztur kritiku pat teorētiski. 

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Par Yagi neviens vel nav neko labaku izdomajis! Ko dod, ka uz jumta vairak dzelzu un liels svars, ja efekta nav? Tam vedeklim pastiprinajums ir pa mazu, lai tas attaisnotu savu cenu un gabaritus. Yagi vajag ar pec iespejas vairak elementiem. Vedeklis ir tikai nedaudz paraks par logoperiodu.  


Skandis, Tev tur vajadziga antena ar pastiprinajumu virs 16dB un pastiprinataju ap 14 dB. Tev tam baroklim ir F konektora savienojums? Nemanu, bet tadi ir noperkami un ir par kartu labaki.

Link to comment
Share on other sites

Ar klasisku Yagi antenu grūti vienmērīgi nosegt visu decimetru diapazonu. Tapēc taisa visādas formas antenas elementus, lai panāktu platāku uztveršanas joslu. Yagi ideāli, ar maksimālo pastiprinājumu, strādā faktiski tikai uz vienu TV kanālu. Ir man uz jumta blakus klasiska Spindlera Yagi un DTX92F. Yagi deva lielāku pastiprinājumu 34 kanālā, uz kuru bija paredzēts, bet pārejos kanālos efektīvāk darbojās DTX92F. Vārdu sakot, antenu lietās arī notiek attīstība. Vai jēga no vēdekļveida antenas, grūti pateikt. Man nepatīk, jo grūti nostiprināt un čakars uzstādīt. DTX92F salīdzinoši daudz vieglāk un ātrāk montēt. Es vēl neesmu sastapies ar vietu Latvijā, kur DTX92 nedarbotos. Protams, ne jau to montē kautkur pažobelē, bet kārtīgā augstumā virs jumta. Ir man ienācies viens monstrozs vēdeklis un vajadzētu uztaisū salīdzinošu testu, bet vai ir jēga? Būtībā jau virszemes digitālā TV mirst, tāpat kā SAT TV un kabeļu televīziju. Visu izkonkurē internets.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Radiolietis teica:

Par Yagi neviens vel nav neko labaku izdomajis! Ko dod, ka uz jumta vairak dzelzu un liels svars, ja efekta nav? Tam vedeklim pastiprinajums ir pa mazu, lai tas attaisnotu savu cenu un gabaritus. Yagi vajag ar pec iespejas vairak elementiem. Vedeklis ir tikai nedaudz paraks par logoperiodu.  

 

Tu takš kaut mazliet teoriju zini? Ar pliku Yagi nevar nodrošināt sakarīgu pastiprinājumu plašā frekvenču diapazonā. Vienā frekvencē - jā, Yagi ir optimālākais risinājums, bet platai joslai tā nav.  Didzis jau uzrakstīja - nepamanīju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Radiolietis teica:

Skandis, Tev tur vajadziga antena ar pastiprinajumu virs 16dB un pastiprinataju ap 14 dB. Tev tam baroklim ir F konektora savienojums? Nemanu, bet tadi ir noperkami un ir par kartu labaki.

 

It kā jau tuvu tam ir 12-16dB antenai un 24-34dB pastiprinātājam, baroklis gan man laikam pašvaks, nav F konektora savienojums, ar skrūvītēm nostiprinās antenas kabelis. Ar barokļa maiņu turpināšu eksperimentus.

Baroklis.PNG

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kādu saprātīgu barokli varat ieteikt uz 12v, pastiprinātājs Triax MFA-633, un kur pirkt.

Ja nelīdzēs, tad Didzis ieteiktā krāmēšanās ar antenas celšanu.

Link to comment
Share on other sites

Didzis, es vēl gribēju pajautāt par to Ķeipeni. Vai tas signāls ir patstāvīgi stiprs, nemainīgs no laika apstākļiem(vai televizorā bilde ir patstāvīgi kvalitatīva)? Ķeipene gan sanāk arī par kādiem 10km tuvāk Rīgas tornim 65km pret 75km manā variantā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , skandis teica:

Varbūt kādu saprātīgu barokli varat ieteikt uz 12v, pastiprinātājs Triax MFA-633, un kur pirkt.

Tev testeris ir? Pamēri kāds ir spriegums esošajam blokam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

Tev testeris ir? Pamēri kāds ir spriegums esošajam blokam.

Ir gan. Vienīgi tikšu līdz antenai pēc nedēļas. Paldies! 

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
pirms 4 stundām , Racer teica:

 

Tu takš kaut mazliet teoriju zini? Ar pliku Yagi nevar nodrošināt sakarīgu pastiprinājumu plašā frekvenču diapazonā. Vienā frekvencē - jā, Yagi ir optimālākais risinājums, bet platai joslai tā nav.  

 

Mums tak tas diapazons paliek arvien sauraks lidz ar to tik platjosligu antenu nemaz nevajag. Ta DTX92F jau atbilst visiem kriterijiem un parametri ideali, bet autoram tak pie sienas vajag to antenu. Ta nu nekadi nav pieliekama pie sienas.

Link to comment
Share on other sites

Lab, nesākšu izvērsties kas ir šaura un kas ir plata josla, bet Yagi antena nespēj normāli noklāt diapazonu. Pat teorētiski.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

21 - 60 kanals ir platjosla, bet tomer sauraka neka 21 - 69 kanals. No 2022 gada ta josla bus vel mazaka 21 - 50 kanals un attiecigi antenai vajadzes spet nosegt mazaku joslu. Butiba jau pieaugs jauno antenu efektivitate kas tiks izstradata sai joslai. DTX92F vairs nebus ta labaka, jo lielakais pastiprinajums ir ap 59 - 69 kanalu.

Link to comment
Share on other sites

DTX92F jau tagad nav labākā, jo 800hz diapazonu vairs nevajag, bet šai antenai kāreiz vislielākais pastiprinājums uz 860MHz. Ko var darīt, ka antenu ražotāji ''neseko modei'' un nemaina strauji konstrulcijas.

pirms 10 stundām , skandis teica:

gribēju pajautāt par to Ķeipeni. Vai tas signāls ir patstāvīgi stiprs, nemainīgs no laika apstākļiem(

Digitālais signāls ir stiprs gan Ķeipenē, gan citur. Protams bedrē, aiz kalna, var būt problēmas, bet citādāk ar uztveršanu nekur nav problēmas. Lažas parasti ir ar antenu. Vai nu nepareiza izvēlēta, vai nepareizi uzstādīta, vai kabelis slikts, u.t.t.Ķeipene ir kalnā un tur jau ar aci var redzēt Rīgas TV torni. Loģiski, ka tur signāls ideāls.

Link to comment
Share on other sites

Es kādu laiciņu atpakaļ pārtaisiju dažas padomju laika yagi decimetrenes ,jo tās strādāja no 21-41 kanālam.Izmainot elementu garumu un atālumus,ļoti labi var piedzīt pastiprinājumu švakākam kanālam.Un vēl papildus izmetot oriģinālo spolīti no dipola un tās vietā ieliekot cilpu ar pareizo garumu,var sasniegt maksimālo labumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , lipka teica:

.Izmainot elementu garumu un atālumus,ļoti labi var piedzīt pastiprinājumu švakākam kanālam.

Forši. Kā skaņoji - izmantojot mēraparātus, vai pēc teorētiskajiem garumiem?

Link to comment
Share on other sites

Man blakus darba istabai ir balkons uz kura tad arī varu eksperimentēt.Kā pribors tika izmantots parastais Amiko dekoderis.Primitīvi,bet pietiekoši.

Link to comment
Share on other sites

Nē nu dzelzs gultasgalu jau arī var izmantot kā antenu un kautkā noskaņot. Sakņot pēc signāla no gaisa un kontrolējot rezultātu pēc uztvērēja indikatoriem, nu tas nav nopietni. Vienam kanālam droši vien maksimumu var sadzīt, bet bez svioģeneratora nav redzama visa aina

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Didzis teica:

Sakņot pēc signāla no gaisa un kontrolējot rezultātu pēc uztvērēja indikatoriem, nu tas nav nopietni.

Kāpēc? ja vajag pieskaņot konkrētu antenu noteiktai vietai un situācijai, pilnīgi pietiekami. Jā tā skaņotu prototipu ražošanas partijai, tad gan tas nebūtu nopietni.

Link to comment
Share on other sites

Pareizi noskaņot antenu ir baigais čakars un decimetru viļņu antenu, kurai katrs milimetrs ir no svara, noskaņot ir ļoti grūti. Nu jā, te laikam saskaras profesionāla pieeja un radioamatierisms. Es bez mēraparātiem klāt neķeros nevienai antenai, jo uzskatu, ka uz dullo antenu noskaņot nevar, bet amatieriem viss viegli un mēraparātus vispār nevajag. Stulbākais tas, ka uz dullo dažreiz izdodas sasniegt zināmu rezultātu un tad seko teksti, nafig man tavus mēraparātus un atklātu vietu, kur antenu skaņot, re kā man, bez visa tā,  sanāca. Paliek tikai viens jautājums, kas sanāca?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Didzis teica:

Nu jā, te laikam saskaras profesionāla pieeja un radioamatierisms.

Precīzi. Nē nu skaidrs, ka var dabūt tā lai rāda, bet to diezin vai var saukt par noskaņotu antenu. Bieži gan pietiek arī ar tādu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Rudiger locked un unlocked this tēmaa
  • Rudiger locked this tēmaa
  • Rudiger unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...