Jump to content

Lattelecom virszemes TV (2. turpinājums)


Rudiger
 Share

Recommended Posts

@@janispauls, kāds te vēl sakars Satversmei? Nu jau tu brauc auzās. LTC 1) nav jānodrošina kanāliem tas, ko paši kanāli nenodrošina 2) LTC ir komersants, kuram uzdevums tomēr ir pelnīt 3) Ja cilvēki skatās to, ko skatās, tad kāda h pēc LTC vajadzētu izdabāt mazākuma interesēm, kuras patiesībā nav racionālas?

 

Ak jā.. LTC piedāvā pat vairāk LV kanālu kā VIASAT, Livas vai jebkurš cits operators. (To visu var pārbaudīt salīdzinot kanālu sarakstus)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

janispauls

Ak jā.. LTC piedāvā pat vairāk LV kanālu kā VIASAT, Livas vai jebkurš cits operators. (To visu var pārbaudīt salīdzinot kanālu sarakstus)

Nevajag jaukt ar lielāko valsts kapitālu daļu operātoru un komercoperātoru
Link to comment
Share on other sites

...kāda h pēc LTC vajadzētu izdabāt mazākuma interesēm, kuras patiesībā nav racionālas?

 

 

Šitā ideoloģija šobrīd valda Ukrainā, laikam, arī daudz skatās RU televīziju...

Saproti, ne visi Latvijā ir šņukuri.

Link to comment
Share on other sites

@@janispauls, tas, ka LTC ir valsts kapitāls nepadara to atšķirīgu no citiem operatoriem, jo visi likumi uz tiem attiecas vienlīdz. Likuma priekšā tie ir pilnīgi vienādi, LTC tikai atšķiras ar to, ka akcionāram valstij izmaksā dividendes. Katrs īsteno savu biznesa modeli pa savam, arī LTC, un kā jau minēju tā uzdevums ir pelnīt nevis sniegt politisku vai sociālu pakalpojumu.

 

@@boto, nepin šeit iekšā politiku. Te runa ir tikai par TV. Es pats Krievijas TV neskatos.. no TV kanāliem faktiski paskatos ziņas ltv1/tv3 un dažreiz lnt.. reāli nekā prātīga tur tāpat redzēt nav ko.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Politiku pin iekšā kremļa kontrolē esošie kanāli, bet LTC tos lielā skaitā uzspiež ekonomiskajā pakā, pie tam dzīvojot ES, piedāvājumā nav nevienas informatīvi izklaidējošas ES sabiedriskās TV programmas, bet jāmaksā visiem vienādi, apnicis sponsorēt "tantes Bauskā" un vairot nākamās vienvalodīgās sovoku paaudzes.

P.S. Šķīvju ieteicēji paši var likt kaut pannas vērstas austrumu virzienā :pioneer:

Link to comment
Share on other sites

@@boto,  tev taču ir izvēle... vai tad LTC ir vienīgais operators? Nu jā... VTV gan alternatīva ir tikai VIASAT vai free SAT. 

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Nu redzi,lauku cilvēkam mazas iespējas uz izvēli lai skatītos latviešsu kanālus,Lattelecoms vai Visats,katrā pa četri kanāli,paŗejie ar krievu audio celiņu

Link to comment
Share on other sites

 

 

paŗejie ar krievu audio celiņu

 

beidz gudri izrunāties! tikai kādi 4 kanāli ir ar krievu skaņu. visiem pārējiem ir iespējams ieslēgt angļu valodu.

Link to comment
Share on other sites

Cepiens nāk no tiem abonentiem, kuri, lai redzētu TV3 un LNT, pārgāja uz maksas pamatpaku. Nu šiem "acis atvērās" un viņi "pēkšņi" uzzināja,ka Latvijas kabeļoperātori izplata Krievijas TV programas. Stāsts ir par informatīvo telpu.Ja krievi nezin kas Latvijā notiek, jo skatās tikau RU programas, tad savukārt "patiesie latvieši" skatījās tikai bezmaksas TV. Tagad daudziem pārsteigums- Latvijā tik daudz krievu un tik daudz krievisku programu :sarkasms: Īstenībā tas cepiens var novest pie tā,ka Lattelekoms un citi operātori var būt spiesti mainīt pamatpakas programas. Vismaz pēc tā ož. Tas gan būs uz abonentu rēķina un visdrīzak pamatpakas cena nemainīsies, bet RU kanālus no tās var arī izmest. Nah** ta svajadzīgs, bet ja "auseklītis pierē" un visu laiku neliek mieru, tad tā var sanākt. Kad pie varas bija tie, kuriem "zvaigzne  pierē", tad latviskās programas nīdēja laukā. Tā nu šai pasaulē iekārtots :sarkasms:

Es savukārt kategoriski iebilstu pret programām pamatpakā angļu vai vācu valodā. Ja jau "auseklītis pierē" tad līdz galam un nost ar svešam valodām televīzijā.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@Didzis, tak cilvēki no vienas galējības uz otru.. ja agrāk bija krievu valoda.. tad tagad topā angļu valoda.. kā tāda panaceja pret visu.  


@@janispauls, žēl, ka tev ar matemātiku tā pašvaki :) 

Link to comment
Share on other sites

Krievu TV nav nekādas vainas, ja neskatās ziņas, vai skatās tās filtrējot, tur ir  ne mazums nesliktu humora un populārzinātnisko raidījumu. Vēl kas. Krievija ir mums kaimiņos. Šo faktu mums neizmainīt nekādi, vienīgi - kā kļūstot par tās sastāvdaļu, kā tas jau reiz bija. Tāpēc strausa poza nav pati pateicīgākā šajā gadījumā. Vēl kas. Mani sīkie perfekti prot angleni, bet krievu - pavisam švaki. Toties dažus raidījumus viņi pa krievu TV skatās, lasot titrus latviskos - pagaidām.

Link to comment
Share on other sites

tas humors viņiem kaut kāds savdabīgs. cilvēkiem pēc 45 gadiem pamatā tikai saprotams.

 

un Ren TV "populārzinātniskie" raidījumi ir tādi, par kuru skatīšanos vajadzētu nošaut.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es savukārt kategoriski iebilstu pret programām pamatpakā angļu vai vācu valodā. Ja jau "auseklītis pierē" tad līdz galam un nost ar svešam valodām televīzijā.

Ar lielāko prieku abonētu tikai latviešu kanālu paku, diemžēl, šādu ekskluzīvu piedāvājumu neviens operators nepiedāvā, pat daļējā valsts īpašumā esošais LTC.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un Ren TV "populārzinātniskie" raidījumi ir tādi, par kuru skatīšanos vajadzētu nošaut.

 

Pasaulē nav ne kā jauna. Viss reiz jau bijis...


 

 

Ar lielāko prieku abonētu tikai latviešu kanālu paku, diemžēl, šādu ekskluzīvu piedāvājumu neviens operators nepiedāvā, pat daļējā valsts īpašumā esošais LTC

 

Par tavu naudu jebkura kaprīze. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ren TV "populārzinātniskie" raidījumi ir tādi, par kuru skatīšanos vajadzētu nošaut.

Arī pieaugušiem cilvēkiem reizēm patīk paklausīties pasakas :D 

Link to comment
Share on other sites

janispauls

beidz gudri izrunāties! tikai kādi 4 kanāli ir ar krievu skaņu. visiem pārējiem ir iespējams ieslēgt angļu valodu

Pats ik ned.. ka tava vecāmutere ar muteri laukos skatās kanālus angļu valodā,es vairāk aizstāvu vecā gājuma lauku cilvēkuss,kuri te neraksta un nerakstīs,mana muterīte ,lai viņai vieglas smiltis,pat krievu valodu nesaprata,Didzim taisnība,man laukos radinieki paņēma pamatpaku dēļ LNT un TV3 pārējo nēsot ko skastīties,krievu un angļu valodā,kāpēc viņiem jāmaksājot par 2 kanāliem 6,5eiriki Labots - janispauls
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@janispauls, kā zināms.. valodu zināšanas tevi bagātina.. un kāda vaina ir krievu valodai? Ar ko tā sliktāka par angļu, franču, spāņu vai kādu citu? Tikai tāpēc, ka ~50 gadus dzīvojām vienā "draudzīgā" saimē, ko sauca par PSRS un tagad lielai daļai latviešu ir dēļ tā kkāda mazvērtība un kompleksi?

 

Man jau šķiet, ka amerikāņu kino industrija vēl vairāk skalo smadzenes jauniešiem kā krievu raidījumi/filmas

 

Kas attiecas uz valodu pieejamību, tad, lūdzu, raksti kanālu izplatītājiem, lai ieskaņo latviski/rāda subtitrus latviski. LTC ir tikai operators un rāda to, ko tehniski piedāvā pats kanāls. LTC nevar izmainīt kanālu.

 

http://tv.lattelecom.lv/kanali/virszemes

 

12 kanāli ar LV pamatvalodu, vēl daudziem ir LV subtitri. Kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

Vai tad Eirosport, Netgeo, un Diva nevarēja pārslēgt arī angļu valodā?

 

p.s. Mana māte, kura dzīvo atsevišķi. nemaksā nevienu centu par krievu kanāliem, tā pat arī par latviešu kanāliem. Visu apmaksāju es un nesmilkstu. Man tā ir vienkāršāk. Nekā te skaldīt matus. Un tagad marš strādāt!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

@@ggg97, protams, ka var.. manā attēlā ir redzamas audio valodas kanāliem.. NatGeo, ja nemaldos ir LV subi.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

99% skatītāju māk tikai programas pārslēgt.I tad pensionāriem pirksti trīc un poga spiežas vairākas reizes. Pārslēgt valodu, subtitrus, vai bildes izmēru, tas vairākumam ir "kosmoss"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kā zināms.. valodu zināšanas tevi bagātina.. un kāda vaina ir krievu valodai? Ar ko tā sliktāka par angļu, franču, spāņu vai kādu citu?

 

Kādā sakarā tāds jautājums? Ar ko tā ir labāka? Kur ir franču , vācu, itāļu vai igauņu valodas LTC ekonomiskajā pakā? Tur ir 7 krievu valodas kanāli, bet cik ES valodās (tās, kuras bāgātina) ?

Un tad vēl to bezmaksas kanālu pieskaitīšana savai komercpakai...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.mfa.gov.lv/lv/Arpolitika/integracija/integracijas-politika/kultura/

 

Latvieši 60%

Krievi 27%

Pārējie.. atlikušie 13%

 

Un tagad.. kāds te sakars igauņu valodai vai kādai citai?

 

http://tv.lattelecom.lv/kanali/virszemes/valoda - kanāli pēc valodas..

 

Euronews ir pieejama vairākās valodās, t.sk. gan angļu, gan krievu, gan franču, vācu utt..

 

TIesa.. iekš interaktīvās TV starptautisko kanālu ir vairāk un ir pat atsevišķa paka. http://tv.lattelecom.lv/kanali/interaktivie/#starptautiska

 

Tā kā, izbeigsim šo visu demagoģiju. Kā jau esmu minējis, vai kāds tevi spiež kaut ko skatīties?! Neabonē TV.. lieto citus operatorus, lieto internetu utt..

Link to comment
Share on other sites

CAP,

liels paldies par dažādiem ieteikumiem, ko darīt vai nedarīt.

Par pieejamo vācu vai franču valodu Euronews ļoti smieklīgi, bet tie SC iestudētie stāsti par kompleksainiem latviešiem gan bišku apnikuši...

 

Tātad sausais atlikums - LTC ekonomiskajā pakā, kuru jāņem, lai tiktu pie 2 MTG programmām, ārzemju informatīvi izklaidējošie kanāli ir tikai no vienas valsts, bet no ES neviena. Tā ir rēķināšanās tikai ar vienas daļas skatītāju interesēm, toties maksā visi vienādi, mani tas neapmierina. No dažādām ciparu un procentu manipulācijām realitāte nemainās. 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt pretenzijas ir jāizvirza _komersantam_ MTG, ka viņi, saproties, negrib par brīvu savu produktu dalīt? Mēs taču visi arī strādājam tikai prieka pēc, vai ne?

Visā pasaulē, izņemot totalitāras un post-totalitārās valstis, TV ir maksas izklaides produkts, kas nav par brīvu un nekad nav bijis par brīvu un neviens tur i nedomā, ka tam jābūt par brīvu. Te tautai paaudzēs saskalotas smadzenes, un tagad vaimanā. "Liekās" programmas drīkst neskatīties, izmest no "menu" u.t.t. un pieņemt, ka tās divas vajadzīgās maksā tik, cik maksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Visā pasaulē, izņemot totalitāras un post-totalitārās valstis, TV ir maksas izklaides produkts, kas nav par brīvu un nekad nav bijis par brīvu un neviens tur i nedomā, ka tam jābūt par brīvu.
Nu jau, nu jau. Nezinu nevienu valsti, kurā nebūtu kāda televīzijas kanāla, kurš nebūtu pieejams bezmaksas. Un spēcīgākie komerckanāli arī šajās valstīs ir par brīvu. Kāpēc? Tāpēc, ka spēj nopelnīt ar reklāmu, piedāvājot skatītu (kas vienlaicīgi gan nenozīmē, ka arī labu) saturu. Paskaties uz Vāciju. ProSiebenSat.1 un RTL grupa vēljoprojām bliež vaļā jaunus FTA bezmaksas kanālus, lai gan Vācijā pēdējā laikā pastiprinās tieši maksas kanālu tirgus. Neder Vācija? Okei, skatamies tepat Lietuvu. MTG grupas TV3, TV6 un TV8 visi ir FTA. Igaunijā arī TV3 un Kanal 2 joprojām ir bezmaksas. Latvijas MTG vadība gan savu nespēju nopelnīt ierastajā veidā atrisināja pavisam savādāk. Sākumā liekot atcelt "must carry" kabeļoperatoriem, jo tas taču ir tik briesmīgi, ka tikai ar tām 20 minūšu reklāmām mēs nevaram sapelnīt sev normāli naudiņu. Un tālāk jau šis lēmums izejot no bezmaksas apraides arī virszemē. Sorry, bet civilizētās valstīs tomēr JEBKURĀ lielākie komerckanāli būs bezmaksas. Jā, mūsdienās IR jāmaksā par speciālu contentu un nišas kanāliem, tādiem kā filmu/populārzinātnes, vai premium saturu, kā sports (izņemot tādus forumus, kā olimpiskās spēles un visi pasaules kausi, jo tomēr tas nav tas pats kas Anglijas premjerlīga futbolā), bet nu šis MTG lēmums ir vienkārši spļāviens sejā saviem skatītājiem.
Link to comment
Share on other sites

@@Dexs, Tātad, redz.. nonākam arī pie vainīgā - MTG. Kas savas mantrausības pēc arī liek domāt, ka beigās vainīgs ir LTC, jo redz.. izredzētajiem nenodrošina TV3 ugunsgrēku un LNT degpunktu bezmaksas @boto :D

Link to comment
Share on other sites

@CAP - interesanta protams ir situācija, kāpēc LTC negrib sadalīt BMA/MTG grupu kanālus atsevišķās paku daļās (kaut vai tikai tāpēc, lai nomierinātu visus sacepušos), jo ir skaidrs, ka MTG neļauj operatoriem pirkt TV3, bez 3+/TV5, un otrādāk, bet BMA raida jau tikai krieviski raidošus kanālus. Izņēma jau viņi arī licenci priekš kanāla latviešu valodā (TV Latvia) un solīja sākt raidīt jau pagājšgad, bet kā nav sanācis, tā nav sanācis.

Link to comment
Share on other sites

Kur problēma?

Man? Es tikai atļāvos izteikt savu viedokli par LTC ekonomiskās pakas saturu. Tas ir tik satraucoši, vai vienkārši kāda saistība ar LTC liek visu laiku uzturēt šo "diskusiju"?

Link to comment
Share on other sites

@@Dexs, bet kur ir problēma tos nevajadzīgos kanālus neskatīties? Vai man būtu par plikiem LV kanāliem jāmaksā vairāk kā par vēl pievienotiem RUS u.c. kanāliem? Pamatpaka ir universāla visiem LV iedzīvotājiem gan latviešiem, gan krieviem un krievvalodīgajiem. MTG vēlme nedalīt atsevišķi savus pamatkanālus lnt/tv3/tv6/k2/tv3+/tv5 ir saprotama, turklāt ne jau LTC izvirza nosacījumus, bet gan kanāla īpašnieki un izplatītāji.


@@boto, ar LTC man saistība tik liela, cik es lietoju viņu pakalpojumus.. man vienkārši liekas nesaprotama šī cepšanās par "krievu" kanāliem

Link to comment
Share on other sites

Latvijā tak joprojām ir cilvēki, kuri uzskata, ja es kādu kanālu neskatos, tātad to neskatās neviens un viņš ir metams ārā no kopējās paketes. Tak tie, kam kaut kas nepatīk, sūdziet tiesā LTC, ka viņi, lūk, liek jums maksāt par nevajadzīgām programmām.

Link to comment
Share on other sites

man vienkārši liekas nesaprotama šī cepšanās par "krievu" kanāliem

Es "cepos" par pāris ES kanāliem ekonomiskajā pakā, te taču visiem esot pofig, kas tai pakā, kāpēc tad tāda milzīga pretestība, lai bez 4 kremļa kontrolē esošām programmām būtu vēl , piemēram,  France2 un RAI Uno? Sanremo dziesmu konkurss nepatīk vai franču šansons nesaprotams?

Link to comment
Share on other sites

Par EU kanāliem vari padiskutēt LTc forumā. Tur arī bija saņemtas atbildes, ka visi mēģinājumi ar EU kanāliem bijuši komerciāli neveiksmīgi. Kurš maksās, lai viņi kļūtu komerciāli veiksmīgi?

 

p.s.

RTL starp citu iet LTC interneta tv. Man pa brīvu.

Link to comment
Share on other sites

@@boto, VTV nav tik fleksibla kā ITV (cik nu ir kanālu, tik ir).. ja nemaldos, tad tos kanālus vari skatīties ITV starptautiskajā pakā.. Kāds pamats ir tos likts pamatpakā, ja skatās 5 cilvēki visā LV?

Link to comment
Share on other sites

France2 un RAI Uno

 

Šitie kanāli, man šķiet , satelitā iet pa brīvu. tik viena neērtība, bļoda. Būs man jaunais TV ar sat. uzlikšu sporta pēc bļodu priekš šitiem EU free.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pamatpaka ir universāla visiem LV iedzīvotājiem gan latviešiem, gan krieviem un krievvalodīgajiem.

Latvijā dzīvo tikai latvieši, krievi un krievvalodīgie? Pats citēji "pārējos" 13%.  :))

@ggg97 - France 2 kodēts. Vismaz uz 19E. Varbūt uz 5W ir FTA.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

ja es kādu kanālu neskatos, tātad to neskatās neviens un viņš ir metams ārā no kopējās paketes.

Vai nekādā gadījumā nav iekļaujams...

Link to comment
Share on other sites

@@Dexs, protams, ka nē.. vai es apgalvoju pretējo? Itāļi, franči.. tie jau tāpat ietilpst tikai tajos nepilnos 3% vēl citajos.. Vienkārši latvieši, krievi un krievvalodīgie sastāda vismaz 90%.. Tāpēc arī Latvijas kabeļ,sat un digitālās TV operatoru piedāvājums ir tāds kāds tas ir. Agrāk bija vēl trakāk.. tagad jau ar vien vairāk kanālu ir gan pašu Latvijas, gan ar latviešu subtitriem. Nekad nebūs tā, ka ikviens individuāls lietotājs būs pilnībā apmierināts tāpēc ir jābūt zināmam kompromisa variantam. Kā jau pats LTC ir minējis, tad bieži vien problēmas sagādā tieši autortiesību likumdošana, kas liedz kanālu izplatīt Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

  • Rudiger locked un unlocked this tēmaa
  • Rudiger locked this tēmaa
  • Rudiger unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...