Jump to content

Lattelecom virszemes TV (2. turpinājums)


Rudiger
 Share

Recommended Posts

Jauns gads, jauns topiks par un ap Virszemes TV. Turpinam aktīvi diskutēt un risināt problēmas!

 

Man jautājums - kā ir ar priekšapmaksas karti (to kuru, par 9 ar kapeikām latiem var nopirkt)? Viņu pirmo reizi ieliekot fleksī viss strādā un papildinot caur SMS vēlāk - updeiti un skatīšanās notiek? Nav man jāliek viņa sākotnēji kādā Stārā?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

Jā, protams, ka var :)

 

 

Pats paņēmu to karti un nopirku Selteku- viss gāja uzreiz. Papildinu caur netu. Papildinās apm. 1h laikā ;)

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Jautājums: dabūju telekoma "TVStar" dekoderi (to kurš 40 latu komplektos nāca). Itkā jauns, bet miera stāvoklī baigi karst... citiem arī karst vai arī man brāķis gadījies?

Labots - trakais
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tad jau tik pat labi var pārlikt laiku uz otru pusi pirms kartes aktivizācijas un tad var iegūt 24h bonusā, ja uz kartes izbeigšanos izveic Boldrika vārdā nosaukto darbību.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau tā, ka tikai mums nav naudas.

Ne tikai lattele čakarē kanālus pēc jaunā gada, bet

arī igauņiem no bezmaksas paketes šodien pazudis tv11 (tā ir, ja 10% kopprodukta aiziet palīdzībā Īrijai u.c)

Link to comment
Share on other sites

Jautājums spečukiem - kas notiek ar VTV EPG. To tas ir, to nav, rāda "nav informacijas", tad vecu EPG rāda. Vārdu sakot - notiek sazin kas. Kā vaina LTC vai "Stāra" ????

Link to comment
Share on other sites

Cik es zinu, LTC EPG dabon no kaut kāda starpnieka nevis no kanāliem pa tiešo.

Un TV3 laika nobīžu ziņā grēko visvairāk...

EPG ir "vēlamais", tas ko redzam - reālais.

Dēļ reklāmas pauzēm un šovu garumā stiepšanas, EPG nereti neatbilst realitātei.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

EPG takš ar roku skricelēts tiek, kurā ierakstītie laiki sinhronizējas ar pulksteni.

Vai tad ir kādas automātiskas sistēmas, kas ņem kaut kādu info no raidāmā media un tā media, ko taisās raidīt (melafon)?

Link to comment
Share on other sites

EPG neatbilst realitātei ne tikai LTC DTV. Tajā pašā satelītā krievu kanāliem ir tas pats(vismaz viņu federālajiem), Pēc EPG sākas filma, bet realitātē vēl iet iepriekšējais raidījums.

Link to comment
Share on other sites

mjaa, ar EPG vistrakaak ir TV3, bet shat tad arii LTV iet greizi, bet tas nav tik biezhi.. man par ir bijis taa, ka EPG apraksts filmai ir lietuviehsu valoda, bet nu it ka nekur tuvu Lietuvas robezhai neatrodos.. velak ielikshu bildi ar leishu aprakstu..

Link to comment
Share on other sites

guguce - es lasīju, ka Eesti poisi arī sāka prasīt nedaudz lielāku samaksu par raidīšanu nu un tas noteikti Kanal 11 kļuva neizdevīgi (kanāls pieder Kanal 2, kurš joprojām ir FTA). TV6 (kas kā zinam pieder MTG) arī aizgāja no bezmaksas paketes pagājšgad. Tātad, virszemes bezmaksas apraidē paliek ETV, ETV2, TV3 un Kanal 2. Tāda pati situācija būs arī Latvijā. Divi valsts kanāli un divi komerckanāli (ja protams arī šie neaizlasīsies).

Tik nez, kāda igauņiem tā politika, vai pārcels uzreiz kanālu prom uz kādu no maksas frekvencēm...?

Link to comment
Share on other sites

Kas atteicās uz EPG, tad nevis EPG melo, bet gan raidorganizācijas liek "mīksto". Tie joprojām dzīvo pagātnē, kad cilvēks nosēžas pie TV un lūr kamēr ir ko lūrēt.

Es šo to ierakstu no BBC, tur kā nedēļu iepriekš ir teikts, tā ar precizitāti līdz sekundei arī visu rāda. TV3 un LNT abi ir lielākie grēkāži. Par cik man ir mājās mazi bērni, tad praktiski visu ierakstu un lūru vakaros :), un šī problēma mani nodarbina. vienīgā iespēja ir likt 5 min pirms un 5 min pēc. Tad gan >90% veči iekļaujas... :).

 

Vēl ja runājām par reklāmām. Es te ar VideoReDo graizu reklāmas, un LTV normāli visas reklāmas kaut kā identificē, respektīvi toolīts visu smuki atrod un sazīmē, izņemot pašreklāmu. Savukārt LNT un TV3 reizēm laiž reizēm nē, pārsvarā nelaiž, respektīvi VideoReDo neko nevar noķert :(

 

kas attiecās uz Stāru un pavisam kreisu EPG, tad tā ir softa problēma. Apskaties vai tur nav v19 vai kaut kas tāds... vairs neatceros.

Labots - MGa
Link to comment
Share on other sites

Stāra problēma ar EPG ir salabota tikai v43, kamēr pēdējā oficiālā bija v40

Bet tas bija kādu laiku atpakaļ. Tagad droši vien ir kāda jaunāka.

Link to comment
Share on other sites

Man gan jautājums par EPG bija tendēts savādāk - piem. nospiežot uz "stāra" pogu EPG tiekam pie programmas, kas nezin kādu iemeslu dēļ dubultojas vai pat trīskāršojas. t.i. raidijumu nosaukumi 2-3 reizes atkārtojas sarakstā. Vakar pieslēdzu citu antenu un pārskanēju kanalus, to tagad ir stabili 43, taču EPG ir visiem vienāds - "nav informācijas", pirms tam bija vecs EPG

 

Un kas šaja sakarā darāms?

 

Un starpcitu paradijās nesen, pirms tam viss bija o.k.

Labots - wellstar
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pazūd logo (konkrētā vietā), ieraksts apstājas, parādās logo - ieraksts turpinās? Izklausas fantastiski, taču teorētiski nav nekas neiespējams.

 

Ar logo jau arī šie pa retam grēko un pēc reklāmas diezgan slinki slēdz iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Aha, TV3 logo parādās kādas 5 sekundes pēc "ieiešanas programmā", tā kā variantā ar logo būtu norauti sākumi un beigas, LTV jau logo maina uz svētkiem (redz, tagad sarkana lenta bija utt.). Manuprāt tas ir bišķi par sarežģītu.

Link to comment
Share on other sites

Saistībā ar šo, varbūt kādam ir padomā kaut kāds veids, kā šo lietu noautomatizēt?

 

Es jau saku ka VideoReDo ir tāda funcija - Ad-Detective kas attiecīgi automātā izravē reklāmas, protams, ja kāds kaut ko īpašu acīmredzot palaiž. tā kā pašam paliek tik pieslīpēt pašreklāmas utt.

Tur kaut ko minimāli vēl var piegriezt pašā tūlī, bet neesmu spēlējies.

 

Žak, Dexs, nu tad var filtrēt skaņu, mērot izmaiņas. Zinās, kā reklāmām kruķīt skaļumu :aggressive: Cilvēks, Tu esi aizsnaudies, kā reklāma, tā pamosties un no dusmām vispār izslēdz, vai pārslēdz kanālu :D Vai nebija jau televizori, kas to dara? Kaut kā kādreiz šāda doma kaut kur jau dzirdēta.

 

wellstar, a kur palika?

 

 

Jā, ir tādi TV, man tāds viens SONY ir, bet labāk neizmantot, jo ja filmā ir kas pēkšņi skaļāks no vispārējā klusāka perioda, tad arī to noreducē. Piemēram ja kāds izšauj, tad kādas pāris sekundes gandrīz vispār skaņas nav :(

Labots - MGa
Link to comment
Share on other sites

Man gan jautājums par EPG bija tendēts savādāk - piem. nospiežot uz "stāra" pogu EPG tiekam pie programmas, kas nezin kādu iemeslu dēļ dubultojas vai pat trīskāršojas. t.i. raidijumu nosaukumi 2-3 reizes atkārtojas sarakstā. Vakar pieslēdzu citu antenu un pārskanēju kanalus, to tagad ir stabili 43, taču EPG ir visiem vienāds - "nav informācijas", pirms tam bija vecs EPG

Es arī saku.

Man bija tieši tā pati problēma. Daudzkāršoti vienādi ieraksti EPG.

Īslaicīgi risinājās ar STARa restartiem. Man bija v35

Permanenti to atrisināja tikai firmwares apdeits uz v43

bet firmwari apdeitot var tikai LTC galvenajā ēkā Dzirnavu ielā.

 

Garantijai ar pāršūšanu nav nekāda sakara. Oficiāli LTC to neveic. Ir jāsarunā "pa blatu".

 

Vairumam jaunos TV ir skaņas normalizācijas iespēja - lieliski tiek galā ar uzgriezto skaņu reklāmās.

 

Kādreiz bija tāda fīča analogajai TV normālās valstīs - ShowView saucās.

Katram raidījumam bija savs indeksa numurs. Videomaģis rakstīja tikai indeksa pārraides laikā, kurš protams netika raidīts reklāmas pauzēs.

Digitālajai TV šādu fīču būtu nodrošināt vēl vienkāršāk. Bet acīmredzami, nav "politiskās gribas" kaut ko tādu izveikt. Reklāmdevēju intereses...

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

wellstar, a kur palika?

Tur ir savs storijs, kas laikam nav plašsaziņā jāizpauž un PM Tev nevar nosūtīt ;)

 

Ja nevar Liepaja to izdarīt, tad lai arī paliek, jo uz Rīgu jau nu šito nevedīšu - kur paliek patērētaja tiesības :D

 

Kas Liepāja var pāršūt stāra firmwari :meeting:

Labots - wellstar
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kaut kad 2010. gada vasaras sākumā biju uz Lāčplēšielas LTTC ēku un man pāršuva no v19 uz laikam v40 vai kaut ko tādu. Bez maksas, bez garantijām vai pirkuma doķiem. Pat pulti nomainīja, jo v19 bija cita pults, kas ar jaunajām FW vairs nestrādā.

 

Ja nu kādam nepieciešamība, tad varu iedot caur PM kontaktus tam veiklajam zēnam no LTTC, kas šo uzņēmies darīt.

Link to comment
Share on other sites

Hm, nebūtu slikti! Tas process šiem aizņem ilgu laiku?? Drīzuma sanāks braukt uz Rīgu, bet ir ierobežojumi laikā :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms spamot cilvēka kontaktus pa labi un pa kreisi, Žak, es ieteiktu viņam pašam pajautāt vai viņš tam piekrīt.

Es ļoti labi zinu par kuru cilvēku ir runa.

 

Process aizņem ~5min.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hmmm... nu moš var viņa @ iedot, ja nerekomendē dot uzreiz tel.nr.

 

Ehh... nu laikam jau taisnība. Nāksies ieteikt meklēt kontaktus caur LTTC VTV forumu.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Šovakar TV3 ziņas bija 16:9! :declare:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Labrīt! Par seriāliem viss skaidrs, tur parādās 16:9 bļemba un viss štokos jau pietiekami ilgu laiku. Par ziņām gan biju pārsteigts. Atvainojos, ja esmu palaidis ko garām!

Link to comment
Share on other sites

Vienīgi dažreiz ziņās, izskatās, ka daži sižeti, intervijas ir filmēti 4:3 formātā un tad to bildi sazūmo līdz 16:9, līdz ar to seja pa visu ekrānu.

Link to comment
Share on other sites

Mans TV neko pats nedara bez manas atļaujas :)

 

Un uzraksti jau ekrāna apakšā, kanāla logo ir savās vietās. Tāpat arī bildes ģeometrija ir pareiza, tā ka es sliecos domāt ka to dara "viņi" :on_the_quiet2:

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Šodien esot pie vectēva un uzstādot priekšapmaksas karti, pamanīju, ka Flexis negrib pareizi 16:9 attēlot.

Okei, iestatījumos ielieku 4:3 LB vai 4:3 center (14:9, kas ir optimālais viņiem šajā gadījumā), visu rāda, taču līdz izslēdz dekoderi un ieslēdz no jauna - atkal zirguģīmji uz kanāliem ar 16:9 kamēr uzspiež pogu ASPECT un aiziet atkal manis uzliktajā 14:9 režīmā. Kas tas varētu būt par gļuku?

Tiek izmantots Scarts - RGB un izejā 576p 50Hz. TV vecais labais 4:3jnieks CRT.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Šodien esot pie vectēva un uzstādot priekšapmaksas karti, pamanīju, ka Flexis negrib pareizi 16:9 attēlot.

Okei, iestatījumos ielieku 4:3 LB vai 4:3 center (14:9, kas ir optimālais viņiem šajā gadījumā), visu rāda, taču līdz izslēdz dekoderi un ieslēdz no jauna - atkal zirguģīmji uz kanāliem ar 16:9 kamēr uzspiež pogu ASPECT un aiziet atkal manis uzliktajā 14:9 režīmā. Kas tas varētu būt par gļuku?

Tiek izmantots Scarts - RGB un izejā 576p 50Hz. TV vecais labais 4:3jnieks CRT.

 

Identiska problēma ar DigoTV, arī 4:3crt, SCART -> SCART.

Arī uzliekot "Auto" ar "aspect" pogu, malu attiecība izlabojas, bet tā katru reizi, pēc ieslēgšanas visiem vajadzīgajiem kanāliem atsevišķi.

Labots - kur?
Link to comment
Share on other sites

kur? - paldies, ka uzcēli jautājumu. Varbūt kādam ir izdevies "apiet" kaut kā šito gļuku.

 

Risinājums par reģionālo televīziju satura apraidi bija jārod, jo pēc 1.februāra SIA «Lattelecom» pārtrauc bezmaksas apraides nodrošināšanu testa režīmā. Taču naudas, lai «Lattelecom» samaksātu par turpmāku apraidi, reģionālajām televīzijām nav, raksta nra.lv.
http://www.jelgavnieki.lv/?act=4&art=20411

 

Tātad, 1.februārī paliks 4 FTA kanāli. Ja nekas nenāk vietā, iespējams vidēji pieaugums MUXim uz 1,6 - 1,9 Mbps.

 

Taču, kā notiks "pārslēgšanās" uz lokālo studiju LTV7? Tas nozīmē, ka LTV7 tiks dalīts reģionos...

LTV7 Rīga, LTV7 Zemgale, LTV7 Kurzeme, LTV7 Vidzeme un LTV7 Latgale?

 

Analogajos laikos, tak arī LTV2 raidlaiku izmantoja TV Dzintare un kas tur vēl?

 

Un Viasats noteikti rādīs LTV7 Rīgas versiju.

Link to comment
Share on other sites

Ar reģionālo TV pārraidīšanu ir pilnīgs sviests. Visi presē publicētie raksti ir "politiski lēmumi", jo radio un televīzijas padomē sēž pilnīgi nekompetenti cilvēki tehniskajās lietās. Principā nav iespējams ar februāru nodrošināt reģionālo apraidi LTV7, ja nu vienīgi valsts TV signāls tiek laists caur reģionālo TV studiju pultīm. Tāds risinājums bija ar Latvijas ziņu kanālu, bet tādā veidā nodrošināt LTV7 apraidi ir vienkārši stulbi. Cik tur vajag, kad vietejā TV kāds žurnālists iesprauž čaiņiku un izbliež korķus. Tad vislatvijas apraide vesalā reģionā apstājas. Es nemaz nerunāju par reģionālo TV tehniskajām iespējām, kad signāls ies caur VHS līmeņa videopultīm. Pats redzēju pagājušo vasar, kad Valmieras raidītājs Latvijas ziņu kanāla vietā raidīja LNT, tad kāds darbinieks atčohnijās un ēterā mierīgi sāka pārslēgt programas ar Lattelekoma interaktīvās TV dekoderi. Pāši saprotiet, kāda bildes kvalitāte nāk no interaktīvās TV dekodera, bet tas ir vienīgais patreizējais variants, kā palaist LTV7. Rīgas reģionam patreiz vispār nav pilnīgi nekādu tehnisku risinājumu. Pēc pašreizējās radio un TV padomes koncepcijas reģionālās TV raidīs tikai Lattelekoma tīklā, bet Viasatā tai laikā ies LTV7 programa. Padomē jau protams neviens nesajēdz, ka daudzi kabeļu opereātori ķer signālu no SAT un, piemēram, Talsos neviens kabeļtīklu klients vietējās ziņas neredzēs :sarkasms: . Pirmdien beidzot būs tehnisku cilvēku tikšanās(to gan vajadzēja rīkot vismas pirms trim mēnešiem). Vārdu sakot, pirmdienas vakarā varēšu izstāstīt kā būs ar to reģionālo TV raidīšanu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

A kā pārslēgšanās notika analogajā laikā?

http://twitpic.com/3fbs8n (paldies biedram, kurš atsūtīja pirms vairāk kā mēneša, bija skolā darbs par TV auditorijām un to izmaiņām jāraksta).

Kā redzam, tur rakstīts - Austrumlatvijā - Telekompānija LTS. Un citās dienās bija arī citas.

Link to comment
Share on other sites

  • Rudiger locked un unlocked this tēmaa
  • Rudiger locked this tēmaa
  • Rudiger unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...