Jump to content

"Kruta" skanas karte


0xDEAD BEEF
 Share

Recommended Posts

0xDEAD BEEF

Sitajai ir 96khz sample rate.

Ar 96khz uz 24 bitiem nav gruti atrast. Principa - teju visas musdienu skanu kartes to suporte. Dazam tikai lielaki troksni, bet citam mazaki (kas nav nemaz mazsvarigi, jo dazam labam troksnu limenis ir lielaks par pedejajiem 8bitiem no 24bit).

 

Ir, teiksim, emu 0404 arejais monstrins, bet tam ir 2vi + 2vi kanali. Tomer vajag 4trus. Zinu, ka pastav variants pirkt 2x emu, bet tas ir padargi + sarezgi risinajumu.

 

Galu gala - maybe ari ar 96khz man pietiktu, bet dotaja momenta raugos apkart, vai nav pieejams kaut kas "krutaks".

 

Galu gala - 2010 gads! :)

 

Thnx,

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

A ko tu tur īsti dari , ka tādi monstri vajadzīgi ?

Link to comment
Share on other sites

Nu nav 192 kHz, bet viss pārējais itkā atbilst...

ĢELD?

Pabrauzē viņu produktus - varbūt vēl kaut ko vari saskatīt, kas tevi apmierina.

 

Vēl pačeko šos sarakstus - moš kaut kas iekrīt acē..

Labots - MaurI
Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Sveiki!

Jums nenak prata kada skanas karte ar full duplex 192khz 24bit 4x out + 2 192khz 24bit 2x in?

Beefs

 

Ko Tu darīsi ar to 192 kHz?

 

Ja Tu gribi pienācīgi labu kvalitāti tādā sample rate, tad

 

1) aizmirsti par USB. Vismaz FW

2) kvalitāte sākas no 4 ciparu skaitļa.

 

Lūdzu.

Link to comment
Share on other sites

Tev vispār ir kāds skaņas avots, kas ir spējīgs izmantot tos 192 kHz?

 

Mikrofons, kura cena rakstās ar pieciem cipariem? Augstas klases profesionāls analogais magnetofons un attiecīgi ierakstīts ieraksts?

Tie paši 96 kHz jau ir vairāk nekā vajadzīgs.

Un vairumā gadījumu ar tiem pašiem 48 kHz pietiek tā, ka neko labāku nevar vēlēties.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Krishius ir aizrāvies :)

Cilvēks taču dzied vispār tikai ar 44.1kHz frekfenci, nu varbūt trompete aizvelk līdz 48kHz. Par bitiem gan nav skaidrs, vīriem droši pietiek 16bit, nu sievas, tās kādu toņkārtu augstāk, lai iet visi 24bit.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc arī skaņas kartes neattīstās un vairumam jau sen pietiek ar onboardo...

No X-Fi augšgala sērijas, jēga ir tikai retajam.

Link to comment
Share on other sites

A jūs nesapratāt, ka čalim visticamāk vajag karti ierakstam (tipa kaut kāds home studio). Visi šitie soundhujasteri ir nolaižami podā pie šādiem uzdevumiem.

Un 192 kHz - tas nav ierakstāmās skaņas frekvence, bet gan sampling rate. Saprotat? A/D konverteris strādā ar tādu frekvenci... Ja viņam nāk, piemēram, 16 KHz sinusoida, tad 96/16=6 (jā vienu periodu viņš aproksimē ar 6 vērtībām (pazīmējiet uz papīra un apskataties, cik skaisti un precīzi tas izskatās). Ar 192 kHz vismaz ir dubults punktu skaits.

 

* Man nāca atklāsme - šitas čalis darbojas arī ELFA elektronikas forumā...

Tādā gadījumā viņam to skaņas karti gribēsies izmantot kā 2-kanālu oscilogrāfu... Un signāla ģeneratoru.

Es gan tikai minu.

Labots - MaurI
Link to comment
Share on other sites

Nu ar 192 KHz atrast būs grūtāk, varbūt šī der:

http://www.m-audio.com/products/en_us/ProFire610.html

bet ja apmierina 96KHz, tad kaut vai šī:

http://www.m-audio.com/products/en_us/Delta66.html

Jau astoņus gadus esmu Audiophile 2496 īpašnieks un par kaut kādiem Creative vai integrētajiem mēsliem pat dzirdēt nevēlos.

Protams, tiem, kuri mp3 uzskata par skaņu, der jebkas, kas rada troksni :sarkasms:.

Tāpēc arī skaņas kartes neattīstās un vairumam jau sen pietiek ar onboardo
.

Tiem, kuri būs paklausījušies kvalitatīvu Audio DVD ar intgrēto skaņaskarti un tad to pašu ar kvalitatīvu stacionāro iekārtu sistēmu (ja iespējams, akustiski piemērotā telpā) - šādas muļķības vairs galvā nenāks :sarkasms: .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Gribētu dažiem ieteikt neiekrist uz mārketingu, nebāziet visus Soundblasterus vienā maisā :) Jebkurai skanjas kartei galvenais skanējumā ir ADC/DAC. Starp soundblasteriem ir arī skaņas kartes, kurās lieto DACus, kurus lieto ļoooti dārgos dzelžos. Personīgi es atskaņošanai lietoju SB X-Fi Elite Pro, neteiktu, ka viņa būtu slikta, arī DAC ir OK.

 

Autoram. No personīgās pieredzes stereo skaņai varu ieteikt http://www.esi-audio.com/products/julia/, ja grib ko lētāku, tad http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile192.html . Kad ir nepieciešamība veikt > 96kHz ciparošanu - tad es lietoju Julie@, ja 96kHz - tad lietoju to pašu savu Soundblasteru, darbu veic nevainojami.

Pašlaik gan tā arī nesapratu kādam mērķim Tev vajag to augsto izškirtspēju, un kādas ir reālās kvalitātes prasības, kas būs skaņas avots?

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Tiem, kuri būs paklausījušies kvalitatīvu Audio DVD ar intgrēto skaņaskarti un tad to pašu ar kvalitatīvu stacionāro iekārtu sistēmu (ja iespējams, akustiski piemērotā telpā) - šādas muļķības vairs galvā nenāks :sarkasms: .

Sveiks daiļdčibrik.

Pastāsti man, cik % šī foruma dalībnieku var atļauties high end audio sistēmas ar atbilstošas kvalitātes ierakstiem?

 

Vairumam, vēlreiz atkārtoju, vairumam, pietiek ar to.

 

Tēmas autora vēlmes izbrauc ārpus end-user audio segmenta un tur ir tikai pro kartes.

Par kurām protams šinī forumā zin visi. Tu jau īpaši.

Labots - MārcisB
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

0xDEAD BEEF

Julius izskatas GOOD!

Attieciba par merki - protams - aus(s?) dzird tikai ~ 20khz, bet ka jau te piemineja - pie 48khz sample rate tas nozime, ka uz sinusoidu aiziet tikai ~ 2 punkti. Diez ko daudz nav :) .

Projekts ir skanas analize/korekcija. Ja atradisu labu skanu karti un parejas nepieciesamas lietinas, tad noteikti velesos so projektu attistit talak.

 

Standarta solution, protams, ir easy - dargi speakeri, dargs resivers (monoboloki), optika (hdmi prieks true hd), dts/dolby true hd un rulejam.

 

Es temeju mazliet augstak.

 

THNX,

Beefs

EDIT: attieciba uz FW. tad mani aprekina rada, ka 6x 192khz x 24 bit datu plusma ir ~ zem 5MB/s un USB 2.0 viena miera ar to butu jatiek gala!

Labots - 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
spainiss2

Piedodiet ,par mazu oftopiku,bet ar kādu disku man jābaro DVD pleijers vai BD pleijers , lai man resis rāditu nevis 48Khz bet 96Khz??

Link to comment
Share on other sites

ja nemaldos, tad liekas man bija Violator DM dvd disks ar audio 5.1 /2.0. Liekas tam stabili bija 96Khz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
serioussam909
Par bitiem gan nav skaidrs, vīriem droši pietiek 16bit, nu sievas, tās kādu toņkārtu augstāk, lai iet visi 24bit.

Biti nav nekādas toņkārtas, w00ta speciālisti...

Biti - tas ir dinamiskais diapazons - starpība starp klusāko un skaļāko skaņu.

Teikt ka ar 16-bit priekš klausīšanās ir pamaz, tas ir tas pats kas teikt, ka tu dzirdi blakusstāvošā sirdspukstus Rammstein koncertā :D.

Vairāk bitus vajag tikai priekš mixēšanas/editēšanas utt jo trokšņu līmenis summējas.

Cilvēks taču dzied vispār tikai ar 44.1kHz frekfenci, nu varbūt trompete aizvelk līdz 48kHz

 

Cilvēks dzird tikai līdz 16-20 kHz - tā ka arī 44,1 ir overkill.

Par punktiem - ar 2iem punktiem pilnīgi pietiek sinusoīdai un vairāk nemaz nevajag lai to perfekti aprakstītu.

 

44,1 kHz 16-bit jau pārsniedz cilvēka dzirdes robežas un tālāku "attīstību" vairāk nemaz nevajag - tāpēc arī tos bullshit formātus kā DVD-Audio un SACD nevienam nevajag.

Un jā - MP3 ir pilnīgi OK formāts - 320 kbps CBR tāpat 99% (tiem kas sevi pieskaita pie tā 1% palūgšu ABX testus) neatšķirs no oriģināla.

 

Topika autoram varu ieteikt -

http://www.esi-audio...roducts/maya44/

Pašam tāda kompī stāv.

 

P.S. - Iesaku foruma audio/multimēdiju sadaļas noteikumiem pievienot šādu te punktu:

Labots - serioussam909
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu šitais izteikums ir fufelis, kas sāk izklausīties pēc procesoru kodolu frekvenču summēšanas. 44kHz = 2 x 22kHz. Nu neesmu redzējis, ka skaņai kāds ierakstītu skaņu ar 40kHz uz kanālu, kas paredzēta cilvēka ausij.

Cilvēks dzird tikai līdz 16-20 kHz - tā ka arī 44,1 ir overkill.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds789

Nevaru neiespamot šeit par lietotāja "seriussam909" sacīto, mp3 slavēšanu attiecībā pret wav formātu. Pilnīgs bullšits.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu šitais izteikums ir fufelis, kas sāk izklausīties pēc procesoru kodolu frekvenču summēšanas. 44kHz = 2 x 22kHz. Nu neesmu redzējis, ka skaņai kāds ierakstītu skaņu ar 40kHz uz kanālu, kas paredzēta cilvēka ausij.

 

Nu, es gan tik pēdējos rakstus palasīju, visu - lauž kaulus :), bet kungs te ar bišķi ko šķērsām runā. 44kHz ir diskretizācijas frekvence. 22kHz - audio signāla frekvence. Un tā arī ausij ir - principā pietiek ar 2x lielāku diskretizācijas frekvenci, lai invalīds skaņai nebūtu dzirdams. Tātad, ja gribam bez sacūkošanas nodot līdz 22kHz sinusoīdu, tā jādiskretizē ar vismaz 44kHz. Katrs kanāls ar 44kHz, protams, ja kanālus ar gribam piesiet klāt.

Par mp3 - nu, 320kbps CBR pilnīgi pietiek, lai 90% lautiņu ne sū... neatšķirtu no CD :) VBR tomēr švakāks.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Esmu normālas skaņas kartes meklējumos. Prasības minimālas: tīra skaņa izejā, iespēja normāli samērīt kādreiz kādu līknīti tumbām.

 

Skatos uz EMU 0204, EMU 0404, itkā par skaņas kvalitāti neviens neliek šaubīties, bet atsauksmēs lasu, ka ir kkādas problēmas ar kkādiem clickiem : [i got problem with crash ( cubase, and vst plugings ) and evbery time i sample the sound i hear "click" at begining and at the end of sound[/size]

A wrote to EMU and they said i have to turn my sound card off... my unused usb ports, camera ect - i've done that and still nothing - its shitty company.. to even get that kind of adivce to customer - pathetic

Its like "everything is ok with EMu 0204 - your computer just suck and OS with it"

and i try this on 3 computers - the same thing] un līdzīgā stilā no daudziem.

 

Vai tas varētu būt dēļ kādas nesaderības ar kompja dzelzi or wtf?

 

Ja kāds lieto/ir lietojis kādu no šīm skaņu kartēm varbūt varētu dot kādu atsauksim, vai varbūt pat varētu sarunāt pieslēgt paklausīties.

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Ir man karte kuru tagad nelietoju prodigy hd2 gold,ja bus labs piedaavaajums varetu arii skirties no vinjas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...