Jump to content

Kā uzticami noteikt, ka windows 7 ir patiesi legāls?


hit_man
 Share

Recommended Posts

Dotie:

  • lietots portatīvais dators ar windows 7
  • pavadošo dokumentu nav
  • ir Vistas licence (datoram apakšā uzlīmēta) līdz ar to iespējams, ka datoram windows 7 uzlikts akcijas "Pērc Vistu ziemassvētkos un pavasarī uzliec Windows 7" laikā...

Jautājums:

  • Kā uzticami un ātri noteikt, ka windows 7 ir no MS puses patiesi legāls?

Piebilde:

  • Esmu redzējis "apstrādātus" windows 7, kas lieliski strādā ar Windows Update un WGA
    tāpēc meklēju: uzticamu pazīmi vai paņēmienu kā noteikt Windows 7 (ideālā gadījumā
    paņēmiemam jāaizņem mazāk par 10min).

paldies, par ieteikumiem

Link to comment
Share on other sites

Te ir speciāla diagnostikas utilīta http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012 Var droši laist, pēc tam rezultātu vajag iekopēt (iekopējas clipboard atmiņā) un iepostēt Microsoft officiālāja forumā un šie tad pateiks. Pirmais, ko viņi skatās ir Product ID (to var apskatītis arī pats control panel/system), vai tas atbilst datoram. Piemēram retail versijām ir savs product id, oem versijām savs, MSDN versijām savs. 10 minūtēs varbūt nē, bet dienas laikā atbildi dabūsi.

http://social.micros...indows7/threads

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

1. Kādam mērķim tāda interese?

2. Ja nav pirkšanas dokumenta, nav legāls.

3. Ja WGA atzīst, kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

1. Varbūt sirdsmieram, ka vēlāk nebūs problēmu.

2. Nelegāls varbūt pat ar visiem pirkšanas dokumentiem. (un vispār, dokumenti ir tikai Latvijas grāmatvedības problēma, nevis legalitātes problēma)

3. WGA var atzīt par labu esam pagaidām, kas to zin, kas notiks vēlāk. Piemēram ebay (un dažkārt arī normālos veikalos) ir nopērkams ļoti kvalitatīvi izgatavots viltojums retail iepakojumā, tikai ... tas izmanto MSDN seriālo numuru Retail numura vietā. Rezultātā pēc kāda laika , varbūt mēneši, varbūt vēlāk, ja paveicas, tavs Windows tiek bloķēts. Palasiet to forumu, tur tādu bēdu stāstu pietiek.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Bet kur problēma? Ja šaubies, nopērc pats savu windows 7 un lieto bez raizēm. Man ar uz vistas uzlikts oficiāli pirkts W7 upgrade komplekts, bet čeks pazudis, ko man tagad, kā mājas lietotājam?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pat ja bija akcija - pērc zimassvētkos vistu, pavasarī dabūsi 7, tā bija ražotāju akcija. dur uz ražotāja lapu un baudi. noteikti jābūt reģistrētam.

es savam pēc seriāļa varu redzēt, kas virsū, kurā valstī tirgots un kas lācītim vēderā.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet oftopic.

Čalis nopērk secondhendu. Tas tik pat, kā preccēt šķirteni un taujāt pēc viņas nevainības. Jāteic, ka vispiekasīgākie parasti ir scondhenda un SS karaļi bruņinieki

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Tas tik pat, kā preccēt šķirteni un taujāt pēc viņas nevainības.

Turpinot offt. - ja ir kāds lieks čungurs aizķēries , tad ar mūsdienu plastiskās ķiruģijas palīdzību var jau kādu ādas strēmeli attiecīgajā vietā iešūt , ticamības momenta radīšanai :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

cik es saprotu, iegādes dokumentu vajadzētu juridiskai personai

fiziskai pietiks, ja būs uzlīme uz korpusa, vai būs kastīte ar atbilstošo uzlīmi, kur ir tas W7 seriālais numurs, kāds tev uzinstalēts datorā. Ja tev tas nav (OK, varbūt arī čeks derētu uz W7, bet tur nav seriāļa), tad vari droši uzskatīt, ka Tu lieto to Windows nelegāli.

Link to comment
Share on other sites

Papildinformācija:

  • tiktiešām info bija nepieciešams paziņas sirdsmieram
  • datora ražotāja lapā neuzrādīja informāciju par OS konkrētajam modelim (varbūt gan papildus info parādas, ja dators
    ir papildus reģistrēts pie ražotaja, taču vismaz parādīja, ka tas sāktonēji bijis pārdots Lietuvā...)
  • https://www.microsoft.com/genuine/ atzina par labu esam (taču kā iepriekš minēju tas nav gluži uzticams rādītājs)
  • īpašā diagnostikas utilīta norādīja, ka windows 7 variants ir ražotāja OEM versija

Rezultātā:

  • vienīgais, kas man vēl šķiet šaubīgi ir tas ka līdzi nākošā licence bija Vistai Home Premium, bet uz PC uzlikts ir Windows 7 ultmate,
    lai gan apgreidi uz versiju ar vairāk iespējām varētu būt bijuši pieejami...
  • vēl iedomājos, ka var pamēģināt uzlikt Windows 7 SP1 beta, kur esot veikti labojumi licenču vadības noteikšanas apakšsistēmā
    ar mērķi novērst šorīd strdājošās "apstrādāšanas metodes"...
  • pilnīgai drošībai paziņa ir noinstruktēts piezvanīt atbalsa dienestam vai arī forumā ierakstīt diagnostikas paziņojumu

p.s.

paldies par atsaucību

Labots - hit_man
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
... bet uz PC uzlikts ir Windows 7 ultmate,...

 

Tādā gadījumā par 98% varu teikt, ka Windows ir nelegāls, jo kurš normāls lietotājs pirks visdārgāko versiju, kurā vairāk kā pusi cenas sastāda parastam lietotājam pilnīgi nevajadzīgas lietas.

Link to comment
Share on other sites

Var paskatīties, vai Windows OEM versija atbilst nāk no atbilstošā datora ražotāja.

 

Windows Ultimate nav tikai dažas papildu lietas, kas varbūt arī nav vajadzīgas, bet arī pavisam cita licencēšanas politka. Tā atbalsta daudz vairāk (vismaz piecas) dažādas datora konfigurācijas, kā arī praktisi neierobežots aktivizāciju skaits. Tas, protams, vēl arvien nozīmē ka viens dators - viena licence, bet neviena cita versija neļaus tik brīvi rīkoties ar datorkomponenšu maiņu un instalāciju skaitu, kā Ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tādā gadījumā par 98% varu teikt, ka Windows ir nelegāls, jo kurš normāls lietotājs pirks visdārgāko versiju, [...]

Es! Es būšu tas normālais lietotājs! :) Bet vispār jau domai un procentāžai piekrītu.
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nav skaidrs par ko cepiens - vai pārdevējs pieprasa papildu naudas par esošo W7 licenzi? Ultimate gadījumā pāri pa 100Ls... Ja tā, tad lai pārdevējs pats meklē rokā pierādījumus vai arī lai iet pupās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...