Jump to content

Aizserejusi truba


idiotz
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Lieta tada, ka man ir aizserejusi truba, no vannas un tualetes nenotek udens, Zvaniju uz KNA (Kurzemes Namu Apsaimniekotajs) bet sie saka, ka paslaiks ir tikai viena brigade uz visu rajonu un ka sis gadijums neesot avarijas. Ta ka ir svetdiena un citi privatie santehniki uz izsaukumu nebrauks, nolemu pajautat seit. Jo esmu dzirdejis, ka "KNA" ir jaizbrauc jebkura gadijuma.

 

P.S. Ja cilveks nevar nomazgaties un aiziet uz tualeti, tas nav avarijas gadijums???

Labots - sinaplex
Link to comment
Share on other sites

Tas nav avārijas gadījums,avārijas gadījums būtu,ja no ūdenscaurules gāztos ūdens,un krāns,kas aizgriež ūdeni būtu sarūsējis vai no gāzes trubas izplatītos attiecīgais smārds.

Vasarā vienā mazpilsētā daudzīvokļu mājā bija pazudusi elektrība(pusmājai),Latvenergo paziņoja,ka tā nav ārkārtēja situācija.

Labots - base7
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu ņem un iztīri. kur problēma? nevelc? nekā sarežģīta, ja ir galva? ja ne 5 min jautājums, tad pustunda un viss ok.

Link to comment
Share on other sites

Paldies base7. Ar tautas metodem, tiesi tagad nemos. Nu nekadigi tas udens negrib pazust. Varbut ko ieteiksiet??

 

Cik es sapratu sanak ta, ka aizsprostojus atrodas starp tualeti un vannu.

Link to comment
Share on other sites

Vēl labāks rīks ir tāda trose/atspera ar kloķi galā, stum tik iekšā un griez, darbojas vienmēr. Iegādāties gan jau var jebkurā lielajā būvbodē.

Link to comment
Share on other sites

Un, beigu beigās, ja nekas cits nesanāk, tad varbūt ir laiks saprast, ka tā santehnika tāds Lego vien ir, un izjaukt pašam? :) Nopietni. Savu santehniku esmu vaļā un ciet taisījis N-tās reizes, nav tā nekāda raķešzinātne. Vienkārši viena otrai galā uzmauktas plastmasas trubas.

 

Ja saņemies, tad pāris padomi - Pirmkārt, uzreiz brīdinu, ka tas vājprātīgi smirdēs, tā kā sagatavo kuņģi attiecīgi. Varbūt arī gumijas cimdus, ja nervi vāji. Tālāk par ārā dabonamo - 90% gadījumu aizsērējušas ir nevis trubas, bet sifons vai līkums vai kas nu tur ir uzreiz aiz objekta. Vispār, nogulsnes parasti veidojas līkumos, taisnos posmos reti kad. Bet esmu arī redzējis, ka taisnā posmā ir izgulsnējies kaļķis - tie tad bija tādi drūmie kluči, ar ko pilna visa truba. Jebkurā gadījumā sagatavo kādu spaini, kur mest to drazu.

 

Lai veicas!

Labots - Vilx-
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Paldies Vilx. Elementari jau ir ar tam trubam. Vienkarsi nekad to neesmu darijis. Lieta tada, ka vanna ir piepildita ar udeni, ja atskruvesu trubu, tad tas udens izpludis pa gridu. spaini ta jau pilni.

Link to comment
Share on other sites

no poda ar neiet prom uudens??? ja nosprostojums starp tualeti un vannu, tad no vienas tochkas jau vajadzeetu iet prom uudenim, citaadi nosprostojums ir starp staavvadu un trubu kas aiziet uz podu un vannu ... ja nu tomeer no poda iet prom uudens, tad ar spainjiem uudeni sagaaz wc lai vanna tuksha un taalaak jau var jaukties

ir specshkjidrums drankjiigs baisi, ko ielej kanalizaacijaa un tad tas visus matus, spalvas saeed un iztiira trubu. vannai ir blakus izlietne? tur ar nosprostojies?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pag, gribi teikt, ka arī no klozetpoda ūdens neiet prom?

Link to comment
Share on other sites

bāc.. šitādas tēmas per...

No vannas korķi izrāvi?

gribu slidotavu pie mājas, a nuka smel spaiņus ar ūdeni un lej uz nama lieveņa...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Sinaplex - ieliec vannai korķi un skrūvējies uz nebēdu. ;) Tas, kas podā/trubā, tas tāpat līs ārā, no tā neizvairīties.

 

Ā, un tas, ka neesi iepriekš darījis arī nav liela bēda. Kā jau teicu - tur nav, ko mācēt. Un sliktāk tāpat vairs nepaliks. :D

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Ej uz veikalu un pērc "Krotu"-kurmis ( kaustiskā soda), saber iekšā podā un saēdīs aizsērējumu, vienīgi kaut nedaudz bet ūdenim jātek prom citādi nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

ļoti ceru, ka vienu stāvu augstāk nekā tas cilvēks, kurš stāsta, ka sliktāk nebūs, lego, un bla blā...

Link to comment
Share on other sites

ja ir galiigaa pakaljaa - iesaku rohrfrei (vai kkaa ljoti liidziigi), dabonams visos drogu veikalos

* rohrfrei-pulver-oro-fix-600g-flasche.jpg *

balts pulveris ar metaala bumbinjaam kanalizaacijas atdambeeshanai - ir glaabis dienu vairaakas reizes - peec kakja vannoshanas, 6saalnjainaa toletes papiira izmeegjinaashanas, virtuvee tauku vai kartupelju mizu noskaloshanai :)

vieniigi briidinu ka plastmasas caurules uzkarst un reakcijas rezultaataa izdalaas nepatiikama smaka

Link to comment
Share on other sites

ļoti ceru, ka vienu stāvu augstāk nekā tas cilvēks, kurš stāsta, ka sliktāk nebūs, lego, un bla blā...

Umm, nu, vismaz tāda ir manis paša pieredze. Nekāds santehniķis jau neesmu. :unsure: Ja zini ko vairāk par potenciālajām problēmām, pastāsti! :unsure:
Link to comment
Share on other sites

Tavai domai nav ne vainas, tikai uzskatu, ja cilvēkam nav tehniska domāšana, tad viņam padomus nav vērts sniegt, jo var sanākt kā "gribēju labāk sanāca kā vienmēr".

Autors arī nav norādijis, iespējams, ka viņam visas trubas ir nosegtas ar flīzēm...

Link to comment
Share on other sites

Trubas nonemsanu atstasu ritdienai, ja nepalidzes lidzeklis kuru sodien nopirku "Sano drain opener" un "Krots". Paldies visiem par padomiem.

Link to comment
Share on other sites

dzhonsons

Tavai domai nav ne vainas, tikai uzskatu, ja cilvēkam nav tehniska domāšana, tad viņam padomus nav vērts sniegt, jo var sanākt kā "gribēju labāk sanāca kā vienmēr".

Autors arī nav norādijis, iespējams, ka viņam visas trubas ir nosegtas ar flīzēm...

Nu normālam vīriešcilvēkam tam problēmas nevajadzētu sagādāt..Būtu redzējis kā mana vecmutere ņēmās, kad virtuvē caurules bija aizsērējušās.. To redzot, būtu kauns neizjaukt caurules un neiztīrīt visu ;)

 

Btw, Vilx- pareizi saka - gandrīz vai lego tā "parastā santehnika" vie ir..

 

Un vispār, kādi rezultāti? "Rītdiena" jaucauri :)

Link to comment
Share on other sites

Es gan neteiktu , ka viss ir tik viegli.... bieži vien viss ir iēēdies, ierūsējis ut.t. Atceros vienu rītu guļu sestdienā un štukoju ka jābrauc uz dāču - pēkšņi kaut kas šņāc....eju skatīties - vannenē no izlietnes lokanā pievada visdus aukstā ūdens fontāns līdz griestiem (aukstajam spiediens labs). Neko - uz Depo pēc jauna šlanga. Tālāk seko ebatorijs 4h garumā....

1. nevar tik klāt mazajai izlietnei apakšā pie tām šļaukām lai tās izskrūvētu (pirms tam vēl ebatorijs ar maģistrālo krānu - nevar piegriezt tā lai netek ūdens...ar iekustināšanas metodi sāka strādāt). Kaut kā guļot uz grīdas ar lampu zobos izskrūvēju šļauku ( lieki piebilst, ka tur no kondensāta viss sarūsējis - kādu labu stundu ar plaķenēm un visu veidu knaiblēm un atslēgām ņēmos un draza birst mutē), tad jaunā vietā...izrādās ka ar pakulām nemāku blīvēt (tur sava specifika). lieku fum balto lentu - pil misiņa trejzars (ar izvadu uz veļeni). pievelku stiprāk - hlabis - vītne nolūzt un paliek iekšā. labi ka sienas izvadam ir ārējā vītne ar - maucu uz depo pēc jauna trejgabala ar lielāku diametru....nu karoč nav reizēm tik vienkārši:

 

rezumē:

 

izvairāmies no lokanajiem pievadiem - liekam trubiņas.

Regulāri izkustinām maģistrālos krānus lai neierūsē (pēc tam katru weekendu griezu ciet kad izbraucu). mainam filtrus.

Ja liekam lokanos - liekam labu brendu ražojumus.

Labots - osscar
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jā vēl izvairāmies no plastmasas dušas paliktņiem. Es ar saviem 11o kg 3 salauzu savā laikā (īres dzīvokļos ar tipa remontu)...un nemanot pa plaisām kaimiņus nedaudz salēju.

Link to comment
Share on other sites

Jā, ūdens pievade ir mazliet mānīgāka lieta. Aizvade (kanalizācija) ir vienkāršāka. Bet arī nav tik traki. Ja nav aizrūsējis. :)

 

Starp citu - par lokanajiem pievadiem runājot - esmu daudz dzirdējis sliktus vārdus par tiem, taču pašam strādā ilgi un dikti. Labi, pirms 5 gadiem podam bija jānomaina, bet tā arī bija kaut kāda aizvēsturiska. Patiesībā man tie pat patīk labāk nekā fiksētas trubiņas. Varbūt kāds var padalīties - kuri tad ir tie "labie" brendi, un kuri sliktie?

Link to comment
Share on other sites

Man pēdējo 5 gadu laikā sanācis nopirkt pāris krānus, ķipa - "made in italy", kuri sabiruši vai nu paši, vai arī pēc atslēgas pieskāriena....

Link to comment
Share on other sites

Kapec lai seit nejautatu, sis forums ir loti labs, cilveki izpalidzigi un temas ir dazadas. No rita jaskatas ko tas kurmis bus izracis :) Bet aizdomas, ka aizserejums ir tiesi tualetes truba. Tada ggadijuma labak izsauksu santehniki.

 

Liels paldies visiem par palidzibu :hi:

Labots - sinaplex
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Drošivien noliki kārtīgu kluci un sūds iestrēga. Reiz pieredzēju, kas notiek, ja stāvvads aizsērē, tad ja kaimiņš laiž ūdeni, tad izlietne pildās ar sūdiem (pie nosacījuma, ja savienojumi labi).

 

Ja aizsērējums kaut kur tepat, vecā labā čūska derēs. Kaut ko jaukt būtu neprāts, ja vien negribēsies kasīties ar kaimiņiem un smirdošu dzīvokli.

Link to comment
Share on other sites

Vilx- , ja runā par lokanajiem pievadiem udenim. Nu baigā krievu rullete. Var nokalpot 10 gadus, bet var pārplīst arī pēc gada. Laba prakse saka ka jāmaina ik pēc gada. Kāpēc tā? Plīst divu iemeslu dēļ . Pirmais -liels spiediens (nu nosacīti). Ja dzīvoklis pirmā stāvā bet mājai n-tie stāvi, tad spiediens būs lielāks kā augšējā ( 10 metri ūdens staba atbilst 1 AT). Kāds hidrauliskais trieciens un puš ir tyās lētās lokanās. Otrs iemesls apvalka (drāšu pinuma) karozija. Nu tipa tualetē nejauši vai speciāli apkopēja labu gribēdama (notīrīt) uzlej kādu no tiem niknajiem tualetes tīrītājiem. Nu nav (parasti) tas apvalks mo merūsējošām drātim, bet gan melnā kas laikam noalvots. Nu ķimija saēd ka nemetās. Mans ieteikums melietot tās lokanās vispār, bet ņemt ''mīkstās'' cietās kuras ļoti labi lokas lai kur pievienotu. Spēcializētajās bodēs ir dabūnamas kādas grib . Gan trubas gan gali tipa šitādas http://www.santeko.lv/index.php?kolona=vairumtirdznieciba&lapa=katalogs&sublapa=&tab=katalogs&limenis1=2&limenis2=8&limenis3=7&prece=9218 un gali http://www.santeko.lv/index.php?kolona=vairumtirdznieciba&lapa=katalogs&sublapa=&tab=katalogs&limenis1=2&limenis2=8&limenis3=8&prece=9207 . Ja tomēr grib lokano, tad skatā kādu nopietnu kurai nerūsējosā terauda pinums. Nu kādreiz redzēju veikalā MNL kas uz Deglava ielas . Nu pazīme ka krietni dārgākas kā parastās.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Jā, no lokanjiem jāuzmanās. Es šitā uz bargu naudu ielidoju - pats to trubu bij pircis, pats mainījis. Kamēr es darbā, tikmēr truba nolidojusi nost, tipa, tai vietā, kur truba ar to uzgriezni iet kopā (a pati truba ar tērauda pinumu kā nākas). Ūdens gāžas, apakšā biezie dzīvo ar parketu, tepiķiem un hvz. vēl ko, a mājās šiem tikai pastulbs krievu tantuks, kas nezin ne ko darīt, ne kam zvanīt, ne ko. Tā arī gāzās baisā ūdens tonnāža, kamēr kaimiņi pārradās namā. Ta tik izsauca maestro, kas aizgrieza ciet kāpņu telpas sviru. Nu, paskats bij labais - kā "12 krēslos" :) Bet no manis, protams, pienācās par remontu un postījumiem - tas vairs nebij jautri :)

Nu ja - tagad pievadiem man i tādas riktīgas metāla trubas ar plastmasas apvalku.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Sodien atnaca santehnikis un ar kobru (garo vadu) iztirija visu. Nemaz nebutu jegas nemt nost trubas, jo aizserejuma vieta atradas pavisam citur.

Link to comment
Share on other sites

Kur tad atradās aizsērējums? Stāvvadā?

Pēc Tava apraksta jau varēja saprast, ka bija jānoņem pods un ar čūsku jāiztīra. Ja stāvvads bija ciet, tad jau arī augstāko stāvu kaimiņiem nekas prom negāja.

 

Un jaukt ārā vecās padomju laika melnās plastmatnieces ir riskantu, tā plastmasa ar laiku kļūst trausla, blīvējums jau sen ir sabrucis. Labāk ir uzreiz aiziet uz Depo un nopirkt jaunu "lego", pāris stundu laikā var viegli nomainīt.

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Precīzi mans gadījums pirms 2 nedēļām... Vesels ģimenes skandāls ibio, aizdambējusies caurule no virtuves izlietnes (tauki, ēdiena atliekas) un duškabīnes (mati utt..) + veļasmašīna.. visas trubas kautkur zem grīdas vai sienā aiz reģipša - lego nesanāk, tikai viena lūciņa sienā pirms stāvvada..

nojājos ar debuging tooli un n visdažnedažādākajiem kurmjiem... skuju.. sastāstits darbs un materiāls + vēl sastāstita veselība, jo visu laiku biju pakļauts emocionālam spiedienam no draudzenes puses.

nosplāvos un atradu santehniķi, kurš puss stundas laikā ar visādām kobrām dambi trubā nonesa (10ls). Nezinu vai dārgti vai ne... bet tajā brīdī biju laimīgākais cilvēks pasaulē.. un zinu to, ka visos tajos sūdu līdzekļos biju iztērējis tikpat, plus vēl biju ieplānojis svilināt bendžu, brauk uz depo un pirkt instrumentus, kas visticamāk tiks izmantoti tikai vienreiz un pēctam kautkutr pajāti, jo mājās vietas kur likt nav.

Neesmu tizls un saprotu kā tek ūdens un kā izskatās trubas, bet labāk nodarbojos ar to kas padīk un izdodās... Šitā pat jau n reizes ar auto remontu esmu ielidojis, tas ko man čoms pa aliņu izdarītu servisā 20 min laikā, es nojājos pagalmā 3 dienas, plus salauzti instrumenti, sajāts garīgais un ekskluzīvi ceļojumi sabiedriskajā transportā.

Labots - meeris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nosplāvos un atradu santehniķi, kurš puss stundas laikā ar visādām kobrām dambi trubā nonesa (10ls). Nezinu vai dārgti vai ne...

Ja par 10 latiem gadā vari aizmirst par problēmu, tad tas ir ļoti lēti.

Link to comment
Share on other sites

iz dzīves, radiem anglijā bija aizsērējusi poda truba kaut kur, ne klasiskā metode, ne līdzekļi nepalīdzēja, kobra ar ne(nāca ivņu paziān santehniķis), 99% sērskābes šķidusm ar ne(kur vispaŗ tādu iedomāties pārdot parastajiem mirstīgajiem santehnikas viekalā hvz), profesionāli santehniķi ar neko nevarēja izdarīt, beigās tas prieks esot maksājis 500+ paundi par spec ierīces atvešanu.

pašam ko tādu gan nekad negribētos piedzīvot tfu tfu tfu, nemaz negibas zināt vai latvijā ir un cik maksātu tāds prieks

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...