Jump to content

Sun jeb Oracle sertifikāts! Sun Certified Java Programmer


Guest Javeris
 Share

Recommended Posts

Labvakar! Ir tā, ka aizraušanās profesionālajā jomā ir Java un viss ap to saistītais, bet nav konkrētas izglītības šai jomā (arī datoriķu izglītība nav), respektīvi - nav dokumentāla apliecinājuma manām zināšanām! Ir doma likt tos Sun Certified Java Programmer un Sun Certified Java Developer, tagad jau tie skaitās laikam Oracle Certified... Katrs no tiem maksā savus pāris simtus latu. Jautājumi: 1) vai tas ir to vērts? 2) vai tas var būtiski ietekmēt manu konkurētspēju Java sfērā? 3) kādās sfērās un tirgos (LV, Eiropas, globālais, tikai Rīgas...) tas paaugstinātu manu konkurētspēju un ienākumus? Īsāk sakot, gribas zināt, vai ir vērts no savas naudas tos sertifikātus dabūt!?

Link to comment
Share on other sites

Oracle sertifikāti nekaitēs. Ja nav izglitības un ir bijis darbs/projekti Eiropai/Skandināvijai neko neizsakošās firmās. Tad ļoti noderēs.

Uz exportu orientētās IT firmās sertifikāti ir būtiskāki, jo tur tenderos prasa projekta komadas CV, gan arī konkrētus sertifikātus, lai vispār kvalificētos.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Tātad, ir vērts pa 200Ls likt katru sertifikātu (dažs pat varbūt nedaudz dārgāks)? Ja ņem vērā, ka gribētos arī no ārzemēm dabūt kādu krutu freelance projektu (par tūkstošiem) pateicoties sertifikātam?

Link to comment
Share on other sites

Kā gan savādāk? Kas vispār ir 200ls priekš apliecinājuma, ka tu proti ļoti labi programmēt konkrētajā valodā?

Link to comment
Share on other sites

kad sāksi strādāt un nedzīvosi no rokas mutē - 200ls tādai lietai liksies dzeguzes spļāviens

Turklāt salīdzinājumā vai darba devēju attieksme būs kā pret 2. kursa studentiņa līmenī) vai kā pret normālu programmētāju - tur fiksi vien var 200ls atpelnīties.

 

Morāle: ja ir naudiņa - noteikti. Vienā darba intervijā tieši jautāja - taisījis esat tur šādas- tādas lietas, bet nu SCJP ir? Nav, ja? nu tad mums laikam krutāku vajag vai vismaz ar 2 gadu pieredzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja darba devējs nav gatavs tērēt laiku dodot praktisku uzdevumu. Tad vienīgais, kā pierādīt vismaz teorētisku zināšanu līmeni ir sertifikācija.

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu, ka ir vērts ieguldīt naudu sevis apmācīšanai + papīriem. Pats tagad interesējos par šādiem kursiem, jo vid grib savākt pamatīgu ciparu nodokļos no cipariem ko neesmu norakstījis kā pašnodarbinātais, bet kursi ļaus daudz norakstīt :) kā arī nauda netiks izmesta vējā. Tiesa nezinu par kādiem kursiem Tu runā, ja papīrs maksā tikai 200, kur es skatījos, cenas ir ap 600 ... Mož iemetīsi linkus (vienalga klātienē vai video konferences veidā, interesējošā kursu apmācības valoda: vai nu latviešu, vai krievu, vai angļu)? Doma kursos iestāties līdz novembra vidum.

Labots - zuicis
Link to comment
Share on other sites

200Ls drošvien eksāmens bez materiāliem un kursiem.

Parasti visi sertifikācijas eksāmeni ~200-1500Eur svārstās

Link to comment
Share on other sites

Stulbs jautājums - pats eksāmens notiek online vai kā? Un pirms tam nav nekādas procedūras, tikai iemaksā naudu un norādi savu info?

Link to comment
Share on other sites

Stulbs jautājums - pats eksāmens notiek online vai kā?

 

nē, jāiet uz BDA, ir tāds kantoris virs vērmaņa lido

bet vai tad šādu sertifikātu atmaksājas likt ?

es savulaik Latvijā strādāju par java kodētāju par 80$ mēnesī, laikam kāds pusgads jāstrādā, lai par eksāmenu varētu atļauties samaksāt

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Lūk, eksāmens: http://www.bda.lv/bd...?pid=1942&wl=lv Cena: LVL206,00 (ar PVN)  Tas, protams, ir tikai par eksāmenu! Bet tas eksāmens jau tieši ir tas vajadzīgais, lai dabūtu sertifikātu! Mācīties taisos pats - no PDF grāmatām, tutoriāļiem (oficiāliem) un nedaudz pats testējot un pētot! Uzskatu, ka lai nopietni sagatavotos šādam eksāmenam, vajag vismaz dažus mēnešus (plānoju nolikt ar vairāk kā 90% rādītāju). Riskēt un nenolikt nav vērts, tad nauda vējā un jāliek par to pašu summu atkal, ja grib dabūt sertifikātu!  Es jau strādāju un 200Ls nolikt malā un iekrāt man ir pāris mēnešu jautājums! Bet nauda ir nauda, tāpēc prasu, vai tas ir to vērts? Kā, piemēram, Java speciālistam MarisO noder šīs sertifikācijas un kādi sertifikāti tev ir? Šeit ir Oracle piedāvātie sertifikāti, BDA meklējiet tos pēc koda: http://education.ora...age?page_id=140  Es pats esmu Java programmētājs ar 2 gadu praktisko pieredzi, bet vēl īsti Javu neesmu izmācījies! Tas ir viens no iemesliem, kāpēc vēlos dabūt tos sertifikātus!

 

Gribētos dabūt vismaz šos sertifikātus:

  

  • Sun Certified Programmer for the Java Platform, Standard Edition 6 (CX-310-065)
  • Oracle Certified Master, Java SE 6 Developer - http://education.ora...age?page_id=321
  • Sun Certified Web Component Developer for the Java Platform, Enterprise Edition 5 (CX-310-083)  
  • un vēl varētu pēc tam:  Oracle Certified Master, Java EE 5 Enterprise Architect - http://education.ora...age?page_id=326

  Manuprāt, šos visus dabūnot + 3 gadu prakstiskās Java pieredzes, es skaitos jau "masters" darba devēja acīs vai ne? Gribētos dabūt pašu prestižāko Java izglītību un sertifikātus/diplomus! Vai ir vēl kādi labāki?

 

Jautājums joprojām aktuāls! Priecāšos saņemt kādas ziņas, kas ir dabūjuši jebkuru no šiem sertifikātiem, mēģinājuši dabūt vai plāno dabūt!?

Labots - Javeris
Link to comment
Share on other sites

Kā, piemēram, Java speciālistam MarisO noder šīs sertifikācijas un kādi sertifikāti tev ir?

 

Es savulaik noliku veselus četrus: SCJP, SCWCD, SCBCD (EJB), SCEA. Noderīgi tas var būt tādēļ, ka ļauj iemācīties dažas lietas, ar kurām praksē ne vienmēr nākas saskarties. Darba devējiem tie nekad neinteresē.

 

Manuprāt, šos visus dabūnot + 3 gadu prakstiskās Java pieredzes, es skaitos jau "masters" darba devēja acīs vai ne?

 

Ko tas viss līdz Latvijā, kur visi tāpat dara outsorcētus, brain-dead darbus, kas parasti ir kļūdu labošana citu programmās? Es septiņos Latvijā nostrādātos gados maz ko citu esmu redzējis. Pēdējos 3 gadus, es esmu pavadījis UK, kur es nedaru bug-fixing vai citus brain-dead darbus.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Vai tad tik traki ir ka tepat programmētājs nevar strādāt kā programmētājs klasiskā izpratnē, neieskaitot web-lapu programmēšanu? Varbūt kaut kas uz labu tomēr ir mainījies/mainīsies?

Link to comment
Share on other sites

Domāju neviens sertifikāts par ļaunu jau nenāk. Taisnība vienīgi, ka tagad pat SCJP sertifikāta kārtošana maksā tik dārgi. Es 2009. gada pavasarī Sun Academic Initiative ietvaros par to samaksāju daudzreiz mazāku summu - 20Ls.

Kad mainīju darba vietas, katrs trešais kantoris kādu stundu vai divas intervijas laikā prasīja dažādus jautājumus par javu. Iespējams, ja man tai brīdī būtu tas sertifikāts, no tā būtu izvairījies. Pašam uz to brīdi bija 3+ gadu pieredze.

Pats esmu strādājis pagaidām tikai divos IT kantoros (vienā mazā, otrā lielā) un principā nevienam no tiem īsti neinteresē šie sertifikāti.

Piekrītu MarisO, ka gatavojoties sertifikācijai var iemācīties lietas, kas nekad pirms tam nav izmantotas. Tāpēc gatavoties sertifikācijai noteikti ieteiktu. Bet pats es tādu summu maksātu, ja nebūtu žēl tās naudas, vai arī ja meklētu darbu.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad tik traki ir ka tepat programmētājs nevar strādāt kā programmētājs klasiskā izpratnē, neieskaitot web-lapu programmēšanu? Varbūt kaut kas uz labu tomēr ir mainījies/mainīsies?

 

Neko neprogrammē, ne web lapas, ne ko citu. Parasti ir kautkāda programma, kas uzrakstīta kautkur ārzemēs, kas ir jāuztur un jālabo tajā esošās kļūdas.

Ar to arī visi sertificētie speciālisti nodarbojas.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, ja ne LV-born softu kodēt, tad vismaz new-features gan taisa. Bet jāsaprot, ka jebkura LV radīta sistēma būs gana lowscale, lai tur varētu 100+ team visulaiku uzturēt un izstrādes developeriem nebūtu vismaz pa reizei supporta darbi jādara.

Drīz varētu būt pieprasījums atkal indusu brīnumiem QA darbus darīt, redzēs kā Lattelekom izies ar viņu mega projectu :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

200ls priekš sertifikācijas vien nieks ir.

Un nepiekritīšu MairsO, ka darba devēji neskatās uz sertifikāta, sertifikāts ir respektējama lieta darba devēja acīs.

Hrjum pārsvarā lielus projektus Latvijā programmē 2-3 programmētāji... nevis 100, ar piezīmi programmētāji nevis kodētāji. Uz to ar LV darba devēji pelna, ka programmētājs programmē, projektē, atkļūdo. Bet aptuveni 100%, kas studē programmatūras izstrādē 5-10% tiešam kļūst profesionāli. Un nevis mākai jābūt zināt, kādu valodu no A-Z, bet gan stipri attīstītai loģiskai domāšanai.

Link to comment
Share on other sites

Drīz varētu būt pieprasījums atkal indusu brīnumiem QA darbus darīt, redzēs kā Lattelekom izies ar viņu mega projectu :spiteful:

 

o, jā, es tieši to esmu Latvijā darījis - indusu softa QA. Kas tad Lattelekom par indusu megaprojektu? tur 1000 indusi sēž un kodē ?

 

te tas UK kantoris, kur es sēžu reiz vienu projekta daļu uz Indiju outsorcēja un tad palaida live. tur bija tāds shits, ka ik pa brīdim kautkas salūza un tas kods

bija tāds, ka tur kautko labojot tas salūza desmit citās vietās. viens no svarīgākajiem klientiem gandrīz pasūtīja [slēpts]...

tad zēni piesēdās un to visu pārrakstīja from scratch OMFG

 

Un nepiekritīšu MairsO, ka darba devēji neskatās uz sertifikāta, sertifikāts ir respektējama lieta darba devēja acīs.

 

Latvijā varbūt skatās. UKjā vienmēr prasa visādus elementārus java jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Lattelecom Indusiem sev jaunu CRM from the scratch pasūtījis

Nez kapēc skandināvi īpaši vairs ar Pakistānu/Indiju neaizraujas un labprātāk pacieš Krievijas/Bulgārijas/Rumānijas uzmetējus. Laikam jau tomēr viņu kodu kaut pusdarītu tomēr nav jātrasho. :D

Indusi der around the clock developementam time critical projektiem. Kamēr te guļ, indusi kodē, kamēr indusi guļ te labo. Tā panākot, ka "cehs" 24h rukā.

 

Ar 2-3 cilvēki nekas pat vidējs nesanāks. Tāds paplašināts viena cilvēka-orķestra Cheap&Dirty projekts vien sanāks. No 3 tak pat nevar minimālo komandu savākt sakarīgam projektam (Biznesa&sistēm analītiķi/dev/test/kautkāds % no PM), kāds tur "liels". Šāda ~5 cilvēku komanda mēnesī nokurina ~35k EUR. Līdz ar to pat LV mērogā jebkādu projektu zem 0.5-1M EUR budžeta neveras mute saukt par lielu.

 

Mana šībrīža klasifikācija:

 

<10k EUR - peanuts: Cilvēks-orķestris uztaisa max mēneša laikā

10k-50k EUR - mazs: 2 nedēļas līdz 2 mēneši mazai komandai

50k-350k - vidējs: normāls projekts pilnai projekta komandai ~3-9 mēneši

350-750k - vidēji liels: Full time dedicated PM nepieciešams, ~10 cilvēku komanda 6-18 mēneši

750k-3M - liels: Maksimums ko solo var viens ļoti labs PM pavilkt. Sarežģītāka projekta struktūra un organizācija ar komandām projekta iekšienē. 1-2 gadi

>3M - ļoti liels: Sarežģīti projekti ar nepieciešamību pēc pieredzējušas un kvalificētas vadības komandas un bara ar citas atbalsta funkcijas nodrošinošām personām.

 

 

Par tēmu: 200Ls toč ir peanuts sertifikātam, sevišķi ja nav jāizvēlas pirkt dienišķos makaronus vai sertificēties. Lieks papīrs nekad nav lieks! ;)

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai tad kāds tevi spieda strādāt pie ekspluatatora? Darba vietu drīkst arī mainīt.

es savulaik Latvijā strādāju par java kodētāju par 80$ mēnesī, laikam kāds pusgads jāstrādā, lai par eksāmenu varētu atļauties samaksāt

 

Vispār galvenais ir maksimāli daudz gūt pieredzi. Pašmācībā mājās peroties ar testa kodiem, nepierādīsi potenciālam darba devējam par savām prasmēm. Ok, sertifikāti ir ļoti liels pluss karjerā, bet pie nosacījuma, ka gūtās zināšanas praktiski tiek pielietotas.

 

Šis apgalvojums ir fufelis un eksistē tikai daļā IT progu kompānijās. Protams, no 0 reti kaut ko rada, bet ir pietiekami daudz pašmāju risinājumi, kuri tiek attīstīti un diezgan veiksmīgi darbojas arī ārpus Latvijas robežām.

Neko neprogrammē, ne web lapas, ne ko citu. Parasti ir kautkāda programma, kas uzrakstīta kautkur ārzemēs, kas ir jāuztur un jālabo tajā esošās kļūdas.

Ar to arī visi sertificētie speciālisti nodarbojas.

 

Mūsdienās reti kas ir newebisks. Ir jāizlemj, kādā virzienā ir - vai nu cepināt PHP lapiņas, vai arī jau augstākā līmenī .NET, Spring, kur parasti projekti ir komplicēti.

 

Vispār ārzemju softs, kurā visu dara indusi vai kādi citi zvēri, ir lētāks, ātrāk ieviešams, bet pie apgreidiem, labojumiem nenormāls laiks sanāk, ja vien nebleķo baiso ciparu. Paši vienu tādu brīnumu uzturam un spējam tikai nonstopā izstrādātājam sūtīt problēmu listes. Lielākais sviests, ka pressings no klientu puses ir 3x lielāks.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna

nē, jāiet uz BDA, ir tāds kantoris virs vērmaņa lido

Nu jau mainījis vietu un atrodas Tallinas 4, netālu no dzemdību nama ;)

es savulaik Latvijā strādāju par java kodētāju par 80$ mēnesī

Programmētājs, kas vēl neko nezin un ir savas karjeras rītausmā, pēc būtības darba devējam rada tikai zaudējumus, jo viņa pienesums ir praktiski nekāds, bet citiem zinošākiem cilvēkiem ir jāvelta laiks viņa apmācībai, ko citādi varētu ieguldīt tieša darba radīšanā. Protams, ilgtermiņā, ja koderis nav tups vai neaiziet tiklīdz kaut ko iemācījies, tas atmaksājas. Savukārt programmētājs, kas pietiekami labi māk kaut ko darīt, ja viņam maksā kapeikas, vienkārši atrod citu darba devēju, kas prot viņu novērtēt. 80$ mēnesī pat tais laikos, kad es sāku un tas bija +- tad pat, kad Tu vai pat dažus gadus ātrāk, bija kaut kas nedzirdēts vismaz manā paziņu lokā, kas toreiz arī bijām tikai galīgi iesācēji.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Cita starpā, daži autoritatīvi programmētāji (piem, Mihail Flenov) izsakās, ka "Java esot mirusi valoda, nākotne pieder .NET, īpaši C#". Tas tāpēc, ka uz Java monopoltiesibas ir Oracle, kas it kā domājot tikai par savu peļņu, bet ne attīstību. Kā būs - to rādīs laiks. Par tiem sertifikātiem viedokļi atšķiras. Palasījos ārzemju forumos - mazliet vairāk ir to, kas uzskata, ka svarīgāk ir mācēt kaut ko darīt, bet ne formālam dokumentam. Man arī nesen bija doma kārtot Sun Certified Java Programmer sertifikātu, bet pagaidām to esmu atlicis. Biju jau sācis mācīties, testa eksāmenos man pareizo atbilžu daudzums bija ap 20-25%. Manuprāt, tik daudz teorijas, cik tur prasa, reāli nebūs vajadzīgs nekur pielietot. Teorijai un praksei jābūt vairāk samērotām. Varbūt Java sertifikātu ir vērts mēģināt iegūt, tad, ja reāli kaut ko jau programmē ar šo valodu?

Link to comment
Share on other sites

Sertifikātu derīgumu noskaidrojot aptaujās jāskatās kam prasi. "Ražošanas ceha" developeriem un vagariem, protams prasmes svarīgākas.

Sales un executive vadībai sertifikāti, darījums notiks - pēc tam jau izkruķīsies. ;)

 

Tik kamēr tās vīzijas par Java nāvi piepildīsies mierīgi pensiju sagaidīs Java developers. Oracle kāš lielo piķi, jo no tā heroīna ir dārgāk nokāpt nekā turpināt lietot. Tāpat kā R-eiropā un Skandināvos Mainfraime un COBOL nevaid miris jau desmitiem gadu vidējā IT prātā esot mirusi tehnoloģija...

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna

Cita starpā, daži autoritatīvi programmētāji (piem, Mihail Flenov) izsakās, ka "Java esot mirusi valoda, nākotne pieder .NET, īpaši C#". Tas tāpēc, ka uz Java monopoltiesibas ir Oracle, kas it kā domājot tikai par savu peļņu, bet ne attīstību. Kā būs - to rādīs laiks.

 

Hmm, neesmu autoritatīvs programmētājs :), bet:

- Javu Oracle izmantoja vēl krietni sen pirms bija nopircis Sun

- Javu Oracle ir sabāzis kur tik vien nevajag, ieskaitot datubāzi, Oracle applications un visādus izstrādes rīkus. Vispār veseliem bariem Oracle produktu nevar uzinstalēt un palaist bez Javas.

- nesen šie anounsēja savu jauno Fusion Middleware, ko

(~5:30 min) šie esot veltījuši tam 5 gadus un pilnībā to uzrakstījuši Javā

līdz ar to, pat atmetot mārketinga stuffu, ko Larijs bīda, pamest Javu no Oracle viedokļa būtu pilnīgs neprāts un pašnāvība, jo tad viņiem maz kas vairs paliks.

Kas attiecas uz "Oracle, kas it kā domājot tikai par savu peļņu, bet ne attīstību", tad vismaz no DB viedokļa, tas ir par 50% bullšits. Ne mazākajā mērā netaisos noliegt to, ka Oracle domā par savu peļņu, jā tajā pašā DB ir vesels bars fīču, kas katra maksā atsevišķi un arī pati DB ir gana dārga. BET iespēju ziņā Oracle ir gana tālu priekšā saviem sekotājiem, kuriem vesels bars Oracle DB iespēju vienkārši nav, ne par maksu, ne par velti. Līdz ar to teikt, ka viņi nedomā par attīstību vismaz attiecība uz DB ir diezgan dīvaini. OK, kas attiecas uz Javu, tad tieši par to nemāku teikt, bet ņemot vērā, ka tā Oraclei ir sabāzta visur, diez vai nu tā turpmāk tikai stagnēs.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Labots - Gints Plivna
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cita starpā, daži autoritatīvi programmētāji (piem, Mihail Flenov) izsakās, ka "Java esot mirusi valoda,

 

Java būs mūsdienu COBOL, ja vien Oracle tur neieviesīs iespējas, kas ir citās, modernās valodās. Es esmu pievērsies Scala, parādīju pāris prezentācijas darbā, zēni pārliecināja vadību, tagad visi java kodētāji tiks migrēti uz Scala.

 

Manuprāt, tik daudz teorijas, cik tur prasa, reāli nebūs vajadzīgs nekur pielietot.

 

SCJP ir tikai konkrēti jautājumi par javu, nekāda teorija tur nav. Manuprāt visiem, kas profesionāli kodē javā ir jānoliek SCJP. Citādi var sanākt visādi brīnumi, kur piem. Stringus salīdzina ar ==. Vienā indusu kodā es tādas lietas reiz laboju.

Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna

Java būs mūsdienu COBOL, ja vien Oracle tur neieviesīs iespējas, kas ir citās, modernās valodās. Es esmu pievērsies Scala, parādīju pāris prezentācijas darbā, zēni pārliecināja vadību, tagad visi java kodētāji tiks migrēti uz Scala.

A vari pāris punktos cilvēkam, kas neko nerubī no Javas, pastāstīt, kas ir tās iespējas? Gribētos konceptuāli zināt. Nu vai iedot saiti...

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

A vari pāris punktos cilvēkam, kas neko nerubī no Javas, pastāstīt, kas ir tās iespējas?

 

Pārsvarā tās ir dažādās idejas, kas ņemtas no funkcionālās programmēšanas pasaules.

 

+ Funkciju atbalsts. Higher order funkcijas.

+ Actors. Concurrency modelis no Erlang.

+ Immutability. Nemodificējamas datu struktūras.

+ Pattern matching.

+ Type inference. Kompilators pats saprot un ievieto datu tipus (Haskell)

+ Elastīgāks OOP. Piem. mixins. (Traits iekš Scala)

 

Tas viss ļauj rakstīt kodu, kas ir daudz (10x) kompaktāks nekā Javā. Bet nu nekas jauns tas nav, tas viss ir bijis visādās FP valodās gadu desmitus pirms Goslingam radās pirmā doma par javu.

 

Scala kompilējas uz JVM baitkodu un to var izmantot paralēli, kas ir ļoti svarīgi, neviens neies izmest visu java kodu, kas ir sarakstīts.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Man personīgi situācija tāda, ka vēlos jaunu darbu, pieredze darbā ar Java vairāk kā 2 gadi, diemžēl sertifikāta neviena nav! Vēlos nolikt sertifikātu un cik saprotu, tas ir to vērts. Reāli tas SCJP, apskatot to apjomu, kas jāiemācās un jāzin no galvas (rēķinoties, ja noliek to eksāmenu izcili) patiesībā apliecina Java zināšanas krietni labā līmenī! Un, manuprāt, ja kāds darba devējs to nesaprot, tad viņš neko nesaprot no Java tehnoloģijām! Par to Java nākotni. Java ir viena no populārākajām programmēšanas valodām pasaulē, sevišķi web serveru, web servisu, web aplikāciju un dažādu korporatīvo aplikāciju jomā! Tas, kurš apgalvo, ka .NET ar C# esot tā dižā vienīgā nākotnes valoda, visticamāk, vienkārši ir Microsoft fans. Un šie mūžīgie "valodu kari" pastāvēs vienmēr... Citi saka, ka python ir nākotne, citi saka, ka "objective c", citi saka, ka vienīgā īstā programmēšanas valoda ir C/C++. Gudri profesori ir teikuši "nav tādas labākās programmēšanas valodas, varbūt varētu vēl diskutēt, vai ir tāda sliktākā valoda". Katra valoda savam mērķim un tad, kad Java "mirs" vai būs kaut vai uzskatāma par "mirušu", es, visticamāk, būšu sen jau beidzis savu profesionālo darbību programmēšanā (visu dzīvi netaisos programmēt)! Man interesē tuvāko 10-20 gadu perspektīva, ieskaitot šodienas pieprasījumu, nekas vairāk! Šādā ziņā, manuprāt, Java tam ir piemērota! Es teiktu, ka ātrāk "nomirs" php vai arī tas kļūs par citu valodu pavisam. Tāpēc šitos murgainos citu valodu cienītāju karus šeit uzskatīšu par "trollismu". MarisO - varam uz to lietu paskatīties no citas puses. Pat ja darba devēji neprasa Sun vai Oracle sertifikātus, tik un tā, tos noliekot, sevišķi ja par savu naudu, Tu tik nopietni samācies tās tehnoloģijas, ka šīs zināšanas viennozīmīgi noder nākotnē, tai skaitā darba intervijās un testos! Es gan nesaprotu, kā darba devēji, kas pieņem darbā Java programmētājus, var nesaprast vai neticēt Sun sertifikāta ticamībai, cik labi cilvēks pārzin, vismaz, visus Java pamatus! MarisO - varbūt tu varētu pastāstīt kā jūti izaugsmi saistībā ar šiem sertifikātiem? Vai noliekot tos Java developer sertifikātus, tiešām juties kā Java master, kā viņi savā mājaslapā apgalvo, ka tas jau ir master līmenis? Kur vispār iespējams apskatīt sertificētās personas oficiāli?

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi pie kājas, kas pa valodu cik laba, ērta, progresīva. Svarīgi ir viņas komerciālās izmantošanas iespējas un corporate izmantotu platformu supports.

Ja Oracle savāks sev Java un uzliks besheno $$$ par licencēm kompilatoriem u.c. lietām, tad daudziem zudīs ekonomiskais pamatojums kodēt Java un sāks att\ist\it ko citu, kam būs ekonomiskais pamatojums.

 

Tikai $$$ nosaka, kas ir un kas nav labs. Pārējais ir geeku hobijs, vai zinātniskie eksperimenti laborotorijās

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna

Runājot par sertifikātiem, man diemžēl nav pieredzes tieši ar Java sertifikāciju. Bet ir ļoti negatīvs piemērs ar MS sertifikāciju, pirms ~5 gadiem mēs darbā pieņēmām džeku ar gandrīz 10 MS sertifikātiem, kurš izrādījās galīgs prāta invalīds, otrkārt, piemēram, par Oracle sertfikāciju runājot, vēl kopš manām programmētāju bērnu dienām atceros jautājumu, kurš kā negatīvais piemērs klīda riņķī pa visu tā laika Oraclesfēru:

What is dual?

Oracle 7 OCP

Līdz ar to kopš tāda laiciņa mani personīgi sertifikāti, kuri ir testa veidā un kuros jāatbild uz iepriekš definētiem jautājumiem ar dažiem izvēles variantiem, kur lielākoties jautājumus var atrast neoficiāli inetā, mani vairs galīgi un nemaz nespēj iespaidot. Piemēram runājot par Oracle mani spēj iespaidot Oracle master sertfikāts (kāds Latvijā arī ir vismaz 5 cilvēkiem), kur 2 dienas viss notiek uz vietas un ir jāspēj pašam atjaunot sabeigtu bāzi. Tai pašā laikā es negribu teikt, ka testveida sertifikāti neko nedod, tie var cilvēkam radīt motivāciju attiecīgo lietu patiešām pastudēt un iemācīties, bet tikpat labi, tas var liecināt par to, ka cilvēks ir nokačājis visus jautājumus un iekalis tos no galvas bez jebkādas dziļākas sajēgas par tēmu.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Gint, pieņemu, ka Oracle 7 laikos tas nebija vienīgais jautājums uz kuru vajadzēja atbildēt, lai kļūtu par Oracle Certified Profeessional :)

Esmu kārtojis Oracle 8i sertifikāciju un tad OCP sertifikācijas iegūšanai vajadzēja nokārtot 5 testus par dažādām tēmām. Gatavošanās šiem testiem ļoti paplašina zināšanas (viss gan atkarīgs no sākuma zināšanu līmeņa :) ), jo pat pieredzējis DBA ikdienas darbā nesaskaras ar visu, kas jāpārzin OCP.

 

Ja skatās uz šī brīža situāciju, tad tā vien šķiet, ka Oracle ir "devalvējis" OCP nozīmi, jo jānokārto vien 3 eksāmeni. Esmu pārsteigts arī par to, cik salīdzinoši viegli ir iegūt Java Certified Master nosaukumus.

 

Paši testi gan ir pienācīgi grūti un pēdējā laikā arvien vairāk tajos parādās jautājumi, uz kuriem jāatbild izvēloties vairākus atbilžu punktus. Lai sekmīgi nokārtotu testu, ar paviršām zināšanām nepietiek un normāli tiem var sagatavoties, ja viss tiek izmēģināts un izprasts līdz galam. Par atbilžu nokačāšanu - man šķiet, ka Oracle ir pamatīgi piestrādājis, lai atbildes internetā nemētātos.

Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna

Gint, pieņemu, ka Oracle 7 laikos tas nebija vienīgais jautājums uz kuru vajadzēja atbildēt, lai kļūtu par Oracle Certified Profeessional :)

Nē, redzi, tas bija jautājums, ko teoreizējā listserverī/forumā vai kas nu toreiz bija pajautāja kāds frukts, kurš parakstījās kā OCP ieguvējs :)

 

Nu jā jādomā, ka visi testu provaideri vairāk vai mazāk cinās pret testu jautājumu noplūdēm, bet baidos, ka to 100% novērst ir diezgan bezcerīgi.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Parakstīties jau var arī kā pats velns :)

 

Par Oracle esmu lasījis, ka šie esot atņēmuši visas iepriekšējās sertifikācijas un nobanojuši uz mūžu par mēģinājumu ar telefonu uzņemt screenshot'us eksāmena laikā.

Salīdzinājumam - par mēģinājumu špikot bans ir uz 3 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

šīs zināšanas viennozīmīgi noder nākotnē, tai skaitā darba intervijās un testos!

 

Jā, tas viennozīmīgi tā ir. Ne tikai testos, bet arī praktiski. Tas laikam ir lielākais labums, ko esmu ieguvis no dažiem sertifikātiem, ko esmu nolicis.

 

Vai noliekot tos Java developer sertifikātus, tiešām juties kā Java master, kā viņi savā mājaslapā apgalvo, ka tas jau ir master līmenis?

 

Jā, bet tas ir master līmenis java pamatos.

 

Cits līmenis ir pašam uztaisīt savu programmēšanas valodu, kas kompilējas uz JVM baitkodiem. Vai rakstīt kodu priekš HotSpot virtuālās mašīnas.

 

Ir dzirdēts par vienu zēnu (UK), kas aiz neko darīt uzrakstīja pats savu JVM (iekš C). Un programmēšanas valodu autori visādās konferencēs ir redzēti kaudzēm. Tagad gandrīz katrs ar to nodarbojas. Es pats esmu sācis rakstīt kāda LISP dialekta (Scheme) apakškopas implementāciju iekš Scala. :pooh:

 

vienkārši atrod citu darba devēju, kas prot viņu novērtēt.

 

Tas bija sia BTG, kur es strādāju. Tad es aizgāju uz tādu E-pasaule, kur man jautāja, ko tad es gribu mainīt darbu. Kad es tā arī pateicu par tiem $80 (ka man tā nešķiet pārāk laba alga par visu to overtime, ko es brīvdienās strādāju) man teica, kas tas pats esot par daudz (!): "obično tam menše plaķit". Tas laikam krieviski to nozīmē, vai tad nē? Ar to arī viss beidzās. O jā, tad man bieži nācās prasīt naudu tramvaja biļetei saviem vecākiem, lai es varētu nokļūt uz darbu. :rolleyes:

 

Citur pasaulē tādi brīnumi nenotiek, tajos laikos, graduate developer (UK) ap 1k mēnesī dabūja. Un es tagad Anglijā pats varu sev nopirkt metro biļetīti un vēl pāri paliek. :pooh_go:

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Kad es tā arī pateicu par tiem $80 (ka man tā nešķiet pārāk laba alga par visu to overtime, ko es brīvdienās strādāju) man teica, kas tas pats esot par daudz (!): "obično tam menše plaķit". Tas laikam krieviski to nozīmē, vai tad nē? Ar to arī viss beidzās.

 

Līdz šim likās, ka Tev vienkārši ir principiāli iebildumi pret krievu valodu.

Tagad šķiet, ka Tu krievu valodu saproti aptuveni tikpat labi kā es ukraiņu ( nojaušu katra 3. vārda nozīmi ).

Tev kulturāli un draudzīgi piezīmēja, ka TUR esot cilvēku izmantotāji un citiem TUR (BTG) maksā vēl mazāk /Uzsvars uz vārdu "tam"/. Ne vārda par to, cik piedāvā E-pasaulē.

Viņi tev vispār kaut ko paši teica par savu piedāvāto atalgojumu vai arī uzreiz pēc šāda teikuma nobļāvies par okupantiem, iespļāvi ģīmī intervētājiem un aizmuki? :D

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

nē, bet es to sapratu kā piezīmi, ka man vajag diet aiz prieka, ka man dod vairāk nekā "tur parasti maksā". Tā tas droši vien bija domāts. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

MarisO un paturpinot tavu stāstu - tad tev piedāvāja tur strādāt, runājot tikai krievu valodā, tu pateici "nē, paldies" un necik ilgi pēc tam tev piedāvāja strādāt Anglijā? Pareizi? Anglijā ir citas algas, tas gan. Vēl, es nedomāju, ka nepieciešams taisīt savu programmēšanas valodu, ja var iztikt ar jau esošu, kuru, cik saprotu, izstrādājuši kompetenti pasaules līmeņa kompjūterzinātnieki? Es nezinu neko par tiem sertifikātiem, kuriem runā Gints Plivna, bet esmu iepazinies ar vielu, kas jāiemācās, lai noliktu to pašu SCJP 6! Tā viela ir pietiekami apjomīga un fundamentāla un ja to visu iemācās tiešām izcilā līmenī (vēršot uzmanību arī uz pilnīgu vielas izpratni), tad es par tādu kandidātu nešaubītos, ka vismaz Java valodu viņš pārvalda lieliski (sevišķi, ja nolicis eksāmenu uz vismaz 90% pareizām atbildēm). Jautājumus par Java valodu var izgudrot simtiem, āķīgus tai skaitā, tos nevar iemācīties no galvas, sevišķi, ja no kādiem 1000 jautājumiem dators tev automātiski atlasīs, teiksim, 100. Gribētos vairāk objektīvu informāciju, nevis tenkas! Man interesē arī, vai ir kāda vēl labāka izglītība tieši Java, ar to saistītās tehnoloģijās un web tehnoloģijās vai kādi prestižāki kursi un sertifikāti?

Link to comment
Share on other sites

Javeris: MIT bakalaura / maģistra kurss :D Pēc tā darba piedāvājumi būs labāki nekā ar kaut kādu SCJA / SCJP :)

Link to comment
Share on other sites

 

Tas bija sia BTG, kur es strādāju. Tad es aizgāju uz tādu E-pasaule, kur man jautāja, ko tad es gribu mainīt darbu. Kad es tā arī pateicu par tiem $80 (ka man tā nešķiet pārāk laba alga par visu to overtime, ko es brīvdienās strādāju) man teica, kas tas pats esot par daudz (!): "obično tam menše plaķit". Tas laikam krieviski to nozīmē, vai tad nē? Ar to arī viss beidzās. O jā, tad man bieži nācās prasīt naudu tramvaja biļetei saviem vecākiem, lai es varētu nokļūt uz darbu. :rolleyes:

 

 

Kad tad BTG ir maksājis 80$ mēnesī?!? :O droši vien dafiga sen atpakaļ ;) kad es sāku tur strādāt 1997 gadā, tad sākuma alga bija 300$, tā kā vai tik nebūs aizmirsusies viena nullīte beigās vai arī kāds cits cipars pirms 8? ;)

 

"obično tam menše plaķit" nozīmē to, ka Lācenei patikies :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...