Jump to content

Par pastiprinā'taju!


dex
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri! :) es te mazliet pārskatījos forumu,bet nekā sev vajadzīga neatradu,tapēc rakstu šo! :)

man te nejauši īpašumā nonāca 2 skandas! radiotehnika s-30b un lai viņas man vienkārši nemētātos pa māju izdomāju,ka varētu es viņas pieslēgt,bet tākā darīšanas ar audio nav bijušas domāju varbūt jūs varēsiet palīdzēt izvēlēties pastiprinātāju! vai vismaz pastāstīsiet ko un kaa jāmeklē! apskatījos,ka ir minēti Omi (8) un wati (30) bet tālāk skaidrības nav! :( un vel gribētu zināt vai var tagad iegādāties tādu pastiprinātāju lai vēlāk ja parādās vēlēšanās es iegādājos vel kādas skandas un pievienoju pie tā paša pastiprinātāja!

Link to comment
Share on other sites

Varu piedāvāt restaurētu tieši tavai jaudai piemērotu "Vintage" pastiprinātāju JVC A-X1, cena varētu būt ap 50Ls, bildes te , un tur arī restaurācijas apraksts.

Link to comment
Share on other sites

Te jau gandrīz anekdotiskais gadījums, kad sieva pie somiņas kažoku piepērk...:)

Diez vai S-30 ir tā akustika, kurai būtu jāpiemeklē pastiprinātājs. Pēc loģikas tā kā jāmeklē "radinieks" RRR U-101...:)

Bet, ja nopietni, krīzes laikā var jau darīt arī otrādi- nopirkt kaut cik pieklājīgu pastiprinātāju un pēc tam apgreidoties uz labāku akustiku.

Ja neapmierina Torņa piedāvājums, vari paskatīties kautko no manas kolekcijas:

http://foto.inbox.lv/janisf/Amplifier-receiver .

Link to comment
Share on other sites

Jānim arī labi pastiprinātāji, piekrītu :-)

 

 

Tu labāk pastāsti, kādēļ taisi savus visnotaļ interesantos apratūras remonta aprakstus tikai eksportam (English)?

Lai latvju bāleliņi- konkurenti nesaprot?...:)))

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Tu labāk pastāsti, kādēļ taisi savus visnotaļ interesantos apratūras remonta aprakstus tikai eksportam (English)?

Lai latvju bāleliņi- konkurenti nesaprot?...:)))

Tieši to pašu gribēju prasīt - kālab apraksti ir angliski?

P.S. nav jau tā ka nepotu angliski...

Labots - Pioneer X800
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc angliski? Tāpēc, ka 1) pats praktizējos rakstīt angliski. Nav jau tā ka nesanāk nemaz, bet parasti par elektroniku rakstīt nesanāk, īpaši - savām paša rokām sadarīto.

 

Un tagad padomāsim - iesitīs kāds Googles tantē vaicājumu - "How to repair broken signal meter?"

 

Kā jūs domājiet, cik rakstus no jūsu bloga atradīs, ja jūs rakstīsiet rumāņu valodā, lietuviski, ungāru valodā (tā gan ir elles valoda... pat somu valodu ir vieglāk saprast) vai ... latviski? Ko?

 

2) Un vēl, - ja nu kādreiz kāds vēlēsies no manis kaut ko nopirkt eBay vai kur vēl, tad es droši varu sūtīt tautu uz savu lapu pēc papildinformācijas.

Protams, ka uz komentāriem tur vai šeit, forumos, es atbildu latviski.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

man pārdošanas sadaļā sen mētājas labs Onkyo rx-7720 stereo resīveris ar pulti par Ls 50. būs gan jūtīgs radio, gan pastiprinātājs, gan tālvadība.

Link to comment
Share on other sites

tad vel jautajaums! ja es njemu piemeeram pastiprinaataaju ar šaadiem datiem 2x 50 W. 4-8 om., es nevaru kaiteejumu sataisiit savaam tumbaam? (tas tiiri zinaashanas peec)

Link to comment
Share on other sites

tad vel jautajaums! ja es njemu piemeeram pastiprinaataaju ar šaadiem datiem 2x 50 W. 4-8 om., es nevaru kaiteejumu sataisiit savaam tumbaam? (tas tiiri zinaashanas peec)

Nē! (Nu ja protams tu mūziku neklausīsies ar Volume ručku uzgriestu līdz galam).

Tas pat ir vajadzīgs (Dinamikai) lai pastiprinātājs reāli būtu jaudīgāks par skandām.

Cita lieta kad S-30B nominālā jauda ir 10 - 15W un 50W stipreklis ir neliels "overkills".

Link to comment
Share on other sites

2x2W mikrene no dator tumbām ar min THD 0.5% pie 0.1W un 10% pie 2W. Jā skan labi noteikti :jester:

Link to comment
Share on other sites

nu nez - tad labāk uz viena irfp 9240 savāc A klases pastūzi - tam būs pie 2W izejā o.9 % THD. toties tīra A klase ar labām harmonikām :D :D

Pats nesen tādu spicē pasimulēju, grasos ko tādu uzcept - tikai uz cita traņa un ar izejas jaudu ap 6W-7W pie 1% THD.

 

Tas tavs pat nav jādzird, lai saprastu , ka garām .

 

fr.jpg

 

tādu, bet nu ja par tēmu - tad s30 derēs jebkas, bet kā jau tieca, dārgu šīm nevajag....

Link to comment
Share on other sites

Uz kādu trani taisies būvēt? Kad būsi izeksperimentējis, iemet shēmu. Moš pavilkšos uz eksperimentam. Ja sapratu pareizi, tavā shēmā dotajam pastūzim ir 20V barošana?

Link to comment
Share on other sites

šitam 24V. Bet tur galvenais izmaksu avots ir baroklis - to vajag neadekvāti lielu :D Miera strāva ap 1.5A @ 24V un ja divi kanāli tad x2 un vajag rezervi lai nekarst. Es jau ar viņu eksperimenta pēc taisu. Traņi jau kādu laiku ir no Amerikas IXTH6N50D2 (100v @2,2A) , vēl tikai radiatoram vajag aizbraukt pakaļ uz Ogri...nu vēl jaudas rezistori jāatrod. Un šiem bajag augstas jūtības skaļruņus - ala krievu papīrniekus...tīri just for fun.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

domāju, ka baigi laba - pāri 93 jau nu vajadzētu būt..ja ne ap sotaku...

 

paskatījos - 112 db, tapēc jau tās ar4W lampinieku skanēja tik pat skaļi cik s 90 :D

 

tādas būtu īstais pāris..tik man tik lielām vairs nav vietas :on_the_quiet2:

Link to comment
Share on other sites

gan jau elfas forumā var sarunāt kādu vietā vai vismaz lai saremontē...

Link to comment
Share on other sites

Sibfonijas tumbām derēs pīkstulis kautvai no S-30. Cita lieta kad bez nopietnas pārbūves tās skandas nav nekas labs...

 

Nesi dzirdeejis - nerunaa. Ok? :crazy_pilot:

Dzirdējis ko? Ķīniešu plastmasas gabalu, esmu dzirdējis pietiekami vairs negribu.

Bez tam tev jau osscars paskaidroja par jaudām un par Total Harmonic Distortion procentiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

 Kopsh kura laika simfonijas akustikām ir 112db jūtība? Cik tos krāmus atminos redzējis... 

 

 

 

 

Pat klipsch ruporu sistēmas tik augstu nevelk... un salīdzināt toas ar simfoniju... nu jā... simfonijai vienīgais kas bija ciešams, tas bija 6gd-2 un viss... tiesa gan, ko tajos laikos labāku varēja vēlēties...agrāk arī žigulis skaitījās mašīna...

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

http://oldradio.oneg...TICLES/simf.htm

 

Эти АС не идеально сбалансированы, но улучшить их без огромного опыта нельзя, потому что лобовые укреления и пропитки не опасны для современных АС, которые всё равно не играют, а для старинной модели могут убить достоинства.

Тут важен принцип "не навреди".

:-)

 

un vispār, man šī biedra viedoklis ir tuvs:

 

Симфония и ее колонки достаточно гармоничная, в своем стиле, вещь.

Если вы принимаете ТАКОЙ звук и ТАКОЙ вид, значит есть шанс в будущем

что-либо улучшить, но четко понимая что и как.
Иначе лучше ничего

не трогать, оставить как есть. До понимания.
Делали ее отнюдь не дураки. Помните об этом.

 

Если этот стиль и звук не ваш, значит не о чем и беспокоиться.

 

Прозвучавшие советы обклеить всякой фигней колонки, поменять

переменники etc.. это пустые общие слова, которые не несут

никакой пользы, а скорее вред, в случае, если последовать этим

советам. Очевидно, что автор их сам ничего подобного не делал.

 

Что действительно можно сделать и это не сложно - сразу же поменять селеновый выпрямитель БП, вероятно и электролиты там же. Отключить

цепи тонкомпенсации и поставить отключаемый байпас на темброблок. Сделать отключаемой цепь ООС, сделать переключение пентод-триод.

 

Все перечисленные изменения в УМ приведут в сумме к весьма

забавному результату. Но судя по самой постановке вопросов -

можно ли получить "музыкальный звук", владельцы сами не понимают

что это такое и нужны ли им эти изменения. Т.е. сначала надо походить на концерты, послушать живой звук, хоть у музыкантов в преходе метро. Выработать вкус, далее уже не понадобится спрашивать как сделать

"музыкальный звук" у древней ламповой радиолы с бумажными динамиками,

у которой он просто по определению не может быть не музыкальным
wink.gif

 

Естественно все написанное IMHO, мне лампы нравятся. Моему другу,

который музыкально очень неплохо образован - нет. У него кевларовые

диффузоры в дорогих колонках и каменные усилители за десятки k$.

Так что решайте сами, никто за вас этого не сделает...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

BTW, cik Simfonijas tumbām varētu būt jutība?

Neko daudz pāri 90 dB. "Vidus" kakains, ar subharmonikām. Kaste nohalturēta, rezonatori nedarbojas pareizi. 1. kārtas filtri, dzelzs serde, pretēji slēgti elektrolītkondensatori. Vārdu sakot - nenopietns produkts. Pīkstuļu gan netrūkst. Vajag?

Link to comment
Share on other sites

Ne vienmēr iegūglējot tumbas uz lielāko ceņņiku, tās dotajam indivīdam ir labākās. Man piemēram reizes 3 lētākas Tannoy liekas ka skan labāk par Utopia (cik nu pāris reizes esmu tādas dzirdējis LasVegasas CESā).

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Diemžēl cilvēki nevēlas atcerēties veco, labo aksiomu: mazas akustikas - mazas problēmas, lielas akustikas - lielas problēmas. Turklāt lai šīs mantas, kuras maksā 40 kilotonnas latu skanētu, nāksies piepirkt tehniku par vēl tikpat lielu ciparu. Kaut kādus normālus Krell, Mark Levinson stiprekļus, Wadia CD atskaņotāju, Nordost kabeļus, utt. Un vēl arī telpu kurā to visu vajadzēs ne to mazāko, utt. Pilns komplekts visa kā. Bet par to ir grūti pārliecināt. Cilvēki netic, ka var iegūt labu skaņu par 50 kilotonnām lašu, paņemot neskatoties to ko pārdevējs iesaka, un var arī domājot ar galvu, savākt tikpat labu skaņu par tūkstošiem pieciem vai desmit. Nu un Utopijas vispār ir klīniska manta, līdzīgi kā Wilson Audio brīnumi.

Link to comment
Share on other sites

Nu es to linku iemetu vairāk dēļ tā, lai tie kas ir dzirdējuši tikai par lētajiem datorgrabuļiem un radiotehnikas ražojumiem, apjaustu ka pastāv arī kaut kas tāds. Protams, diez vai vispār kāds Latvijā ir gatavs tos brīnumus pirkt, un droši vien nav nekādas vajadzības. Ir nopērkams lērums akustikas cenās 200-500 latu par pāri, kas skan ļoti OK, vienīgi Latvijā arī šādas akustikas tirgo pārsvarā šauri specializētās bodēs un domāju, ka liela daļa no šejieniešiem nekad neko tādu nav nedz redzējuši nedz arī dzidējuši.

Link to comment
Share on other sites

liela daļa no šejieniešiem nekad neko tādu nav nedz redzējuši nedz arī dzidējuši......

 

......iznjemot ivo, kursj ir gan Redzeejis gan Dzideejis.......

Link to comment
Share on other sites

nez, ivo tās simfonijas maz ir dzirdējis, jeb vienīgā pieredze ar "normālajām" tumbām ir tās grand utopia ?

Link to comment
Share on other sites

interesanti, kādas tumbas Grimbart uzskata par etaloniem vai normālām ?

Nu nav tādu "absolūto tumbu" jeb etalonu. "Simfonijas" kaste ir ražota pēc viena principa - iespējami lētāk, upurējot kvalitāti. Piedevām - racionalizācija, kad tehnologs izrādās muļķis, jo strādnieks, redziet, atradis, kā to vai citu operāciju vienkāršot, vai vispār atmest. Apniks skaitīt, kadas aplamības minētajā produktā pieļautas. Minēšu tikai vienu - kastē, kas gan izskatās pēc vienkāršas slēgtās kastes, jābūt diviem rezonatoriem. Lielākais no tiem skaņojams uz skaļruņa rezonanses pīķi. Šajā vietā AFR rodas kritums, un veidojas divi jauni "kūkumi". Otrs rezonators skaņojams uz augstāko no tiem. Efekts analoģisks. Tiek viena liela kūkuma vietā iegūti trīs mazāki, mazāka arī kopīgā AFR nevienmērība zemajā galā. Rezonatoriem jābūt atsevišķiem tilpumiem, kuru rezonansi nosaka cauruma (kas to savieno ar kopīgo, lielo kastes tilpumu) diametrs un biezums (viens no tiem tāpēc sabiezināts ar saplākšņa uzliku). Reālā kastē, kas nākusi no konveijera, ne tikai nav pienācīgi noblīvēts kastes mugurdēlis, kas norobežo šīs kameras, bet arī bieži vien "aizmirsta" vertikālā starpsiena, kam tās jāatdala. Divu tilpumu vietā tagad ir viens (ar 2 dažādiem caurumiem). Horizontālais panelis kalpo vien par plauktiņu primitīvajam filtram, un visas pareizās rezonanses ir "pie pakaļas" Visa šī konstrukcija no plāna splākšņa neglābjami grab. Slāpējošais materiāls (vate) nav noskausts vienīgi podiņā, kas sedz midrange.

Protams, arī šo nenopietno produktu var uzlabot, bet - vai ir vērts?Ja nopietni - kaut kur der wūfers 6ГД-2 un, varbūt, vēl pīkstulis un iepriekš minētais plastmasas pods. Pārējais jāgādā un jātaisa no jauna.

Labots - Grimbart
Link to comment
Share on other sites

Kaut kādā izstādē kluasīties skandas nav tas labākais varinats, kā par tām gūt priekšstatu (tas par to CESu un Utopijām).

Latvjā gan jau kāds tās ir iepircis, jo Unisonā vienbrīd bija.

Link to comment
Share on other sites

Kaadi buutu ju ieteikumi prieksjstata par skandaam guusjanai ? Palasiit aprakstu vai izlasiit tehniskos parametrus ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...