Jump to content

Kādu DSLR izvēlēties?


E m a i L *
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Zinu, ka šeit uzturas arī daudzi spoguļkameru lietotāji, tāpēc arī vēršos šeit..

Ikdienā līdz šim tika lietota kompaktkamera Olympus FE-200,un nonāci pie secinājuma, ka tā bieži netiek staipīta līdzi, un ja arī tiek, tad bildēm jābūt ar salīdzinoši augstu kvalitāti.

Uz doto brīdi esmu izskatījis lielāko daļu DSLR piedāvājumu, bet pie gala rezultāta nespēju nonākt, jo man neko neizsaka kautkādi ''ISO'' utml..

Palasot Foto forumus arī gudrās nepaliksi, jo viņi ir iedalījušies grupās canonisti, nikonisti, samsungisti utt., un iesaka katrs sev tuvāko brendu, kaut arī neko citu nav turējušī rokās.

Plaša izvēle ir šajā interneta veikalā un cenas arī salīdzinoši saldākas, nekā citur.

Varbūt varat kautko ieteikt no šī interneta veikala (1,2 lapa)?

Ir iespējams kautkur Rīgā patestēt vairāku brendu spoguļkameras?

Budžets ~320Ls, neskatot atmiņas karti, statīvu un tādas lietas.

 

Paldies! ;)

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

Vispirms budžetu studijā, ja ne meklē -te pat 100x atrunāts.

parasti komplektā ar dslr ņem zipeni un statīvu + somu kur visu salikt. es jau toč 5x esmu par šo stāstījis un citi ar.

Varbūt tev nevajag dslr ?

Link to comment
Share on other sites

Ikdienā līdz šim tika lietota kompaktkamera Olympus FE-200,un nonāci pie secinājuma, ka tā bieži netiek staipīta līdzi

Spoguļkameru nēsāt līdzi ir vēl grūtāk.

Varbūt palieto kādu laiciņu savu esošo aparātu, lai varētu skaidri pateikt, kuras lietas vajag uzlabot?

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

Budžets minēts.

Citos topikos notiek atrunāšana no DSLR pirkšanas.

Uzskatu, ka spoguļkameras mūsdienas ir salīzinoši kvalitatīvākas, nekā ziepes. Izmēram nav nozīmes.

 

Spoguļkameru nēsāt līdzi ir vēl grūtāk.

Varbūt palieto kādu laiciņu savu esošo aparātu, lai varētu skaidri pateikt, kuras lietas vajag uzlabot?

 

Kamera jau ir lietota 2/3 gadus. Visus settingus u.c. lietas esmu apguvis, taču maksimālā kvalitāte mani neapmierina. Ļoti daudz izplūdušas bildes un acīm tīkamas bildes ir uz kādiem 15-25%.

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

u sorry. neredzēju piķi. Bet nu tas ir par maz... ja nu vienīgi kaut kas no lietota.

Mans viedoklis - vai nu ņem advancēto ziepi vai vidēja līmeņa DSLR. sākuma līmeņa dslr ir pāris lietas kas man kretinē - mazas pamatā un nav hot keyi iznesti - bet visu laiku pa menu jārokas lai ko pamainītu - ir reizes kad tas aizņem sekundes un vērtīgais kadrs pagājis...

Link to comment
Share on other sites

Kvalitatīvāk jau ir,bet smagāk un pret lietotāju prasīgāk arī ir.

Es personīgi ieteiktu skatīties kādu EVIL (electronic viewfinder,interchangable lens) kameru,piemēram Sony NEX,Panasonic G/GH,Olympus PEN,Samsung NX vai ko tādu.

Stiklus varēs mainīt,kvalitāte būs faktiski tāda pati kā spogulim,bet svērs mazāk un būs normālāks AF filmējot.

Link to comment
Share on other sites

nu ar šīm modernajām neiekļausies 3 simtos.....plus vēl kaut kādi verķi būs jāpērk 100% , kuri nav komplektā...

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

tolx

Paldies, izskatīšos arī šīs klases kameras.

-----------------------------------------------

 

Skatos, ka tagad iznāk arī daudzas mid-dslr par salīdzinoši zemām cenām aka 800$.

Vai tās patiešām ir manāmi atšķirīgākas no beginner kamerām?

Un ar ko tad viņas atšķiras? Kas viņām tiek uzlabots?

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

galvenais ir lietošanas ērtums. tas ir 100%. bet redz tas jau ir 400Ls par ruympi + vēl pārējo visu vajadzēs. Ja visu laiku staigāsi ar kitu vulgaris - tad pērc kaut iesācēju līmeni. Pareizi jau saka, vispirms pašam jāsaprot ko gribas. Makro, tele, portretus ut.t. katram savs novirziens +- ....Mans viedoklis, ko negribu uzspiest vai kā tā, bet ja domā visu laiku ar kit stiklu bildēt - spogulis nav vajadzīgs..tad jau labāk Tolx ieteiktie hibrīdi vai advancētais ziepis.

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

Ar kitu tiks bildēts tikmēr, kamēr tiks pilnībā izpētītas kameras funkcijas, pēctam tikai notiks domāšanu, kas no tā visa ir tuvāks sirdij..

Ir kādi ieteikumi no topikā minētā linka?

Un vai ir iespējams kautkur Rīgā iztestēt brendus?

Link to comment
Share on other sites

elkorā :) un ja nepatiks, tad varēsi pārdot ar mīnusiem....jeb arī būs topiks kur pa 15 ls nopirkt lētu un labu statīvu un tādā garā....

Es negribu baidīt bet ātri sapratīsi ka vajag:

 

+- sakarīgu statīvu 70 un uz aukšu Ls;

 

rezerves baču - vēl lati vai desmiti ja negribi švako ķīnieti;

 

pulti;

 

somu kaut cik normālu - atkal 30Ls...

 

tad sapratīsi ka pasākumus bez zipenes nevar sabildēt...

 

vēl savs 100Ls...

Link to comment
Share on other sites

Normāls objektīvs, kuram kvalitāte sāk būtiski atšķirties no ziepja, maksā no 200Ls.

 

Līdz ar to atlikušie 100Ls par maz priekš spogulenes. Ņemt pašu lētāko spoguli arī nav ieteicams.

 

Ja tik tiešām ir vēlme iesoļot par mazākām naudām spoguļkameru klubā, tad skaties uz lietotiem variantiem. Šad tad iznirst kāds labs piedāvājums.

 

Ja gribas jaunu komplektu (zibenis, papildus aķi, objektīvs, kamera), tad vismaz 500-600Ls jāatlicina. Nav īpaši nozīmes vai Canon, Nikon vai cita firma.

Link to comment
Share on other sites

Rezerves bateriju nevajag, ja nav ieraduma bildēt simtus bilžu vienā dienā.

Link to comment
Share on other sites

VIL, kā kuram. Es pat ziepju laikos nēsāju vismaz 2-3 rezerves aķus.

Link to comment
Share on other sites

jā, bet reizēm beidzas visnepiemērotākajā mirklī un ne visi ir tādi pedanti lai regulāri čekotu , kad jālādē. tas iz pieredzes...un turklāt tā nav dārgākā papildus detaļa :D

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

osscar

 

Saprotama lieta..

Bet katrā ziņā šīs augstāk minētās lietas nav absolūti obligātas. Tad kad būs kāda skaidrība, kā vispār bildēt ar DSLR, tad arī pamazām tiks iepirktas šīs lietas.

Tagad uz doto brīdi aktuāla ir pašas kameras izvēle. Laikam ejot tiks iegūti arī papildus līdzekļi, pa kuriem nopirkt visādas papildus fīčas.

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

Email

 

Es gan nepiekristu. Man starta variants bija Canon 450D + Sigma 17-70mm. Un pēc pieredzes pat tagad būtu rīkojies tāpat, izvērtējot aktuālos piedāvājumus.

 

Katrai kamerai savi knifi. Piemēram, toreiz 450D bija pirmā kamera ar Live-View, ko ļoti aktīvi izmantoju macro bildēšanai. Tagad jau vairumam kameru šī fīča iekļauta. Citām tagad ir HD fillmēšana. Bet tas viss ir tikai ērtībai. Svarīgāk ir nopirkt labu objektīvu, lai varētu tiešām iegūt rezultātu un baudīt kvalitatīvas bildes.

Link to comment
Share on other sites

es pirmo paņēmu ar kitu - pec tam kitu pa kapeikām aizlaidu...būtu uzreiz bodiju + labāku aftermarket stiklu ņēmis. otrreiz tā arī darīju - cits mācās no savām kļūdām, bet var arī no citu mācīties...bet nu cits arī ar kitu būs 100% apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

Tam pašam 450D nav ne vainas.. vienkārši skatos - varbūt par to pašu cenu ir pieejams kautkas jaunāks & labaks.

Tagad jau iznāk visādas uber kameras ar HD recording un 30x zoom standartā, par zemām cenām no populāriem brendiem.

 

osscar

 

Ir izdevīgāk paņemt piem. Nikon D3000 body un atsevišķi piepirkt lēcu caur ebay vai tepat LV pa 100Ls? Vai Canon EOS 1000D EF-S 18-55 IS KIT ? Cenu +- vienāda.

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

pa 100Ls nevar sakarīgu lēcu dabūt , izņemot fiksu. Nikon 3000 liekas derēja tikai stikli ar motoru objektīvā, kas sadārdzina to prieku + sašaurina iespējamo stiklu loku.

Link to comment
Share on other sites

ebajā starp citu jaunie objektīvi maksā tikpat dārgi kā pie mums, turklāt bez garantijas. Tur tikai vecos 20-50 gadīgus var atrast.

Link to comment
Share on other sites

Mans subjektīvais viedoklis - nekad neiepazīsi spoguļkameras iespējas ar kit stiklu un bez zibspuldzes...

Pats pirms diviem gadiem biju tik naivs un cerēju, ka nopirkšu spoguli ar kitīgo stiklu un nu bliezīšu skaistas bildes...

Nepagāja ne mēnesis, ka iepirku citu stiklu, zibspuldzi, divas somas, atmiņas karti. u.t.t.

No sākotnējiem 360Ls (body+kit) mēneša laikā izauga līdz gandrīz 1000Ls - ņemot vērā, ka nepirku Sony ražojumus, bet gan lētākus - Sigmas ražojumus...

Par ko bija stāsts...? Ja Tev nav 600Ls vai vairāk, tad uz spoguli nevajag skatīties - nekāda bauda nebūs...

 

A ja nopietni - es ieteiktu skatīties uz aparātiem, kuriem ir lētākas daļas - tas būtu body ar iebūvētu motoru un stabilizatoru, jo tiem lētāki stikli... ņemtu populāru marku - Canon vai Nikon - tiem lietotas daļas var nopirkt plašā piedāvājumā...

Link to comment
Share on other sites

Autor!

Nenolaid degunu.

Tev ir 300 Ls? Apsveicami. Iesaku katru dienu saakt ar ss.lv chekoshanu un LIETOTU kameru meklejumiem. Ok, ss.lv nav ta labaka vieta, cheko fotoblog.lv forumu un fotosiena.lv forumu.

ssaa nesen bija 1000D ar 18-55 IS kitu - nepavisam ne slikts objektiivs, ass, ar stabilizaciju - par 220 Ls. Talak samekle kadu zibspuldzi, reti, bet var dabuut 430 EX par 80-100 ls. tas sakumam.

Nakamais pirkums - 50/1.8 stikls. ja naudas vairaak - 85/1.8 ir labaks variants portretiem, ari akdai ainavai.

talak jau sakas izvirshana - 10-20, 70-200, 14/2.8, 24/1.4, 16-35/2.8...

 

bet taisniiba ir - spogulis ir bezgaliiga naudas tereshanas iespeeja. pasham ari bija komplekts pari par shtuku no lietotiem aparatiem, kad sapratu, ka tas viss mani tikai bremzee...

Link to comment
Share on other sites

versatile, nezūma objektīvi iesācējam ir galīgi nevietā :) Būs ļoti ļoti grūti pierast.

 

Labāks paņemt kādu sakarīgu universālo. Pēc gada vai diviem izkristalizēsies vēlmes vai pietiks ar to pašu.

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

A ja nopietni - es ieteiktu skatīties uz aparātiem, kuriem ir lētākas daļas - tas būtu body ar iebūvētu motoru un stabilizatoru, jo tiem lētāki stikli... ņemtu populāru marku - Canon vai Nikon - tiem lietotas daļas var nopirkt plašā piedāvājumā...

 

Nu tieši tāpēc es prasu, uz kādu modeļiem man konkrētāk skatīties.

Frāze ''iebūvēts motors un stabilizators'' man absolūti uz doto brīdi neko neizsaka.

 

versatile

Paldies. Ņemšu vērā.

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

za to ātri iemācīsies diskrēti pārvietoties pasākumos un pielīst kur vajag :D tas par fiksu !

Link to comment
Share on other sites

mhh.... iesaku izlasīt tad arī kādu rakstu par spoguļkamerām un objektīviem kā tādiem,būs skaidrāks,kas ir kas. dpreview.com šķiet bija dslr buyers guide.

Link to comment
Share on other sites

tev tak teicu - nikoniem dažiem nav motora ķermenī un tad jāpērk objektīvi ar motoru, kurš to groza....pārējiem ražotājiem pamatā ir motors ķermenī - tad var likt objektīvus ar motoru objektīvā vai bez tā , tādā gadījumā ar kardāna piedziņu ķermeņa motors groza zobratus objektīvā :D učis student.

Link to comment
Share on other sites

nuu... Canon by default motors ir objektīvā,nekad kardāns nav bijis...

bet vispār jau,pamazām tomēr notiek pāreja uz iebūvētajiem motoriem - ātrāk un klusāk.

Link to comment
Share on other sites

versatile, nezūma objektīvi iesācējam ir galīgi nevietā :) Būs ļoti ļoti grūti pierast.

 

 

ņifiga. lai būtu grūti pierast, tas pats 50/1.8 iesācēju, piekrārt, pieradinās pie salīdzinoši ok optikas kvalitātes, otrkārt, iemācīs domāt, nevis bezjēgā zūma riņķi grozīt.

 

Autor, nesajauc tikai canona 18-55/3.5-5.6 ar 18-55/3.5-5.6 IS stiklu - pirmais ir meesls, otrais par savu naduu neparspejams. nupat par 35ls nopirku taadu.

Link to comment
Share on other sites

kā jau viss dzīvē - kas vairāk sver - tas vairāk der :D attiecināms uz visu, nu varbūt uz zaķiem nē :D

 

jā cena, gaišums, ātrums....sarkanā, vai zelta maliņa :keep_order:

Link to comment
Share on other sites

eee... :mrgreen: vispirms jau piemērots objektīvs vajadzībām,pēc tam pārējais.

Cena,jā,ir rādītājs,bet jālasa arī review,jo bieži vien kaut kas stipri dārgs nav nemaz tik labs.

Link to comment
Share on other sites

he, par nezuuma stikliem runajot - kad biju ļotenes bildēt -

- satiku chomakus un shie prasa lai nobildeeju - nu, ok, lai buutu... un desoju metrus 20-30 talak :D jo man uz 1,6 kropa 135mm stikls virsuu - a shie bljauj, ee, ko tik taalu, lai mus ari redz :D
Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

Nu tad varat ieteikt arī kādu body 250Ls robežās ar iebūvētu stabilizatoru, motoru, live view un citām noderīgām lietām? :>

Link to comment
Share on other sites

Pirmais un galvenais ir gaišums un universāliem objektīviem tie cipari var stipri variēt.

Otrais faktors, kas ietekmē - ir fokusēšanās ātrums un precizitāte. Diemžēl to tikai var reālos testos redzēt.

Kā atšķirt labu objektīvu no slikta objektīva? Cena?

Link to comment
Share on other sites

Going forward...

 

Kā atšķirt labu objektīvu no slikta objektīva? Cena?

 

 

pirmkaart, vajadziibas. s te taa iisi - bildesi daudz portretus - garaaks un gaishaaks stikls

bildesi daudz telpaas - plataaks un gaishaaks

bildesi daudz aaraa, vasaraa, pludmalee kugjus - ljoti garsh un poh par gaishumu

bildesi kukainjus - macro

bildesi sportu - gaishs un ar atru AF

 

bet jaa. canonam raditajs ir burts L stikla nosaukumaa, sigmai - EX.

mans slapjo sapnju komplekts uz full frame kameras - 16-35/2.8 L ~1000ls, 24/1.4 L ~900ls, 50/1.2 L ~1000ls, 85/1.8 ~250ls, 135/2 L ~700ls, 200/2.8 L ~550ls - domu saprati? :)

ljoooti labs iesaceja komplekts uz 1.6 crop - sigma 10-20 ~250ls, 18-55 IS ~45ls, 50/1.8 ~60Ls, 85/1.8 ~250ls, 70-200/4 L ~400ls

Link to comment
Share on other sites

es jau zināju ko rūdītais pentaxists / pārbēdžejs ieteiks! :mrgreen: Kā jau teica, brendam nav nozīmes ja vien nedomnā baigi upgreidu taiisīt - tad canon vai nikon.

Link to comment
Share on other sites

E m a i L *

Versatile

 

Respect! :hi:

 

osscar

 

Ļoti plašs jēdziens Canon vai Nikon - iekšas diezgan stipri atšķirīgas. :/

Labots - E m a i L *
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...