Jump to content

Kompakta spoguļkamera iesācējam


Alfits
 Share

Recommended Posts

Ir doma nopirkt spoguļkameru kompaktā izmērā lai ceļojumos gabarīti nebūtu traucēklis. Iepriekšējā pieredze ir tikai ar digitāliem ziepju traukiem, bet salīdzinot kvalitāti sapratu kad ir tomēr nozīme aparātā. Kopā ar objektīvu esmu paredzējis iztērēt +/- 400 Ls. Galvenais lai ērta un vienkārša vadība jo citi ģimenes locekļi ar gribēs knipsēt. Par objektīviem runājot dzirdēju kad autofokuss ir noteicošais kas iesācējam vajadzīgs, vai tā ir, nezinu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Apzīmējumi "kompakts" un "spoguļkamera" viens otru izslēdz. Bet ja vēlies iesācēja spoguleni, iesaku šito:

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkx/

 

Šekur dubultkits (body +18-55mm +50-200mm stikli) + somiņa +atmiņas karte 419 Ls

 

Cerams ka zvērinātie Canonisti un Nikonisti mani ar cepurēm nenomētās, bet šie 2 grandiem diemžēl par šo cenu nav līdzvērtīga piedāvājuma. Pats, kā Pentax lietotājs, varu droši apgalvot ka šī ražotāja spogulenes ir OK.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Spoguļkamera nebūs kompakta un viegla - pats body vien jau ap 500-600g sver (dārgās kameras sver vēl vairāk - ap 900g un pat 1.3kg). Vēl klāt pamatīga baterija, objektīvs. Kopā vismaz 1kg. Ja vēl ir kārtīgs objektīvs, grips, zibspuldze, tad kopmasa ir trīstik liela.

 

Arī īsti taisnība nebūs, ka kvalitāte ir aparātā. DSLR attēla kvalitāti ļoti iespaido izvēlētā optika.

 

Ja ir vēlme pamāžoties, tad maza kamera ir Olympus E-420. Olympusam gan ir daži specifiski mīnusiņi, bet šķiet ka tos tev šobrīd būs grūti izprast. Oly arī taisa nesliktus kit (līdzi nākošos) objektīvus. Te gan daudzi nemīl Oly, bet ja izmērs noteicošais...

Link to comment
Share on other sites

Ir jau vēl jaunie standarti, kas nodrošina spogulenes fīčas - maināmi stikli, liela un laba matrica u.c., tajā pašā laikā piedāvājot krietni mazākus izmērus - pameklē pēc atslēgas vērdiem "micro four thirds" un "olympus PEN".

http://www.olympus.lv/consumer/21693.htm

 

Tiesa gan, pagaidām vēl padārgas tās tehnoloģijas + stiklu piedāvājums ierobežots.

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, ja jau sakāt kad sogulene ar kompaktumu nesavienojamas lietas tad kād aparāts būtu optimālākais manā gadījumā. Skatoties kādu pasākumu kurš sabildēts ar dažādiem aparātiem kvalitāte izsaka visu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja skatās uz PENi, tad jāņem E-PL1 ar kit, tas būs ap 345Ls.

 

Atšķirībā no E-P1 ir zibenis un vēl šādi tādi uzlabojumi. Savukārt E-P2 ir drausmīgi dārgs.

 

Mans apskats par E-P2

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/128970-raksts-olympus-pen-e-p2/

Link to comment
Share on other sites

Ai nu nevajag jau svaru pārspīlēt, lietotājam vulgaris tas bačas grips 100 gadus nav vajadzīgs. Ir salīdzinoši mazi spogulīši arī, piemēram 1000D klāt sigmu 17-70mm un būs oki doki.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau par Lumixiem runājam, tad tur jāskatās uz LX sērijas kamerām - tām būs vislabākā attēla kvalitāte, domāju ka daudz nekļūdīšos, ja teikšu ka labākā visā kompaktkameru klasē (izņemot Leica un vēl dažus ne-lētus modeļus).

Tātad meklē Panasonic Lumix DMC-LX3 vai jauno LX5 un būs Tev labas bildes un kompakta kamera.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Skatoties LX5 sample galeriju es nepavisam neteiktu, ka bildes būtu labas priekš tādas cenas.

Pie lieliem ISO bildes ir izplūdušas un graudainas, praktiski nekas nav saprotams.

 

FZ100 bildes izskatās krietni labāk. Zooms izskatās superīgi. Krāsas super. Pie lielajiem ISO arī nekas dižss, bet manuprat mazaks grauds ir neka LX5.

 

Alfit izdomā, kas Tev ir galvenais kamerā, kam tiks izmantota utt.

 

Ja gribas ko kompaktu un labu es jau ieteiktu Canon G11, vai pagaidītu līdz G12 ( tik jams laikam būs krietni dārgāks par G11 )

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

labākā visā kompaktkameru klasē (izņemot Leica un vēl dažus ne-lētus modeļus).

 

Man bija Leica D-Lux 3. Tā kā esmu ex-īpašnieks, tad varu pateikti, ka nekas īpašs nebija. Vispār to jau teicu vēl kad biju īpašnieks. Karoč salīdzinot ar to pašu Panasonic (no kura Leica ņem bodijus saviem ziepjiem), protams, bija labāka optika un sakarīgāks menu. Bilžu kvalitāte par vairāk kā 2x lielāko cenu nebija 2x labāka. Vien bonuss gan bija Leicai - ļoti smukas un pareizas krāsas, nevis kā Samsungam, kur liekas, ka esi mangas sabildējis. Jebkurā gadījumā nevienam nerekomendēju Leica digitālos ziepiniekus! Ja var pacelt kaut kādus M8 vai M9, tad uz priekšu. M8 aptaustīju, kad pirms dažiem gadiem biju Ķelnē. Sehr gut!

 

Totāls offtopiks izdevās!

Link to comment
Share on other sites

versatile

Canon G seerija, Canon S90, Canon S95.

spogulene ir meemaas shausmas. Universaalie stikli parasti suudiigi, labie daargi un smagi. >2kg komplekts uz kakla/rokaa dienas garumaa, un nakamaja diena roka (ok, mana netreneetaa, bet tomer) izmetama. terinji par zibenem, aksesuariem, utt. nafig. pat minimala komplektaacijaa es vairs zem 1kg nevaru ieliist - 300D, kits, kaut kaads MF telestikls.

Ideals komplekts - labs advanceets ziepis, kaut kaads atstarotaajs, varbuut kaut kada areja zibene...

 

paskati vel sony jaunumus, kas bez spogulja... arii samera kompakti.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

ja es būtu tavā vietā - ņemtu olympus PEN + zibspuldzi. Nav tik liela kā spoguļkamera , bet ir ar maināmu optiku un visām citām cackām turklāt ar labu attēla kvalitāti un arī ielien tavā cenas diapazonā. Visas "superzoom" kameras - uz tāda grābekļa es pats esmu nolēmis vairāk nekāpt...

Link to comment
Share on other sites

Autor, bet Tu papēti arī to FZ100, ko ieteicu. Tas ir mazliet kaut kas vairāk par pliku kompaktkameru. Izmērs, protams, vairs nebūs gluži kabatas, bet to atsver zoom un bilžu kvalitāte.

Pats lietoju FZ38, bet ja vien būtu iespēja, pie pirmās iespējas paņemtu FZ100.

 

Nu kaut kas uz to pusi būtu. Galvenie mani parametri attēla kvalitāte, izmērs un lietošana būtu. bet runājot par tiem superzūmiem ir kas saka kad nesasienies.

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

Arguments vietā, es jau izpīpēšu kas un kā, bet vai mani mājinieki tiks ar to galā? negribas jau katru reizi stāstīt un mācīt kura poga jāspiež.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Vai tikai tas nebiji Tu, kurš grasījās mājiniekus mocīt ar spoguļkameru :D

 

Šis aparāts būs krietni vienkāršāk apgūstams. Ne par matu nebūs sarežģītāks par PEN vai Canon G sēriju.

Piekam iesākumam Tev ideāli derēs arī Inteliģentais Automātiskais režīms, kas ļauj uzņemt tāpat kā ar jebkuru ziepi un kompaktkameru automātiskajos režīmos. Pamazām sapratīsi, kur ko iestatīt ar roku.

 

Bija tāda doma, bet nu labi tas kas labi beidzas. Man tad vēl jautājums par iegādi, Ebay šo pašu verķi var nopirkt pat līdz 100 Ls lētāk. Ir jēga riskēt vai tomēr pirkt Latvijā?

Link to comment
Share on other sites

Nez vai Tev izdosies pierunāt pārdevēju sūtīt fotoaparātu ar parasto pastu . Bet kurjerpasts pēdējos gadus tiek pastiprināti čekots . Bet ja pierēķina muitas nodevas un izjāto laiku , nekas tur lētāks nesanāks .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Par sūtīšanu no ne eirozonas esmu saskāries, sieviņai šujmašīnu no USA Ebayā kā dāvanu atsūtīja uz mūsu parasto Latvijas pastu, summa bija virs 300 EUR. Par to garantiju runājot, vai tad nav vienalga kur nopērc, ja oriģināla prece kādēļ tad lai tā nedarbotos? Var protams arī UK pirk, biškucīt dārgā bet eirozona.

Link to comment
Share on other sites

Ir sūtīts viss kas, ja normāli iepakots, tad problēmu nebūs. Ar muitu un PVN gan jārēķinās, ja sūti ne no eirozonas. Man jau patīk Honkongas tirgoņi, ar viņiem var sarunāt lai norāda mazāku summui deklarācijā. Savulaik vairāki objektīvi tika atsūtīti kā used vai refurbished ar cenu 50$.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Canon 450D ir labs, bet noteikti ne lētākais un optimālākais variants + objektīviem naudiņa arī jāatlicina.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Ja gribās labāku bildi par kompaktkameru, bet mazāku ķieģeli kā klasiskais DSLR, tad viennozīmīgi jāskatās uz Sony NEX, Olympus Pen vai Panasonic Lumix DMC GF sērijas aparāti.

Labots - The_Saint
Link to comment
Share on other sites

Canon 450D ir labs, bet noteikti ne lētākais un optimālākais variants + objektīviem naudiņa arī jāatlicina.

 

Lētākais nav, bet ja ņem kitu tad objektīvs būs jau komplektā:) (protams ne pats labākais bet kā iesācējam derēs)

Turklāt cena svārstās no 370-400Ls

 

Ar laiku piepērkot kārtīgu objektīvu varēs knipsēt uz vella paraušanu :D

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jaunbiedris Spankijs maz ir jautājumu izlasījis? Ar ko tieši 450D izceļas? Ar izmēru? Diez vai. Ar vieglumu? Arī nē. Ar vienkāršāku lietošanu kā citi līdzīgi? Noup. Varbūt ir lēts? NĒ!!! 450D ir viduvējības viduvējība. Pliks bodijs 335Ls. Kits 375Ls. Lai paspēlētos un iesākumam miera vējos pietiek ar daudz daudz lētākiem DSLR, tas pats Oly E-450 ar kit maksā 255Ls. Nikon D3000 ar kit tikai 270Ls. Sony A330 kit vai A290 kit no 280Ls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Jaunbiedris Spankijs maz ir jautājumu izlasījis? Ar ko tieši 450D izceļas? Ar izmēru? blablabla

neprasi datoristam par kamerām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...