Jump to content

Ekonomiskās spuldzes


ricijs
 Share

Recommended Posts

To garantiju , ja vēlas, dod pārdevējs. Esmu savā laikā interesējies par halogēno spuldžu garantiju (bija runa par 35 spuldzēm). Ražotājs bija uzrakstījis tā - PĒC TIK UN TIK STUNDĀM VĒL DEGS 40 % SPULDŽU. Būs pagrūti pierādīt pie kuriem procentiem pieder Tava spuldzīte.

Link to comment
Share on other sites

Mongoose

Tas cik ātri lampa sasniedz pilnu jaudu ir atkarīgs no balasta un no tā paša balasta kvalitātes arī atkarīgs lampas mūžš. ir virkne balasti kuri nemaz lampu neiededzina uz pilnu jaudu un tāpat ir kas to forsē, abi divi trubai pa labu nenāk. Protams pārkaršana veicina .... bieži ir tā ka lampa ieiet cokolā un balasta daļa gandrīz paliek bez šķirbas, dzesēšanas.

Par to cik izdevīgi var viegli sarēķināt - teiksim man "nevasarā" nepieciešams istabā ~ 300w (ja tās būtu kvēlspuldzes) apgaismojums 6h diennaktī kas iznāk ~3,75Ls mēnesī Lietojot lumniscentās tas būtu ~ 1,2Ls , Šķirba nav liela , bet ja pieskaita klāt dārza apgaismojumu, apgaismes prožektoriņus MH , akvāriju(750w LL 10h) , tad šķirba jau iznāk diezgan liela un bez problēmām katru mēnesi var nopirkt pa lampai un tāpat palieku vinnētājs. protams ir vietas kur dizaina dēļ jātsakās no ekanomijas. Gaismas spektrs jau nu LL lampām gan ir ļoti plašs , tikai LV tā izvēle ir zem katras kritikas , jo reti kur var sastapt ko citu kā 2700K es tomēr dodu priekšroku patiesai dienas gaismai un tā ir tuvu 4000k - 6400K. kaut ko zilganu sāk atdot virs 6400k Bet tā ir gaumes lieta , citiem dienas gaisma nepatīk un gaida vakaru kad varēs pasēdēt dzeltenīgā apgaismojumā.

Labots - Mongoose
Link to comment
Share on other sites

Ak, ja... ekonomiskās spuldzes. Nu jau pagājis gandrīz gads kopš atgriezos no Glāzgovas brauciena... Iegāju viņu maxima (TESCO)... tur tās ekonomiskas spuldzes pārdodas,- 15W, 6 gab. par 1 poundu... Joprojām lietoju- gaisma balta, stipri atšķiras no maximas poļu 15w spuldžu miroņgaismas (~Ls 0,99). Izdegušas ir pāris 20W kas stāvēja sienas abažūrā. Vispār abažūra pamatu taisu no vecām alus skārdenēm izgriežot caurumus ar šķērēm, lai ir gaisa plūsma, - sanāk moderni:)

Joprojām vēl deg TESCO spūldzes. 2010.24.okt

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pardoshanaaa viena led lampele cena 4 ls paris reizhu iesleegta patrona e27

 

sku_39688_1.jpg

 

Nemta no Dealextreme

Jauda kkas ap 40 w warm white

Gaisma ir diezgan speciiga (tonis, nevis jauda) un ar pazalju toni

Reku bilde http://img684.imageshack.us/img684/2600/lamptu.jpg

Der neapdziivojamajaaam telpaaam

Labots - 321
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

No BT1 izstādes

http://sinergo.lv/led-spuldzes/led-katalogs/

http://enkoder.lv/

http://enkoder.lv/lv/laternas/

http://www.photon-l.lv/produkti/led-dienas-gaismas-spuldzes.html

redzēju praksē, pārliecina, cenas arī ir kritušās

100-nieces analogam (1. adrese) 360gr variantā uz riņķi satupinātas gana jaudīgas diodes

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

lamptu.jpg

 

Ja kadam shada agisma patiik varam iemainiities pret kadiem datorkraamiem. :on_the_quiet2:

Tie ir balti griesti.

Ka saka nav sienas jaaakraso.

Labots - 321
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Laikam beidzot jāsaņemas vienreizējam ieguldijumam un jāpārliek visur ekonomiskās spuldzes. Tarifus ar drusku pacels, tad jānoliek pretī pērnā gada attiecīgā mēneša patēriņš un jālūko vaigā cipari. :shout:

Link to comment
Share on other sites

BTW sadzīves preču veikala "Domo" kas mežciemā. Osram lampām visnotaļ labas akcijas. 2gb 20w pa 3 Ls. Paņēmu, super labas un momentā ir spilgtas. Savukārt tas pats osram 10w bet tāda apaļa lampa, nevis spirāļveidīga man nepatīk, jo ilgi uzsilt, bet kad uzsilst viss ir OK. 6 gadu garantiju, čekus uzreiz noslēpu. Žēl ka G9 ir mežonīgi dārgi, neatmaksājas mainīt...

Link to comment
Share on other sites

Spirālveida (vai gari kantainas) ir pilnīgi visas ekonomiskās spuldzes. Tām ar apaļo kupolu spirāle vienkārši ir paslēpta, jo daļa klientu ir pieraduši pie apaļām spuldzītēm. Reāli tām ir mazāka efektivitāte, jo lielāki gaismas zudumi dubultajā kupolā.

Link to comment
Share on other sites

Varu padalīties ar savu pieredzi. Privātmājā tiek lietotas apmēram 30 ekonomiskās spuldzes. Divas no tām laukā, un deg jau vismaz 3 gadus (varbūt arī vairāk). Pirktas ir visdažādāko marku un izmēru lampas - gan lētās ķīniešu, gan dārgās ķīniešu, gan dārgās neķīniešu. No personīgās pieredzes varu teikt, ka ar šim lampām ir tāpat kā ar bitēm :pooh_lol:

Var izdegt samērā ātri jebkura, kā arī ir ķīnietenes, kas deg jau kādu 5-6 gadu. Tas, ka uzrakstīts Philips un cena 5 ls vēl neko negarantē. Ja vēl ņemam vērā mūsu elektrotīkla "stabilitāti" :nono:

Citiem varu ieteikt nebāidīties no lētākā markām, jo tā ir laimes spēle jebkurā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Pats stulbākais visā tai spuldžu lietā ir tas, ka ģimenes budžetu ta ietaupīt nesanāk. Nu sapirki par bargu naudu jaunas spuldzes, elektrības patēriņš itkā nokrīt, a Latvenergo neies tak peļņu zaudēt un paceļ tarifu. Tā nu uz nabaga patērētāja uzvārās spuldžu ražotāji, bet Latvenergo arī neko nezaudē un mēs vienalga paliekam "jaņos" :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Es ar pēdējos 8 gadus pērku tikai ekonomiskās. Tās kuras pirku pa 5 Ls iet gadus 6. Nu jau gaisma viņām švaka, pārskrūvēju telpās, kur reti sanāk uzturēties. Bet lētās, līdz 2 LVL iet pāris gadus un nosprāgst, bet es par viņām neskumstu un pērku nākamo. Kad ievajagās, pērku tuvējā lielveikalā, uz būvniecības veikaliem neskrienu. Nesen izdega viena lētā 20W, ieskrūvēju 60W kvēlspuldzi, tumš. Nopirku iekš geto-superneto jaunu 20W zem 2 LVL un atkal gaiš.

 

Vienvārdsakot parēķināju, pēc jaunā tarifa 0,0825 Ls/kWh pa 4 tumšajiem mēnešiem man manā 4izstabu dzīvoklī sanāk 15 LVL ekonomija. Bet tumšajā sezonā es nopērku maksimums 2 ekospuldzes par cenu < 2LVL (15-4=11LVL ekonomija). Salīdzināju 20W ekonomiskās ar 60W kvēlspuldzēm, kuras spīd daudz tumšāk par 20W ekonomiskajām

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS, Tu daudz ekonomiskās spuldzes esi teiksim pec pusotra gada mainījis pa garantiju veikalā? Tak ei nu saglābā čeku par 3Ls, atceries, kurā veikalā pirki akcijas laikā un aizbraukt uz to bodi bieži sanāk dārgāk kā pati lampa. Uz to jau ražotaji cer, ka lielākā daļa pircēju lētās mantas neatgriez. Gan jau vēl čakars ar kādiem iesniegumiem un citiem papīriem veikalā. Un vēl, ko man dod garantija ja lielākā daļa celtniecības veikalu jau bankrotējuši :sarkasms: .

Ja čeks saglabāts, tad nav nekas jāatceras - visu var uz čeka izlasīt :) Man kaut kā iegājies spuldžu kastes samest "noliktavā" - dīvānā (iemesls gan nav garantija - gadās, ka spuldze vairs nav vajadzīga - tad noder kaštele, kurā viņu ielikt). Pēdējai pirktajai spuldzei arī čeku saglabāju - ieliku pašas spuldzes kastē.

 

Nu un ko nozīmē "lielākā daļa veikalu bankrotējuši"? k-rauta, depo, cenu klubs, visādi rimi/maxima utt - veikali, kas jau daudzus gadus nav bankrotējuši. Pats pirku cenu klubā un depo - veikali izkaisīti tā, ka aizbraukšana ir gaužām vienkārša un nedārga (regulāri sanāk braukt garām).

 

Nesen izdega viena lētā 20W, ieskrūvēju 60W kvēlspuldzi, tumš. Nopirku iekš geto-superneto jaunu 20W zem 2 LVL un atkal gaiš.

Osrams savas 11W reklamē kā 60W aizstājējus, bet cik esmu papētījis, tad tie 11W dod 600lm, bet 60W kvēlspuldzes - 670lm, šķiet. Tas tad arī varētu būt iemesls, kāpēc 20W eko ir gaišāka nekā 60W parastā.

 

Par tarifu runājot - drīzumā 8.25 santīmi būšot pirmajām 100 kWh, tālāk aizies lielāks cipars. Tagad gaidu ar nepacietību to brīdi, kad tas tarifs stāsies spēkā - nevaru saprast, vai tas 100 kWh limits būs uz dzīvokli vai uz visu māju (par elektrību maksāju apsaimniekotājam, nevis latvenergo)...

 

 

Kādam ir pieredze ar G9 "alternatīvām"? Lustrai paredzēti max 40W (5 gab), bet nu prasās pēc kaut kā gaišāka...

Link to comment
Share on other sites

lētāk jau protams bet, tur tik lieta tāda ka neviens no tām 108 led pa 6$, nesūta uz LV :mda:

bet kas tad tām lampām glavenai svilst nost, tās shēmas (draiveri) vai arī paši ledi? cik parēķināju tad viņam vajadžet degt vismaz 1,5 gadi nonstopā un vairāk.

Link to comment
Share on other sites

11W ekonomiskā spuldze jau dod tīru miroņgaismu :sarkasms: . Gaismu sāk dot spuldzes virs 20W, bet tās arī uzreiz dārgi maksā. Pēc papīriem skaitās, ka 18-20W ekonomiskā spuldze ir analogs 100W kvēlspukdzei. Mērot ar aparātu tā arī sanāk, bet dzīvē ekonomiskās spuldzes gaisma izliekas tumšāka. 100W kvēlspuldzes gaismu dod tikai 23-26W ekonomiskā. Cilvēka acs jau nav eksponometrs un tai vajag pilnu gaismas spektru, bet ekonomiskās spuldzes tādu nedod, tapēc jāizmanto jaudīgākas ekonomiskās.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

es pagaidām palieku pie parastajām kvēlspuldzēm...jo tā sanāk lētāk un gaišāk. Ekonomiskajām spektrs garām + vēl 10 min kamēr iesilst. reāli der koridoriem un citām palīgtelpām. Lētās sprāgst kā mušas...un dārgās arī reizēm, jo īpaši ja bieži slēgā. Sanāk falšā ekonomija...tāpat spuldžu nomaiņa neglābs no jaunā LE 100Kw/h limita - es tā pat daudz kurinu ar visiem saviem devaisiem.

Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz

nez lampas taisu tikai prieksh ekonomiskajaam spuuldzeem, un daudzasno vinjam tapat ir gaišas, dziivokli arii visos caurumos saskruuveetas ekonomiskaas, un vinjas arii ir ekonomiskas ilgterminjaa, reiz pareikjinaaju, ka spuldze kas maksajusi bik pari 2 ls atmaksājās man 3-4 meneshu laikā VS parastās kveldiega spuldzes. Pirmstam dziivojaam cita dziivoklii kur iepriekšējais viens cilveeks nemesii nodedzinaaja 200-350 kw, mums 2 cilveekiem nesēžot tumsā bet taa ka istabaa vislaik gaishs, kompis 12/7 teljuks veljasmashiina un citresz sildiitaajs bija max 140 be t videeji 110 kw menesii >.<

Link to comment
Share on other sites

man ir spotlaiti ar - tur izņemot ledus neko labu neieliksi....un tām dizaina lampām kur nāk tās mazās lampeles ar ūsiņām - tur ar ne led ne ekonomisko neieliksi. Visus spotlaitus ar led nomainīt baisais cipars, vēl jau problēma ar ledu leņķi - biju pamēģinājis - nepatika...neizgaismo neko...

Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz

neenu tas jaa.. bet nu tapat uzskatu ka pēc iespējas visur vajag saskrūvēt ekonomiskās.. tagad gan formas gan izmeeri ir pieejami visdažādākie un tas patr to ka suuda 11wtiigas nav jega pirkt tas arii taisniiba... atkariibaa no firmas normālās sākas no 18w, man skjiet ka osram 18w bija gaishaakas par philips 18w un tikpat gaishas kaa 20w, vai otraadi, bet nu fakc, vaards arii kko tomer noziimee.. jaa maksaa dargaak, bet kalpo ilgaak, iesilst momentā un ietaupaas kudi >.<

Link to comment
Share on other sites

Paņēmu no DX šitādu te http://www.dealextreme.com/p/flexible-aluminum-cree-q4-3w-180-lumen-ultra-bright-reading-lamp-light-26307 pie gultas kā naktslampiņu. ir OK. Lasīšanai arī der. Iepakojums gan izskatījās tāds, ka būtu nomests pa trepēm no kāda 4. stāva. Bet pati lampa ir ok. Iekšā ir uz 20mm star montēta diode. To var nomainīt ar citu, ja ir vēlēšanās. Izskatās, ka paņemšu vēl kādu.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, nu man, piemēram, 100W nemaz nebūtu kur likt. Mazajā istabā (ap 16.5 m²) viena parastā "rombveidīgā" philips E14 60W uz 670lm jau izgaismo tā, ka vairāk gaismas jau būtu overkills. Lielajā istabā / virtuvē savukārt der tikai G9 līdz 40W/gab. Virs izlietnes kaut kāda dienas gaisma pielikta, tvaiku nosūcējā - hz, kaut kādas 2 gab mazās mazjaudas halogēnās. Kaut kādu 100W spuldzi (vai tai ekvivalentu eko) varētu vienīgi miskastē izmest :t_p_o_n_e:

 

azarbaidzz, man mazajā istabā pa lielam pietiek tieši ar 11W osramu - tā ka nav taisnība, ka 11W nav jēgas pirkt. Turklāt man tur paredzēti 2 slēdži, tātad varētu mierīgi likt divas pa 350lm (kaut kas ap 6W-7W, kas nu tajos veikalos ir pieejams; osramam 8W ir uz 400lm), vai arī kaut kā kombinēt - vienu uz 600lm ikdienai, otru uz 150lm-200lm priekš "vajag dikti ļoti pavisam nesamērīgi gaišu istabu", tik es nezinu, cik reāli ir dabūt TIK mazspīdošu, bet lai nebūtu pārāk maza.

 

Nu nav "universālas formulas", kas visiem derētu - jāpielāgo gan telpas izmēram, gan sienu krāsai(!), gan cilvēku gaumei. Te jau kaut kas izteicās - vieniem patīk baltāka gaisma (ap 5000K?), citiem dzeltenāka (ap 2700K). Atceros, vienā darbā džeki vispār tualetē bija salikuši toņmaiņas LED lampas - gaismas krāsa ik pēc dažām sekundēm nomainījās.

 

Tikko ievēroju, ka osrama spuldzei uz iepakojuma sarakstīts "3 Year OSRAM Guarantee", "20 000 on/off" un "10 000 h = 10 years"... Nu redzēs, cik no tā visa būs patiesība.

Link to comment
Share on other sites

Sev dzīvoklī saliku ekonomiskās jau pirms gadiem 5. Kaut kur pusgada-gada laikā izlīda divi brāķi un vienai sīkie bumbu mētādami nolauza kupolu :D

Pārējās visas joprojām strādā. Toreiz pirku pamatā lētās ķīniešu. Koridorā ir diezagn balta, pārējās ap 3000K. Koridors tagad pilnībā pierasts, pirmo mēnesi likās mazliet dīvaini.

 

 

 

 

starp citu paskataties cik tagad veikalos maksā parastās kvēlspuldzes !!! Virs lata gabalā.

Link to comment
Share on other sites

Gadu dedzinot 5 stundas dienā tā lētā spuldze notērēs analogu 3 ekonomisko spuldžu (11W,cena zem 2ls) vērtību...Vai arī svilinot 5-as ekonomiskās Latvenergo samaksāsi tikpat cik svilinot 1-u lēto...

Labots - maritis
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Ekonomiski visizdevīgāk ir pirkt halogēnās kvēlspuldzes(nevis parastās), dažas ekonomiskās pat nepagūst tik ilgi nokalpot, lai atmaksātos salīdzinājumā ar halogēnajām.

 

tabulaarspuldzi.jpg

Labots - Kanibaals
Link to comment
Share on other sites

Pie apzināti netraumēta Zemes ozona slāņa, uz Zemes praktiski nenonāk tas Saules ultravioletais starojums, kuru viļņa garums ir mazāks par 300nm.

Bet dzīvsudrabam ir 253.65nm galvenā rezonanses spektrāllīnija.

Ekonomisko, kompakto fluorescento spuldžu (CFL) iekšienē, kur to izstaro spuldzes dzīvsudraba – argona pildījums, tās izstarojuma īpatsvars sasniedz līdz pat 51% no visa dzīvsudraba – argona pildījuma dotā gaismas starojuma.

Arī kompakto fluorescento spuldžu (CFL) luminifors, kas ultravioletos starus pārvērš redzamajā gaismā, nevar būt biezāks par optimālo – jo citādi no spuldzes ārā nāks mazāk gaismas.

 

Ja tas ir tā, tad lētās spuldzes pirkt ir bīstami.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...