Jump to content

Vai pirātisms ir zagšana


DJWoX
 Share

Recommended Posts

Peleecis

Uzņēmējiem vajadzētu apvienoties , un tā vietā , lai reklamētu par velti visādas Lienītes , publiski atskaņot šo - http://www.youtube.com/watch?v=FM2XLsgOEMI

Visur , kur ir kaut smaka no publiskās vietas . Autortiesības ievērotas ( 70 gadi jau sen notecējuši ) , Un klassika , kā nekā .

Un pie reizes Lienīte varētu pirms koncerta - frizētavā , labi iedvesmoties savai dziedāšanai . Hehh , un vēl jautājums - frizūru ta viņa uztaisīja , bet vai samaksāja par katru reizi , kad gatavojas šo frizūru publiski parādīt , un tādējādi celt savus reitingus un gūt peļņu?

Labots - Peleecis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Jep - vajadzētu pilnīgu boikotu AKKAi - katrs santīms ko viņiem samaksājam - aiziet lai finansētu nākamās nejēdzības.

Ja es būtu uzņēmējs - personīgi parūpētos lai pie manis neskan nekas no AKKAs listes...

Link to comment
Share on other sites

+ Autoriem diez vai dievs no nekā galvā implantēja ideju - gan jau tāpat iedvesmojās no citiem - pērkot, kačājot vai vienalga kā...

Tā jau ir - Rainis Uguni un Nakti nokačāja no Pumpuru Andreja.

Link to comment
Share on other sites

Bet citur tieši tā arī dara. Varbūt ir ievērots kafejnīcās viena un tā pati mūzika iet uz rinķi cauru dienu. Droši vien ir viņiem kādas tiesības iegādātas uz dažiem diskiem un visi citi kantori kā akka var iepūst sev.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Ja es būtu uzņēmējs - personīgi parūpētos lai pie manis neskan nekas no AKKAs listes...

Šā vai tā, tu viņus barosi. Kad pirksi diskus uc.

 

Kas attiecās uz LieneCandy "daiļrādi" - tajā video skaidri un gaiši pateikts, ka viņas mūziku nedrikst klausīties. Man tas nesagādā grūtības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Es optiskos diskus jau gadiem neesmu pircis.

Ja tiešām izbīdīs arī HDD/SSD/Flash - tad principa pēc būs jāsūta no ārzemēm.

 

ka viņas mūziku nedrikst klausīties.

Ja viņa man piemaksātu tad varētu arī paklausīties...

Boikotēt derētu arī māksliniekus kas ir viņu listē - lai apdomā savu sadarbību ar tiem parazītiem...

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Nē , vajadzētu paplašināt Akaskakas darbību . Nu es tak , kā tāds idiņš - ienāca prātā , un pēc tam pašam dikti iepatikās tā ideja :) . Lai kāds paskaidro man - neaptēstajam . Kapēc laba friziera , automehāniķa , amatnieka , šuvējas , webdizainera utt ( da jebkura cita , kura darbība ir vērsta uz publicitāti ) daiļrade būtu zemāk novērtējama par sūdīga dziedātāja vai režisora daiļradi ? Lai maksā pirmajiem par katru publisku apskati , un viss nostāsies savās vietās - akukaku fiksi nolinčos , jo tas , kas iestāsies būs neizturams murgs , no kā vārīsies tikai parazīti . Tikmēr , kamēr runa ir tikai par dažām grupām , visi ņurd , bet klusē .... Bet daži pat atrod attaisnojumu nejēdzībām .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

interesanti, kā tad ir ar vietējo radošo cilvēku godaprātu un sirdsapziņu, vai nodoklīšus godīgi maksā, vai neko nav kačājuši? dubultās dvēselītes.

 

tad vēl jautājums par mazmīkstā win 7 hp versiju, kapēc tiek pārkāpts valodas likums un netiek ievērotas patērētāju tiesības pakalpojumu saņemt valsts valodā?

Link to comment
Share on other sites

Леший

Iegāju tajā lapā, ko reklāme, http://muzikabiznesam.lv/

Man ir ļoti grūti komentēt.

Šitāds:

48% aptaujas dalībnieku pieļauj iespēju apmeklēt citu sporta un veselības centru, ja viņu iecienītais centrs pārtrauktu atskaņot mūziku.

83% apmeklētāju labāk izvēlas sporta centru, kur skan mūzika.

Reāli sick

 

Starp citu, kur var dabūt sarakstu ar izpildītājiem, kuru mūziku koriģē LaIPA?

 

Izradās, ka KAKA/SMAKAi ir lielāka teikšana, kā Eiropas tiesai: http://www.db.lv/citas-zinas/akka-laa-nemainis-politiku-es-tiesas-lemuma-del-zobarstiem-jamaksa-253646

Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

Es te pāris lapas atpakaļ iepostēju par to, ka ir reāls risinājums, gan mūziķim nauda, gan kakas var iet un nosisties pret sienu.

Ļoti vienkārši, mūziķi paši izliek savus mp3 vai flac internetā, kur tos katrs var brīvi lejuplādēt, un izvelēties, maksāt vai nemaksāt. Jamaksāt, tad cik pats grib.

 

Reāli maksājot katrs piektais, un vidēji maksa esot 80% no diska cenas veikalā (nu, ņemot vērā, ka pie mums daudziem diskiem cenas ir saskrūvētas, varētu būt mazāk).

 

Tāds variants, kas reāli darbojas, un varētu darboties arī Latvijā, tiešām nevienu neinteresē?

Link to comment
Share on other sites

es atbalstītu ideju par maksāšanu autoram pa tiešo, ja vien pastāvētu iespēja vispirms novērtēt autora darbu. samaksāt vietējiem autoriem tehniski nebūtu problēmu, bet bankas pārskaitījums uz ārzemēm prasa komisijas naudā vien, kādus Ls 14, ja nemaksā ar kredītkarti, paypal, vai tamlīdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

skaties, ka par šādu ideju popularizāciju nedabon ātru un nelabu galu :D

Link to comment
Share on other sites

Леший

Skurstenis, daudzi tā arī dara, piemēram, Radiohead, vai ne no mūziķiem - Paulu Koelju.

Bet problēma ir tāda, ka tie ir māksliniekli, savukārt, kakas/smakas dalībniekus par tādiem var nosaukt ar grūtībām. Bet tieši smaka ietekme likumdošanai.

 

P. S. Pirmais Radiohead eksperiments ar izplatīšanu pa velti (+ iespēja samaksāt tiem, kas domā, ka albums ir to vērts), ir nesis grupai peļņu 2.5 miljoni.

Labots - Леший
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Kapēc neinteresē , tas būtu prātīgs gājiens . Taču CD un mājās klausīšanās ir tikai viena problēmas puse .

Un jā - ilejai - Mūzikas disku izdošana un izplatīšana tiešām rada objektīvus izdevumus ( cits jautājums , ka šeit tie tiek nedaudz pārspīlēti ) .

Man personīgi vismarazmātiskākais šķiet , ka par vienu lietu ( radošā darba vienību) nauda tiek iekasēta daudzkārtīgi , caur atskaņošanas licencēm un citiem murgiem . Bet šo kā reiz varētu pieprasīt arī citu profesiju pārstāvji - kad jau , tad jau

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

Bet problēma ir tāda, ka tie ir māksliniekli, savukārt, kakas/smakas dalībniekus par tādiem var nosaukt ar grūtībām. Bet tieši smaka ietekme likumdošanai.

Vai tad ar likumdošanu ir aizliegta tāda portāla darbība, kur autors izliek visiem pieejamu savu mūziku? Autors nestājas nekādās attiecībās ar kakku.

 

Dzirdēju, ka Radiohead tomēr otrreiz tā vairs nedarīšot. Interesanti, kāpēc?

Labots - Skurstenis
Link to comment
Share on other sites

katra darbība rada izdevumus. gleznas tapašanā arī rodas izdevumi, bet tamdēl jau visus krāsas nesējus (papīru, audeklu) nebūtu jāapliek ar mistisku nodevu, ko pārdalītu uz kautkādu autoru kolektīvu, kuriem ar konkrēto papīru, audeklu pat nav nekādas saistības.

 

p.s.

lai ierakstītu simfoniskā orķestra izpildītu skaņdarbu, objektīvi rodas vairāk izmaksu, nekā, lai ierakstītu trīs cilvēku grupiņas skaņdarbu. taču, abu skaņdarbu CD cenas spītīgi turas pie Ls 10 robežas. tas nozīmē, ka mūzikas industrijā ir nenormālākais kartelis, monopols - tāda vienošanās, kas ir nelikumīga. no autortiesību aizstāvju puses, kam dikti patīk apelēt pie godīguma jēdziena un bieži manipulēt ar plašas sabiedrības preventīvu nodēvēšanu par zagļiem, pirātiem, u.tml., šai jautājumā ir pilnīgs klusums. labprāt palasītu akkas/laipas taisnošanos.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kas attiecās uz LieneCandy "daiļrādi" - tajā video skaidri un gaiši pateikts, ka viņas mūziku nedrikst klausīties.

Kaut ko citu gan jau ka ar viņu varētu sadarīt ...

Iegāju tajā lapā, ko reklāme, http://muzikabiznesam.lv/

Man ir ļoti grūti komentēt.

Šitāds:

 

Reāli sick

Demagoģija rullē .

Link to comment
Share on other sites

vispār, mūzikas produkti visbiežāk nav domāti klausīšanai, bet tirgošanai, tāpēc saistība tiem ar mūziku mēdz būt visai nosacīta. tātad, der tikai datu nesēja nodevai.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Леший

Dzirdēju, ka Radiohead tomēr otrreiz tā vairs nedarīšot. Interesanti, kāpēc?

Bet viņi paši rakstīja, ka ar šo sistēmu nopelnīja daudz vairāk, un albums kļūva ļoti populārs. Viņi cik zinu, tagad vispār nelaidīs jaunus pilnvērtīgus albumus, tikai EP.

 

 

Vai tad ar likumdošanu ir aizliegta tāda portāla darbība, kur autors izliek visiem pieejamu savu mūziku?

Nav aizliegta. Bet, lai tā darītu, ir jāražo tiešam kvalitatīvu materiālu, ar ko daudziem "mūziķiem" ir problēmas. Kā domā, cik daudz cilvēku samaksātu par LieneCandy albumu brīvprātīgi? Kurš viņas albūmus kaut pa velti kačā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vai nav tā, ka ja katrs kas piereģistrējas akkā kā autors ar kautkādu pašierakstītu grabažu vismaz pusminūtes garumā, automātiski var sākt saņemt santīmus no anonīmās datu nesēja nodevas? vismaz tiem, kas daudz pērk datu nesējus, tas varētu derēt, kā arī lai pierādītu sistēmas absurdumu.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Леший

ja katrs kas piereģistrējas akkā kā autors ar kautkādu pašierakstītu grabažu vismaz pusminūtes garumā, automātiski var sākt saņemt santīmus no anonīmās datu nesēja nodevas

Manliekas, tai kakai ir dalības maksa.

Link to comment
Share on other sites

Skurstenis

Nav aizliegta. Bet, lai tā darītu, ir jāražo tiešam kvalitatīvu materiālu, ar ko daudziem "mūziķiem" ir problēmas. Kā domā, cik daudz cilvēku samaksātu par LieneCandy albumu brīvprātīgi? Kurš viņas albūmus kaut pa velti kačā?

Es nezinu. Bet kāds taču pērk un klausās.

Link to comment
Share on other sites

WildGun

Леший, kas ,Tavā uztverē, ir kvalitatīvs materiāls? Kas, pārējo (ne visu) diskusijas dalībnieku uztverē, ir kvalitatīvs materiāls? Es aptuveni varu iedomāties, ko ar to domā briesmīgais (?) krievu folkloras elements. Toties grūti saprast, ko ar saviem rakstiem domā tie, kuri atļaujas pieminēt kaut kādu reini, kurš skrien pēc svecītes.....

 

Muzīka? Atļaušos pasmaidīt. Ģīmis (skrienošs, bandžojošs, kaut kur pie turkiem populārs ar sveci (Candy) priekšā-pakaļā? ).

 

Pirkt? ....

 

Kaut vai klausīties?!!!

 

Toties ir cilvēciņi, kuri, neskatoties uz savu stipri dzelteno orientāciju un saistību ar pasta pakalpojumiem, atļaujas uzšķaudīt visām kakām visās alās un savu mākslu ieliek iekš LP. No maģa.

 

Vai kāds to pirks? Neticu. Toties tas ir produkts....

Link to comment
Share on other sites

Леший

kas ,Tavā uztverē, ir kvalitatīvs materiāls? Kas, pārējo (ne visu) diskusijas dalībnieku uztverē, ir kvalitatīvs materiāls? Es aptuveni varu iedomāties, ko ar to domā briesmīgais (?) krievu folkloras elements.

Manā uztverē kvalitatīvam materiālam piemit estetiskā vērtība, kuru ir diezgan pagrūti klasificēt. Mūzikas gadījumā, protams, ir jābūt melodijai, vai konceptam, dziesmas gadījumā vajag, lai būtu skaista balss, māksliniekam vajag ieguldīt dvēseli skaņdarbā. Un ļoti svarīgi, lai mūzika nebūtu taisīta pēc principa "pipl havajet".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

talibans

ASV un Krievijā cilvēki sāk savām akkām maksāt pēc tāda principa- ja es nokopēju kādu darbu, tad maksāju arī ar kopētu naudu aizsūtot viņiem ieskenētu naudu. Ideja esot aizgūta jau no senākiem laikiem, kad restorāna īpašnieks kādam studentam licis maksāt par "dārgā" ediena smaržu, tiesa lika studentam norēķināties ar naudas skaņu, kad pārliek to no vienas rokas otrā.

http://www.xakep.ru/post/58427/

http://sendthemyourmoney.com/

Link to comment
Share on other sites

UberFly

Tas ir apmēram tā, pa grāvjiem tek dīzelis, bet naftas magnāti ar putām uz lūpā bļauj, ka tev jābrauc uz tuvāko benzīntanku un par latu litrā jāpērk dīzelis tur. Industrijai jāmainās pa 360 grādiem un jāpelna savādāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Naudas kopēšana tak ar ir autortiesību pārkāpums :D

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Vispār klips ir nedaudz nekorekts - ne jau friziere vai administratore ir atbildīga par attiecīgās licences esamību vai neesamību , bet īpašniece . Dotajā gadījumā es redzu brutālu frizētavas darbinieku aptīrīšanu , par ko rezultātā viņas dabūs no savas kabatas , katra pa čirikam , atmaksāt zaudējumus frizētavas vadībai . Tādu es redzu šī klipa dziļāko jēgu .

Labots - Grossmeister
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Volters

Grossmeister,

+1

Un vēl var piesiet bumbas, ka savāc naudu bez kvīts, čeka vai pavadzīmes. Un savāc cilvēks, kam nav tiesību to darīt.

Dziļāka jēga - darbs VIDam :D

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]Industrijai jāmainās[..]

 

Pilnīgi piekrītu šim. Laiki mainās. Nu nevar turpināt darīties tā pat kā līdz šim. Nu var jau mēģināt, bet nu cerības uz izdošanos... Pārkāps dažas līnijas, būs tādi paši vispasaules protesti kā pret ACTA.

 

Un par to klipu... un lapu muzikabiznesam... Tas ir mūsu otras "jaukās" iestādes LAIPA biznesa projektiņš, kā izskatās. Tas bik uzdzen nelabumu. Ja vēl ekonomiskā situācija valstī būtu ok, tad vēl varētu kaut kādus multimediju maksas procesus ieviest, bet nu šitā izskatās, ka ierēdņi vienkārši ņirgājas par mirstīgajiem iedzīvotājiem. Tagad jau arī par mirstīgajiem uzņēmumiem.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Леший

Industrijai jāmainās

Nesen bija labs teksts par copyright vēsturi. Ja atradīšu, iemetīšu linkus.

Īsumā, copyright un patent likumi bija izdomāti n-padsmitajā gadsimtā, kad izgudroja tipogrāfijas presi. Pirms tam, grāmatas kopēja mūki ar rokām, par to saņēmot astronomiski milzīgu naudu. Protams, tipogrāfija varēja viņiem atņemt labu kumosu, un šie caur anglijas karalieni izbida šos divus likumus, kas aizliedza nodarboties ar grāmatu kopēšanu utt bez baznīcas sankcijas.

Pa ilgiem laikiem tajā likumā nekas īpaši nav mainījies, savukārt, pasaule ir mainījusies kardināli. Mainījusies tehnoloģijas, sabiedrības modeļi, var teikt, ka pašlaik ir pavisam cits laikmets, bet mēs vēl joprojām pieturamies pie tiem likumiem. Protams, tos ir jāmainā, precizāk ir jāraksta no nulles, ievērojot mūsdienas reāliju prasības.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Леший, Uģi, UberFly - runāt, ka "industrijai ir jāmainās", un "likumi jāmaina" mēs visi mākam. Bet vai jums ir kādi priekšlikumi, kā tad būtu pareizāk?

Link to comment
Share on other sites

Леший

Bet vai jums ir kādi priekšlikumi, kā tad būtu pareizāk?

Kā piemērus var ņemt tos pašus android marketu vai steam.

Piemēram, es kā autors piereģistrējos tajā marketā, izliku savu materiālu, ja gribu, nosaku cenu, ja nē, tad dodu par free, un vēl var piebūvēt sistēmu, kas ļautu realizēt Pay what you want maksājumus. CD/DVD/BD pārdošanu uztaisīt par sekundāro. Šo visu sistēmu padarīt ērtu un atvērtu, kā torrent trekerus, tas ir, ar vienu aplikāciju, es varu vilkt materiālu no dažādiem avotiem.

Rezultātā, daudzi autori aizies no populāriem leibļiem, to ierakstu gigantu loma samazināsies, un attiecīgi, mums to sistēmu nebūs jāuztur pa savu naudu, tātad, materiāls kļūs lētāks, bet autori pelnīs vairāk.

Link to comment
Share on other sites

mums nav priekšlikumu un nebūs, mums ir iespējas un mēs tās izmantojam, pēc mums kaut plūdi

jo vairāk informācijas būs savilkts, jo mazāk naudas būs jātērē paša bērniem nākotnē

Labots - jape
Link to comment
Share on other sites

jāņem stobri rokā un jāsāk likt pie sienas atbildīgie :D

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]priekšlikumi, kā tad būtu pareizāk?

 

Visādas labas domas jau ir izskatējušas. Piekrītu Ļešijam par CD/DVD sekundāro lomu, materiāla pieejamību un cenu! Papildus (tas varētu būt arī blakusefekts jau minētajam) visu šo "autortiesību apstrādes un aizsardzības" (ne tikai ierakstu kompāniju) organizāciju loma ir jāsamazina - tehnoloģijas mūsdienās var ļoti ērti un efektīvi nodrošināt, ka mēs samaksātu samērā tieši māksliniekiem.

 

Filmas un seriāli - tur gan situācija ir diezgan sarežģīta, nav viens mākslinieks (vai mūzikas grupa), bet ir vesels aktieru bars + filmētāji + producenti ++. Bet es domāju, ka to hierarhiju arī tajā lauciņā varētu samazināt krietni.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...