Jump to content

Vai pirātisms ir zagšana


DJWoX
 Share

Recommended Posts

pajautā to visu savam deputātam, kuru tu ievēlēji. mums tak, skaitās demokrātiska valsts, nevis diktatūra. deputāts ir tā persona, kas pieņem likumu, tātad viņam ir jāprot atbildēt savam vēlētājam (jo viņš pilda vēlētāja gribu) par to, ko pats lēmis. ja tev šķiet, ka deputāts nesniegs pamatotu loģisku atbildi, tad vari pats vērtēt, cik īstenībā mums ir demokrātija (tautas vara) un cik diktatūra.

diemžēl, demokrātijas jēdziena pielietojums arvien mazāk tiek saistīts ar reālu un labu valsts pārvaldi, bet tikai kā ieganstu karu kurināšanai pret citām valstīm par to, ka tās "nav demokrātiskas". es pat nezinu, kura no tā dēvētajām, demokrātiskajām valstīm pasaulē ir demokrātiska, ar to saprotot tautas varu, nevis formālu neiztulkota termina ierakstīšanu konstitūcijā.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Tas IMHO ir atsevišķa topika vērts. Pieturēsimies pie autortiesībām, mkei?

Link to comment
Share on other sites

visi likumi ir vienādi, tikai autortiesību likums ir vienādāks par citiem

 

Kamēr viņi nesāka bezjēgā kasīties visur un visiem, tikmēr pārējiem bija pilnīgi vienalga kas tie tādi ir un ko viņi dara. Nevienu netraucēja. Tagad tikai sāk ievērot, kādus bezjēdzīgumus likumos paši agrāk ir pieņēmuši.

 

Varbūt tā arī ir demokrātija. Vairākumam sāk traucēt - vairākums pieņem mērus.

Link to comment
Share on other sites

labs ir, lai gan viens bez otra tāpat ved pie tā, ka varam tikai noplātīt rokas par kārtējo nejēdzību. nesen vēl atlaidām un ievēlējam daudz labāku sa ...

viss, klusēju:)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tā arī ir demokrātija. Vairākumam sāk traucēt - vairākums pieņem mērus.

Tikai mēru pieņemšanai jābūt realizētai "reālajā" dzīvē, citādi vairumam te protests asociējas ar pabļaustīšanos forumā, kuras rezultāts ir absolūts NEKAS.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Tikai mēru pieņemšanai jābūt realizētai "reālajā" dzīvē, citādi vairumam te protests asociējas ar pabļaustīšanos forumā, kuras rezultāts ir absolūts NEKAS.

Manliekas, ka pietiek tukši muldēt, un beidzot ir jāvāc parakstus par ta kantora likvidēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Parakstus varētu nodot, bet ne par šī kantora likvidēšanu, bet par likumdošanas sakārtošanu. Kantora likvidēšana, pat, ja izdotos, tikai veicinātu nākamā kantora rašanos. Tikai sakārtojot likumdošanu varētu panākt, ka šāda veida kantori vispār nevar eksistēt.

 

Ā, un vēl vajadzētu nodefinēt, ka "neiegūtā peļņa" nav tas pats, kas "zaudējumi", un par to nevar nevienam neko piespriest. Citādi jau mums visiem var piespriest sodu par to, ka mēs nepērkam no firmas X viņas produktus, un tādējādi radām "neiegūto peļņu".

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Starp citu šitās nejēdzības pieņēma pārsvarā deputāti kas pašlaik nav saeimā (TP/LPP/LC/TB).

likumi.lv var paskatīties vēsturi.

Tas, protams, neattaisno tagadējās saeimas muļļāšanos šajā jautājumā...

Labots - serioussam909
Link to comment
Share on other sites

Labi, tad tas ir krimināltiesisks jēdziens, taču man enīvei šķiet jocīgi, ka šis princips netiek ievērots visās sfērās. Maksāt nodevu par to, ko es "varētu izdarīt" šķiet... neadekvāti.

 

Starp citu - AKKA/LAA lapā mēģināju atrast likuma vietu, kur būtu kas teikts par šīm nodevām, bet tā arī nevarēju atrast. Vai kāds nevarētu, lūdzu, iemest linku uz to likumi.lv dokumentu, kurā par to viss apstāstīts?

Link to comment
Share on other sites

Jā, paskatīties par nodevām būtu interesanti. Nesen pie Streipa raidījumā atbildīgā persona apgalvoja, ka šī nodeva atļauj pašiem ierakstīt disku un uzdāvināt to draugiem. Murgs kaut kāds. Ļaujiet mums nopirkt audio/video materiālu par 5-10 santīmi, jeb cik tur tā nodeva ir liela, un pirātisms šajā nozarē nobeigsies 24h laikā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Uģis Lācis

Ļoti labi. Būs vienots pasākums, cerams, varēs redzēt arī licenšu cenas atsevišķās valstīs. Hmm. Jautājums tikai, vai tas nenozīmēs to, ka licensēm cenas netiks uzstādītas vienādas... Bet nu dzīvosim, redzēsim.

 

Un galvenais, visi varēs redzēt, kādas algas mūsu akkisti un laipisti sev paši iesūc.

Link to comment
Share on other sites

ventolin

Aizliegt pārdot kopijas (iekasēt naudu par to lietošanu) un miers mājās. Nauda tikai, ja ir noslēgts līgums. Principā, maksāt par servisu nevis kopiju uz līguma pamata. Spēlēm jau tas, principā, strādā un veiksmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Principā, maksāt par servisu nevis kopiju uz līguma pamata. Spēlēm jau tas, principā, strādā un veiksmīgi.

Nezinu, cik veiksmīgi, es kopš tā laika spēles vairs nespēlēju.

Lai gan tieši šī iemesla dēļ Latvijā nav iespējami visi tie interneta mūzikas un filmu servisi, autortiesību bardaka dēļ. Vienots eiropas kantoris te varētu būt risinājums.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

tātad, ja man pārdod flašu par 10 santīmiem, tad autortiesību zaglēnu organizācijai nepienākas nekas. ja man tādu pašu flašu pārdod pa 5 latiem, tad viņiem jau pienākas 20 santīmi "nodoklī".

 

 

jautājums: "rezerves kopiju" daudzums, ko varu sabāzt flašā taču ir vienāds abos gadījumos, bet vienā gadījumā man tas pienākas bez maksas.

 

 

btw, "workarounds" "nodoklim": akcijas "nopērc fotoaparātu, karti dāvinam", "nopērc 10 snikerus, flašs komplektā"...

Labots - kirils
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag jau saukāties uzreiz kā bocmanim. Es zagtas filmas flešā no datora otrā stāvā nesu uz viesistabu pirmajā stāvā, kur slēdzu pie mediapleiera :>

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu i jautājums kā māja... (Ļešij)

 

Domā, piemēram, sportotāji, kas skraida apkārt austiņām un iPodiem, staipa līdzi pilnīgi legālus MP3? :>

Link to comment
Share on other sites

Леший

Ā, tu arī esi no tiem, kas sāk dienu ar download mp3? (tas geštapam)

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

+ vēl pie sarkasma, neticu, ka kungiem no EP un BSA, kas staigā pārbaudīdami kantorus, mājās neatrastos kāds pretlikumīgs veidojums :>

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Tu kā no Mēness.... :) Neesi izgulējies?

P.S. Tas biedram "

Леший "

Labots - Donkeyhot
Link to comment
Share on other sites

Nu kaut vai tās pašas mobilo telefonu atmiņas kartes, noteikti daudziem ir pilnas ar "aizlienētu" mūziku un filmām. Arī daudzas ofiša žurkas nēsā mūziku uz darbu flešiņā.

Link to comment
Share on other sites

Man mūzikai darbā pietiek ar ineta radio... mājās cik nu paklausīties.. youtube... :D

 

Runājot par tēmu.. nekas.. gan jau drīz nodokli uzliks arī svaigam gaisam.. :)

Link to comment
Share on other sites

jocīga tēma - vai kuģu aplaupīšana ir zagšana? bet, vai aizņemšanās uz neatdošanu ir kredīta paveids? katram terminam, tak ir savs skaidrojums. kāda ir jēga šādi apjautāties, vai viens termins nozīmē citu terminu?

 

"Nu kaut vai tās pašas mobilo telefonu atmiņas kartes, noteikti daudziem ir pilnas ar "aizlienētu" mūziku un filmām. Arī daudzas ofiša žurkas nēsā mūziku uz darbu flešiņā."

 

nu, paņemsi naudu no ofisa žurkas un kam to atdosi? par to, ka ofisa žurkai, varbūt ir pink floyd kopija, ieksēsis no žurkas, lai atdotu to laurim reinikam? kā likumdošanas līmenī, vispār tādu absurdu var nopietni cilāt?

Link to comment
Share on other sites

Pastāstiet man, kurš idijots nesā zagtus mp3/pr0n/citu stuff uz fleša?

 

Es :sorry: Atvelku, kur ir nets, skatos, kur nav :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

ieksēsis no žurkas, lai atdotu to laurim reinikam?

Var būt pat vēl labāk. Iekasēsi no žurkas, kas klausās Leidī Gāku, bet atdosi Reinim Laurikam :D

Link to comment
Share on other sites

Nevienam jau tā nauda netiks atdota. :) Aizies visu šo organizāciju administrēšanas izdevumiem un juristu, papīru ķēpātāju algošanai. :(

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
daigraļis

 

Vispār muļķīgi... Es biju cerējis, ka rezultāts būs saprātīgāks. Kaut kad mediji minēja, ka tiek apsvērti arī citi piemēri, kā Lielbritānija, kur nodokli uzliek legālajai mūzikai, nevis tukšajiem nesējiem. Kas, manuprāt, arī ir loģiskāk. Protams, neienes tādus naudas apjomus, bet nu vismaz nav šaubīga cilvēku slaukšana...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Žaks Noriss

Izskatās, ka pārcēlušies! Paldies! Google neizmeta pirmajā rindā, apraudājos, tālāk nemeklēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...